متخصص اطفال کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
متخصص اطفال کرج و لیست بهترین متخصصین کودکان در کرج که مشکلاتی مانند عدم وزن گیری کودکان، بی اشتهایی کودکان، آسم و آلرژی کودک و دیگر بیماری های کودکان و نوزادان را درمان میکنند.
-دارای بورد تخصصی ، -متخصص کودکان و نوزادان (آسم و آلرژی ، آبرزویشن) ، -مشاور و پزشک ژنتیک ، -آسم ، آلرژی ، تغذیه
متخصص اطفال
چهارراه طالقاني ، جنب برج طالقانی ، ساختمان پزشکان ایرانیان ، بلوک1 ، مطب دکتر علیرضا معینی پور
تلفن جهت تعیین وقت قبلی 32267827 - 32401694
متخصص اطفال
کرج ، میدان شهدا ، مقابل خیابان بیمارستان کمالی ، نبش خروجی بهار ، جنب داروخانه دکتر وثیق مهر ، پلاک 100 طبقه اول سمت چپ ، واحد 2
درمان و چکاپ بیماریهای کودکان و نوزادان
متخصص اطفال
خیابان اصلی گوهردشت ، بین خیابان 7 و 8 غربی ، روبروی داروخانه گوهردشت ، پلاک 223 ، طبقه اول
عظیمیه ، بلوار شريعتى ، پامچال جنوبى ، نبش كوچه بنفشه
مهرشهر ، بلوارگلها ، چهارراه درمانگاه ، دی کیلینیک تخصصی شهید محمد حاجی زاده
گلشهر ، خيابان ارغوان غربی ، مجتمع پزشکی مریم ، پلاک347
گلشهر ، بلوارگلزارغربی ، میدان رهبری ، پلاك 5
متخصص اطفال
نبش حسین آباد ، بلوار ارم
طالقانی جنوبی ، ساختمان سبز ، طبقه 3
طالقانی جنوبی ، ساختمان سبز
افزودن صفحه شما به لیست متخصص اطفال
متخصص اطفال کرج

بهترین متخصص اطفال در کرج

متخصص اطفال يا متخصص کودکان در کرج يکي از تخصص هاي پزشکي است که به مسائل مربوط به رشد و بيماري هاي کودکان پرداخته و سلامت کودکان را مديريت مي کند. متخصص کودکان در کرج همچنين براي حفظ سلامت نوزادان، کودکان و نوجوانان تلاش کرده و مراقبت هايي در زمينه جسمي، روحي و عاطفي به بيماران خود ارائه مي دهد. در گذشته تخصص کودکان به صورت جداگانه وجود نداشت اما با توجه به اينکه مراحل رشد کودکان متفاوت بوده و آناتومي و فيزيولوژي آن ها در دوران کودکي با دوران بزرگسالي فرق دارد، تخصص کودکان به عنوان رشته ي جداگانه اي در ميان تخصص هاي پزشکي شناخته شده است.

مطالعه بیشتر

وظايف متخصص کودکان در کرج

به طور کلي برخي از وظايف پزشک کودکان در کرج عبارتند از:

ارزيابي روند رشد کودک

بررسي روند رشد کودک مسئله مهمي است که از عهده والدين به تنهايي برنمي آيد. پزشک کودکان در اين زمينه والدين را راهنمايي مي کند و از همان ابتداي تولد موارد مربوط به سلامت کودک را ارزيابي مي کند. براي مثال واکسيناسيون، ثبت ميزان رشد، بررسي سرعت رشد و چکاپ قد، وزن و دور سر تا دو سالگي از جمله کارهايي است که پزشک کودکان براي ارزيابي روند رشد کودک انجام مي دهد.

