نمایشگاه اتومبیل کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
خرید و فروش و معاوضه انواع خودروهای صفر و کارکرده ایرانی و خارجی | بصورت اقساطی تحویل فوری بدو ضامن سند بنام خریدار با پرداخت شصت درصد پیش پرداخت و اقساط دو ساله و سه ساله باز پرداخت هر سه ماه یک فقره...
نمایشگاه اتومبیل
کرج ، مهرویلا ، بلوار دانش آموز ، به سمت...
انواع اتومبیل های به روز خارجی را در اتو گالری تیام جستجو کنید | خرید و فروش انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی صفر و کارکرده
نمایشگاه اتومبیل
میدان آزادگان ، ابتدای خیابان مطهری ، نب...
خرید و فروش اتومبیل های صفر ، محصولات ایران خودرو و سایپا ، کارتکس و پلاک شده ، تحویل به روز ،
نمایشگاه اتومبیل
ورودی محمد شهر ، روبروی خیابان خبرنگاران...
خرید و فروش اتومبیلهای خارجی و ایرانی به صورت نو و کارکرده
نمایشگاه اتومبیل
گوهردشت ، خیابان اصلی ( آزادی ) ، بین 11...
.
نمایشگاه اتومبیل
پل فردیس ، سه را سرحدآباد ، روبروی باشگا...
نمایشگاه اتومبیل
جاده ملارد ، خیابان سرحدآباد ، نرسیده به...
نمایشگاه اتومبیل
میدان مادر ، بلوار دانش آموز
نمایشگاه اتومبیل
خیابان مطهری ، روبروی بلوار نبوت
نمایشگاه اتومبیل
جاده ملارد ، خیابان سرحدآباد
نمایشگاه اتومبیل
میدان مادر ، ابتدای بلوار دانش آموز ، ۱۰...
نمایشگاه اتومبیل
مهرويلا ، میدان مادر ، ابتدای بلوار دانش...
نمایشگاه اتومبیل
جاده ملارد ، بعد از نیروگاه برق ، روبروی...
سه راه گوهردشت ، ابتدای سه باندی ، قبل ا...
نمایشگاه اتومبیل خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول نمایشگاه اتومبیل

هر چند اكثر نقل و انتقالات اتومبیل از طریق سند عادی كه در بنگاه ها یا در خارج از آنجا توسط طرفین تنظیم گردیده صورت می پذیرد، اما جهت اطمینان خاطر از انتقال، بایستی تنظیم سند رسمی انتقال در یكی از دفاتر ثبت اسناد صورت گیرد. در این خصوص حتما لازم نیست كه قبل از انتقال رسمی اتومبیل قرارداد عادی خرید و فروش سابقا در یكی از بنگاه های فروش اتومبیل یا خارج از آن از سوی فروشنده و خریدار تنظیم شده باشد بلكه فروشنده و خریدار، حتی بدون آنكه به بنگاه معاملات مراجعه نمایند نیز می توانند با توافق یكدیگر در یكی از دفترخانه های اسناد رسمی حاضر شوند و مبادرت به تنظیم سند انتقال نمایند.
با وجود موارد ذكر شده، معمولا پس از تنظیم قرارداد عادی فروش در بنگاه معاملاتی اتومبیل، روز مشخصی جهت حضور طرفین در دفترخانه تعیین می شود تا طرفین در آن زمان در دفترخانه مورد نظر حاضر شوند و سند رسمی انتقال را تنظیم و امضاء نمایند.
مدارك لازم جهت انتقال رسمی سند مالكیت اتومبیل در دفترخانه عبارتند از:
۱) سند مالكیت فروشنده یا وكالت نامه رسمی از مالك خودرو (سندی كه بر نمایندگی قانونی وی از سوی مالك جهت فروش اتومبیل دلالت

