متخصص پوست و مو خیابان برغان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله
لیستی از بهترین متخصصین پوست و موی کرج که به درمان بیماری های پوستی، کاشت مو، تزریق چربی و ژل، جراحی پوست صورت، درمان کک و مک، جراحی لیفت صورت، درمان زیگل تناسلی و... می پردازند.
افزودن صفحه شما به متخصص پوست و مو مشاهده لیست کامل متخصص پوست و مو کرج
متخصص پوست و مو کرج

متخصص پوست و مو در کرج

داشتن پوست و موي سالم يکي از فاکتورهاي مهم زيبايي محسوب مي شود. و در بسياري از مواقع علاوه بر تاثير آن ها بر زيبايي فرد، مشکلات و بيماري هاي مربوط به پوست و مو، نشانه ي يک بيماري داخلي مي باشد. براي مثال جوش زدن زير چشم و روي گونه ها ممکن است به خاطر بيماري هاي کبد و اختلالات کليوي باشد و يا ريزش موها ممکن است به خاطر کم کاري يا پرکاري تيروئيد باشد. از اين رو هنگام بروز چنين مشکلاتي متخصص پوست و مو با بررسي نتايج آزمايش هاي لازم و در نظر گرفتن طول مدت بروز مشکل، شرايط جسمي و روحي بيمار و ... به تشخيص و درمان بيماري هاي پوستي و مشکلات مربوط به مو مي پردازد.

مطالعه بیشتر

متخصص پوست و مو (درماتولوژيست) چه توانايي هايي دارد؟

1. تشخيص و درمان بيماري هاي پوستي مانند سرطان پوست، اگزما، کک و مک، اسکار (آسيب هاي پوستي ناشي از زخم و سوختگي)، پاکسازي پوست، جراحي پوست صورت، درمان جاي جوش و آکنه
2. تشخيص و درمان بيماري ها و مشکلات مربوط به مو مانند ريزش مو، کاشت مو، شوره و ديگر اختلالات مربوط به مو و پوست سر
3. بررسي و درمان مشکلات و بيماري هاي مربوط به ناخن مانند تغيير رنگ ناخن، شکنندگي، خون ريزي در اطراف ناخن، تغيير ضخامت ناخن و ...
4. بررسي و درمان مشکلات مربوط به غشاهاي مخاطي مانند پوشش داخل دهان، بيني، پلک ها و ...
5. کمک به بهبود شادابي و زيبايي پوست از طريق روش هاي جوانسازي پوست مانند تزريق چربي، تزريق بوتاکس براي از بين بردن چين و چروک، رفع جاي جوش، جراحي براي درمان چاقي صورت و ...

بررسي برخي از بيماري هاي پوستي شايع

بنا به گفته مجله سلامتي خط سلامت برخي از شايع ترين بيماري هاي پوستي عبارتند از:

1. آکنه

آکنه يا جوش يک مشکل پوستي است که به علت بسته شدن منافذ پوست با چربي و باکتري به وجود مي آيد و معمولا روي صورت، گردن، شانه ها، قفسه سينه و قسمت پشتي کمر قرار دارد. همچنين آکنه انواع مختلف جوش سرسياه، جوش سر سفيد، برآمدگي کوچک و ملتهب و کيست و غده هاي چرکي دارد و در صورت عدم درمان ممکن است جاي زخم بماند يا پوست را تيره کند.

2. کهير

کهير دانه هاي ملتهب سرخ رنگي بر روي پوست است که با خارش شديدي همراه مي باشد. کهير ها انواع مختلفي دارند و ممکن است به شکل دانه هاي کوچک و متراکم در سطح پوست ظاهر شوند يا در اندازه هاي بزرگتر و به صورت پراکنده باشند. همچنين کهير ممکن است به علت هاي مختلف آلرژي ناشي از مصرف برخي از مواد غذايي، استفاده از مواد شيميايي، نيش حشرات، عوارض جانبي برخي از دارو ها و ... باشد.

3. آکنه روزاسه

آکنه روزاسه يک نوع التهاب و قرمزي روي سطح پوست است که ممکن است تمام صورت، گوش ها، قفسه سينه و کمر فرد را در بر بگيرد. اين مشکل پوستي با خارش همراه است و اگر درمان نشود، شديد تر مي شود. همچنين علائم روزاسه از فردي به فرد ديگر متفاوت است اما به طور کلي سرخ شدن، برافروختگي، متورم شدن رگ هاي خوني، خشک شدن پوست و تورم صورت از علائم اين بيماري مي باشد.

