آهنگری و آهن آلات کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
تامین کننده انواع لوله های | گالوانیزه | سیاه | لوله مانیسمان | لوله مانیسمان چینی | لوله مانیسمان کاوه | لوله مانیسمان رده 40 | لوله مانیسمان رده 80 | لوله درزدار | لوله گازی | لو...
آهنگری و آهن آلات
بازار آهن شادآباد
اینجا یاد میگیریم چطور امنیت خونه رو بالا ببریم | ساخت تمامی محصولات فلزی اعم از حفاظ های ساده و آکاردئونی | سازنده تمامی درب های ساده و فانتزی و فرفورژه | ساخت و طراحی دکوراسیون فلزی و ...
آهنگری و آهن آلات
کرج ، گوهردشت ، بلوار انرژی اتمی ، محمود...
فروش انواع آهن آلات | انواع ورق | قوطی | پروفیل | تسمه | میلگرد | ورق شیروانی و ... | برای اطلاع از قیمت روز تماس بگیرید | خدمات آهنگری ، پذیرفته میشود | ساخت چهارچوب | فریم | درب و پنجره و ...
آهنگری و آهن آلات
کرج ، گوهردشت ، بلوار موذن ، بلوار انرژی...
فروشگاه انواع آهن الات شکوری | عرضه انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی | میلگرد ، تیراهن ، ورق ، نبشی ، ناودانی و ... | فولادهای آلیاژی ، فلزات رنگی ، ترانسمسیون |
آهنگری و آهن آلات
کمالشهر ، بازار آهن ، نبش بازار ، پلاک 1...
بورس عرضه انواع پروفیل ، تیر آهن و میل گرد | ورق ناودانی و ورق شیروانی ، صفحه و کلیه لوازم آهن آلات قوطی آلات سبک |
آهنگری و آهن آلات
کمالشهر ، نبش بازار پروفیل کمالشهر ، پلا...
تهیه و توزیع انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی - بورس میلگرد - تیرآهن - صفحه ستون - پروفیل - نبشی - رابیتس و ..
آهنگری و آهن آلات
حصارک ، روبروی دفتر پست
فرشگاه انواع آهن آلات برادران شاکری | عرضه انواع میلگرد،تیرآهن،پروفیل،نبشی و...به صورت کلی و جزئی
آهنگری و آهن آلات
حصارک ، روبروی آقارضایی ، بازار بزرگ آهن...
عرضه مستقیم انواع میلگرد ساختمانی | آهن آلات ساختمانی از کارخانجات داخلی
آهنگری و آهن آلات
بعد ازپل هوایی حصارک ، بازار آهن کمالشهر...
پخش انواع میلگرد ، پروفیل ، نبشی و ناودانی ، ورق ، قطعات آسانسور |
آهنگری و آهن آلات
حصارک ، نرسیده به میدان دانشگاه ، بازار ...
عرضه انواع: نبشی ، ناودانی ، میلگرد و تیرآهن ، ،
آهنگری و آهن آلات
کمالشهر ، نرسیده به پل حصارک ، بازار آهن...
<p>خدمات پوشش تفلون صنعتی غذایی</p>
آهنگری و آهن آلات
کمال شهر ، انتهای خیابان ظفر 12 ، خیابان...
آهنگری و آهن آلات
حصارک ، بازار بزرگ آهن ، پلاک 25 ، 26 ، ...
آهنگری و آهن آلات
بلوار امامزاده حسن ، نرسیده به خیابان مح...
آهنگری و آهن آلات خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول آهنگری و آهن آلات

یکی از محصولات فولادی که در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، پروفیل است. پروفیل‌ها مقاطع فولادی هستند که به صورت توخالی و در شکل مربع و یا مستطیل هستند. لازم به ذکر است که به این نوع آهن آلات ، قوطی نیز گفته می‌شود. از پروفیل در راه‌پله، درب و پنجره‌ها استفاده می‌شود. پروفیل‌ها در دو دسته باز و بسته هستند که در ادامه هر کدام توضیح داده خواهد شد. پروفیل‌ها در صنعت خودروسازی نیز به کار می‌روند. در شکل زیر انواع پروفیل در اندازه های مختلف نشان داده شده است

با شناخته شدن آهن و به منظور رفع عیوبی مثل شکننده بودن آن در حالت خالص، به مرور عناصر دیگر به آن افزوده شدند و آلیاژهای آهن را پدید آوردند. بنابراین آهن به دو صورت فولاد و چدن توسعه یافت که امروزه سهم فولاد در صنایع مختلف بالای ۹۰ درصد می‌باشد. در این بین، اشکال مختلف آهن توانسته پاسخگوی کاربردهای متنوعی نیز باشد. در ادامه به معرفی اجمالی مقاطع مختلف فولاد می‌پردازیم.