این مبلغ با توجه به قیمت اتومبیل مورد معامله، از سوی صنف نمایشگاه های اتومبیل محل تعیین گردیده و بنگاه ها نیز موظف می باشند این قیمت ها را جهت اطلاع مراجعه كنندگان در محل بنگاه الصاق نمایند بدین صورت كه:
▪ تا مبلغ ۳۰ میلیون ریال، از هر طرف قرارداد مبلغ ۱۰۰ هزار ریال دریافت می گردد.
▪ از مبلغ ۳۰ میلیون ریال تا ۵۰ میلیون ریال، از هر طرف مبلغ ۱۲۰ هزار ریال اخذ می گردد.
▪ از مبلغ ۵۰ میلیون ریال به بالا، مبلغ ۱۵۰ هزار ریال از هر طرف دریافت می گردد. رسید دریافت این مبالغ نیز همانند قرارداد در سه نسخه تنظیم و ضمیمه هر نسخه از قرارداد می گردد یعنی یك نسخه به خریدار و یك نسخه به فروشنده داده می شود و نسخه سوم نزد متصدی بنگاه باقی می ماند.
در صورت فسخ قرارداد از سوی طرفین، مبالغ اخذ شده مسترد نمی شود.

این امر كه هر فردی در هر زمینه ای متخصص باشد، اصولا محال می باشد. بنابراین انسان ها برای انجام هر عملی نیاز به تخصص افراد دیگر دارند تا بتوانند به مطلوب خود دست یابند. لذا شخصی كه تصمیم به خرید اتومبیل می نماید، از آنجایی كه با رویت ظاهری اتومبیل نمی تواند شناسایی كاملی از اتومبیل مورد نظر داشته باشد، به بنگاه معاملاتی مراجعه می نماید. متصدی بنگاه مزبور نیز از آنجایی كه در این امر خبره می باشد، اتومبیل را از جنبه های مختلف از جمله جنبه های فنی، بدنه، موتور و از همه مهم تر مدارك قانونی مالكیت و تطبیق یا عدم تطبیق مدارك با مشخصات و قسمت های مختلف خودرو مثل شماره موتور، شاسی، بدنه و غیره مورد بررسی قرار می دهد. او همچنین قادر است كه مالك ظاهری را از مالك واقعی اتومبیل تشخیص دهد و نظر تخصصی خود را جهت آگاهی طرفین بیان دارد. در نتیجه خریدار با خیال آسوده اقدام به خرید اتومبیل می نماید و فروشنده نیز كه از شرایط فروش خودروی خود اطلاعی ندارد، به علت آگاهی متصدی بنگاه، به فروش خود رضایت داده و با اطمینان خاطر اقدام به فروش اتومبیل خود می نماید. نكته قابل توجه این كه در صورتی كه خود افراد اقدام

پس از تحولات صنعتی، پیشرفت تكنولوژی و استفاده روزافزون از ماشین آلات، نیاز به اتومبیل و به طور كلی وسایل حمل و نقل در سطح جامعه بیش از پیش نمایان شده و به تبع آن، روابط اشخاص درخصوص انتقال و استفاده از این وسایل، مثل خرید، فروش، اجاره و... دچار تحول گردیده است. لذا این امكان وجود دارد كه در روابط افراد در این خصوص، اختلافاتی ایجاد شود كه یك یا دو طرف معامله را وادار به طرح اقامه دعوی علیه دیگری یا استمداد از قانون در حل اختلاف خود نماید.
از آنجایی كه برای انجام هر عملی وجود عده ای متخصص لازم است، درخصوص داد و ستد اتومبیل نیز افرادی تحت همین عنوان در نمایشگاه ها و فروشگاه های اتومبیل به فعالیت می پردازند. این نمایشگاه ها، در عرف «بنگاه های معاملات اتومبیل» نامیده می شوند كه براساس قوانین مصوب و زیرنظر اتحادیه صنف نمایشگاه های اتومبیل فعالیت می نمایند. بر همین اساس، اشخاصی كه به نوعی نیاز به خرید اتومبیل دارند یا از سوی دیگر خواهان فروش اتومبیل خود می باشند، به این بنگاه ها مراجعه كرده و از خدمات آن در ازای پرداخت حق الزحمه بهره مند می گردند.

