متخصص اطفال کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
متخصص اطفال کرج و لیست بهترین متخصصین کودکان در کرج که مشکلاتی مانند عدم وزن گیری کودکان، بی اشتهایی کودکان، آسم و آلرژی کودک و دیگر بیماری های کودکان و نوزادان را درمان میکنند.
-دارای بورد تخصصی ، -متخصص کودکان و نوزادان (آسم و آلرژی ، آبرزویشن) ، -مشاور و پزشک ژنتیک ، -آسم ، آلرژی ، تغذیه
متخصص اطفال
چهارراه طالقاني ، جنب برج طالقانی ، ساختمان پزشکان ایرانیان ، بلوک1 ، مطب دکتر علیرضا معینی پور
عظیمیه ، بلوار شريعتى ، پامچال جنوبى ، نبش كوچه بنفشه
متخصص اطفال
کرج ، خیابان شهید بهشتی ، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ، ساختمان پزشکان رازی ، طبقه 5 ، واحد 52
متخصص اطفال
چهارراه مصباح ، به طرف شاه عباسی ، بعد از داروخانه سینا ، پلاک ۴۲۹ ، طبقه دوم
عظیمیه ، میدان مهران ، جنب بیمارستان تخت جمشید ، ساختمان دی ، طبقه 2 ، واحد 2 ، مرکز سلامت کودک من
فردیس ، سه راه حافظیه ، کوچه شهید ادریسی ، مجتمع پزشکی دکتر معنوی
طالقانی جنوبی ، نرسیده به هفت تیر ، ساختمان بانک اقتصاد ، طبقه 5
متخصص اطفال
میدان سپاه ، روبروی مخابرات ، برج طاق کسری ، طبقه 5 ، واحد 504
چهارراه طالقانی ، جنب اداره پست مرکزی ، روبروی برج طالقانی ، ساختمان امید ، طبقه سوم ، واحد 302
خیابان شهید بهشتی ، حد فاصل چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختمان رازی
افزودن صفحه شما به متخصص اطفال
متخصص اطفال کرج

بهترین متخصص اطفال در کرج

متخصص اطفال يا متخصص کودکان در کرج يکي از تخصص هاي پزشکي است که به مسائل مربوط به رشد و بيماري هاي کودکان پرداخته و سلامت کودکان را مديريت مي کند. متخصص کودکان در کرج همچنين براي حفظ سلامت نوزادان، کودکان و نوجوانان تلاش کرده و مراقبت هايي در زمينه جسمي، روحي و عاطفي به بيماران خود ارائه مي دهد. در گذشته تخصص کودکان به صورت جداگانه وجود نداشت اما با توجه به اينکه مراحل رشد کودکان متفاوت بوده و آناتومي و فيزيولوژي آن ها در دوران کودکي با دوران بزرگسالي فرق دارد، تخصص کودکان به عنوان رشته ي جداگانه اي در ميان تخصص هاي پزشکي شناخته شده است.

مطالعه بیشتر

وظايف متخصص کودکان در کرج

به طور کلي برخي از وظايف پزشک کودکان در کرج عبارتند از:

ارزيابي روند رشد کودک

بررسي روند رشد کودک مسئله مهمي است که از عهده والدين به تنهايي برنمي آيد. پزشک کودکان در اين زمينه والدين را راهنمايي مي کند و از همان ابتداي تولد موارد مربوط به سلامت کودک را ارزيابي مي کند. براي مثال واکسيناسيون، ثبت ميزان رشد، بررسي سرعت رشد و چکاپ قد، وزن و دور سر تا دو سالگي از جمله کارهايي است که پزشک کودکان براي ارزيابي روند رشد کودک انجام مي دهد.

تشخيص و درمان بيماري ها

بيماري هاي عفوني مانند عفونت گوش، ورم لوزه، سينوزيت، سرماخوردگي هاي شديد و ... از جمله شايع ترين بيماري هاي دوران کودکي مي باشد. و در صورت بروز چنين مشکلاتي براي تشخيص و درمان حتما بايد به پزشک کودکان مراجعه شود. برخي از مشکلات و بيماري هايي که در بزرگسالان ساده به نظر مي رسند، اگر براي کودکان اتفاق بيافتند، نياز به درمان و مراقبت هاي پزشکي دارند. براي مثال زماني که کودکي تب مي کند، ممکن است با تشنج همراه بوده يا علامت عفونت مغز باشد. و يا زماني که کودک دچار اسهال و استفراغ مي شود، آب بدنش را از دست داده و به علت حجم کم بدنش، اين کمبود آب بدن خطرناک است. بنابراين در چنين مواردي مراجعه به دکتر اطفال کرج از اهيمت زيادي برخوردار است.
همچنين برخي از کودکان از ابتداي تولد، مشکلات مادرزادي مانند شکاف کام و لب، ناهنجاري هاي قلبي يا کليوي دارند و بايد از همان ابتدا زير نظر يک پزشک اطفال قرار بگيرند تا اقدامات لازم براي بهبود و درمانشان انجام شود.

