کلینیک ترک اعتیاد کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین مراکز کلینیک ترک اعتیاد کرج به همراه معرفی انواع روش های ترک اعتیاد مانند روان درمانی، خانواده درمانی، گروه درمانی و اهمیت نقش خانواده در ترک اعتیاد
دارای مجوز وزارت بهداشت و تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی
کلینیک ترک اعتیاد
خیابان بهشتی (میانجاده) ، نبش بلوار شهید حدادی ، روبروی ایستگاه تاکسی ، ساختمان مهرسا ، طبقه چهارم ، مرکز ترک اعتیاد سلامت و تندرستی
خیابان مطهری ، جنب مسجد الزهراء ، پلاک ۴۶۸
فلکه اول فردیس ، خیابان پنجم غربی ، نبش درمانگاه شفق ، ساختمان پاسارگاد ، طبقه 1 ، واحد 2
کلینیک ترک اعتیاد
جاده ملارد ، انتهای گلستان 56 ( پمپ بنزین حافظیه ) ، خیابان سعدی ، جنب آزمایشگاه آریا
مهرویلا ، میدان مادر ، ابتدای خیابان رودکی غربی ، پلاک 283 ، طبقه فوقانی رستوران کنج ، طبقه 2 ، واحد 3
طالقانی شمالی ، نرسیده به میدان آزادگان ، کوی بخشداری ، روبروی داروخانه شبانه روزی مریم ، مجتمع مهرگان ، طبقه 5 ، واحد 31
کلینیک ترک اعتیاد
حصارک ، جنب خیابان المهدی ، روبروی خیابان شهید رجایی ، جنب قنادی آیسان
کلینیک ترک اعتیاد
چهار راه طالقانی شمالی ، خیابان شهروز ، پلاک 67
جاده ملارد ، نرسیده به فردیس ، نبش خیابان پیک ، برج پیک ، طبقه 3 ، واحد 6
کلینیک ترک اعتیاد
کمالشهر ، میدان شهید بهشتی ، ساختمان تجاری اداری البرز ، طبقه 3 ، واحد 7
افزودن صفحه شما به کلینیک ترک اعتیاد
کلینیک ترک اعتیاد کرج

در کلينيک ترک اعتياد کرج چه خدماتي ارائه مي شود؟

خانواده هاي زيادي وجود دارند که با مشکل اعتياد يکي از اعضاي خانواده رو به رو هستند. با اينکه اکثر معتادان تمايل دارند ترک کنند اما معمولا در آن موفق نيستند. به طور کلي اعتياد بيشتر ريشه رواني دارد و بهتر است در کلينيک هاي ترک اعتياد هنگام درمان اعتياد به اين مورد توجه شود. وقتي شخصي به یک مرکز ترک اعتياد در کرج مراجعه مي کند، ابتدا شرح حالي از وضعيت او مي پرسند و اطلاعاتي مانند نوع مواد مصرفي، مشکلات فردي و خانوادگي، مدت اعتياد و ... را در پرونده او ثبت مي کنند و سپس با توجه به نوع مواد مصرفي و شرايط شخص، يک روش درماني در پيش گرفته مي شود. همچنين روان درماني، خانواده درماني و برگزاري کلاس ها و دوره هاي آموزشي نيز از ديگر اقدامات کلينيک هاي ترک اعتياد در کرج است.

مطالعه بیشتر

انواع روش هاي ترک اعتياد

ترک اعتياد مسئله حساسي است که اگر بدون برنامه و بي توجه به شرايط شخص انجام شود، با شکست مواجه خواهد شد و سبب نااميدي شخص بيمار و خانواده اش مي شود. از اين رو انتخاب يک روش اصولي براي ترک اعتياد اهميت زيادي دارد. در ادامه برخي از روش هاي مرسوم ترک اعتياد را که اکثر مراکز ترک اعتیاد کرج از آن استفاده می کنند را بررسي خواهيم کرد.

ترک اعتياد به روش سقوط آزاد

شايد تا به حال در برخي از فيلم ها ديده باشيد که شخص معتاد به مواد مخدر را با طناب به تخت مي بندند تا او را ترک دهند. در اين روش ترک اعتياد، هدف اين است که فرد را در زمان کوتاهي ترک دهند و به ريشه هاي رواني اين مشکل توجهي نمي کنند. به همين دليل معمولا افرادي که با اين روش اعتياد خود را ترک مي کنند، دوباره به سمت مواد مخدر مي روند.

ترک با استفاده از دارو

در اين روش هم مانند روش قبلي قطع مواد به صورت ناگهاني انجام مي شود با اين تفاوت که براي کاهش عوارض و درد هاي بيمار، از دارو استفاده مي شود. البته هنگام مصرف دارو بايد توجه داشت که اين نوع داروها بايد در مدتي محدود و با دوزهاي مشخصي مصرف شود. همچنين اگر مصرف دارو زير نظر پزشک و روان درمانگر باشد، بازدهي بالاتري خواهد داشت.