تشخيص و درمان بيماري ها

بيماري هاي عفوني مانند عفونت گوش، ورم لوزه، سينوزيت، سرماخوردگي هاي شديد و ... از جمله شايع ترين بيماري هاي دوران کودکي مي باشد. و در صورت بروز چنين مشکلاتي براي تشخيص و درمان حتما بايد به پزشک کودکان مراجعه شود. برخي از مشکلات و بيماري هايي که در بزرگسالان ساده به نظر مي رسند، اگر براي کودکان اتفاق بيافتند، نياز به درمان و مراقبت هاي پزشکي دارند. براي مثال زماني که کودکي تب مي کند، ممکن است با تشنج همراه بوده يا علامت عفونت مغز باشد. و يا زماني که کودک دچار اسهال و استفراغ مي شود، آب بدنش را از دست داده و به علت حجم کم بدنش، اين کمبود آب بدن خطرناک است. بنابراين در چنين مواردي مراجعه به دکتر اطفال کرج از اهيمت زيادي برخوردار است.
همچنين برخي از کودکان از ابتداي تولد، مشکلات مادرزادي مانند شکاف کام و لب، ناهنجاري هاي قلبي يا کليوي دارند و بايد از همان ابتدا زير نظر يک پزشک اطفال قرار بگيرند تا اقدامات لازم براي بهبود و درمانشان انجام شود.

بيماري هاي شايع کودکان

کودکان به علت سيستم ايمني ضعيف تر بيشتر در معرض ابتلا به بيماري ها قرار مي گيرند. برخي از بيماري هاي شايع کودکان عبارتند از:

زردي شيرخواران

بيماري زردي يکي از شايع ترين مشکلات نوزاداني است که تازه متولد شده اند و در بسياري از مواقع در دومين يا سومين روز تولد، ظاهر مي شود. علائم زردي ابتدا در صورت و سپس در سينه و شکم مشخص مي شود. حتي برخي اوقات زردي به پاها هم کشيده مي شود. زرد شدن سفيدي چشم و تيرگي رنگ ادرار هم از ديگر علائم بروز زردي در نوزادان است. زردي خفيف معمولا طي يک يا دو هفته برطرف مي شود اما در صورت زردي متوسط يا شديد بايد به دکتر اطفال کرج مراجعه کرده و در صورت لزوم، کودک در بيمارستان بستري شود.

استفراغ

زماني که ديواره هاي معده منقبض مي شوند، محتويات معده به سمت بالا آمده و به معده بازمي گردند و از طريق دهان يا بيني خارج مي شوند که به آن استفراغ گفته مي شود. بالا آمدن يا تف کردن غذا که به معني بازگشت بي اراده ي غذا يا مايعات به دهان است، با استفراغ فرق مي کند و در بين نوزادان بسيار شايع است. بالا آمدن غذا يا تف کردن، مشکلي ندارد اما استفراغ در مواقعي که باعث کمبود آب بدن کودک بشود، خطرناک است.

اسهال

در صورتي که کودکي در طول روز حداقل سه بار مدفوع شل و آبکي داشته باشد، دچار اسهال شده است. اسهال در برخي از اوقات به علت وجود اختلال در هضم و عملکرد روده مي باشد. با اين حال بايد در نظر داشته باشيد که مدفوع کودکاني که تنها از شير مادر تغذيه مي کنند، خميري شکل و شل است اما اسهال محسوب نمي شود.

عفونت گوش

عفونت گوش در کودکان يکي از رايج ترين دلايل مراجعه به متخصص کودکان در کرج مي باشد. عفونت گوش ممکن است به علت باکتري و ويروس ايجاد شود و در اغلب اوقات در پي ابتلا به سرماخوردگي و سينوزيت، ترشحات گوش در پشت پرده جمع شده و باعث درد و فشار مي شود. همچنين تب، بي قراري، بوي نامطبوع گوش، از دست دادن اشتها، ماليدن يا کشيدن گوش ها از علائم اين مشکل در کودکان بوده و در صورت بروزشان بايد به پزشک اطفال مراجعه شود.

