کلینیک ترک اعتیاد کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
کلینیک تخصصی ترک اعتیاد اکسیرپاکی زیر نظر مستقیم پزشک متخصص و با روش های کاملا علمی مطابق با سم زدایی و روان درمانی وسوسه میباشد و...
کلینیک ترک اعتیاد
کرج ، میدان شهدا خیابان مظاهری ، جنب قنا...
دارای مجوز وزارت بهداشت و تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی | درمان اعتیاد با متادون ، بوپره نورفین و تنتور اپیوم | دارای کادری مجرب و فضای...
کلینیک ترک اعتیاد
خیابان بهشتی (میانجاده) ، نبش بلوار شهید...
درمان سرپايي اعتیاد بدون نیاز به بستری | زیر نظر پزشکان و مشاوران متخصص | مشاوره آنلاین ترک اعتیاد و ترک متادون
کلینیک ترک اعتیاد
کرج ، گلشهر ، بلوار درختي ، بين خيابان د...
آقای دکتر توحیدی | کلینیک ترک اعتیاد آرمین با بیش از 10 سال سابقه کار ارایه دهنده درمان های دارویی | متادون، بوپره نورفین و شربت ت...
کلینیک ترک اعتیاد
کرج ، خیابان طالقانی ، ابتدای خیابان بها...
درمان نگهدارنده با متادون | سم زدایی با بوپرنورفین ، شربت تریاک | درمان نگهدارنده با بوپرنورفین | درمان محرک ها با استفاده از روش ما...
کلینیک ترک اعتیاد
کمالشهر ، میدان شهید بهشتی ، ساختمان تجا...
درمان شیشه به روش ماتریکس و درمان | انواع مواد مخدر ، با پرونورفین و متادون |
کلینیک ترک اعتیاد
طالقانی شمالی ، نرسیده به میدان آزادگان ...
درمان نگهدارنده با متادون ، درمان نگهدارنده با بوپرونورفین | خانواده درمانی ، گر...
کلینیک ترک اعتیاد
سه راه گوهردشت ، میثم 5 ، پلاک 3
مرکز تخصصی بستری در زمینه اختلالات روانپزشکی و اعتیاد در استان البرز | تحت نظارت...
کلینیک ترک اعتیاد
چهار راه طالقانی شمالی ، خیابان شهروز ، ...
جاده ملارد ، نرسیده به فردیس ، نبش خیابا...
درمان با شربت متادون | درمان با شربیت اوپیوم ، درمان با قرص B2 | درمان با قرص م...
کلینیک ترک اعتیاد
خیابان مطهری ، جنب مسجد الزهراء ، پلاک ۴...
درمان مواد محرک ، خدمات روانشناسی ، مشاوره | سم زدایی ، درمان نگهدارنده با متادو...
کلینیک ترک اعتیاد
فلکه اول فردیس ، خیابان پنجم غربی ، نبش ...
انجام تست مورفین جهت شناسایی و جلوگیری از عود مجدد | مشاوره ، روانشناسی ، خانواد...
کلینیک ترک اعتیاد
جاده ملارد ، انتهای گلستان 56 ( پمپ بنزی...
محمد شهر ، بعد از میدان شهدای جعفر آباد ...
درمان نگهدارنده با متادون | سم زدایی با بوپرنورفین ، شربت تریاک | درمان محرک ها ...
کلینیک ترک اعتیاد
کمالشهر ، میدان شهید بهشتی ، ساختمان تجا...
ارائه خدمات جامع علمی درمانی و بازتوانی | با تیم تخصصی : روانپزشک ، پزشک ، روانش...
کلینیک ترک اعتیاد
ماهدشت ، بلوار امام خمینی ، خیابان مهران...
سم زدایی از مواد مخدر ، درمان نگهدارنده ، مشاوره روانشناسی و روان درمانی ، گروه ...
کلینیک ترک اعتیاد
مهرشهر ، ابتدای بلوار ارم ، ساختمان خورش...
کلینیک ترک اعتیاد
ماهدشت ، بلوار امام خميني ، بعد از بانك ...
جهانشهر ، بين كسري و ميدان سپاه ، روبروي...
جهانشهر ، بلوار جمهوري شمالي ، نرسيده به...
کلینیک ترک اعتیاد
فردیس ، نرسيده به فلكه دوم ، نبش خيابان ...
کلینیک ترک اعتیاد خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول کلینیک ترک اعتیاد

لیست کامل کمپ ‌های ترک اعتیاد در کرج را در وبسایت کرج تبلیغ مشاهده بفرمایید

لیست کامل کمپ ‌های ترک اعتیاد در کرج را میتوانید با مراجعه به وبسیات کرج تبلیغ مشاهده بفرمایید

هزینه ترک اعتیاد که در مراکز ترک اعتیاد از افراد گرفته می‌شود، در مراکز مختلف و برای افراد مختلف از هم تفاوت دارد. عوامل مختلفی در تفاوت هزینه‌ ترک اعتیاد برای مراکز و مددجویان مختلف تاثیرگذارند.

