متخصص زنان و زایمان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
جراح و متخصص زنان زایمان و درمان نازایی | پزشک نمونه استان البرز در سال 1393 | عضو جامعه جراحان ایران | دارای بورد تخصصی
متخصص زنان و زایمان
کرج ، چهارراه طالقانی ، به سمت میدان شهد...
بیماریهای زنان و نازایی جراحی زیبایی تخصصی | مراقبتهای دوران بارداری جراحی بی اختیاری ادراری | مشاوره و تنظیم خانواده و IUD گذاری | ت...
متخصص زنان و زایمان
محمد شهر ، بلوار امام خمینی ، نبش بلوار ...
مشاوره قبل و بعد بارداری، مراقبت بارداری، سزارین و زایمان طبیعی بی درد، غربالگری های دوره بارداری، درمان تنبلی تخمدان، اختلالات هو...
متخصص زنان و زایمان
بلوار آزادگان ، روبروي بانك ملي ، جنب دا...
درمان عفونت ها و خونریزی های رحمی | درمان اختلالات قاعدگی و بلوغ و یائسگی | مشاوره قبل و بعد از بارداری و شیردهی | کنترل دوران باردار...
متخصص زنان و زایمان
45 متری گلشهر ، بین خیابان اختر شرقی و ش...
دکتر سیده سعیده پورهاشمی | جراح و متخصص بیماریهای زنان و زایمان و نازایی
متخصص زنان و زایمان
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، جنب پ...
دکتر زینب کهتری | بورد تخصص زنان و زایمان با بیش از بیست سال سابقه | جراح و متخصص زنان و زایمان
متخصص زنان و زایمان
کرج ، طالقانی شمالی ، بعد از کتاب فروشی ...
زنان ، زایمان و نازایی | عضو انجمن جراحان و متخصصین زنان | مراقبت های دوران بار...
متخصص زنان و زایمان
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی ...
جراح و متخصص زنان زایمان ، نازایی | بیماریهای زنان و نازایی ، جراحی زیبایی | م...
متخصص زنان و زایمان
محمدشهر ، بعد از بلوار امام خمینی ، نبش ...
جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
متخصص زنان و زایمان
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختم...
متخصص زنان و زایمان
چهارراه طالقانی ، به سمت شهدا ، قبل از ز...
متخصص زنان و زایمان | روزهای زوج از ساعت 17:00 الی 19:30
متخصص زنان و زایمان
کرج ، انتهای 45 متری گلشهر ، روبروی خیاب...
متخصص زنان و زایمان
خیابان شهید بهشتی ، بین شهدا و طالقانی ،...
متخصص زنان و زایمان
چهاراه طالقانی شمالی ، کوچه نسیم ، ساختم...
متخصص زنان و زایمان
چهارراه طالقانی ، جنب اداره پست ، ساختما...
متخصص زنان و زایمان
کرج ، ۴۵ متری گلشهر ، روبروی درختی ، مجت...
متخصص زنان و زایمان
عظیمیه ، میدان مهران
متخصص زنان و زایمان
عظیمیه ، بلوار طالقانی شمالی ، گلستان هج...
متخصص زنان و زایمان
عظیمیه ، مرکز ناباروری رویش
جراح و متخصص زنان ، زایمان ، نازایی | جراحی زنان ، مراقبت های دوران بارداری | مش...
متخصص زنان و زایمان
بلوار هفت تیر ، بین چهارراه کارخانه قند ...
متخصص زنان و زایمان
گلشهر ، بعد از میدان مادر به سمت سه راه ...
متخصص زنان و زایمان خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول متخصص زنان و زایمان

لیست بهترین متخصص زنان و زایمان کرج را بر روی وبسایت کرج تبلیغ مشاهده بفرمایید

به طور کلی متخصص زنان و زایمان تمام بیماری های مربوط به زنان را تشخیص داده و معالجه می کند. در واقع متخصص زنان و زایمان بر خلاف تصور عموم، پزشکی است که علاوه بر نظارت های دوران بارداری، به بیماری های مربوط به زنان و دستگاه تناسلی (واژن) آن ها نیز می پردازد.