عفونت ادراري

عفونت هاي ادراري يکي از رايج ترين مشکلات سيستم ادراري محسوب مي شوند و در صورت عدم درمان ممکن است به بروز مشکلات کليوي جدي، منجر شوند. تب، استفراغ، ضعف، خستگي، تغذيه ضعيف، زردي پوست و سفيدي چشم، تکرر ادرار، خودداري از دفع مدفوع، درد شکلم و پهلو، شب ادراري، مشاهده خون در ادرار و کدر بودن آن، از جمله علائم اين مشکل مي باشند. همچنين در اغلب اوقات پزشک مي تواند با پرسيدن سوالاتي از کودک و گرفتن آزمايش متوجه وجود اين مشکل شده و درمان آن را بلافاصله شروع کند.

آسم و آلرژي کودکان

آسم يک بيماري مزمن ريه ها و مجاري هوايي بوده و به عنوان شايع ترين بيماري مزمن کودکان و سومين دليل بستري کودکان زير 15 سال شناخته مي شود. اکثر کودکان مبتلا به آسم قبل از 5 سالگي، علائم خود را نشان مي دهند. مهمترين علت آسم، آلرژي است که ممکن است فصلي يا دائمي باشد. سرفه، تنگي نفس، احساس سوزش و قطع تنفس از جمله علائم آسم بوده و در صورت بروز اين مشکل در کودک بايد با مشورت پزشک اطفال از دارو يا اسپري تنفسي استفاده کرد.

عفونت گلو

گلو درد استرپتوکوکي نوعي عفونت گلو است که عامل آن باکتري به نام استرپتوکوک مي باشد. اين نوع گلو درد بيشتر در کودکان 5 تا 15 سال ديده مي شود و عموما در زمان مدرسه يعني زماني که کودکان با هم در ارتباط هستند، بيشتر ديده مي شود. گلو درد، مشکل بلع، لوزه هاي متورم و قرمز، لکه هاي سفيد روي لوزه و گلو، سردرد، تب و لرز، بي اشتهايي، گرفتگي بيني و گردن درد از علائم اين مشکل بوده و معمولا دو روز پس از قرار گرفتن در معرض بيماري ظاهر مي شوند.

عفونت قارچي

عفونت قارچي يک نوع عفونت پوستي است که باعث ايجاد حلقه هاي فلس دار و قرمز روي پوست مي شود. اين عفونت به راحتي از کودکي به کودک ديگر منتقل مي شود. به همين دليل بايد در بهداشت شخصي کودکان و استفاده از لوازم شخصي مانند حوله، لباس، شانه و ... دقت کرد. با اين حال عفونت هاي قارچي نگران کننده نبوده و با داروهاي ضد قارچ درمان مي شوند.

مننژيت

مننژيت به معني التهاب و عفونت بافت اطراف مغز و نخاع مي باشد. مننژيت در نوجوانان و بزرگسالان معمولا با علائمي مانند سردرد، تب، سفتي گردن و در کودکان با علائمي مانند سرماخوردگي و بي قراري همراه است. همچنين اين بيماري در صورت عدم درمان، خطرناک است.

چطور یک متخصص اطفال خوب در کرج پیدا کنیم؟

مراجعه به پزشک اطفال در صورت مواجهه با بيماري و براي ارزيابي روند رشد کودک، از اهميت زيادي برخوردار است و بسياري از والدين دغدغه پيدا کردن يک دکتر اطفال خوب در کرج را دارند. به همين جهت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ ليستي از بهترين متخصصين اطفال کرج را معرفي کرده ايم و شما با مراجعه به صفحه هر کدام مي توانيد از اطلاعات آن ها باخبر شده و در صورت نياز سوالات خود را به صورت تلفني و در بخش نظرات بپرسيد. همچنین از آنجایی گاهی اوقات والدین به خاطر دور بودن مسافت پزشک کودکشان به دردسر می افتند، ما این امکان را فراهم کرده ایم که شما با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله" در بالای همین صفحه، لیستی از نزدیک ترین متخصصین کودک و نوزاد کرج به خودتان را در اختیار داشته باشید.

