دامپزشکی خیابان برغان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله
لیستی از بهترین کلینیک های دامپزشکی کرج که خدماتی مانند واکسیناسیون حیوانات، انگل زدایی حیوانات، کاشت میکروچیپ، صدور شناسنامه و گواهی سلامت حیوانات، عقیم سازی حیوانات و ... را انجام می دهند.
افزودن صفحه شما به دامپزشکی مشاهده لیست کامل دامپزشکی کرج
دامپزشکی کرج

کلينيک دامپزشکي کرج چه خدماتي ارائه مي دهد؟

به طورکلي کلينيک دامپزشکي از يک اتاق معاينه، اتاق جراحي، ميز پذيرش، يک پت شاپ کوچک و سالن انتظار تشکيل شده است. کلينيک هاي دامپزشکي ساعت کاري مشخصي دارند که معمولا از ساعت 10 صبح الي 10 شب و يا 5 عصر به بعد مي باشد. خدمات قابل ارائه در کلينيک های دامپزشکي کرج عبارتند از :

مطالعه بیشتر

معاينه و تشخيص بيماري

علاوه بر معاينات اوليه هنگام خريد پت، زماني که حيوان خانگي شما دچار علائمي مانند بي حالي و بي اشتهايي، هرگونه تغيير غيرعادي در اندام هاي بدن و ... شد، دامپزشک وظيفه دارد او را معاينه کرده و بيماري اش را تشخيص دهد و براي اين منظور، درجه حرارت بدن، بازرسي پوست، دستگاه تنفسي، قلب و دستگاه گوارش را معاينه مي کند.

انگل زدايي

داروي هاي ضد انگل بايد توسط دامپزشک و با دوز مناسب براي هر حيوان تجويز شود. همچنين برنامه انگل زدايي با توجه به نوع حيوان، سن و دوره تکرار متفاوتي دارد.

خدمات آرايشي و پيرايشي

کوتاه کردن موها، کوتاه کردن ناخن ها، شستشوي گوش ها و ... از جمله خدمات ديگري است که در کلينيک هاي دامپزشکي انجام مي شود. کوتاه کردن مو درباره برخي از نژاد ها، شيوه هاي متفاوتي دارد براي مثال سگ هاي بزرگ و نگهبان اصولا نيازي به کوتاهي ندارند و اين در حاليست که اصلاح موي سگ هاي موبلند در تابستان و فصل هاي گرم ضروري است و در صورت عدم رسيدگي گره خورده و به حالت نمد در مي آيد.

واکسيناسيون حیوانات

واکسيناسيون يکي از کارهاي ضروري هنگام خريد و نگهداري از يک پت است و علاوه بر تامين سلامت پت، براي سلامت تمام افرادي که با او در تماس هستند هم ضروري مي باشد. همچنين برنامه واکسيناسيون توسط دامپزشک مشخص مي شود و به صورت منظم ادامه پيدا مي کند.

چکاپ هاي دوره اي حیوانات

چکاپ هاي دوره اي حيوانات خانگي اهميت زيادي دارد و به شما اين اطمينان را مي دهد که حيوان سالمي داريد. بررسي سطح هوشياري، طرز راه رفتن، تناسب وزن، اندازه گيري تعداد تنفس، ضربان قلب و دماي بدن و آزمايشاتي مانند آزمايش خون، مدفوع، ادرار و ... از جمله کارهايي است که براي چکاپ هاي دوره اي و بنا بر تشخيص دامپزشک انجام مي شود.

صدور شناسنامه حیوانات و گواهي سلامت

شناسنامه حيوانات خانگي، نشان دهنده هويت حيوان مي باشد و پس از انجام معاينه، واکسيناسيون و خوردن قرص هاي ضد انگل، دامپزشک انواع شناسنامه هاي عادي و بهداشتي را صادر مي کند.

