خیاطی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
کارگاهی با تمامی لوازم کامپیوتر آماده برای الگوسازی | برش ، دوخت ( با پارچه و بدون پارچه ) | اعم از لباس عروس ، شب ، مجلسی ، لباس فرم | لباس های پرسنل کارخانه ها ، لباس بیمارستان ها ، بانک ها | مدارس و سایر ارگانهای دولتی
خیاطی
مهرشهر ، بلوار ارم ، خیابان بوستان ، نبش...
گوهردشت ، خیابان نصر
مهرشهر ، فاز 4 ، بلوار گلها ، 522 غربی
فاز 4 مهرشهر ، بین چهار راه بانک ملی و خ...
گوهردشت ، خیابان اصلی بین 12و13شرقی ، پا...
باغستان ، روبه روی بلوار موذن
خیاطی خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول خیاطی

اگر در کنار علاقه مندی به خیاطی، با هدف کسب درآمد وارد این حوزه شده اید، خبر خوشی برایتان داریم. می توانید پس از دریافت مدرک، به سرعت جذب مراکز کار و فعالیت تخصصی شوید

پاسخ این است که داشتن علاقه اولین شرط برای شرکت در دوره های خیاطی و یادگیری این مهارت است. اما این کافی نیست. شما باید در کنار علاقه مندی به این حوزه، از دقت بالایی هم برخوردار باشید و بتوانید با حوصله به دوخت های ظریف و حساس بپردازید. هم چنین تمرکز بالا در این کار می تواند به موفقیت شما منجر شود

خیاطی در کرج

آموختن خیاطی در بهترین آموزشگاه‌های خیاطی کرج امکان ورود به بازار کار و کسب درآمد را برای شما فراهم می‌کند. برای یادگیری خیاطی به شیوه صحیح و اصولی نیاز دارید تا در بهترین دوره‌های آموزش خیاطی ثبت‌نام کنید.
خیاطی یک صنعت بسیار قدیمی است که در سال‌های اخیر از آن با عنوان هنر خیاطی یاد می‌شود. در گذشته صنعت خیاطی تنها به دوختن لباس‌های خاص برای افراد خاص خلاصه می‌شد. امروزه این هنر در آموزشگاه‌ها و دوره‌های تخصصی و با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته انجام می‌گیرد.
درصورتی‌که تمایل دارید تا این هنر را در بهترین آموزشگاه‌های خیاطی کرج و به شیوه اصولی و پیشرفته بیاموزید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
یادگیری خیاطی در آموزشگاه‌های معتبر کرج مسیر ورورد شما به بازار کار را تسهیل می‌کند

مطالعه بیشتر

خیاطی چیست؟

در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری در صنعت خیاطی رخ داده و این هنر را به زیرمجموعه‌های پرشماری تقسیم کرده است؛ باوجوداین همچنان بسیاری از افراد در پاسخ به این سوال که خیاطی چیست و چه کاربردی دارد این هنر را برش زدن پارچه و دوختن لباس تفسیر می‌کنند. درواقع تفسیر این افراد از خیاطی کاملا منطبق با صنعت خیاطی در گذشته‌های دور است.
کلمه خیاطی از واژه فرانسوی Tailler به معنی برش زدن گرفته شده است. این اصطلاح در قدیم به برش زدن پارچه و دوختن لباس‌های سفارشی برای مشتری‌های خاص اطلاق می‌شد.
قدمت خیاطی به‌عنوان یک صنعت به اوایل قرون وسطی بازمی‌گردد؛ زمانی‌که از این هنر تنها به‌منظور دوخت لباس‌های زره‌ای برای جنگجویان مورد استفاده قرار می‌گرفت. در آن زمان خیاطی به‌عنوان یک هنر تحت‌سلطه مردان به حساب می‌آمد؛ هرچند که تلاش برخی از زنان جهت یادگیری این هنر بی‌تاثیر نبود.
قرن نوزدهم به‌عنوان آغاز به‌کارگیری خلاقیت در عرصه هنر طراحی و دوخت لباس شناخته می‌شود. استفاده از مدل‌ها جهت نمایش دادن لباس‌ها و دوخت لباس‌هایی خارج از چهارچوب سنت‌های قدیمی از دست‌آوردهایی بود که به ارتقاء صنعت خیاطی انجامید.

درحال‌حاضر هنر خیاطی به هنر طراحی لباس، رنگ‌شناسی، شناخت انواع پارچه‌ها و کاربردهای آن، برش زدن ظریفانه پارچه و دوخت لباس‌هایی منطبق با صنعت مد گفته می‌شود.

آموزشگاه‌های خیاطی کرج چه خدماتی را ارائه می‌کنند؟

زیرمجموعه‌های هنر خیاطی را پرشماند. بسیاری از آموزشگاه‌های خیاطی کرج در زمینه آموزش تخصصی برخی از زیرمجموعه‌های خیاطی فعالیت می‌کنند. برخی از مباحثی که در این آموزشگاه‌ها مطرح می‌شوند مواردی مانند الگوسازی لباس، سفارشی‌سازی لباس، نازک‌دوزی زنانه، ضخیم‌دوزی زنانه، ژورنال‌شناسی و طراحی لباس به کمک نرم‌افزارها را دربرمی‌گیرند. گفتنی است که در برخی از این آموزشگاه‌ها مباحث مرتبط با بافت لباس نیز به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

بررسی انواع دوره های خیاطی

در بخش قبلی مقاله به معرفی موضوعات ارائه‌شده در آموزشگاه‌های خیاطی پرداختیم. در این بخش مباحث آموزشی انواع دوره های خیاطی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دوره الگوسازی لباس

الگوسازی لباس هنر تبدیل کردن تفکرات خیاط به طرح و در نهایت لباسی کامل است.