کاهش تدريجي مصرف مواد

در اين روش مواد مصرفي به صورت تدريجي کاهش مي يابد به اين شکل که هر روز مقدار مواد مصرفي را کمتر مي کنند تا در نهايت به صفر برسد. با اين حال در اين روش هم احتمال برگشت فرد وجود دارد و بهتر است براي بازدهي بيشتر زير نظر پزشک متخصص و روانپزشک انجام شود.

روش ماتريکس

در اين روش نيازي به بستري کردن فرد نيست و فرد مي تواند زندگي عادي خود را داشته باشد. اين روش بيشتر براي ترک اعتياد به شيشه استفاده مي شود. در روش ماتريکس، براي خانواده فرد نيز جلسات آموزشي گذاشته مي شود تا آن ها هم نحوه رفتار صحيح با بيمار را بياموزند. به طور کلي در اين روش ترکيبي از متد هاي درمان حمايتي، خانواده درماني، زوج درماني، گروه درماني، رفتار درماني و مصاحبه انگيزشي نيز استفاده مي شوند.

ترک اعتياد به کمک روان درماني

روان درماني اگر در کنار درمان هاي پزشکي قرار بگيرد بهترين روش درمان است. روانشناس علاوه بر بررسي علل اعتياد، روش هاي مقابله با وسوسه و تمايل به اعتياد دوباره را به فرد آموزش مي دهد. حضور دائمي يک روانشناس و امکان تماس با متخصص باعث مي شود فرد بيمار مرحله به مرحله با اعتياد خود مقابله کند و پس از ترک به زندگي عادي خود برگردد.

تاثير نوع مواد مصرفي بر روش درمان

دو درمان کلي با توجه به نوع مواد مصرفي وجود دارد. 

درمان هاي پرهيز مدار

اين نوع درمان در مورد افراد معتاد به شيشه، حشيش و مواد محرک کاربرد دارد و فرد، مصرف مواد مخدر را ناگهاني و در مدت بسيار کوتاهي کنار مي‌گذارد.

درمان هاي نگه دارنده

اين نوع درمان براي افرادي که به مواد افيوني مانند ترياک و هروئين اعتياد دارند مناسب بوده و معمولا به علت مدت طولاني ترش، پايدارتر است. درمان هاي نگه دارنده بسته به نوع مواد مصرفي و طول مدت مصرف آن يک تا چند سال طول مي کشند.

نقش خانواده ها در ترک اعتياد

اعتياد يکي از اعضاي خانواده بر ديگر اعضا تاثير مستقيمي دارد و خانواده درماني باعث مي شود ديگر اعضا نسبت به اين بيماري و نحوه برخورد با بيمار، آگاهي بيشتري کسب کنند. همچنين برخي از مشکلات در خانواده سبب گرايش فرد به مواد مي شود که در روش خانواده درماني، با بررسي اين مشکلات علاوه بر کمک به شخص بيمار به ديگر اعضاي خانواده نيز کمک مي شود. همچنين خانواده نقش مهمي در مراقبت هاي پس از ترک ايفا مي کند و بايد بداند ترک اعتياد، روند سختي است و فرد بيمار در اين دوران تحريک پذير است.

چرا مي گويند معتاد يک بيمار است نه مجرم؟

اگرچه اکثر افراد به حرف مي گويند معتاد بيمار است نه مجرم اما در واقعيت اين را قبول ندارند و اعتياد را يک مشکل اخلاقي و ضعف در اراده شخصي مي دانند. براي مثال شخصي را در نظر بگيريد که افسردگي دارد. نمي توان به چنين شخصي گفت چرا افسرده اي؟ يا خودت انتخاب کرده اي که افسرده باشي. در مواجه با چنين فردي ابتدا علل افسردگي او بررسي مي شود تا با برگزاري جلسات درماني توسط يک روانشناس يا روانپزشک، حال روحي او بهتر شود. در رابطه با شخصي که گرفتار اعتياد شده است هم نبايد گفت تو خودت انتخاب کرده اي که اين چنين باشي!!
تاثير ژنتيک، شرايط بد اجتماعي، فقر، بيماري و مشکلات روحي، فشار و زورگويي دوستان، ناتواني جنسي در آقايان، عدم توجه و کنترل والدين، نبود امکانات و شيوه هاي تفريحي و ... از جمله علل گرايش افراد به اعتياد است. بنابراين قبل از اينکه اعتياد را ضعف در اراده فرد دانست، بايد ريشه آن را پيدا کرد و با کمک متخصصين اين حوزه و روانشناسان به درمان آن پرداخت.