ماما و متخصص زنان و زایمان هر دو آموزش دیده اند تا به زنان باردار کمک کنند با این تفاوت که ماما نمی تواند عمل جراحی انجام دهد و به مراقبت های جسمی و عاطفی دوران بارداری و پس از زایمان می پردازد و این در حالیست که متخصص زنان و زایمان، اجازه جراحی دارد و به مراقبت های تخصصی پزشکی دوران بارداری می پردازد.

بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین متخصصین زنان و زایمان کرج را جمع آوری کرده است و شما می توانید با مراجعه به این لیست، به اطلاعات یک دکتر زنان خوب دسترسی یافته و با آن ها تماس بگیرید.

متخصص زنان و زایمان خوب در کرج

همه ما می دانیم که متخصص زنان و زایمان وظیفه دارد مادران را از ابتدای تصمیم به بارداری تا زایمان و شیردهی زیر نظر بگیرد. اما باید گفت این تنها کاری نیست که یک متخصص زنان و زایمان انجام می دهد. دکتر زنان و زایمان در کرج، پزشکی است که علاوه بر نظارت های دوران بارداری، به بیماری های مربوط به زنان و دستگاه تناسلی (واژن) آن ها نیز می پردازد. دکتر زنان سعی می کند آگاهی مردم و به ویژه زنان را در شناخت بیماری های زنان بالا برده و مواردی مانند مشاوره قبل از بارداری، مراقبت های بعد از بارداری و سقط جنین و شناخت و درمان بیماری هایی مانند کیست های رحم، کیست تخمدان و بی اختیاری ادرار را انجام دهد. همچنین پزشک زنان جراحی های مختلفی مانند عمل زیبایی واژن، روشن کردن واژن، لابیاپلاستی، برداشتن رحم یا هیسترکتومی و مواردی از این قبیل را نیز انجام می دهد.

مطالعه بیشتر

بیماری های قابل درمان توسط دکتر زنان در کرج

به طور کلی متخصص زنان و زایمان در کرج بیماری ها و مشکلات مخصوص به زنان را بررسی و درمان می کند. در ادامه مشکلات و بیماری های رایج زنان که توسط پزشک زنان، معالجه می شود را بررسی می کنیم.

1. درمان اختلالات قاعدگی

سیکل قاعدگی یک روند طبیعی است که به صورت ماهانه برای زنان اتفاق می افتد و همراه با تغییراتی در رحم، تخمدان و سینه ها می باشد. گاهی اوقات یک سری عوامل، تغییراتی در روند طبیعی این سیکل بوجود می آورد و آن را از حالت طبیعی خارج می کند. به این عوامل، اختلالات دوران قاعدگی گفته می شود. این اختلالات دلایل مختلفی دارند و می توانند باعث بروز مشکلاتی مانند بی نظمی دوران قاعدگی، کم یا زیاد شدن بیش از حد خون ریزی، لکه بینی در بین دو قاعدگی، دردهای شدید، قطع قاعدگی و ... شوند. از آنجایی که عدم توجه به این اختلالات می تواند زمینه ساز بیماری های دیگری مانند کیست تخمدان در آینده بشود، بهتر است در صورت بروز چنین مشکلاتی به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

2. درمان سرطان رحم، تخمدان و دستگاه تناسلی

به طور کلی سرطان هایی که زنان دچار آن ها می شوند عبارتند از : سرطان رحم و دهانه رحم(واژن)، سرطان تخمدان و سرطان سینه. تشخیص و درمان این بیماری ها در حوزه کاری متخصص زنان و زایمان قرار می گیرد. همچنین بهتر است برای جلوگیری و تشخیص این بیماری ها، به طور مداوم چکاپ شوید و در صورت بروز مشکلاتی مانند تغییر در سینه ها، خونریزی واژن بین دو سیکل یا بعد از دوران یائسگی، نفخ دائم بیش از سه هفته، دردهای غیرطبیعی در ناحیه شکم و لگن و بروز برآمدگی غیر طبیعی در ناحیه خارجی واژن، به یک متخصص زنان خوب در کرج مراجعه کنید.