دوره سفارشی‌سازی لباس

سفارشی‌سازی لباس یا طراحی مد و لباس سفارشی به دوخت لباس‌هایی منحصربه‌فرد و منطبق با شخصیت، استایل و هویت مشتری اطلاق می‌شود.

دوره طراحی لباس به کمک نرم‌افزارها

نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارند که برای طراحی لباس بدون هیچ عیب و نقصی به شما کمک می‌کنند. آشنایی با این نرم‌افزارها و نحوه استفاده از آن‌ها یکی دیگر از انواع دوره‌های خیاطی است.

دوره نازک‌دوزی زنانه

در دوره نازک‌دوزی زنانه با اصول ابتدایی، پایه‌های هنر خیاطی و نحوه کار با ابزار را می‌آموزید.

دوره دوخت مانتو

دوره دوخت مانتو یا مانتودوز شامل مباحثی مانند کشیدن الگو، آموزش طراحی و دوخت مانتو را شامل می‌شود.

دوره دوخت شلوار زنانه

در دوخت شلوار زنانه طراحی و دوخت انواع مدل‌های شلوار زنانه به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. توصیه می‌کنیم که پیش از شرکت در این دوره، دوره نازک‌دوزی زنانه را تکمیل کنید.

دوره ضخیم‌دوزی زنانه

دوخت لباس‌های ضخیمی مانند پالتو، کت، شنل و شکت از مباحث آموزشی دوره‌های ضخیم‌دوزی زنانه به حساب می‌آیند.

دوره دوخت لباس شب و لباس عروس

پیش‌زمینه شرکت در دوره دوخت لباس شب و لباس عروس تکمیل دوره‌های نازک‌دوزی زنانه و ضخیم‌دوزی زنانه است.

دوره ژورنال‌شناسی

شناخت الگوهای ژورنالی و آشنایی با الگوسازی انواع مدل‌ها از روی ژورنال، ترسیم مجدد الگو، برش و دوخت لباس‌های ژورنالی ازجمله مباحث آموزشی این دوره محسوب می‌شوند.

معرفی انواع نرم افزارهای خیاطی

نرم‌افزارهای خیاطی بسیاری طراحی شده‌اند که امکان طراحی و دوخت بی‌عیب و نقص مدل‌های متنوع لباس را برای شما فراهم می‌آورند. از رایج‌ترین انواع نرم افزارهای خیاطی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• نرم‌افزار طراحی لباس Marvelous
• برنامه طراحی لباس Illustrator
• نرم‌افزار طراحی لباس Corel Draw
• نرم‌افزار طراحی لباس Browzwear
• نرم‌افزار C-Design Fashion
• برنامه طراحی لباس Digital Fashion Pro

توجه داشته باشید که موارد ذکرشده تنها بخشی از انواع پرشمار نرم‌افزارهای خیاطی را شامل می‌شوند.

روش‌های آشنایی با بهترین آموزشگاه خیاطی کرج

آشنایی با بهترین آموزشگاه خیاطی می‌تواند به شما برای آموختن این هنر به‌صورت حرفه‌ای کمک کند. در این قسمت ویژگی‌های بهترین آموزشگاه خیاطی کرج و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن با بهترین موسسه آموزشی آشنا شوید را معرفی خواهیم کرد.

نزدیک بودن به محل سکونت

اتمام دوره‌های آموزشی خیاطی در حدود یک سال طول می‌کشد؛ بنابراین لازم است آموزشگاهی را انتخاب کنید که به محل سکونت شما نزدیک باشد. بی‌توجهی به این موضوع باعث می‌شود تا در اواسط دوره یادگیری خیاطی دلسرد و از ادامه دادن این مسیر منصرف شوید.

مثبت بودن نظرات هنرجویان سابق درباره موسسه

جویا شدن نظارت هنرجویان سابق موسسه درباره کیفیت آموزش مباحث، برخورد مربیان و کادر آموزشگاه یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که به یافتن بهترین آموزشگاه خیاطی کرج کمک می‌کند.

مثبت بودن نتیجه نهایی شرکت در دوره‌ها

از طریق مشاهده عملکرد هنرجویان سابق موسسه می‌توانید از مثبت بودن نتیجه نهایی شرکت در دوره‌ها مطلع شوید. برای مثال اگر هنرجویان پس از پایان دوره لباس شب و لباس عروس می‌توانند لباسی مناسب را برای خود یا مشتری بدوزند، عملکرد این آموزشگاه در آموزش مباحث مثبت بوده است.

ارائه مدرک معتبر پس از پایان دوره

ارائه مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه‌ای از دیگر ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های خیاطی کرج به شمار می‌رود. اگر مدرک ارائه‌شده مدرکی بین‌المللی باشد، می‌توانید در کشورهای دیگر نیز از آن استفاده کرده و در بازار کار به فعالیت مشغول شوید.

سخن آخر

در این مقاله درمورد مباحثی مانند انواع دوره‌ها و نرم‌افزارهای خیاطی صحبت کردیم. روش‌های شناخت بهترین آموزشگاه‌های خیاطی کرج دیگر موضوعی بود که در این مطلب با آن آشنا شدیم.
از طریق آشنایی با این مباحث می‌توانید در یک آموزشگاه حرفه‌ای خیاطی ثبت‌نام کرده و پس از آموزش تخصصی دوره‌ها و اخذ مدرک معتبر به بازار کار وارد شوید.

(امتیاز 4.5 | 7879 رای)