آموزشگاه خیاطی خیابان برغان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله
آموزشگاه خیاطی در کرج و لیستی از آدرس و شماره تلفن بهترین کلاس های خیاطی کرج که مهارتهایی مانند نازک دوزی زنانه، ضخیم دوزی، بچه گانه دوزی، دوخت لباس شب و لباس عروس و مانتو دوزی را یاد می دهند.
ميدان شهدا ، خيابان برغان ، پلاک 1018
افزودن صفحه شما به آموزشگاه خیاطی مشاهده لیست کامل آموزشگاه خیاطی کرج
آموزشگاه خیاطی کرج

بهترین آموزشگاه خیاطی در کرج

آموزش خیاطی مهارت بسیار کاربردی و مفیدی است که افراد زیادی آن را به عنوان شغل اصلی یا یک حرفه ی جانبی انتخاب می کنند. خیاطی به ظرافت و دقت زیادی نیاز دارد و از آنجایی که یک مهارت تجربی است برای کسب مهارت در آن به تمرین و راهنمایی های یک مربی نیاز است. به همین جهت انتخاب یک آموزشگاه خیاطی خوب در کرج اهمیت پیدا می کند. اما این سوال بوجود می آید که چطور یک کلاس خیاطی خوب در کرج پیدا کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین آموزشگاه های خیاطی کرج را به همراه آدرس، شماره تلفن و خدماتی که ارائه می دهند، جمع آوری کرده ایم. شما با مراجعه به صفحه هر یک آن ها می توانید درباره رشته های آموزشی، سابقه کار و متدهایی که برای آموزش استفاده می کنند، اطلاعات بدست بیاورید. یکی از چالش های هنرجویان خیاطی هنگام یادگیری هنر خیاطی، دور بودن مسافت کلاس های خیاطی است؛ به همین جهت ما این امکان را فراهم کرده ایم که شما با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله" در بالای همین صفحه، به لیستی از بهترین آموزشگاه های خیاطی کرج در نزدیکی خودتان، دسترسی پیدا کنید.

مطالعه بیشتر

مزاياي يادگيري هنر خياطي

خياطي مهارتي پرطرفدار و مفيد است که افراد زيادي به يادگيري آن علاقه دارند. در گذشته اکثر افراد اين مهارت را بلد بودند اما با مرور زمان و توليد انبوه لباس، اين مهارت از بين مهارت هاي رايج مردم خارج شد. با اين وجود در سال هاي اخير يادگيري اين مهارت باز هم محبوب شده است و حتي اگر کسي خودش خياطي انجام ندهد، ترجيح مي دهد براي مناسبت هاي خاص از مهارت هاي يک خياط حرفه اي بهره ببرد. اگر در يادگيري اين هنر زيبا و پرفايده شک داريد، در ادامه همراه ما باشيد تا برخي از مزاياي آن را بررسي کنيم.

  • کسب توانايي تعمير لباس که به صرفه جويي در هزينه ها کمک مي کند
  • ايجاد تغييرات در سايز يا مدل لباس هاي قديمي
  • دوختن لباس هاي دلخواه خودتان با رنگ و جنس پارچه اي که خودتان انتخاب مي کنيد
  • داشتن مهارتي براي روزهاي فراغتتان و افزايش اعتماد به نفس شما
  • توانايي خلق لباس هايي با طراحي هاي منحصر به فرد خودتان
  • کسب درآمد از طريق دوختن انواع لباس ها

مهارت هاي قابل يادگيري در آموزشگاه هاي خياطي کرج

خياطي هم مانند هر هنر ديگري، طيف وسيعي از مهارت ها را در بر مي گيرد و چيزي فراتر از دوختن دکمه و کوتاه کردن قد شلوار است. همچنين برخي از افراد ممکن است به طور تخصصي در زمينه خاصي از خياطي، مهارت کسب کنند. براي مثال اصول دوخت لباس بچگانه با لباس عروس متفاوت است و شما مي توانيد بسته به علاقه خودتان، در يک زمينه خاص، مهارت کسب کنيد. برخي از مهارت هاي قابل يادگيري در آموزشگاه هاي خياطي کرج عبارتند از:

بچه گانه دوز

دوخت لباس کودک، يکي از کارهاي دوست داشتني و جذاب است که با يادگيري آن علاوه بر دوختن لباس هاي زيبا براي فرزندانتان مي توانيد کسب درآمد کنيد. همچنين آموزش دوخت لباس بچه گانه يکي از دوره هاي تخصصي خياطي است که پيش نياز آن گذراندن دوره نازک دوزي مي باشد. 