در کلینیک ترک اعتیاد کرج چه خدماتی ارائه می شود؟

خانواده های زیادی وجود دارند که با مشکل اعتیاد یکی از اعضای خانواده رو به رو هستند. با اینکه اکثر معتادان تمایل دارند ترک کنند اما معمولا در آن موفق نیستند. به طور کلی اعتیاد بیشتر ریشه روانی دارد و بهتر است در کلینیک های ترک اعتیاد هنگام درمان اعتیاد به این مورد توجه شود. وقتی شخصی به یک مرکز ترک اعتیاد در کرج مراجعه می کند، ابتدا شرح حالی از وضعیت او می پرسند و اطلاعاتی مانند نوع مواد مصرفی، مشکلات فردی و خانوادگی، مدت اعتیاد و ... را در پرونده او ثبت می کنند و سپس با توجه به نوع مواد مصرفی و شرایط شخص، یک روش درمانی در پیش گرفته می شود. همچنین روان درمانی، خانواده درمانی و برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی نیز از دیگر اقدامات کلینیک های ترک اعتیاد در کرج است.

مطالعه بیشتر

انواع روش های ترک اعتیاد

ترک اعتیاد مسئله حساسی است که اگر بدون برنامه و بی توجه به شرایط شخص انجام شود، با شکست مواجه خواهد شد و سبب ناامیدی شخص بیمار و خانواده اش می شود. از این رو انتخاب یک روش اصولی برای ترک اعتیاد اهمیت زیادی دارد. در ادامه برخی از روش های مرسوم ترک اعتیاد را که اکثر مراکز ترک اعتیاد کرج از آن استفاده می کنند را بررسی خواهیم کرد.

ترک اعتیاد به روش سقوط آزاد

شاید تا به حال در برخی از فیلم ها دیده باشید که شخص معتاد به مواد مخدر را با طناب به تخت می بندند تا او را ترک دهند. در این روش ترک اعتیاد، هدف این است که فرد را در زمان کوتاهی ترک دهند و به ریشه های روانی این مشکل توجهی نمی کنند. به همین دلیل معمولا افرادی که با این روش اعتیاد خود را ترک می کنند، دوباره به سمت مواد مخدر می روند.

ترک با استفاده از دارو

در این روش هم مانند روش قبلی قطع مواد به صورت ناگهانی انجام می شود با این تفاوت که برای کاهش عوارض و درد های بیمار، از دارو استفاده می شود. البته هنگام مصرف دارو باید توجه داشت که این نوع داروها باید در مدتی محدود و با دوزهای مشخصی مصرف شود. همچنین اگر مصرف دارو زیر نظر پزشک و روان درمانگر باشد، بازدهی بالاتری خواهد داشت.

کاهش تدریجی مصرف مواد

در این روش مواد مصرفی به صورت تدریجی کاهش می یابد به این شکل که هر روز مقدار مواد مصرفی را کمتر می کنند تا در نهایت به صفر برسد. با این حال در این روش هم احتمال برگشت فرد وجود دارد و بهتر است برای بازدهی بیشتر زیر نظر پزشک متخصص و روانپزشک انجام شود.

روش ماتریکس

در این روش نیازی به بستری کردن فرد نیست و فرد می تواند زندگی عادی خود را داشته باشد. این روش بیشتر برای ترک اعتیاد به شیشه استفاده می شود. در روش ماتریکس، برای خانواده فرد نیز جلسات آموزشی گذاشته می شود تا آن ها هم نحوه رفتار صحیح با بیمار را بیاموزند. به طور کلی در این روش ترکیبی از متد های درمان حمایتی، خانواده درمانی، زوج درمانی، گروه درمانی، رفتار درمانی و مصاحبه انگیزشی نیز استفاده می شوند.

ترک اعتیاد به کمک روان درمانی

روان درمانی اگر در کنار درمان های پزشکی قرار بگیرد بهترین روش درمان است. روانشناس علاوه بر بررسی علل اعتیاد، روش های مقابله با وسوسه و تمایل به اعتیاد دوباره را به فرد آموزش می دهد. حضور دائمی یک روانشناس و امکان تماس با متخصص باعث می شود فرد بیمار مرحله به مرحله با اعتیاد خود مقابله کند و پس از ترک به زندگی عادی خود برگردد.

تاثیر نوع مواد مصرفی بر روش درمان

دو درمان کلی با توجه به نوع مواد مصرفی وجود دارد. 

درمان های پرهیز مدار

این نوع درمان در مورد افراد معتاد به شیشه، حشیش و مواد محرک کاربرد دارد و فرد، مصرف مواد مخدر را ناگهانی و در مدت بسیار کوتاهی کنار می‌گذارد.

درمان های نگه دارنده

این نوع درمان برای افرادی که به مواد افیونی مانند تریاک و هروئین اعتیاد دارند مناسب بوده و معمولا به علت مدت طولانی ترش، پایدارتر است. درمان های نگه دارنده بسته به نوع مواد مصرفی و طول مدت مصرف آن یک تا چند سال طول می کشند.

