متخصص زنان و زایمان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین متخصصین زنان و زایمان کرج که به درمان اختلالات قاعدگی، ناباروری، افتادگی و چسبندگی رحم، مراقبت های دوران بارداری و انجام عمل های لابیاپلاستی و میومکتومی می پردازند.
متخصص زنان زایمان و نازایی | دارای بورد تخصصی | با 15 سال سابقه و تجربه در جراحی زنان
متخصص زنان و زایمان
45 متری گلشهر ، بین خیابان اختر شرقی و شقایق ، ساختمان پزشکان گلشهر ، طبقه اول
جراح و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی یزد | عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران
متخصص زنان و زایمان
چهارراه طالقانی ، طالقانی جنوبی ، ابتدای زیرگذر ، کوی گلها (کوچه یادگاری) ، بنای ماندگار ، طبقه 6 ، واحد 601
جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی دارای بورد تخصصی
متخصص زنان و زایمان
محمد شهر ، بلوار امام خمینی ، نبش بلوار دشت بهشت روبروی داروخانه شبستری ، برج قائم طبقه اول واحد 1
مطب تخصصی زنان زایمان و نازایی | بورد تخصصی جراحی زنان ، زایمان و نازایی از دانشگاه تهران
متخصص زنان و زایمان
فلکه اول گوهردشت ، برج پارمیدا ، طبقه سوم اداری ، واحد 304
متخصص زنان و زایمان
ميدان آزادگان ، ابتدای خیابان مطهری ، بعداز بیمه تامین اجتماعی ، مجتمع ایران ، طبقه ی 2 ، واحد4
متخصص زنان و زایمان
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، جنب پل عابر پیاده ، برج شاه کرم ، طبقه هشتم ، واحد 801
متخصص زنان و زایمان
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختمان رازی ، طبقه 8 ، واحد 82
محمدشهر ، بعد از بلوار امام خمینی ، نبش بانک ملت ، مجتمع پزشکی ابن سینا ، طبقه 3
متخصص زنان و زایمان
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختمان رازی ، طبقه7 ، واحد 74
متخصص زنان و زایمان
چهارراه طالقانی ، به سمت شهدا ، قبل از زیرگذر ، ساختمان پزشکان پردیس ، طبقه اول
افزودن صفحه شما به متخصص زنان و زایمان
متخصص زنان و زایمان کرج

متخصص زنان و زايمان خوب در کرج

همه ما مي دانيم که متخصص زنان و زايمان وظيفه دارد مادران را از ابتداي تصميم به بارداري تا زايمان و شيردهي زير نظر بگيرد. اما بايد گفت اين تنها کاري نيست که يک متخصص زنان و زايمان انجام مي دهد. دکتر زنان و زايمان در کرج، پزشکي است که علاوه بر نظارت هاي دوران بارداري، به بيماري هاي مربوط به زنان و دستگاه تناسلي (واژن) آن ها نيز مي پردازد. دکتر زنان سعی می کند آگاهی مردم و به ویژه زنان را در شناخت بیماری های زنان بالا برده و مواردی مانند مشاوره قبل از بارداری، مراقبت های بعد از بارداری و سقط جنین و شناخت و درمان بیماری هایی مانند کیست های رحم، کیست تخمدان و بی اختیاری ادرار را انجام دهد. همچنین پزشک زنان جراحی های مختلفی مانند عمل زیبایی واژن، روشن کردن واژن، لابیاپلاستی، برداشتن رحم یا هیسترکتومی و مواردی از این قبیل را نیز انجام می دهد.

مطالعه بیشتر

بیماری های قابل درمان توسط دکتر زنان در کرج

به طور کلي متخصص زنان و زايمان در کرج بيماري ها و مشکلات مخصوص به زنان را بررسي و درمان مي کند. در ادامه مشکلات و بيماري هاي رايج زنان که توسط پزشک زنان، معالجه مي شود را بررسي مي کنيم.

1. درمان اختلالات قاعدگي

سيکل قاعدگي يک روند طبيعي است که به صورت ماهانه براي زنان اتفاق مي افتد و همراه با تغييراتي در رحم، تخمدان و سينه ها مي باشد. گاهي اوقات يک سري عوامل، تغييراتي در روند طبيعي اين سيکل بوجود مي آورد و آن را از حالت طبيعي خارج مي کند. به اين عوامل، اختلالات دوران قاعدگي گفته مي شود. اين اختلالات دلايل مختلفي دارند و مي توانند باعث بروز مشکلاتي مانند بي نظمي دوران قاعدگي، کم يا زياد شدن بيش از حد خون ريزي، لکه بيني در بين دو قاعدگي، دردهاي شديد، قطع قاعدگي و ... شوند. از آنجايي که عدم توجه به اين اختلالات مي تواند زمينه ساز بيماري هاي ديگري مانند کيست تخمدان در آينده بشود، بهتر است در صورت بروز چنين مشکلاتي به متخصص زنان و زايمان مراجعه کنيد.