بيماري هاي شايع کودکان

کودکان به علت سيستم ايمني ضعيف تر بيشتر در معرض ابتلا به بيماري ها قرار مي گيرند. برخي از بيماري هاي شايع کودکان عبارتند از:

زردي شيرخواران

بيماري زردي يکي از شايع ترين مشکلات نوزاداني است که تازه متولد شده اند و در بسياري از مواقع در دومين يا سومين روز تولد، ظاهر مي شود. علائم زردي ابتدا در صورت و سپس در سينه و شکم مشخص مي شود. حتي برخي اوقات زردي به پاها هم کشيده مي شود. زرد شدن سفيدي چشم و تيرگي رنگ ادرار هم از ديگر علائم بروز زردي در نوزادان است. زردي خفيف معمولا طي يک يا دو هفته برطرف مي شود اما در صورت زردي متوسط يا شديد بايد به دکتر اطفال کرج مراجعه کرده و در صورت لزوم، کودک در بيمارستان بستري شود.

استفراغ

زماني که ديواره هاي معده منقبض مي شوند، محتويات معده به سمت بالا آمده و به معده بازمي گردند و از طريق دهان يا بيني خارج مي شوند که به آن استفراغ گفته مي شود. بالا آمدن يا تف کردن غذا که به معني بازگشت بي اراده ي غذا يا مايعات به دهان است، با استفراغ فرق مي کند و در بين نوزادان بسيار شايع است. بالا آمدن غذا يا تف کردن، مشکلي ندارد اما استفراغ در مواقعي که باعث کمبود آب بدن کودک بشود، خطرناک است.

اسهال

در صورتي که کودکي در طول روز حداقل سه بار مدفوع شل و آبکي داشته باشد، دچار اسهال شده است. اسهال در برخي از اوقات به علت وجود اختلال در هضم و عملکرد روده مي باشد. با اين حال بايد در نظر داشته باشيد که مدفوع کودکاني که تنها از شير مادر تغذيه مي کنند، خميري شکل و شل است اما اسهال محسوب نمي شود.

عفونت گوش

عفونت گوش در کودکان يکي از رايج ترين دلايل مراجعه به متخصص کودکان در کرج مي باشد. عفونت گوش ممکن است به علت باکتري و ويروس ايجاد شود و در اغلب اوقات در پي ابتلا به سرماخوردگي و سينوزيت، ترشحات گوش در پشت پرده جمع شده و باعث درد و فشار مي شود. همچنين تب، بي قراري، بوي نامطبوع گوش، از دست دادن اشتها، ماليدن يا کشيدن گوش ها از علائم اين مشکل در کودکان بوده و در صورت بروزشان بايد به پزشک اطفال مراجعه شود.

عفونت ادراري

عفونت هاي ادراري يکي از رايج ترين مشکلات سيستم ادراري محسوب مي شوند و در صورت عدم درمان ممکن است به بروز مشکلات کليوي جدي، منجر شوند. تب، استفراغ، ضعف، خستگي، تغذيه ضعيف، زردي پوست و سفيدي چشم، تکرر ادرار، خودداري از دفع مدفوع، درد شکلم و پهلو، شب ادراري، مشاهده خون در ادرار و کدر بودن آن، از جمله علائم اين مشکل مي باشند. همچنين در اغلب اوقات پزشک مي تواند با پرسيدن سوالاتي از کودک و گرفتن آزمايش متوجه وجود اين مشکل شده و درمان آن را بلافاصله شروع کند.

آسم و آلرژي کودکان

آسم يک بيماري مزمن ريه ها و مجاري هوايي بوده و به عنوان شايع ترين بيماري مزمن کودکان و سومين دليل بستري کودکان زير 15 سال شناخته مي شود. اکثر کودکان مبتلا به آسم قبل از 5 سالگي، علائم خود را نشان مي دهند. مهمترين علت آسم، آلرژي است که ممکن است فصلي يا دائمي باشد. سرفه، تنگي نفس، احساس سوزش و قطع تنفس از جمله علائم آسم بوده و در صورت بروز اين مشکل در کودک بايد با مشورت پزشک اطفال از دارو يا اسپري تنفسي استفاده کرد.