نازک دوزي

پايه و اساس تمام دوره هاي خياطي، نازک دوزي است. در دوره نازک دوزي، فرد مبتدي، نحوه استفاده از ابزار خياطي، کار با لوازم الگوسازي، مراحل دوخت انواع زيپ و دکمه، انواع دوخت هاي دست دوز، کار با چرخ خياطي، رسم الگو و رفع عيوب اندامي در آن را ياد مي گيرد. همچنين کسي که از همان ابتدا وارد دوره نازک دوزي مي شود، توانايي شناخت پارچه و ابزار خياطي را پيدا کرده و به مرور زمان در انواع دوخت، مهارت کسب مي کند.

ضخيم دوزي

ضخيم دوزي، تکميل کننده دوره نازک دوزي است و کساني که مي خواهند در خياطي به مراحل بالاتر برسند، بايد اين دوره را بگذرانند. هنرجويان پس از گذراندن اين دوره قادر به شناخت الگو و دوخت پارچه هاي ضخيم پاييزي و زمستاني مي شوند. براي مثال هنرجو مي تواند لباس هايي مانند کت، پالتو، کاشپن، پانچو و ... را بدوزد.

پرده دوزي

هنرجويان پس از گذراندن دوره پرده دوزي مهارت هايي مانند اندازه گيري ابعاد و زواياي محل پرده، انتخاب پارچه مناسب، محاسبه مقدار پارچه، انتقال مدل پرده روي پارچه، برش پارچه، دوخت انواع پرده، دوخت انواع آستري، دوخت تزئيات پرده و اتوکاري کارهاي دوخته شده را ياد مي گيرد.

مانتو دوزي

مانتو دوزي دوره ايست که با توجه به سبک تر بودن و کوتاه بودن مدت دوره، براي کساني که مي خواهند آموزش خياطي را شروع کنند، بسيار مناسب مي باشد. و هنرجو بعد از گذراندن اين دوره مهارت هايي مانند الگوسازي، برش مانتو و دوخت انواع مدل هاي مانتو را مي آموزد. براي مثال مانتوهاي مجلسي، مشاغل، فانتزي و اسپرت از جمله انواع مانتوهايي هستند که هنرجو در طول دوره مانتودوزي، دوختن آن ها را ياد مي گيرد.

آموزش دوخت چادر و مقنعه

چادر و مقنعه انواع مختلفي دارند و در دوره هاي آموزشي دوخت چادر و مقنعه، هنرجو ياد مي گيرد چطور انواع پارچه را شناسايي کرده و چادر و مقنعه در انواع مختلف بدوزد.

آموزش دوخت لباس عروس و لباس شب

دوخت لباس شب و لباس عروس، يکي از پر درآمدترين رشته هاي خياطي است و هنرجو پس از گذراندن اين دوره، مهارت هايي مانند الگوسازي لباس شب و لباس عروس، دوخت لباس شب، دوخت لباس عروس، دوخت شنل، دوخت ساق دست و ديگر موارد تزئيني لباس هاي شب را ياد مي گيرد و علاوه بر اين مهارت ها با انواع پارچه هاي مناسب براي لباس شب، انواع توري، انواع کاپ سينه، انواع يقه و ... آشنا مي شود.

آموزش طراحي لباس

طراحي لباس يکي از پرطرفدار ترين رشته هاي هنري است و در زمينه هاي گوناگوني مانند لباس کودک، لباس زنانه، لباس مردانه و لباس عروس مورد استفاده قرار مي گيرد. کلاس هاي آموزشي طراحي لباس به هنرجو کمک مي کند نحوه طراحي مدل و تصويرسازي لباس را از مبتدي تا پيشرفته بياموزد.