2. درمان سرطان رحم، تخمدان و دستگاه تناسلي

به طور کلي سرطان هايي که زنان دچار آن ها مي شوند عبارتند از : سرطان رحم و دهانه رحم(واژن)، سرطان تخمدان و سرطان سينه. تشخيص و درمان اين بيماري ها در حوزه کاري متخصص زنان و زايمان قرار مي گيرد. همچنين بهتر است براي جلوگيري و تشخيص اين بيماري ها، به طور مداوم چکاپ شويد و در صورت بروز مشکلاتي مانند تغيير در سينه ها، خونريزي واژن بين دو سيکل يا بعد از دوران يائسگي، نفخ دائم بيش از سه هفته، دردهاي غيرطبيعي در ناحيه شکم و لگن و بروز برآمدگي غير طبيعي در ناحيه خارجي واژن، به يک متخصص زنان خوب در کرج مراجعه کنيد.

3. افتادگي رحم

افتادگي رحم يکي از بيماري هاي شايع در بين زنان است که به دلايل مختلفي مانند زايمان هاي طبيعي متعدد، تضعيف و شل شدن بافت واژن پس از يائسگي، چاقي يا اضافه وزن و جراحي هاي تهاجمي در ناحيه لگن رخ مي دهد. در اين بيماري، تضعيف عضلات نگهدارنده رحم باعث کشيده شدن رحم به داخل کانال واژن مي شود. بنابراين بهتر است در صورت بروز علائمي مانند درد پايين کمر، مشکل در راه رفتن و احساس بيرون آمدن چيزي از واژن سريعا به يک پزشک زنان مراجعه نماييد.

4. چسبندگي رحم

در اين بيماري قسمت هاي مختلف رحم به هم مي چسبند و ميزان چسبندگي ممکن است خفيف، متوسط يا شديد باشد. چسبندگي رحم معمولا به دلايل آسيب بافت رحم، کورتاژ، جراحي رحم و عفونت رحم يا لگن ايجاد مي شود. از آن جايي که عدم درمان به موقع اين بيماري ممکن است باعث نازايي يا سقط هاي مکرر شود، بهتر است هنگام بروز اين بيماري، به يک دکتر زنان زایمان خوب در کرج مراجعه کنيد.

5. جراحي فيبروم رحم (ميومکتومي)

فيبروم رحمي يکي از تومورهاي خوش خيم در بين زنان است و احتمال اينکه بدخيم شود، کم است. بعضي از فيبروم ها هيچ مشکلي ايجاد نمي کنند و فقط لازم است فرد مبتلا هرچند وقت يک بار براي چکاپ، سونوگرافي انجام دهد. اما اگر فيبروم با علائمي مانند خونريزي شديد هنگام عادت ماهيانه، درد لگن، تکرر ادرار، سقط و ... همراه باشد، بايد به دکتر زنان مراجعه کنید. همچنين امروزه علاوه بر درمان دارويي، جراحي با هيستروسکوپ يکي از راه هاي درمان و برداشتن فيبروم هاي رحمي است.

6. کيست تخمدان

اگر بگوييم تمام خانم ها در دوراني از زندگيشان کيست تخمدان داشته اند، اغراق نکرده ايم. کيست تخمدان، کيسه هايي حاوي مايعات است که در داخل يا سطح تخمدان رشد مي کند. اکثر اين کيست ها بدون درد و هيچ گونه علائمي هستند و خود به خود از بين مي روند. اما اين کيست ها انواع مختلفي دارند و گاهي ممکن است همراه با نفخ شکم، بي نظمي دوران قاعدگي، درد در لگن و درد هنگام رابطه جنسي همراه باشند که در صورت بروز چنين مشکلاتي بايد به پزشک زنان مراجعه کنید.

7. درمان ناباروري (نازايي)

مشکل ناباروري در زوجين به دلايل مختلفي ايجاد مي شود که در 40 درصد مواقع مربوط به زنان، 40 درصد مواقع مربوط به مردان و 10 درصد مواقع مربوط به هردوي آن ها و 10 درصد ديگر به دلايل نامشخصي اتفاق مي افتد. همچنين ناباروري در زنان به دلايل مختلف اختلال در تخمک گذاري، اختلال در رحم و لوله هاي رحمي، اختلالات هورموني، اندومتريوز و ضعف دستگاه ايمني ايجاد مي شود. براي درمان ناباروري، متخصص زنان ابتدا علت اصلي آن را تشخيص مي دهد و با توجه به علت، از روش هاي مختلفي مانند درمان با استفاده از دارو، تلقيح داخل يا خارج رحم، جراحي و .... براي درمان نازايي استفاده مي کند.

8. مراقبت هاي دوران بارداري 

دکتر زنان و زايمان با تحت نظر داشتن شرايط مادر و نوزاد از بروز مشکلاتي مانند فشار خون بالا، ديابت بارداري، عفونت ها و اختلالات ژنتيکي و ... جلوگيري مي کند. و با ارائه رژيم غذايي مناسب، برنامه ورزشي و تجويز داروهاي کمکي به راحت تر پشت سر گذاشتن اين دوران کمک مي کند.

