متخصص اطفال کرج

لینک با موفقیت کپی شد.
انتخاب محله
درمان و چکاپ بیماریهای کودکان و نوزادان
متخصص اطفال
خیابان اصلی گوهردشت ، بین خیابان 7 و 8 غربی ، روبروی داروخانه گوهردشت ، پلاک 223 ، طبقه اول
تلفن جهت تعیین وقت قبلی 32267827 __32401694 اوقات ویزیت همه روزه صبح و عصر (صبح ها از۱۰الی 13 و عصرها از17الی 20:30)، پنجشنبه بعدازظهرها و روزهای تعطیل مطب تعطیل است.
متخصص اطفال
کرج،میدان شهدا ، مقابل خیابان بیمارستان کمالی ، نبش خروجی بهار ، جنب داروخانه دکتر وثیق مهر ، پلاک 100 طبقه اول سمت چپ ، واحد 2 تلفن 32267827__32401694
-دارای بورد تخصصی ، -متخصص کودکان و نوزادان (آسم و آلرژی ، آبرزویشن) ، -مشاور و پزشک ژنتیک ، -آسم ، آلرژی ، تغذیه
متخصص اطفال
چهارراه طالقاني ، جنب برج طالقانی ، ساختمان پزشکان ایرانیان ، بلوک1 ، مطب دکتر علیرضا معینی پور
عظیمیه ، بلوار شريعتى ، پامچال جنوبى ، نبش كوچه بنفشه
مهرشهر ، بلوارگلها ، چهارراه درمانگاه ، دی کیلینیک تخصصی شهید محمد حاجی زاده
گلشهر ، خيابان ارغوان غربی ، مجتمع پزشکی مریم ، پلاک347
گلشهر ، بلوارگلزارغربی ، میدان رهبری ، پلاك 5
متخصص اطفال
نبش حسین آباد ، بلوار ارم
طالقانی جنوبی ، ساختمان سبز ، طبقه 3
طالقانی جنوبی ، ساختمان سبز
متخصص اطفال کرج

متخصص اطفال در کرج کیست؟

متخصص اطفال یا متخصص کودکان یکی از تخصص های پزشکی است که به مسائل مربوط به رشد و بیماری های کودکان پرداخته و سلامت کودکان را مدیریت می کند. پزشک کودکان همچنین برای حفظ سلامت نوزادان، کودکان و نوجوانان تلاش کرده و مراقبت هایی در زمینه جسمی، روحی و عاطفی به بیماران خود ارائه می دهد. در گذشته تخصص کودکان به صورت جداگانه وجود نداشت اما با توجه به اینکه مراحل رشد کودکان متفاوت بوده و آناتومی و فیزیولوژی آن ها در دوران کودکی با دوران بزرگسالی فرق دارد، تخصص کودکان به عنوان رشته ی جداگانه ای در میان تخصص های پزشکی شناخته شده است.

وظایف متخصص کودکان

به طور کلی برخی از وظایف پزشک کودکان عبارتند از:

ارزیابی روند رشد کودک

بررسی روند رشد کودک مسئله مهمی است که از عهده والدین به تنهایی برنمی آید. پزشک کودکان در این زمینه والدین را راهنمایی می کند و از همان ابتدای تولد موارد مربوط به سلامت کودک را ارزیابی می کند. برای مثال واکسیناسیون، ثبت میزان رشد، بررسی سرعت رشد و چکاپ قد، وزن و دور سر تا دو سالگی از جمله کارهایی است که پزشک کودکان برای ارزیابی روند رشد کودک انجام می دهد.

تشخیص و درمان بیماری ها

بیماری های عفونی مانند عفونت گوش، ورم لوزه، سینوزیت، سرماخوردگی های شدید و ... از جمله شایع ترین بیماری های دوران کودکی می باشد. و در صورت بروز چنین مشکلاتی برای تشخیص و درمان حتما باید به پزشک کودکان مراجعه شود. برخی از مشکلات و بیماری هایی که در بزرگسالان ساده به نظر می رسند، اگر برای کودکان اتفاق بیافتند، نیاز به درمان و مراقبت های پزشکی دارند. برای مثال زمانی که کودکی تب می کند، ممکن است با تشنج همراه بوده یا علامت عفونت مغز باشد. و یا زمانی که کودک دچار اسهال و استفراغ می شود، آب بدنش را از دست داده و به علت حجم کم بدنش، این کمبود آب بدن خطرناک است. بنابراین در چنین مواردی مراجعه به پزشک اطفال از اهیمت زیادی برخوردار است.
همچنین برخی از کودکان از ابتدای تولد، مشکلات مادرزادی مانند شکاف کام و لب، ناهنجاری های قلبی یا کلیوی دارند و باید از همان ابتدا زیر نظر یک پزشک اطفال قرار بگیرند تا اقدامات لازم برای بهبود و درمانشان انجام شود.

بیماری های شایع کودکان

کودکان به علت سیستم ایمنی ضعیف تر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها قرار می گیرند. برخی از بیماری های شایع کودکان عبارتند از:

زردی شیرخواران

بیماری زردی یکی از شایع ترین مشکلات نوزادانی است که تازه متولد شده اند و در بسیاری از مواقع در دومین یا سومین روز تولد، ظاهر می شود. علائم زردی ابتدا در صورت و سپس در سینه و شکم مشخص می شود. حتی برخی اوقات زردی به پاها هم کشیده می شود. زرد شدن سفیدی چشم و تیرگی رنگ ادرار هم از دیگر علائم بروز زردی در نوزادان است. زردی خفیف معمولا طی یک یا دو هفته برطرف می شود اما در صورت زردی متوسط یا شدید باید به پزشک مراجعه شده و در صورت لزوم، کودک در بیمارستان بستری شود.

