پارکینگ کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
خیابان‌شهید‌بهشتی ، خیابان‌شهیدرجائی ، ن...
مشكين دشت ، بلوار دشت بهشت ، روبروي خياب...
اشتهارد ، ميدان بسيج ، پشت پمپ بنزين جنب...
استان البرز ، کوچه 32 جاده طالقان
مهرشهر ، خیابان وليعصر ، خیابان دوم غربي...
بلوار مصطفي خميني ، نبش ميدان مصطفي خمين...
گلشهر ، انتهاي گلزار غربي ، خیابان سوسن ...
کيلومتر 62 جاده کرج ، چالوس روستاي نساء
فرديس ، شهرک ناز ، تقاطع نادري ، دريانيه...
ابتداي جاده محمد شهر ، بعد از مترو ، نرس...
ورودي مهرشهر ، ميدان الغدير
طالقاني جنوبي ، نرسيده به چهار راه هفت ت...
جاده قديم بعد از پل كلاك ، روبروي شهرك ط...
جاده محمد شهر ، ماهدشت قبل از پمپ بنزين ...
رضوانيه ، خيابان بيستم ، جنب شركت خشكبار...
ماهدشت ، جاده ماهدشت ، به سمت كيانمهر ، ...
كيلومتر 42 جاده چالوس
فرديس ، سه راه حافظيه ، بلوار ثابتي ، رب...
نظر آباد ، كيلومتر 5 آبيك ، جنب كارخانه ...
اتوبان تهران كرج ، جنب پادگان سپاه
(امتیاز 4.7 | 6781 رای)
افزودن شغل شما به لیست پارکینگ
سوالات متداول پارکینگ

انواع پارکینگ های شهری
با مهاجرت مردم از روستاها به سمت شهر ها و توسعه ی روز افزون شهرها، نیاز به پارکینگ بیش از پیش در شهرها احساس می شود از این رو قصد داریم انواع پارکینگ های شهری را به شما توضیح دهیم. یکی از انواع پارکینگ های شهری پارکینگ سطحی می باشد. در این نوع پارکینگ معمولا یک فضای گسترده روی سطح زمین در نظر گرفته می شود که خودروها در این فضا پارک می شوند.

این نوع پارکینگ معمولا دارای نگهبانی جهت کنترل امنیت پارکینگ می باشد. اغلب این پارکینگ ها دارای هزینه بوده و از مشتریان هزینه ای بابت ورود به پارکینگ به میزان مشخصی گرفته می شود. به عنوان مثال برای چهار ساعت اولیه ی پارک x هزار تومان و به ازاء هر ساعت اضافه مبلغ اضافه ای دریافت می شود.

پارکینگ های طبقاتی
یکی از انواع پارکینگ های شهری، پارکینگ مکانیزه طبقاتی است. در مراکز شهر و مناطقی که زمین بزرگ کمیاب و گران است چاره ای به جز استفاده از تکنیک چند طبقه ساختن زمین ها و پارکینگ ها نداریم. پارکینگ های طبقاتی دارای طبقه های متعدد هستند که به شکل های مختلف ساخته و قابل استفاده می شوند.

این پارکینگ ها برای مراکزی مانند مراکز فروش، سالن های همایش، سینما و تئاتر، مراکز تجاری و در کل مراکزی که با استقبال زیادی از مردم مواجه می شود و زمین بزرگی برای پارک ماشین های مشتریان ندارد و ناچار به استفاده از پارکینگ های طبقاتی می شود.

انواع پارکینگ طبقاتی
همان طور که گفته شد پارکینگ های طبقاتی معمولا برای استفاده های شخصی ساخته شده اند پس برای استفاده از این نوع پارکینگ ها باید هزینه پرداخت کرد. البته دولت ها نیز گاها اقدام به ساخت این نوع پارکینگ ها در مراکز پر تجمع میکنند تا شهروندان برای پارک خودروی خود مشکلی نداشته باشد که این نوع پارکینگ های دولتی نیز از صاحبان خودروها هزینه ای را دریافت می کنند. پارکینگ های طبقاتی دارای دو نوع مکانیزه و بتنی می باشند که در ادامه به شرح انواع پارکینگ طبقاتی خواهیم پرداخت
پارکینگ طبقاتی مکانیزه
در این نوع پارکینگ پارک بدون دخالت انسان و با استفاده از مکانیسم های الکترومکانیکی یا هیدرولیکی انجام می شود. این نوع پارکینگ طبقاتی فضای کمی را اشغال می کند و به این دلیل قابل استفاده در نزدیک ترین فاصله از مرکز مورد نظر قابل احداث است. اشغال کم فضا توسط این نوع پارکینگ ها آن ها را تبدیل به گزینه ی محبوب سازندگان پارکینگ تبدیل کرده است.

حال به بررسی انواع پارکینگ مکانیزه می پردازیم. اما پارکینگ مکانیزه نیز دارای انواعی می باشند که پارکینگ روتاری یکی از این انواع است.این نوع از پارکینگ ها از مدل چرخ و فلک ها الگو برداری کرده اند و خودروها را در مدار بیضی شکل به بالا و پایین انتقال می دهند. در این نوع پارکینگ شما با اشغال فضای پارک دو خودرو می توانید تا حدود ۱۶ خودرو را پارک کنید. این نوع پارکینگ یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین نوع پارکینگ می باشد.

لیست و اطلاعات کامل پارکینگ های کرج را در وبسایت کرج تبلیغ مشاهده بفرمایید