نقش خانواده ها در ترک اعتیاد

اعتیاد یکی از اعضای خانواده بر دیگر اعضا تاثیر مستقیمی دارد و خانواده درمانی باعث می شود دیگر اعضا نسبت به این بیماری و نحوه برخورد با بیمار، آگاهی بیشتری کسب کنند. همچنین برخی از مشکلات در خانواده سبب گرایش فرد به مواد می شود که در روش خانواده درمانی، با بررسی این مشکلات علاوه بر کمک به شخص بیمار به دیگر اعضای خانواده نیز کمک می شود. همچنین خانواده نقش مهمی در مراقبت های پس از ترک ایفا می کند و باید بداند ترک اعتیاد، روند سختی است و فرد بیمار در این دوران تحریک پذیر است.

چرا می گویند معتاد یک بیمار است نه مجرم؟

اگرچه اکثر افراد به حرف می گویند معتاد بیمار است نه مجرم اما در واقعیت این را قبول ندارند و اعتیاد را یک مشکل اخلاقی و ضعف در اراده شخصی می دانند. برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که افسردگی دارد. نمی توان به چنین شخصی گفت چرا افسرده ای؟ یا خودت انتخاب کرده ای که افسرده باشی. در مواجه با چنین فردی ابتدا علل افسردگی او بررسی می شود تا با برگزاری جلسات درمانی توسط یک روانشناس یا روانپزشک، حال روحی او بهتر شود. در رابطه با شخصی که گرفتار اعتیاد شده است هم نباید گفت تو خودت انتخاب کرده ای که این چنین باشی!!
تاثیر ژنتیک، شرایط بد اجتماعی، فقر، بیماری و مشکلات روحی، فشار و زورگویی دوستان، ناتوانی جنسی در آقایان، عدم توجه و کنترل والدین، نبود امکانات و شیوه های تفریحی و ... از جمله علل گرایش افراد به اعتیاد است. بنابراین قبل از اینکه اعتیاد را ضعف در اراده فرد دانست، باید ریشه آن را پیدا کرد و با کمک متخصصین این حوزه و روانشناسان به درمان آن پرداخت.

ویژگی های مرکز ترک اعتیاد خوب در کرج

کلینک های ترک اعتیاد نقش مهی برای ترک اعتیاد دارند و از آنجایی که بیمار ممکن است خودش وضعیت روحی خوبی نداشته و نتواند یک مرکز ترک اعتیاد خوب پیدا کند، خانواده و اطرافیان او می توانند برای پیدا کردن یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد خوب تحقیق کنند. برای تحقیق در این رابطه لازم است نسبت به ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد خوب آگاهی کافی داشته باشند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

اعتبارسنجی مرکز ترک اعتیاد

مهمترین ویژگی یک مرکز ترک اعتیاد داشتن مجوز های رسمی است. برای یک مرکز بستری ترک اعتیاد، مجوزهای متعددی نیاز است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر می شود. یکی از تفاوت های اصلی مراکز بستری ترک اعتیاد و کمپ های ترک اعتیاد داشتن چنین مجوزهایی می باشد. در واقع مراکزی که مجوز بستری ندارند نمی توانند از درمان سم زدایی و سایر درمان هایی که به بستری نیاز دارند، استفاده کنند. به همین جهت بهتر است قبل از بستری بیمار در یک مرکز ترک اعتیاد، از داشتن مجوزها اطمینان حاصل شود.

وجود امکانات رفاهی در کنار خدمات درمانی

زمانی که بیمار در مراکز درمانی بستری می شود، باید از نظر جسمی و روحی در آرامش باشد به همین جهت یک مرکز ترک اعتیاد خوب باید در کنار خدمات درمانی، امکانات رفاهی خوبی هم داشته باشد و یک فضای شاد و آرام برای بیمار ایجاد کند.

برنامه ریزی و روش های درمان

همانطور که در قسمت های بالاتر توضیح دادیم، ترک اعتیاد روش های مختلفی دارد و از آنجایی که شرایط هر کدام از بیماران متفاوت می باشد، یک مرکز ترک اعتیاد خوب در کرج باید برای هر بیمار متناسب با شرایط و نوع ماده مصرفی، روند درمانی متفاوتی در نظر بگیرد. برای مثال شرایط ترک متادون و ترک هرویین متفاوت هستند و هنگام مراجعه به یک کلینیک ترک اعتیاد، چنین مواردی باید در نظر گرفته شوند.

پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت

برای ترک اعتیاد وجود مراقبت پس از درمان از اهمیت زیادی برخوردار است و برخی از اختلالات رفتاری بعد از ترک و نحوه مواجه شدن با آن ها باید توسط متخصصین و کادر درمانی به بیماران و خانواده هایشان آموزش داده شود. در واقع اعتیاد به مواد مخدر عوارض شدیدی بر سیستم عصبی و مغز فرد وارد می کند که این آسیب ها مدت ها پس از درمان نیز همراه بیمار خواهند بود و ممکن است سبب گرایش مجدد فرد به اعتیاد شوند. به همین جهت پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت بسیار مهم و تعیین کننده است.

لینک کوتاه کلینیک ترک اعتیاد کرج

(امتیاز 4.5 | 16799 رای)