پروفیل یا قوطی
پروفیل مقطع فلزی توخالی به شکل‌های مختلف که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی دارد؛ به طوری‌که بزرگترین مشتریان این محصول، ساختمان‌سازها هستند. سطح مقطع مربع یا مستطیل دو نوع رایج پروفیل هستند که در بازار با نام قوطی نیز شناخته می‌شوند. قیمت پروفیل در بازار براساس ضخامت و سطح آن مشخص می شود.

تیرآهن
تیرآهن دارای سطح مقطعی به دو شکل I و H است که استفاده گسترده و فراوانی در ساختمان‌سازی دارد به صورتی که اسکلت سازه‌های فولادی بدون این محصول وجود نخواهند داشت. وظیفه اصلی تیرآهن تحمل بار وارده بر ساختمان است. انواعی که از این محصول در بازار وجود دارند عبارتند از تیرآهن IPE، تیرآهن INP،

 آهنگری و آهن آلات در کرج

به جرئت می‌توان بیان کرد که آّهنگری از جمله قدیمی‌‌ترین مشاغل جهان به شمار می‌آيد. این شغل از چندهزار سال پیش تاکنون همواره به منظور تولید محصولات کاربردی و موردنیاز انسان‌ها کاربرد داشته است. آهنگری به ما اجازه می‌دهد تا محصولات فلزی مدنظر خود را به شکلی دقیق و با ظرافت بالا تولید کنیم. امروزه در کرج نیز آهنگری‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند که هر یک از آن‌ها می‌توانند به نیازهای مشتریان خود رسیدگی کنند.

به طور کلی می‌توان گفت که آّهنگری به عنوان حرفه‌ای شناخته مي‌شود که در آن هدف نهایی تولید، تعمیر و ساخت محصولات گوناگون به کمک فلزات گوناگون است. این حرفه به دانش و تخصص بالایی نیاز دارد و تنها افراد ماهر در آن به موفقیت می‌رسند. علاوه بر این، حتی برای ساخت ساده‌‌ترین محصولات آهنی باید تجربه بسیار زیادی داشته باشیم، در غیر این صورت چنین کالاهایی از استحکام بالایی برخوردار نخواهند بود و به راحتی خراب می‌‌شوند.

مطالعه بیشتر

خدمات آهنگری در کرج

اینکه آهنگران باید چه خدماتی را به شما ارائه کنند به موارد متعددی بستگی دارد. باید گفت که امروزه شغل آهنگری به جنبه‌های گوناگونی تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها اهمیت بالایی دارند. از ساخت ابزار آلات گوناگون گرفته تا به تولید رساندن قطعات موردنیاز جهت به کارگیری ماشین آلات، همه و همه جزو خدمات یک آهنگری به شمار می‌آيند که ارزش والایی دارند.
احتمالاً می‌دانید که آّهنگران باید با جوش دادن فلزات مختلف نیز آشنایی داشته باشند. بنابراین می‌توان بیان کرد که یکی از سرویس‌های قابل دریافت در این مراکز به جوش دادن قطعات فلزی ارتباط دارد. آهنگران می‌توانند با کمک پیچ و مهره‌ها، ریل‌ها، پروفیل‌ها،‌ سیم‌ها و مفتول‌های فلزی و... نیازهای جامعه را پاسخ دهند.

محصولات آهنگری در کرج

در گذشته آهنگران در فعالیت‌های خاصی همچون ساخت اسلحه فعالیت می‌کردند. بسیاری از سلاح‌های مهم همچون شمشیرها و یا نیزه‌ها توسط این افراد به تولید می‌رسد. البته آن‌ها در زمینه‌های دیگری همچون ساخت لوازم آشپزخانه و منزل نیز دستی بر آتش داشتند.
با گذشت زمان و تغییر یافتن روند ساخت هر یک از این موارد، آهنگرها با محدودیت‌ بیشتری روبرو شدند. امروزه اکثر آّهنگران بیشتر به تولید محصولاتی همچون درب و پنجره‌های فلزی می‌پردازند و به ساخت چنین گزینه‌هایی روی آورده‌اند.
یک آهنگر مهار و باتجربه می‌تواند به سادگی بهترین درب و پنجره‌ها را با توجه به نیازهایتان برای شما بسازد. در واقع این مورد از جمه نخستین مهارت‌هایی به شمار می‌آيد که یک آهنگر باید آن را به طور کامل فرا بگیرد، در غیر این صورت نمی‌تواند به درآمد بالایی دست یابد.
در کنار ساخت محصولات، آهنگری‌ها خدمات تعمیر ابزارهای مختلف را نیز ارائه می‌دهند. به عنوان مثال جهت تعمیر انواع محصولات کشاورزی و یا قطعات فلزی ویژه‌ای که در کارخانه‌ها به کار گرفته می‌شوند باید به یک آهنگری مراجعه کنید و از آّهنگران یاری بطلبید. اگرچه با به وجود آمدن دستگاه‌های اتوماتیک نیاز به فعالیت مداوم آّهنگران تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است، اما هنوز هم برای برخی از امور ویژه لازم است که از دانش و تخصص این افراد یاری بجوییم.