3. افتادگی رحم

افتادگی رحم یکی از بیماری های شایع در بین زنان است که به دلایل مختلفی مانند زایمان های طبیعی متعدد، تضعیف و شل شدن بافت واژن پس از یائسگی، چاقی یا اضافه وزن و جراحی های تهاجمی در ناحیه لگن رخ می دهد. در این بیماری، تضعیف عضلات نگهدارنده رحم باعث کشیده شدن رحم به داخل کانال واژن می شود. بنابراین بهتر است در صورت بروز علائمی مانند درد پایین کمر، مشکل در راه رفتن و احساس بیرون آمدن چیزی از واژن سریعا به یک پزشک زنان مراجعه نمایید.

4. چسبندگی رحم

در این بیماری قسمت های مختلف رحم به هم می چسبند و میزان چسبندگی ممکن است خفیف، متوسط یا شدید باشد. چسبندگی رحم معمولا به دلایل آسیب بافت رحم، کورتاژ، جراحی رحم و عفونت رحم یا لگن ایجاد می شود. از آن جایی که عدم درمان به موقع این بیماری ممکن است باعث نازایی یا سقط های مکرر شود، بهتر است هنگام بروز این بیماری، به یک دکتر زنان زایمان خوب در کرج مراجعه کنید.

5. جراحی فیبروم رحم (میومکتومی)

فیبروم رحمی یکی از تومورهای خوش خیم در بین زنان است و احتمال اینکه بدخیم شود، کم است. بعضی از فیبروم ها هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند و فقط لازم است فرد مبتلا هرچند وقت یک بار برای چکاپ، سونوگرافی انجام دهد. اما اگر فیبروم با علائمی مانند خونریزی شدید هنگام عادت ماهیانه، درد لگن، تکرر ادرار، سقط و ... همراه باشد، باید به دکتر زنان مراجعه کنید. همچنین امروزه علاوه بر درمان دارویی، جراحی با هیستروسکوپ یکی از راه های درمان و برداشتن فیبروم های رحمی است.

6. کیست تخمدان

اگر بگوییم تمام خانم ها در دورانی از زندگیشان کیست تخمدان داشته اند، اغراق نکرده ایم. کیست تخمدان، کیسه هایی حاوی مایعات است که در داخل یا سطح تخمدان رشد می کند. اکثر این کیست ها بدون درد و هیچ گونه علائمی هستند و خود به خود از بین می روند. اما این کیست ها انواع مختلفی دارند و گاهی ممکن است همراه با نفخ شکم، بی نظمی دوران قاعدگی، درد در لگن و درد هنگام رابطه جنسی همراه باشند که در صورت بروز چنین مشکلاتی باید به پزشک زنان مراجعه کنید.

7. درمان ناباروری (نازایی)

مشکل ناباروری در زوجین به دلایل مختلفی ایجاد می شود که در 40 درصد مواقع مربوط به زنان، 40 درصد مواقع مربوط به مردان و 10 درصد مواقع مربوط به هردوی آن ها و 10 درصد دیگر به دلایل نامشخصی اتفاق می افتد. همچنین ناباروری در زنان به دلایل مختلف اختلال در تخمک گذاری، اختلال در رحم و لوله های رحمی، اختلالات هورمونی، اندومتریوز و ضعف دستگاه ایمنی ایجاد می شود. برای درمان ناباروری، متخصص زنان ابتدا علت اصلی آن را تشخیص می دهد و با توجه به علت، از روش های مختلفی مانند درمان با استفاده از دارو، تلقیح داخل یا خارج رحم، جراحی و .... برای درمان نازایی استفاده می کند.

8. مراقبت های دوران بارداری 

دکتر زنان و زایمان با تحت نظر داشتن شرایط مادر و نوزاد از بروز مشکلاتی مانند فشار خون بالا، دیابت بارداری، عفونت ها و اختلالات ژنتیکی و ... جلوگیری می کند. و با ارائه رژیم غذایی مناسب، برنامه ورزشی و تجویز داروهای کمکی به راحت تر پشت سر گذاشتن این دوران کمک می کند.

9. جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)

یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار در بین زنان، لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن است. لبه های واژن، بخش قابل مشاهده دستگاه تناسلی زنان است که به آن لابیا گفته می شود. در عمل لابیاپلاستی، جراح و متخصص زنان، شکل ظاهری لبه های داخلی واژن (لابیا) را بهبود می بخشد. علاوه بر داشتن واژن زیبا، اصلاح لبه های واژن نامتقارن، درد در حین رابطه جنسی، تیرگی لبه های داخلی واژن، عدم خروج ترشحات از واژن و ابتلا به عفونت های مکرر واژینال، احساس درد و ناراحتی هنگام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری و یا پوشیدن لباس های تنگ از جمله دلایل انجام این عمل می باشد.