4. اگزما

اگزما يک مشکل پوستي به شکل جوش هاي ريز يا پوسته هاي زرد و سفيد است که بر اثر عوامل مختلفي چون ژنتيک، آلرژي و ... به وجود مي آيد. اگزما انواع مختلفي دارد که برخي از آن ها سبب خارش و قرمزي پوست شده و برخي ديگر عوارضي مانند زخم هاي آبدار، خشکي پوست، زبري و پوسته پوسته شدن دارند.

5. سرطان سلول بازال

سرطان سلول بازال (BBC)، نوعي سرطان پوست است که در سلول هاي پايه اي ايجاد مي شود. اين سرطان اغلب منجر به تومورهايي مي شود که در سطح پوست ظاهر مي شوند. اين تومور ها ممکن است مانند زخم، برآمدگي يا لکه هاي قرمز باشند. همچنين اين تومورها اغلب در قسمت هايي از پوست که در معرض نور خورشيد هستند، مانند صورت، گوش، شانه ها، پوست سر و بازوها ايجاد مي شوند.

6. سرطان سلول سنگفرشي

سرطان سلول سنگفرشي (SCC)، نوع ديگري از سرطان پوست است که در سلول هاي سنگفرشي (سلول‌هايي لايه‌هاي مياني و خارجي پوست) ايجاد مي شود. و به شکل زخم هايي قرمز رنگ است که پوسته پوسته شده و رشد مي کند. سرطان سلول سنگفرشي اغلب به علت قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشيد و اشعه فرابنفش به صورت طولاني مدت ايجاد مي شود و در صورت عدم درمان ممکن است رشد کرده و به ساير بخش هاي بدن نيز برسد.

7. ملانوما

ملانوما، بدترين نوع سرطان پوست است که مي تواند به سرعت در بدن رشد کرده و هر عضوي را درگير کند. اين نوع سرطان از سلول هاي رنگدانه اي تشکيل مي شود و به شکل يک خال بزرگ مي باشد که اغلب به رنگ قهوه اي و مشکي است و در بعضي از مواقع در رنگ هاي قرمز يا سفيد هم ديده مي شود. همچنين عدم تقارن خال، حاشيه ي نامنظم، اندازه اي بزرگتر از پاکن هاي کوچک روي مداد، تغيير رنگ خال و به طور کلي تحول و تغيير شکل خال از علائم خال هاي سرطاني مي باشد و بهتر است در صورت داشتن چنين علائمي به پزشک مراجعه کرد.

8. ويتيليگو (پيسي يا برص)

پيسي يا ويتيليگو يک نوع بيماري پوستي است که به دليل از بين رفتن رنگدانه هاي پوست بوجود مي آيد و به شکل لک هاي سفيد در سطح پوست ديده مي شود. از هر صد نفر، يک يا دو نفر به اين بيماري مبتلا مي شوند و علائم آن معمولا قبل از بيست سالگي مشخص مي شود. همچنين اين بيماري ممکن است به علت فعال شدن سلول هاي عصبي و توليد مواد سمي، از بين رفتن رنگدانه ها توسط سيستم ايمني بدن و يا يک مشکل ارثي بوجود بيايد.

9. زگيل

زگيل يک ضايعه پوستي موضعي است که توسط ويروس پاپيلوماي انساني (HPV) ايجاد مي شود و انواع مختلفي دارد. همچنين زگيل ممکن است روي پوست يا غشاهاي مخاطي يافت شود و به صورت تکي يا گروهي باشد.

10. عفونت هاي قارچي

عفونت قارچي يک نوع بيماري مسري است که در صورت عدم درمان، در تمام بدن گسترش يافته و عوارض ديگري ايجاد مي کند. عفونت قارچي معمولا به شکل دايره اي در اندازه هاي مختلف ظاهر شود با اين حال گاهي به شکل دايره نيست و به طور کلي سبب تيره شدن، قرمزي پوست، پوسته پوسته شدن و سفيد شدن پوست مي شود.