ویژگی های مرکز ترک اعتیاد خوب در کرج

کلینک های ترک اعتیاد نقش مهی برای ترک اعتیاد دارند و از آنجایی که بیمار ممکن است خودش وضعیت روحی خوبی نداشته و نتواند یک مرکز ترک اعتیاد خوب پیدا کند، خانواده و اطرافیان او می توانند برای پیدا کردن یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد خوب تحقیق کنند. برای تحقیق در این رابطه لازم است نسبت به ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد خوب آگاهی کافی داشته باشند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

اعتبارسنجی مرکز ترک اعتیاد

مهمترین ویژگی یک مرکز ترک اعتیاد داشتن مجوز های رسمی است. برای یک مرکز بستری ترک اعتیاد، مجوزهای متعددی نیاز است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر می شود. یکی از تفاوت های اصلی مراکز بستری ترک اعتیاد و کمپ های ترک اعتیاد داشتن چنین مجوزهایی می باشد. در واقع مراکزی که مجوز بستری ندارند نمی توانند از درمان سم زدایی و سایر درمان هایی که به بستری نیاز دارند، استفاده کنند. به همین جهت بهتر است قبل از بستری بیمار در یک مرکز ترک اعتیاد، از داشتن مجوزها اطمینان حاصل شود.

وجود امکانات رفاهی در کنار خدمات درمانی

زمانی که بیمار در مراکز درمانی بستری می شود، باید از نظر جسمی و روحی در آرامش باشد به همین جهت یک مرکز ترک اعتیاد خوب باید در کنار خدمات درمانی، امکانات رفاهی خوبی هم داشته باشد و یک فضای شاد و آرام برای بیمار ایجاد کند.

برنامه ریزی و روش های درمان

همانطور که در قسمت های بالاتر توضیح دادیم، ترک اعتیاد روش های مختلفی دارد و از آنجایی که شرایط هر کدام از بیماران متفاوت می باشد، یک مرکز ترک اعتیاد خوب در کرج باید برای هر بیمار متناسب با شرایط و نوع ماده مصرفی، روند درمانی متفاوتی در نظر بگیرد. برای مثال شرایط ترک متادون و ترک هرویین متفاوت هستند و هنگام مراجعه به یک کلینیک ترک اعتیاد، چنین مواردی باید در نظر گرفته شوند.

پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت

برای ترک اعتیاد وجود مراقبت پس از درمان از اهمیت زیادی برخوردار است و برخی از اختلالات رفتاری بعد از ترک و نحوه مواجه شدن با آن ها باید توسط متخصصین و کادر درمانی به بیماران و خانواده هایشان آموزش داده شود. در واقع اعتیاد به مواد مخدر عوارض شدیدی بر سیستم عصبی و مغز فرد وارد می کند که این آسیب ها مدت ها پس از درمان نیز همراه بیمار خواهند بود و ممکن است سبب گرایش مجدد فرد به اعتیاد شوند. به همین جهت پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت بسیار مهم و تعیین کننده است.

لینک کوتاه کلینیک ترک اعتیاد کرج

آخرین نظرات زیرگروه کلینیک ترک اعتیاد
سعید : مرکز درمان سوء مصرف مواد مهر
هزینه ماهانه چقدره؟ شما سی سی میفروشید، یا ماهانه میگیرید؟ مشاهده
اسماعیل جوادی نسب : مرکز ترک اعتیاد دماوند
سلام ۲۰سال تریاک بابافور استفاده میکنم ولی خسته شدم غده کبدی هم دارم متادون خوردم زیر نظر پزشک داغونم کرد لطفا کمکم کنید میگن شربتهای جدید امده خوب نمیدونم چیه لطفا کمک کنید ۰۹۱۹۵۱۰۷۴۹۸ مشاهده
اسماعیل جوادی نسب : کلینیک ترک اعتیاد دکتر فیاض
باسلام ۲۰سال تریاک مصرف میکنم میخوام ترک کنم ولی نه بامتادون پدر کبدم درمیاره چون غده دارم لطفا کمکم کنید راهنمایی کنید روزی ۲۰گرم میخرم بابافور استفاده میکنم ولی اشغال زیاد دارن خسته شدم ۰۹۱۹۵۱۰۷۴۹۸ مشاهده
اسماعیل جوادی نسب : کلینیک ترک اعتیاد آریانا
سلام ۲۰سال تریاک مصرف میکنم ولی الان تریاکها اشغال شدن یکی ازدوستانم شربتی داد گفت ازاین مصرف کن مصرف کردم اسمش اپیوم خیلی خوب بود میخوام تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید۰۹۱۹۵۱۰۷۴۹۸کرج هستم مهرشهر مشاهده
حمزه : کلینیک تخصصی ترک اعتیاد ارمغان
من میخوام بیمارمو بیارم ، میخوام بدونم هزینه درمان شیشه چقدر ، مشاهده
حامد از کمال شهر : مرکز درمان سومصرف مواد دماوند
آدرس کلینیک ترک.اعتیاد کمال شهر را.میخام کی باز هستن ممنوع میشه راهنمایی کنید مشاهده
حامد از کمال شهر : مرکز ترک اعتیاد مهستان
ببخشید یه سوال دیگه هزینش چه جوری شماره تماس هم لطف کنید ممنون میشم که راهنمایی کنید مشاهده
محله های کلینیک ترک اعتیاد