عفونت گلو

گلو درد استرپتوکوکي نوعي عفونت گلو است که عامل آن باکتري به نام استرپتوکوک مي باشد. اين نوع گلو درد بيشتر در کودکان 5 تا 15 سال ديده مي شود و عموما در زمان مدرسه يعني زماني که کودکان با هم در ارتباط هستند، بيشتر ديده مي شود. گلو درد، مشکل بلع، لوزه هاي متورم و قرمز، لکه هاي سفيد روي لوزه و گلو، سردرد، تب و لرز، بي اشتهايي، گرفتگي بيني و گردن درد از علائم اين مشکل بوده و معمولا دو روز پس از قرار گرفتن در معرض بيماري ظاهر مي شوند.

عفونت قارچي

عفونت قارچي يک نوع عفونت پوستي است که باعث ايجاد حلقه هاي فلس دار و قرمز روي پوست مي شود. اين عفونت به راحتي از کودکي به کودک ديگر منتقل مي شود. به همين دليل بايد در بهداشت شخصي کودکان و استفاده از لوازم شخصي مانند حوله، لباس، شانه و ... دقت کرد. با اين حال عفونت هاي قارچي نگران کننده نبوده و با داروهاي ضد قارچ درمان مي شوند.

مننژيت

مننژيت به معني التهاب و عفونت بافت اطراف مغز و نخاع مي باشد. مننژيت در نوجوانان و بزرگسالان معمولا با علائمي مانند سردرد، تب، سفتي گردن و در کودکان با علائمي مانند سرماخوردگي و بي قراري همراه است. همچنين اين بيماري در صورت عدم درمان، خطرناک است.

چطور یک متخصص اطفال خوب در کرج پیدا کنیم؟

مراجعه به پزشک اطفال در صورت مواجهه با بيماري و براي ارزيابي روند رشد کودک، از اهميت زيادي برخوردار است و بسياري از والدين دغدغه پيدا کردن يک دکتر اطفال خوب در کرج را دارند. به همين جهت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ ليستي از بهترين متخصصين اطفال کرج را معرفي کرده ايم و شما با مراجعه به صفحه هر کدام مي توانيد از اطلاعات آن ها باخبر شده و در صورت نياز سوالات خود را به صورت تلفني و در بخش نظرات بپرسيد. همچنین از آنجایی گاهی اوقات والدین به خاطر دور بودن مسافت پزشک کودکشان به دردسر می افتند، ما این امکان را فراهم کرده ایم که شما با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله" در بالای همین صفحه، لیستی از نزدیک ترین متخصصین کودک و نوزاد کرج به خودتان را در اختیار داشته باشید.

لینک کوتاه دکتر اطفال خوب در کرج

آخرین نظرات زیرگروه متخصص اطفال
مریم فرخی : دکتر علیرضا عبادی
سلام خسته نباشیدپسرم 6سال و9ماهشه ازمایش داده دکترمیگه که قند داره ایاهمچین چیزی میشه قندش104هست حالاچکارکنم میشه توضیح بدیدلطفاباسپاس مشاهده
زاهدی : دکتر سعید پورمقتدر (متخصص کودکان و نوزادان)
سلام وقتتون بخیر ، چرا هیچ شماره تلفن و آدرسی روی صفحتون نیست ؟ مشاهده
مهرناز : دکتر فروغ هاشمی
سلام وقتتون بخیر ، چرا هیچ شماره تلفن و آدرسی روی صفحتون نیست ؟ مشاهده
امیرعلی رمضانی : دکتر علیرضا عبادی
عالی هستین آقای دکتر خداحفظتون کنه مشاهده
صادقی : دکتر عباس عبدالهی
اصلا دکتر خوبی نیست مراجعه نکنید مشاهده
مریم : دکتر علیرضا معینی پور
سلام دخترم 20روزش هست از 5روزگی زردی گرفته همسرم نمیزاره برم ازمایش بدم که ببینم خوب شده یانه مخواستم بدونم بجز ازمایش خون روش دیگری هم هست که فهمید خوب شده یا نه خودم زیر نور مهتابی گذاشتم قطره هم بهش دادم مشاهده
آزاده : دکتر علیرضا معینی پور
با سلام. کودک من الان 17 ماهشه. تا 16 ماهگی دندان در نیاورده بود.16ماهگی دکتر شربت osteocare تجویز کرد روزانه 2.5 سی سی. الان در 17 ماهگی2 تا دندان زده بیرون میخوام بدونم هنوز هم لازمه این شربت را ادامه بدیم یا نه؟ (؟در ضمن شربت مولتی فر را هر روز 1 سی سی مصرف میکنه) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. مشاهده
محله های متخصص اطفال