نمایشگاه اتومبیل در کرج

اگر قصد خرید یا فروش اتومبیل خود را دارید بهترین راه مراجعه به نمایشگاه اتومبیل است. نمایشگاه اتومبیل مکانی است که می‌توانید با خیال راحت و بدون ترس از کلاهبرداری‌های رایج در معاملات خودرو، خودروی خود را در آنجا بخرید یا بفروشید. در واقع نمایشگاه اتومبیل کرج یک مکان برای ارائه خودروهای نو یا کارکرده در این شهر به شمار می‌رود. با ما همراه باشید تا در مورد نمایشگاه اتومبیل، وظایف و اعتبارات آن بیشتر بدانید.

مطالعه بیشتر

نمایشگاه اتومبیل چیست؟

نمایشگاه در لغت به معنای مکانی برای نمایش و عرضه یک کالا یا خدمات خاص است. اتومبیل نیز به هر نوع وسیله نقلیه که با موتور کار می‌کند و دارای چرخ است اطلاق می‌شود. به این ترتیب نمایشگاه اتومبیل محلی برای عرضه، خرید و فروش انواع اتومبیل نو یا کارکرده محسوب می‌شود. اولین نمایشگاه‌های اتومبیل با روی کار آمدن اولین اتومبیل‌ها شروع به کار کردند. امروزه منظور از نمایشگاه اتومبیل یا بنگاه خودرو مکانی برای خرید و فروش نقدی یا اقساطی یک خودرو (نو یا دست دوم) است.
نمایشگاه‌های اتومبیل ممکن است بزرگ یا کوچک باشند. برخی از نمایشگاه‌ها صرفا روی عرضه و خرید اتومبیل‌های خارجی کار می‌کنند و برخی دیگر نیز انواع اتومبیل داخلی و خارجی را خرید و فروش می‌کنند.
گاهی اوقات نیز منظور از نمایشگاه اتومبیل نمایشگاه‌های تخصصی است که توسط تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خودرو به صورت مقطعی و عموما سالانه برگزار می‌شوند. نمایشگاه‌های معروف بین المللی چون نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت، نمایشگاه خودرو پاریس، لوس آنجلس و… از این دست نمایشگاه‌ها به شمار می‌روند.

معرفی انواع نمایشگاه ماشین در کرج

نمایشگاه ماشین انواع مختلفی دارند. وقتی شما قصد خرید یا فروش خودرو داشته باشید و یا حتی بخواهید نمایشگاه خودرو راه اندازی کنید باید یکی از انواع نمایشگاه ماشین را انتخاب کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

 نمایشگاه ماشین‌های سبک و سواری در کرج

در این نوع نمایشگاه‌ها انواع خودروهای سبک و سواری مثل پراید، پژو، سمند، تیبا، وانت و… انجام می‌شود.

 نمایشگاه ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین در کرج

این نوع نمایشگاه‌ها محل عرضه و خرید و فروش انواع خودروهای سنگین و نیمه سنگین چون انواع تریلی، کامیون، کامیونت، کشنده ها، کمپرس، باری و… است.

 نمایشگاه ماشین‌های صنعتی در کرج

انواع خودروهای صنعتی از جمله خودروهای مرتبط با راه سازی، معدن، کشاورزی و… مثل تراکتور، بولدوزر، بیل مکانیکی، اسکریپر و… در این نوع نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود.

مهمترین وظایف نمایشگاه اتومبیل در کرج

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که شغل نمایشگاه داری در زمینه خودرو یک شغل پردرآمد و پرسود است. اما آشنایی با وظایف این شغل باعث می‌شود که در مورد این طرز تفکر تجدید نظر کنند. فعالیت بنگاه‌های معامله اتومبیل که

به صورت عرفی نمایشگاه اتومبیل نامیده می‌شوند باید بر اساس قوانین مصوب و زیر نظر اتحادیه صنف نمایشگاه‌های اتومبیل صورت گیرد.
معاملات قانونی انواع خودرو در این نمایشگاه‌ها انجام گرفته و افرادی که قصد خرید یا فروش خودرو داشته باشند برای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری‌ها در این حوزه ترجیح می‌دهند که از خدمات این بنگاه‌ها یا نمایشگاه‌ها استفاده کنند.