انواع روش هاي آموزش خياطي در کرج

براي آموزش هنر خياطي در کرج، شيوه هاي گوناگوني وجود دارد که تفاوت اصلي آن ها، به کشيدن يا نکشيدن الگو مربوط مي شود. برخي از اين شيوه هاي آموزشي عبارتند از:

روش متريک

روش متريک، روشي جديد است که خيلي مورد استقبال مربيان و هنرجوها قرار گرفته است. اين روش بر اساس محاسبات دقيق است و به همين دليل يکي از دقيق ترين و بهترين روش هاي خياطي مي باشد. در اين روش، هنرجو بايد زمان زيادي را براي کشيدن الگو و برش آن، صرف کند. ولي هنگام دوخت، سرعت بيشتري دارد و نتيجه کار بسيار زيبا و با ظرافت خواهد بود. همچنين لازم به ذکر است که در اين روش، براي تهيه الگو از جدول سايز بندي و محاسبات و فرمول هاي خاصي استفاده مي شود.

روش گرلاوين

روش گرلاوين يکي از متدهاي قديمي خياطي است و در آن همه قسمت هاي بدن، اندازه گيري و سايز مي شوند. اين روش در مقايسه با روش متريک ساده تر بوده و محاسبات کمتري دارد. به همين دليل در بسياري از آموزشگاه هاي خياطي از آن استفاده مي شود. در روش گرلاوين، خياط بايد علاوه بر اندازه گيري قسمت هاي مختلف بدن، به نواقص بدن نيز توجه داشته باشد و آن ها را در هنگام ثبت اندازه، يادداشت نمايد. در واقع اين روش کمک مي کند براي اندام هاي مختلفي مانند اندام هاي خيلي لاغر يا خيلي چاق هم لباس هاي مناسبي دوخته شود. البته يکي از مشکلات اين روش، تعداد پرو هاي بسيار زيادش مي باشد.

روش مولر

متد مولر يک روش خياطي آلماني است و با وجود اينکه پيچيدگي هاي کمتري دارد، بسيار دقيق است. در اين روش رسم الگوهاي دقيق در ابتداي کار باعث مي شود ميزان پرو لباس کم شده و حتي در بعضي از مواقع اصلا به پرو نيازي ندارد. البته يکي از مشکلات اين روش، محاسبات دقيق و طولاني آن است که گاهي اوقات ممکن است با درصدي خطا همراه باشد.

خياطي بدون الگو

خياطي بدون الگو يکي از روش هاي پرکاربرد خياطي است که بيشتر در توليدي ها براي افزايش سرعت استفاده مي شود. در اين روش در واقع الگو به صورت مستقيم روي پارچه پياده مي شود و نياز به دقت فراواني دارد. به همين جهت استفاده از اين روش به مبتديان توصيه نمي شود.

در نهايت اگر به يادگيري اين هنر زيبا و کاربردي علاقه داريد، می توانید از همین الان دست به کار شده و یک کلاس خیاطی خوب در کرج انتخاب کنید.

آخرین نظرات زیرگروه آموزشگاه خیاطی
سميرا اميدي : آموزشگاه خیاطی پیشگام
من قبلا يه آموزشگاه ديگه ميرفتم و يه ماهي هست كه اينجا آموزش ميبينم. آموزشاشونو با جزئيات كامل ميدن و مناسب كساييه كه مثل من تو فكر مزون و توليدي زدنن مشاهده
سو گل : مجتمع آموزشی تندیس
سلام آموزش دوخت با پارچه هایه کشی رو دارید ؟ مشاهده
سوگل : مجتمع آموزشی تندیس
سلام آموزش لباس های کشی رو هم دارید ؟و همچنین آموزش یقه هایه سه بعدی ؟ مشاهده
سحر : آموزشگاه خیاطی یعقوبی
بی برنامه ترین آموزشگاهی هست که تا به الان دیدم. مدیریت و مربی فوق العاده ضعیف هستن یعنی هر کسی به این آموزشگاه برای آموزش مراجعه کنه یعنی پولش رو ریخته تو آب. مشاهده
آذر : آموزشگاه طراحی لباس طراحان مد
وقتتون به خیر برای طراحی کفش هم دوره‌ای دارین؟ مشاهده
ترانه : آموزشگاه خیاطی فوژان
سلام کلاس نقاشی روی پارچه چند ساعته و چه روزهایی در هفته تشکیل میشه؟ مشاهده
بهزادی : مجتمع آموزشی تندیس
خسته نباشید هزینه دوره‌ی روبان دوزی چقدره؟ از کی شروع میشه؟ مشاهده
محله های آموزشگاه خیاطی