لینک کوتاه دکتر اطفال خوب در کرج

آخرین نظرات زیرگروه متخصص اطفال
محدثه : دکتر علیرضا معینی پور
سلام خسته نباشید دکتر. پسرم رفته تو سه سال. خیلی شکمش کارمیکنه هرچی میخوره بعدش شکمش کارمیکنه. (روزی چهارپنج بار) چیکارکنم؟ اصلا جون نمیگیره. مشکل داره؟؟ مشاهده
قاسمی : دکتر سعید پورمقتدر متخصص کودکان و نوزادان
سلام دکتر وقتتون به خیر، من یه پسر 11ماهه دارم هنوز چهاردستوپا نکرده یاحتی خزیدن هم یاد نگرفته. این عادیه یا بچم مشکلی داره؟ شبها هم اصلا نمیخوابه. خوابش میاد میخوابونمش ولی بعدپنج دقیقه بیدارمیشه گریه میکنه ونمیخوابه. شیرهم خوب نمیخوره بعضی شبها هم تا صبح شیر میخوره ونمیخوابه. روز هم زیاد نمیخوابونمش. هنوز نشده ک دوساعت یک سره بخوابه. چهل پنچ دقیقه تا یک ساعت میخوابه بعدبیدارمیشه. لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم؟ مشاهده
بیتا : دکتر علیرضا معینی پور
سلام کودک پانزده ماهه پسری دارم که در اواخر سیزده ماهگی تلاش کرد برای راه رفتن و طبیعی بود که چندین بار زمین بخورد و بلند شود و ابتدای چهارده ماهگی به شکل مستقل شروع به راه رفتن کرد و طولی نکشید که کاملا به راه رفتن تسلط پیدا کرد. اما دو هفته‌ای هست که با زیر نظر داشتنش متوجه شدم موقع راه رفتن بدون اینکه مانعی سر راهش باشه یا خسته باشه یا خواب آلوده باشه همش تلو تلو میخوره و تعادل نداره و زیاد زمین میخوره؛ (مشابه حالتی که برای ما بزرگسالان پیش میاد که سرگیجه داریم و وقتی راه میریم تعادل نداریم). نمیدونم واقعا طبیعیه یا مشکلی هست؟ لطفا منو راهنمایی کنید. در ضمن ازمایشات خون تیرویید و عفونت در شش ماهگی انجام شده و مشکلی نداشته جز مختصری کم خونی که پزشک گفتن قطره آهن مصرف کنه .آیا لازمه آزمایشات تکرار باشه آیا ممکنه کم خونی داشته باشه؟ «وزن فعلی۹/۷۰۰ و وزن بدو تولد ۳ کیلو» مشاهده
samanee : دکتر سعید پورمقتدر متخصص کودکان و نوزادان
سلام دکتر، خواهرزاده من قبلا آبله مرغون گرفته. الان با دوستش که آبله داشته و آبله هاش خشک شده بوده دست داده. بعد با دختر 2 ساله من تماس داشته. خواهرزاده من ممکنه ناقل آبله مرغون به دختر من باشه؟ مشاهده
کیمیا : دکتر سعید پورمقتدر متخصص کودکان و نوزادان
سلام دکتر وقتتون به خیر دخترم چهل روزشه، در طول روز مرتب شیر می‌خوره ولی شبا اصلا برای شیر خوردن بیدار نمی‌شه. خودمم هر چقدر میزنم به پاش و کارای دیگه می‌کنم، بیدار نمی‌شه شیر بخوره و دهنشو محکم می‌بنده. اشکال نداره در طول شب شیر نخوره؟ مشاهده
حمزهلو : دکتر کیومرث پوررستمی
سلام من نوبت میخوام از دکتر نمی تونم مشاهده
حمزهلو : دکتر کیومرث پوررستمی
سلام من نوبت میخوام الکترولیز نمی تونم مشاهده
محله های متخصص اطفال