شاید بتوان گفت مهمترین وظیفه نمایشگاه خودرو بازاریابی برای خرید یا فروش اتومبیل با قیمت مناسب است. هیچ فرقی نمی‌کند که اتومبیل نو، کارکرده، ایرانی، خارجی، سبک یا سنگین باشد. دارندگان نمایشگاه خودرو گاهی خود خریدار خودرو هستند و خودروهای نو را از نمایندگی‌های خریداری کرده و یا خود به عنون واردکننده آن‌ها را به ایران وارد می‌کنند و به خریداران می‌فروشند. این نوع معامله برای نمایشگاه داران با سود بسیاری همراه است. چرا که عموما خودروهای صفر از نمایندگی‌های داخلی یا خارجی با قیمت مناسب خریداری شده و به قیمت بازار به خریداران عرضه می‌شود.
گاهی نیز به عنوان واسطه عمل می‌کنند. آن‌ها خودرویی که صاحبش قصد فروش دارد را به صورت امانی در نمایشگاه قرار داده و با یافتن خریدار مطمئن آن را به فروش می‌رسانند. در صورت استفاده از چنین خدماتی، خریدار و فروشنده باید حق الزحمه یا حق کمیسیون نمایشگاه را پرداخت کنند.

در چنین شرایطی متصدی بنگاه یا نمایشگاه خودرو باید اتومبیل را از جنبه‌های مختلف از جمله جنبه‌های فنی، بدنه، موتور و از همه مهم‌تر مدارک قانونی مالکیت و تطبیق یاعدم تطبیق مدارک با مشخصات و قسمت‌های مختلف خودرو مثل شماره موتور، شاسی، بدنه و غیره مورد بررسی کرده و آن را تحویل بگیرد. سپس با یافتن خریدار مناسب، این خودرو را با شرایط مورد نظر مالک به فروش برساند و حق الزحمه خود را دریافت کند. در مواردی ممکن است خود نمایشگاه دار، اتومبیل را با قیمت پایین‌تری خریداری کرده و سپس بعد از تعمیرات و نوسازی آن را با قیمت بالاتری به فروش برساند.
حضور در معامله، تهیه قرارداد رسمی با توجه به شرایط طرفین معامله و انجام مواردی چون بازرسی و چک آپ خودرو قبل از خرید و فروش از جمله وظایف دیگر نمایشگاه داران در زمینه خرید و فروش خودرو به شمار می‌رود.
از آنجایی که در بسیاری از موارد نمایشگاه داران آشنایی با خریدار یا فروشنده ندارند، حفظ سلامت و رسمیت معملات با توجه به اسناد هویتی مالک و فروشنده، اوراق و اسناد مرتبط با خودرو و… بر عهده نمایشگاه اتومبیل است.

اعتبار نمایشگاه اتومبیل در کرج

اعتبار نمایشگاه با توجه به مجوزهای رسمی فعالیت آن قابل استعلام است. عموما انواع نمایشگاه اتومبیل باید با اسناد و مجوزهای رسمی از سوی نهادهای ذی ربط فعالیت کنند. به همین دلیل است که هر نوع خرید، فروش و معامله در این نمایشگاه قابل پیگیری بوده و نسبت به معاملات در بازار آزاد و بدون نظارت از اعتبار بیشتری برخوردار هستند.

جمع‌بندی

نمایشگاه اتومبیل کرج، مکانی برای عرضه انواع خودرو سبک، سنگین و صنعتی - با توجه به نوع فعالیت نمایشگاه - است که خریداران و فروشندگان خودرو می‌توانند برای خرید یا فروش اتومبیل صفر یا کارکرده از مزایای خدمات این بنگاه‌های معاملات خودرو برخوردار شوند. با توجه به تعدد وجود نمایشگاه‌های خودرو در کرج توصیه می‌شود برای انجام معاملات، خرید و فروش خودرو به صورت نقد یا اقساطی به نمایشگاه‌های مجاز، دارای مجوز فعالیت و معتبر مراجعه نمایید.

(امتیاز 4.8 | 6732 رای)