نکات مهم هنگام مراجعه به متخصص پوست و مو

از آنجايي که سلامت پوست و مو اهميت زيادي دارد و روند درمان بيماري هاي پوست و مو، معمولا زمان بر است، بهتر است در انتخاب يک متخصص حرفه اي پوست و مو دقت زيادي داشته باشيد. برخي از نکات مهم که بايد هنگام انتخاب يک متخصص حرفه اي در نظر داشته باشيد عبارتند از:
• وجود عنوان "داراي بورد تخصصي" در مشخصات پزشک
• وجود کلمه "متخصص" و "بورد تخصصي" در سرنسخه و مهر پزشک
• توانايي تشخيص بهترين روش هاي درماني
• تشخيص و درمان ريشه ي مشکلات به جاي درمان هاي سطحي 
• آشنايي با تمام روش هاي درماني و تجهيزات جديد
• داشتن اطلاعات به روز راجع به دارو ها
• داشتن حسن اخلاق و صبور در طول روند درمان
• پيگيري منظم از وضعيت بيماران

سوالات رايج درباره ي متخصص پوست و مو

در صورت بروز چه علائمي بايد به متخصص پوست و مو مراجعه کنيم؟

در صورت بروز علائمي مانند قرمزي، خارش، درد، عفونت قارچي در پوست و يا مشکلاتي مانند ريزش موي شديد، شوره ي غيرعادي سر، تغيير رنگ ناخن ها، قارچ ناخن و ...  بايد به يک متخصص پوست و مو مراجعه کرد.

روند درمان بيماري هاي پوستي چقدر زمان مي برد؟

يکي از مسائل مهم در طول درمان بيماري هاي پوستي، طولاني بودن روند درمان است. درمان بيماري هاي پوستي، پروسه اي زمان بر است و نمي توان انتظار داشت در دو جلسه ي اول درمان، تغييرات شگرفي رخ دهد. بنابراين در طول درمان اين نوع بيماري ها بايد صبور بود و به جاي عوض کردن مداوم پزشک به علت نتيجه نگرفتن، طبق دستورالعمل هاي پزشک خود پيش رفته تا در نهايت به نتيجه ي دلخواهمان برسيم.

چطور از يک متخصص پوست و موي خوب در کرج نوبت بگيريم؟

با توجه به طولاني بودن روند درمان بيماري هاي مربوط به پوست و مو، بهتر است درمان خود را با يک پزشک متخصص در نزديکي محل زندگي خود شروع کنيم. از اين رو ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين متخصصين پوست و موي کرج را معرفي کرده ايم که با مراجعه به صفحه ي هر کدام مي توانيد به اطلاعات تماس و ليست خدمات قابل ارائه ي آنان دسترسي داشته باشيد.

آخرین نظرات زیرگروه متخصص پوست و مو
زلیخا : دکتر مسلم صفرپور
سلام خسته نباشید دختر ۹ساله ی من دستش زگیل داشت تو دهان ولبش هم دراومده شما درمانش رو انجام مدید؟ لطفا جواب بدید مشاهده
نسیم : دکتر احمد خزانی
سلام دکتر اگ پوست بدن خارش داشته باشه بعدخاروندن ورم کنه و نیم ساعتی محوشه علایم بیماری هست یا حساسیته؟ مشاهده
نسیم : دکتر مسلم صفرپور
سلام دکتر من پوستم خارش شدید داره بعدمی خوارونم ورم میکنه جاش برایدنیم ساعت و دوباره خوب میشه آیا علائم بیماری است یا حساسیت ؟میتونم از شما وقت ویزیت بگیرم ؟ مشاهده
محسن : دکتر مسلم صفرپور
سلام دکترجان انشاالله سال خوبی داشته باشید یه وقت میخواستم بیام پیشتون برا پوستم ممنون میشم راهنمایم کنید مرسی مشاهده
محسن : دکتر احمد خزانی
سلام اقای دکتر من برا پوستم یه ماه پیش اومدم پیشتون که دارو تجویزکردین گفتید یه ماه دیگه بیام الان هم هر کارکردم وقت ندادن لطف کنید بیام چون نیستم باید برم تنکابن مشاهده
علی : دکتر مسلم صفرپور
سلام دکتر شما کاشت مو به روش Micro FIT هم انجام میدین؟ مشاهده
حمزه خان زاده : دکتر هیلدا فتوحی
سلام دکتر من روی صورتم و کمرم جوشای چرکی میزنم دلیلش چیه میشه ی راه درمان یا دارویی بهم بگید لطفا ممنون میشم. مشاهده
محله های متخصص پوست و مو