شرکت مهندسی برق کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
شرکت مهندسی برق
چهارراه طالقانی ، کوچه آموزش و پرورش ، پ...
کمالشهر ، ظفر ۲ ، پلاک ۴
شرکت مهندسی برق
میدان شاه عباسی ، روبروی امامزاده حسن ، ...
شرکت مهندسی برق
کیلومتر 6 جاده ملارد ، بلوار مپنا
بلوار طالقانی جنوبی ، خیابان سیدالشهدا ،...
شرکت مهندسی برق خود را به این لیست اضافه نمایید.

شرکت مهندسی برق در کرج

تقریبا همه کارهای بشر امروز به جریان الکتریسیته و نیروی برق وابسته است. در اکثر پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، تولیدی و… نیاز است که سیستم‌های الکترونیکی طراحی و اجرا شوند. برای اجرای پروژه‌های الکترونیکی شامل سیم کشی ساختمان، طراحی سیستم‌های برقی، سیستم‌های روشنایی و… نیاز است که از تجربیات و مهارت مهندسین برق در این زمینه استفاده شود. در چنین شرایطی یک شرکت مهندسی برق دقیقا همان مرجعی است که می‌تواند به شما کمک کند. برای انجام پروژه‌های الکترونیکی در کرج می‌توانید به یک شرکت مهندسی برق کرج مراجعه کنید. این شرکت‌ها معمولا در مناطق مختلف مشغول به فعالیت هستند.

مطالعه بیشتر

شرکت مهندسی برق چیست؟

وظیفه اصلی یک مهندس برق، طراحی، ساخت و آزمایش سیستم‌های الکتریکی است. مهندسین برق برای انجام پروژه‌های خود نیازمند یک ساختار رسمی هستند که در قالب آن بتوانند با اشخاص حقیقی و حقوقی وارد همکاری شده و پروژه‌های مرتبط را ضمن عقد قرارداد به مرحله اجرا در آورند. یک شرکت مهندسی برق جایی است که مهندسان در رشته‌های مختلف زیر مجموعه مهندسی برق در آن به استخدام در می‌آیند تا در طراحی و اجرای پروژه‌های الکتریکی همکاری کنند.
هر شرکت مهندسی برق ممکن است تنها در برخی زمینه‌های عمرانی پروژه‌های الکترونیکی انجام وظیفه کند، به طور مثال ممکن است یک شرکت مهندسی تنها به طراحی و اجرای پروژه‌های برق صنعتی بپردازد یا در طراحی و اجرای هر نوع سیستم الکتریکی فعالیت کند. در واقع شرح وظایف یک شرکت مهندسی برق با توجه به تعاریفی که این شرکت برای پروژه‌های عمرانی خود ارائه می‌کند مشخص می‌شود. این شرکت‌ها عموما در سطح استان پراکنده هستند به طور مثال برای انجام پروژه‌های الکترونیکی در استان البرز می‌توانید به شرکت مهندسی برق کرج مراجعه کنید.

شرح وظایف شرکت مهندسی برق

با توجه به تعریفی که از مهندسی برق و وظایف آن انجام دادیم، باید بگوییم که یک شرکت مهندسی برق نیز دقیقا وظایف مشابهی دارد ضمن این که باید به رعایت حقوق مشتریان نیز بپردازد. در حالت کلی می‌توان شرح وظایف شرکت مهندسی برق را به این شکل تعریف کرد:

طراحی ساخت و تست محصولات الکتریکی

مهندسین فعال در یک شرکت مهندسی برق معمولا مشغول ارزیابی و تحقیق در حوزه تجهیزات الکترونیکی و چگونگی عملکرد و اجرای آن‌ها هستند. طراحی و ساخت سیستم‌های جدید و یا ارتقاء سیستم‌های قدیمی وظیفه اصلی مهندسین برق در یک شرکت مهندسی است. ممکن است با توجه به نیاز شرکت ساخت نمونه‌های آزمایشی و حل کردن مشکلات موجود در طراحی‌های الکترونیکی نیز بخش دیگری از مسئولیت‌های یک شرکت مهندسی برق باشد.