آهن آلات به چه وسایل و کالاهایی گفته می‌شود؟

بهتر است در این بخش از متن به معنای آهن آلات نیز اشاره‌‌ای داشته باشیم. آهن آلات به محصولاتی گفته می‌شود که به منظور ساخت آن‌ها از فلزات کمک گرفته می‌شود. در روند به تولید رساندن برخی از آهن آلات از ترکیب چند فلز مختلف استفاده می‌کنیم که به آن‌ها آلیاژ می‌گویند.
تنها با یک نگاه ساده به دور و اطراف خود می‌توانید انبوهی از آهن آلات را مشاهده کنید. از قطعات موردنیاز جهت ساخت یک ساختمان گرفته تا تجهیزاتی که برای بهبود دکوراسیون منزل خود به کار می‌گیریم همه و همه جزو آهن آلات هستند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
ورق‌های فلزی جزو مهم‌ترین دسته از این محصولات به شمار می‌روند. پروفیل‌های فلزی مدل دیگری از آهن آلات هستند که نمی‌‌‌توان از ارزش آن‌ها چشم‌پوشی کرد. هر نوع لوله و یا میلگردها نیز در همین دسته‌بندی جای می‌گیرند. با توجه به این موارد می‌توان بیان کرد که آهن آلات از هر نوع، هر اندازه و به هر شکل در زندگی ما نقش مهمی دارند. یکی از مهم‌ترین وظایف انواع آهنگری، تعمیر و به تولید رساندن چنین محصولاتی است.
برخی از آهن آلات فرایند ساخت طولانی‌تر و پیچیده‌تری دارند و در دسته‌بندی «ریخته‌گری» قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، انواع قطعاتی که در درون اتوموبیل به کار می‌روند به دلیل نیاز به استحکام بالاتر و پیچیدگی خاص خود جزو این دسته‌بندی هستند.

هزینه خدمات آهنگری در کرج

آهنگری از جمله مشاغلی به شمار می‌آيد که نمی‌توان به طور کلی برای خدمات قابل دریافت توسط آن هزینه‌های مشخصی را تعیین کرد. در واقع باید بگوییم که هزینه قابل پرداخت به یک آّهنگری رابطه مستقیمی با چندین پارامتر متفاوت دارد. همه این پارامترها بر روی هزینه نهایی اثر می‌گذارند و می‌توانند آن را کاهش یا افزایش دهند.
اولین مورد، نوع خدماتی است که آن را سفارش می‌دهید. به عنوان مثال نمی‌توان انتظار داشت که ساخت یک قطعه فلزی بسیار ویژه برای یک ماشین صنعتی با هزینه جوش یک قطعه ساده مربوط به درب یا پنجره یکسان باشد.
مورد بعدی،‌ میزان تجربه و مهارت آهنگران است. افرادی که در این حوزه تجربه و مهارت بیشتری دارند به منظور ارائه خدمات خود هزینه‌ بیشتری را تعیین می‌کنند. البته این موضوع تنها به آّهنگری ارتباط ندارد و در سایر مشاغل نیز می‌‌توان مشابه آن را مشاهده کرد.
گزینه‌های دیگری همچون نوع متریال به کار گرفته شده توسط آّهنگر، نوع دستگاه‌ها، مدت زمان موردنیاز برای تکمیل سفارش تعیین شده توسط شما و... نیز قطعاً بر روی این موضوع اثر می‌گذارند و به همین جهت باید از آن‌ها به عنوان یک گزینه بسیار مهم یاد کنیم.

سخن پایانی

در این موضوع سعی کردیم به آهنگری و آهن آلات در کرج بپردازیم و در مورد آن صحبت کنیم. به طور کلی می‌توان بیان کرد که امروزه آهنگری به عنوان یکی از مهم‌ترین مشاغل شناخته می‌شود که تحت آن محصولات مختلفی به تولید می‌رسد. مواردی همچون انواع ورق‌های فلزی، لوله‌های فلزی، ساختار‌های ساده‌تری همچون کمد‌ها یا طبقات فلزی و... از جمله مواردی به شمار می‌آيند که برای تهیه آن‌ها باید به یک آهنگری مراجعه کرد.

(امتیاز 4.7 | 5574 رای)