کلینیک مشاوره و روان شناسی رام فر کرج فروشگاه قطعات و تعمیرگاه موبایل مهندسین برتر کرج
دکتر مهدی حیدری صفا کرج چاپ و تبلیغات نقش و نگار کرج

جزئیات ایرباس هایی که ایران خرید؛ تصویر هواپیماهایی که تا نوروز به ایران می‌آیند

بررسی قیمت هواپیماهای خریداری شده از شرکت ایرباس فرانسه نشان می‌دهد در مجموع حدود ۹۴ هزار میلیارد تومان باید برای ۱۱۸ فروند انواع ایرباس پرداخت شود.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در خصوص قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس گفته است: طرف فرانسوی متعهد شده در سال جاری میلادی ۸ فروند و تا سال ۲۰۲۴ میلادی -یعنی در یک بازه زمانی هشت ساله- ۱۱۰ فروند هواپیما به ایران‌ ایر تحویل دهد.

وی افزود:‌ با بررسی‌های صورت گرفته، چهار مدل از انواع هواپیماهای ایرباس خریداری شده که با توجه به جدول زمان بندی تعیین شده به مرور به ناوگان ایران ایر اضافه می شوند. در مجموع ۱۱۸ فروند هواپیما شامل ۴۵ فروند ایرباس ۳۲۰، ۴۵ فروند ایرباس از سری ۳۳۰ و ۱۶ فروند ایرباس ۳۵۰ و همچنین ۱۲ فروند ایرباس ۳۸۰ خریداری می‌شود.

بر اساس این گزارش ۴۵ فروند ایرباس ۳۲۰ شامل ۲۱ فروند ایرباس ۳۲۰ مدل «سی ای او» و ۲۴ فروند ایرباس جدید است. مدل قدیمی ایرباس ۳۲۰ در دو کلاس پروازی تا ۱۵۰ مسافر ظرفیت دارد و بُرد آن با یکبار سوخت‌گیری حدود ۶ هزار کیلومتر است، قیمت این هواپیما در حال حاضر حدود ۳۶۰ میلیارد تومان است. کل هزینه خرید این ۲۱ فروند هواپیما حدود ۷۵۶۰ میلیارد تومان خواهد بود.
00:47:33 1394-11-10
تعداد بازدید : 822 لینک خبر
کلمات کلیدی :  کرج , البرز , نیازمندی کرج , اطلاعات کرج
  بالای صفحه