10. درمان بی اختیاری ادرار

بسیاری از زنان از مشکل بی اختیاری ادرار رنج می برند. خروج ناخواسته چند قطره ادرار هنگام دویدن یا سرفه کردن، عدم کنترل ادرار هنگام رابطه جنسی، بی اختیاری به علت زایمان های متعدد و .... از جمله مواردی است که این اتفاق می افتد. پزشک زنان با توجه به علت بروز این مشکل، با تجویز دارو، توصیه به انجام ورزش های خاص و جراحی به معالجه آن می پردازد.

11. اختلالات یائسگی

یائسگی دوران جدیدی از زندگی زنان است که علاوه بر خود شخص، اطرافیان و خانواده او نیز موظفند به شناخت و آگاهی خود نسبت به این مسئله بیافزایند. گرگرفتگی، احساس خستگی و افسردگی، تغییرات خلق و خو، کاهش میل جنسی و پوکی استخوان از جمله عوارض شروع دوران یائسگی است. متخصص زنان و زایمان در کرج، با ارائه رژیم غذایی مناسب، برنامه ورزشی، تجویز دارو و ... به کم شدن عوارض یائسگی و راحت تر پشت سر گذاشتن این دوران کمک می کند.

چه زمانی باید به دکتر زنان در کرج مراجعه کرد؟

اینکه تنها خانم های متاهل به پزشک زنان نیاز دارند، یک باور غلط است. خانم ها از زمانی که به بلوغ می رسند، باید جهت انجام چکاپ های سالیانه به دکتر زنان مراجعه کنند. چرا که عدم توجه به این مسئله ممکن است باعث بروز بیماری های مختلف یا حتی نازایی در خانم ها بشود. با این حال برخی از مواردی که در صورت بروزشان حتما باید به دکتر زنان زایمان مراجعه شود، عبارتند از:

  • تغییر در دوره عادت ماهیانه
  • احساس درد در لگن یا ناحیه تناسلی
  • سوزش و خارش در ناحیه تناسلی
  • بوی نامطبوع ترشحات
  • تغییر رنگ ترشحات
  • خونریزی نامنظم
  • خونریزی در حین مقاربت
  • نزدیک شدن به یائسگی
  • بارداری

ماما و متخصص زنان و زایمان چه تفاوتی دارند؟

ماما و متخصص زنان و زایمان هر دو آموزش دیده اند تا به زنان باردار کمک کنند با این تفاوت که ماما نمی تواند عمل جراحی انجام دهد و به مراقبت های جسمی و عاطفی دوران بارداری و پس از زایمان می پردازد و این در حالیست که متخصص زنان، اجازه جراحی دارد و به مراقبت های تخصصی پزشکی دوران بارداری می پردازد.

چطور یک دکتر زنان زایمان خوب در کرج پیدا کنیم؟

به عنوان یک خانم اولین قدم در حفظ سلامتی، ارزیابی بدن خودتان می باشد. خانم ها باید از دوران کودکی با دستگاه تناسلی و ادراری خود آشنا شده و در صورت بروز هر گونه مشکل به پزشک مراجعه کرده و آن را پیگیری کنند. اما سوال اینجاست که چطور یک دکتر زنان خوب در کرج پیدا کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ لیستی از بهترین متخصص زنان کرج را جمع آوری کرده ایم. شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید به سابقه کاری، بیماری هایی که درمان می کنند، ساعات کار، بیمه های طرف قرارداد و آدرس و تلفن آن ها دست پیدا کنید. همچنین از آنجایی که نزدیک بودن پزشک به محل سکونت یک نکته مهم می باشد، ما این امکان را فراهم کرده ایم که با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله" در بالای همین صفحه، به آدرس و شماره تلفن بهترین متخصص های زنان کرج در نزدیکی خودتان، دسترسی پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر زنان خوب در کرج

(امتیاز 4.6 | 11699 رای)