رسیدگی به امور مشتریان

بخش عمده‌ای از وظایف شرکت مهندسی برق رسیدگی به شکایات، طرح ها، ایده ها، انتقادات و پیشنهادات مشتریان و یا ارائه خدمات پشتیبانی به آن‌ها است. در چنین شرایطی مهندسین برق تلاش می‌کنند تا به مشکلات گزارش شده رسیدگی کنند و یا به طرح‌ها و ایده‌ها نگاهی دقیق و تخصصی داشته باشند. در اکثر موارد اجرای سیستم‌های الکترونیکی و پروژه‌های برقی نیازمند ارائه پشتیبانی است.

نظارت بر روند تولید و اجرای طراحی‌ها و پروژه

در تمام طول اجرای یک پروژه از زمان عقد قرار داد تا تسویه حساب، یک شرکت مهندسی برق باید ناظر بر اجرا و عملکرد طرح مهندسان خود باشد. وقتی طراحی اولیه مورد تأیید قرار می‌گیرد و به مرحله اجرا می‌رسد باید نحوه دقیق تولید و اجرای طرح شرح داده شود و برای اطمینان از کیفیت کار روند اجرای پروژه مورد نظارت دقیق قرار گیرد تا خروجی نهایی با اهداف و استانداردهای شرکت همخوانی داشته باشد.

همکاری با مدیران پروژه

در یک شرکت مهندسی برق معمولا پروژه‌ها به صورت گروهی و تیمی انجام می‌گیرد و این تیم‌ها تحت هدایت یک مدیر پروژه فعالیت می‌کنند و این وظیفه شرکت است که روی عملکرد همه تیم‌ها نظارت داشته و به مواردی چون ارائه طرح، تأیید طرح، جدول زمان‌بندی پایان کار و شرح وظایف مهندسان برق دقت کرده و منابع مورد نیاز را در اختیار تیم‌های طراحی و عملیاتی قرار دهد.

چه کسانی در شرکت مهندسی برق کرج فعالیت می‌کنند؟

این شرکت‌ها نیز مانند سایر شرکت‌ها نیازمند ثبت حقوقی هستند. معمولا شرکت مهندسی برق دارای هیئت رئیسه، مدیر عامل، تیم‌های طراحی (مهندسین برق قدرت، الکترونیک، مهندسی تکنولوژی الکترونیکی) و تیم‌های اجرایی و عملیاتی (تکنسین‌های برق کار، مجریان عملیاتی و کارگران و…) پرسنل اداری و خدماتی است.
در مورد تیم‌های اجرایی و عملیاتی داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، مهارت‌های لازم، تجربه، تخصص و رزومه کاری قوی همواره مورد توجه قرار می‌گیرد.

مهمترین مهارت‌های مورد نیاز برای شرکت مهندسی برق در کرج

برای این که یک شرکت مهندسی برق کرج بتواند عملکرد موفقی داشته باشد نیاز است از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد که شامل موارد زیر می‌شود:

• تفکر تحلیلی تیم‌های طراحی و عملیاتی
• قدرت بالا در جذب مشتریان و مهارت‌های ارتباطی
• خلاقیت و نوآوری در زمینه‌های طراحی تا اجرای پروژه
• مهارت‌های سازمان دهی و همکاری تیم‌های طراحی و عملیاتی
• آشنا به قوانین حقوقی مرتبط با عقد قراردادهای همکاری و اجرای آن
• مسئولیت‌پذیر و متعهد به اجرای قرارداد در زمان تعیین شده
• قدرت بالا در مدیریت زمان و اجرای برنامه

جمع‌بندی

شرکت مهندسی برق کرج یکی از شرکت‌های خدماتی است که در آن انواع پروژه‌های طراحی و اجرای سیستم‌های الکترونیکی در سطوح مختلف و در سطح استان اجرا می‌شود. این شرکت‌ها عموما متشکل از چندین متخصص و تکنسین در حوزه‌های برق و الکترونیک هستند که مسئولیت طراحی و اجرای پروژه‌های الکترونیکی را بر عهده دارند. شرح وظایف یک شرکت مهندسی با توجه به حوزه کاری آن‌ها تعیین می‌شود که می‌تواند بخش وسیعی از خدمات الکترونیکی را شامل شده و یا محدود به حوزه‌های تخصصی و خاصی باشد.

(امتیاز 4.6 | 2367 رای)