9. جراحي زيبايي واژن (لابياپلاستي)

يکي از جراحي هاي زيبايي پرطرفدار در بين زنان، لابياپلاستي يا جراحي زيبايي واژن است. لبه هاي واژن، بخش قابل مشاهده دستگاه تناسلي زنان است که به آن لابيا گفته مي شود. در عمل لابياپلاستي، جراح و متخصص زنان، شکل ظاهري لبه هاي داخلي واژن (لابيا) را بهبود مي بخشد. علاوه بر داشتن واژن زيبا، اصلاح لبه هاي واژن نامتقارن، درد در حين رابطه جنسي، تيرگي لبه هاي داخلي واژن، عدم خروج ترشحات از واژن و ابتلا به عفونت هاي مکرر واژينال، احساس درد و ناراحتي هنگام فعاليت هايي مانند دوچرخه سواري و يا پوشيدن لباس هاي تنگ از جمله دلايل انجام اين عمل مي باشد.

10. درمان بي اختياري ادرار

بسياري از زنان از مشکل بي اختياري ادرار رنج مي برند. خروج ناخواسته چند قطره ادرار هنگام دويدن يا سرفه کردن، عدم کنترل ادرار هنگام رابطه جنسي، بي اختياري به علت زايمان هاي متعدد و .... از جمله مواردي است که اين اتفاق مي افتد. پزشک زنان با توجه به علت بروز اين مشکل، با تجويز دارو، توصيه به انجام ورزش هاي خاص و جراحي به معالجه آن مي پردازد.

11. اختلالات يائسگي

يائسگي دوران جديدي از زندگي زنان است که علاوه بر خود شخص، اطرافيان و خانواده او نيز موظفند به شناخت و آگاهي خود نسبت به اين مسئله بيافزايند. گرگرفتگي، احساس خستگي و افسردگي، تغييرات خلق و خو، کاهش ميل جنسي و پوکي استخوان از جمله عوارض شروع دوران يائسگي است. متخصص زنان و زايمان در کرج، با ارائه رژيم غذايي مناسب، برنامه ورزشي، تجويز دارو و ... به کم شدن عوارض يائسگي و راحت تر پشت سر گذاشتن اين دوران کمک مي کند.

چه زمانی باید به دکتر زنان در کرج مراجعه کرد؟

اینکه تنها خانم های متاهل به پزشک زنان نیاز دارند، یک باور غلط است. خانم ها از زمانی که به بلوغ می رسند، باید جهت انجام چکاپ های سالیانه به دکتر زنان مراجعه کنند. چرا که عدم توجه به این مسئله ممکن است باعث بروز بیماری های مختلف یا حتی نازایی در خانم ها بشود. با این حال برخی از مواردی که در صورت بروزشان حتما باید به دکتر زنان زایمان مراجعه شود، عبارتند از:

  • تغییر در دوره عادت ماهیانه
  • احساس درد در لگن یا ناحیه تناسلی
  • سوزش و خارش در ناحیه تناسلی
  • بوی نامطبوع ترشحات
  • تغییر رنگ ترشحات
  • خونریزی نامنظم
  • خونریزی در حین مقاربت
  • نزدیک شدن به یائسگی
  • بارداری

ماما و متخصص زنان و زایمان چه تفاوتی دارند؟

ماما و متخصص زنان و زایمان هر دو آموزش دیده اند تا به زنان باردار کمک کنند با این تفاوت که ماما نمی تواند عمل جراحی انجام دهد و به مراقبت های جسمی و عاطفی دوران بارداری و پس از زایمان می پردازد و این در حالیست که متخصص زنان، اجازه جراحی دارد و به مراقبت های تخصصی پزشکی دوران بارداری می پردازد.

چطور یک دکتر زنان زایمان خوب در کرج پیدا کنیم؟

به عنوان یک خانم اولین قدم در حفظ سلامتی، ارزیابی بدن خودتان می باشد. خانم ها باید از دوران کودکی با دستگاه تناسلی و ادراری خود آشنا شده و در صورت بروز هر گونه مشکل به پزشک مراجعه کرده و آن را پیگیری کنند. اما سوال اینجاست که چطور یک دکتر زنان خوب در کرج پیدا کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ لیستی از بهترین متخصص زنان کرج را جمع آوری کرده ایم. شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید به سابقه کاری، بیماری هایی که درمان می کنند، ساعات کار، بیمه های طرف قرارداد و آدرس و تلفن آن ها دست پیدا کنید. همچنین از آنجایی که نزدیک بودن پزشک به محل سکونت یک نکته مهم می باشد، ما این امکان را فراهم کرده ایم که با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله" در بالای همین صفحه، به آدرس و شماره تلفن بهترین متخصص های زنان کرج در نزدیکی خودتان، دسترسی پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر زنان خوب در کرج

محله های متخصص زنان و زایمان