استفراغ

زمانی که دیواره های معده منقبض می شوند، محتویات معده به سمت بالا آمده و به معده بازمی گردند و از طریق دهان یا بینی خارج می شوند که به آن استفراغ گفته می شود. بالا آمدن یا تف کردن غذا که به معنی بازگشت بی اراده ی غذا یا مایعات به دهان است، با استفراغ فرق می کند و در بین نوزادان بسیار شایع است. بالا آمدن غذا یا تف کردن، مشکلی ندارد اما استفراغ در مواقعی که باعث کمبود آب بدن کودک بشود، خطرناک است.

اسهال

در صورتی که کودکی در طول روز حداقل سه بار مدفوع شل و آبکی داشته باشد، دچار اسهال شده است. اسهال در برخی از اوقات به علت وجود اختلال در هضم و عملکرد روده می باشد. با این حال باید در نظر داشته باشید که مدفوع کودکانی که تنها از شیر مادر تغذیه می کنند، خمیری شکل و شل است اما اسهال محسوب نمی شود.

عفونت گوش

عفونت گوش در کودکان یکی از رایج ترین دلایل مراجعه به پزشکان اطفال می باشد. عفونت گوش ممکن است به علت باکتری و ویروس ایجاد شود و در اغلب اوقات در پی ابتلا به سرماخوردگی و سینوزیت، ترشحات گوش در پشت پرده جمع شده و باعث درد و فشار می شود. همچنین تب، بی قراری، بوی نامطبوع گوش، از دست دادن اشتها، مالیدن یا کشیدن گوش ها از علائم این مشکل در کودکان بوده و در صورت بروزشان باید به پزشک اطفال مراجعه شود.

عفونت ادراری

عفونت های ادراری یکی از رایج ترین مشکلات سیستم ادراری محسوب می شوند و در صورت عدم درمان ممکن است به بروز مشکلات کلیوی جدی، منجر شوند. تب، استفراغ، ضعف، خستگی، تغذیه ضعیف، زردی پوست و سفیدی چشم، تکرر ادرار، خودداری از دفع مدفوع، درد شکلم و پهلو، شب ادراری، مشاهده خون در ادرار و کدر بودن آن، از جمله علائم این مشکل می باشند. همچنین در اغلب اوقات پزشک می تواند با پرسیدن سوالاتی از کودک و گرفتن آزمایش متوجه وجود این مشکل شده و درمان آن را بلافاصله شروع کند.

آسم و آلرژی کودکان

آسم یک بیماری مزمن ریه ها و مجاری هوایی بوده و به عنوان شایع ترین بیماری مزمن کودکان و سومین دلیل بستری کودکان زیر 15 سال شناخته می شود. اکثر کودکان مبتلا به آسم قبل از 5 سالگی، علائم خود را نشان می دهند. مهمترین علت آسم، آلرژی است که ممکن است فصلی یا دائمی باشد. سرفه، تنگی نفس، احساس سوزش و قطع تنفس از جمله علائم آسم بوده و در صورت بروز این مشکل در کودک باید با مشورت پزشک اطفال از دارو یا اسپری تنفسی استفاده کرد.

عفونت گلو

گلو درد استرپتوکوکی نوعی عفونت گلو است که عامل آن باکتری به نام استرپتوکوک می باشد. این نوع گلو درد بیشتر در کودکان 5 تا 15 سال دیده می شود و عموما در زمان مدرسه یعنی زمانی که کودکان با هم در ارتباط هستند، بیشتر دیده می شود. گلو درد، مشکل بلع، لوزه های متورم و قرمز، لکه های سفید روی لوزه و گلو، سردرد، تب و لرز، بی اشتهایی، گرفتگی بینی و گردن درد از علائم این مشکل بوده و معمولا دو روز پس از قرار گرفتن در معرض بیماری ظاهر می شوند.

عفونت قارچی

عفونت قارچی یک نوع عفونت پوستی است که باعث ایجاد حلقه های فلس دار و قرمز روی پوست می شود. این عفونت به راحتی از کودکی به کودک دیگر منتقل می شود. به همین دلیل باید در بهداشت شخصی کودکان و استفاده از لوازم شخصی مانند حوله، لباس، شانه و ... دقت کرد. با این حال عفونت های قارچی نگران کننده نبوده و با داروهای ضد قارچ درمان می شوند.

مننژیت

مننژیت به معنی التهاب و عفونت بافت اطراف مغز و نخاع می باشد. مننژیت در نوجوانان و بزرگسالان معمولا با علائمی مانند سردرد، تب، سفتی گردن و در کودکان با علائمی مانند سرماخوردگی و بی قراری همراه است. همچنین این بیماری در صورت عدم درمان، خطرناک است.

در نهایت باید گفت مراجعه به پزشک اطفال در صورت مواجه با بیماری و برای ارزیابی روند رشد کودک، از اهمیت زیادی برخوردار است و بسیاری از والدین دغدغه پیدا کردن یک متخصص اطفال خوب را دارند. به همین جهت ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ لیستی از بهترین متخصصین اطفال کرج را معرفی کرده ایم و شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید از اطلاعات آن ها باخبر شده و در صورت نیاز سوالات خود را به صورت تلفنی و در بخش نظرات بپرسید.

محله های متخصص اطفال