بانک اطلاعات مشاغل کرج

مرکز فیزیوتراپی ورزشی دی

لطفا هنگام تماس بگویید که شما را در کرج تبلیغ دیده ایم !
دکتر رحمان شیخ حسینی
hosieni.rahman@ut.ac.ir
چهارراه طالقانی ، به سمت میدان شهدا ، ابتدای زیرگذر ، ساختمان حکیم ، طبقه 7 ، واحد 1
تعداد آرا: 14 امتیاز کاربران: 4.3

فیزیوتراپیست دکتر رحمان شیخ حسینی

دکتری تخصصی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی دانشگاه
منوال تراپیست
تهران درای نیدلینگ (طب سوزنی غربی)
عضو هیات علمی دانشگاه

فیزیوتراپیست ئاکو انصاری

فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
منوال تراپیست
درای نیدلینگ (طب سوزنی غربی)

فیزیوتراپیست مرضیه موحد

فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی
فیزیوتراپی تخصصی كف
لگن درای نیدلینگ (طب سوزنی غربی)

آن چه كه خدمات این مركز را متمایز می سازد نحوه ارزیابی ودرمان است زیرا مراجعه كنندگان به این مركز ابتدا به صورت كامل مورد ارزیابی تخصصی قرار می گیرند و مشكلات اصلی وزمینه ای بیماران تعیین و به آنها توضیح داده می شود. سپس با نگاهی جامع به مشكلات بیمار برنامه ریزی برای درمان صورت می گیرد. به عنوان مثال در مورد درمان کمردرد می توان به نکات زیر اشاره نمود:

تحقیقات نشان می دهد كه در جوامع مختلف معمولا بین 80-60 درصد از افراد جامعه در طول عمر خود به كمردردهای مكانیكال دچار می شوند و علاوه بر كمر درد، آمار بالایی از دردهای گردن و پشت خصوصا در جوانان دیده می شود ازاین رو فیزیوتراپی در خط اول درمان این مشكلات قرار دارد و اصولا به عنوان بهترین راه حل در نظر گرفته می شود.

عموما در ایران هر كمردرد یا گردن دردی را ناشی از دیسك (به طور عامیانه با عناوینی مثل: بیرون زدگی دیسك كمر، فاصله بین مهره ها، سیاتیك و...) می دانند در صورتی كه دیسك تنها یكی از علت های شناخته شده ای است كه می تواند یاعث ایجاد درد شود. حتی در صورتی هم كه فردی به دیسك مبتلا شده باشد باز هم درصد خیلی كمی از این افراد باید تحت درمان های جراحی قرار بگیرند و در اغلب موارد می توان علایم كمردرد و گردن درد و دردهای منتشر شده به دست ها و پاها را با فیزیوتراپی و آموزش ورزش های درمانی و اصلاح الگوی زندگی تسكین داد.

از جمله عواملی كه در ایجاد كمردردهای مكانیكی نقش دارند می توان به موارد زیر اشاره كرد:

1. اختلالات و یا Dysfunction مهره های كمری
2. اختلالات مفصل ساكروایلیاك
3. وجود نقاط ماشه ی در عضلات
4. بی ثباتی یا ناپایداری مهره های كمری
6. ایمبالانس یا عدم هماهنگی عضلات كمری
7. دردهای ارجاعی از مچ پا و یا زانو ها و...
8. كوتاهی یا گیر افتادگی فاسیا مخصوصا فاسیا لگن
9. خستگی های عضلانی ناشی از ورزش بیش از حد
10. درگیری عضله پیریفورمیس

در تمام موارد فوق، هم تشخیص عارضه و هم درمان آن بر عهده فیزیوتراپیست هایی است كه دوره های ارزیابی و درمان تخصصی ستون فقرات را دیده باشند و گاهی حتی تنها با یك جلسه درمان می توان درد بیمار را به طور كامل از بین برد و با ارائه تمرینات درمانی وی‍‍‍ژه از عود مجدد بیماری جلوگیری نمود.

از آنجا كه بیشتر مشكلات ستون فقرات فقط به علت آسیب دیدگی یك بافت ایجاد نمی شود بلكه مثلا یك گرفتگی عضله كمری ممكن است با چرخش لگنی،گرفتگی مایوفاشیال، دیسفانكشن مفاصل ساكروایلیاك، Trigger Point عضلات شكمی و....همراه باشد بنابراین درصورتی كه در درمان این مشكلات فقط از درمان های معمول استفاده شود و به سایر مشكلات بیمار توجه نشود، هرچند اگر درد بیمار موقتاً بهبود یابد ولی درمان كامل نشده است و امكان عود مجدد بیماری به زودی وجود دارد. درمان های دستی مورد استفاده در این مركز شامل Myofascial Release (MR), CranioSacral Therapy, Muscle Energy Techniques (MET), Mobilization, Dry Needling ، Visceral Manipulationو... می باشد. كه بر حسب مورد، با استفاده از هر یك می توان مشكلاتی شبیه آنچه در نمونه بالا توضیح داده شد را درمان نمود. البته علاوه بر آنچه كه گفته شد استفاده از این تكنیك ها معمولا سرعت بهبودی را نیز به طور چشم گیری افزایش می دهد به طوری كه مشكل بسیاری از مراجعه كنندگان تنها ظرف چند جلسه بهبود می یابد.
قابل ذکر است که استفاده از این تکنیک ها برای دردهای عضلانی اسکلتی در سایر نقاط بدن، مانند دردهای گردنی، سردرد، دردهای شانه و آرنج، دردها و خواب رفتگی های مچ دست، درد های زانو و مچ پا و... قابل تعمیم و اجراست.

لیست خدمات

عنوان توضیحات
مرکز فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات (کمردرد، سیاتیک، گردن درد، دردهای لگنی، دیسک کمر، دردهای منتشر در دست ها یا پاها، سردردهای گردنی، و....) با استفاده از تکنیک های درمان های دستی شامل mobilization، myofascial release، craniosacral therapy، dry needling، met و... و با استفاده از تجهیزات به روز فیزیوتراپی
فیزیوتراپی تخصصی کف لگن "ویژه بانوان" با دستگاه های مجهز و ورزش درمانی پیشرفته و اختصاصی v بی اختیاری های اداراری (urinary incontinence, ui v اختلالات ادرار کردن و احتباس ادرار v اختلالات کنترل دفع مدفوع v درد های لگنی (pelvic pain) v فیزیوتراپی قبل و بعد از انواع جراحی های لگن v پرولاپس احشای لگنی (pelvic organ prolapse,pop) v قاعدگی دردناک v اختلالات جنسی و مقاربت دردناک v مراقبت های قبل و پس از زایمان و ورزش های دوران بارداری

نظرات کاربران ارسال نظر

جستجو

بنرهای تبلیغاتی

آمار بازدید

  کاربران آنلاین : 411
  بازدید امروز : 15478
  بازدید ماه گذشته : 1040706
  بازدید کل : 32965210