خدمات دندانپزشکي حيوانات

بيماري هاي دندان حيوانات ممکن است عملکرد قلب، کليه و ريه را نيز تحت تاثير قرار بدهد از اين رو انجام معاينات دندانپزشکي براي حيوانات هر 6 ماه يک بار لازم است. همچنين براي سگ و گربه هر 1 سال يک بار بايد جرمگيري دندان انجام شود. به طور کلي انجام معاينات دهان و دندان، جرمگيري دندان، کشيدن دندان هاي خراب، درمان ريشه دندان، ترميم و بازسازي تاج دندان، درمان انواع شکستگي دندان، درمان ناهنجاري هاي فک و دندان و ... از جمله کارهايي است که در مراکز تخصصي دندانپزشکي حيوانات و گاهي در کلينيک ها يا بيمارستان هاي دامپزشکي انجام مي شود.

جراحي هاي کوچک مانند عقيم سازي

در کلينيک هاي دامپزشکي جراحي هاي کوچکي مانند عقيم سازي انجام مي شود و جراحي هاي پيچيده تر که نياز به تجهيزات بيشتري دارد در بيمارستان هاي دامپزشکي کرج انجام مي شوند.

کاشت ميکروچيپ در کرج (روشي براي شناسايي حيوانات)

در گذشته براي شناسايي حيوانات از پلاک، خالکوبي، علامت گذاري و ... استفاده مي شد که معايب بسيار زيادي داشت. ميکروچيپ وسيله اي بسيار کوچک به اندازه دانه برنج است که زير پوست حيوانات کاشته مي شود و مراحل کاشت آن مانند يک واکسيناسيون ساده و بدون درد است. همچنين هر ميکروچيپ يک کد اختصاصي و غيرقابل تغيير دارد و در محفظه اي شيشه اي قرار مي گيرد که با بدن حيوانات سازگار است و عوارضي ندارد. 

بيمارستان دامپزشکي کرج چه خدماتي ارائه مي دهد؟

بيمارستان هاي دامپزشکي امکانات تشخيصي پيشرفته تري دارند و براي جراحي هاي تخصصي تر بايد به آن ها مراجعه کرد. برخي از خدمات قابل ارائه در بيمارستان هاي دامپزشکي کرج عبارتند از :

راديولوژي و سونوگرافي حيوانات

استفاده از راديولوژي و سونوگرافي به تشخيص و بررسي بسياري از بيماري هاي داخلي مانند مشکلات قلبي و ريوي، مشکلات کليوي، مثانه، طهال، پانکراس، کبد و دستگاه گوارش کمک مي کند.

آزمايش خون

تعداد کمي از کلينيک های دامپزشکی کرج، آزمايش هاي مربوط به خون را انجام مي دهند و اين آزمايش ها بيشتر در بيمارستان دامپزشکي و توسط متخصص کلينيکال پاتولوژي دامپزشکي انجام مي شوند.

جراحي هاي سخت و پيچيده

به طور کلي جراحي هايي که به دستگاه بيهوشي و ابزار مخصوصي نياز دارند در بيمارستان هاي دامپزشکي و توسط جراح متخصص انجام مي شود.

کلينيک دامپزشکي و بيمارستان دامپزشکي چه فرقي دارند؟

کلينيک دامپزشکي معمولا فضاي کوچکتري دارد و براي معاينه و تشخيص هاي اوليه استفاده مي شود و اين در حاليست که بيمارستان هاي دامپزشکي به دليل امکانات بيشتر براي آزمايش هاي تخصصي و جراحي هاي سخت تر مورد استفاده قرار مي گيرند. همچنين بر خلاف تصور عموم، بيمارستان ها نسبت به کلينيک ها هزينه کمتري دارند و به صورت شبانه روزي قابل دسترس مي باشند.

چطور بهترين کلينيک دامپزشکي کرج را پیدا کنیم؟

قبل از انتخاب يک کلينيک دامپزشکي خوب براي پت خود بايد به مواردي مانند تجهيزات دامپزشکي، تخصص دامپزشک، نحوه رفتار پرسنل دامپزشکي و ساعت کاري متناسب با زمان آزاد خودتان توجه کنيد. همچنين در صورت نزديک بودن کلينيک دامپزشکي به محل سکونت شما، رفت و آمد راحت تر است و در صورت بروز هر گونه مشکل، دسترسي راحت تري به کلينيک خواهيد داشت. بنابراين ما در بانک مشاغل کرج تبليغ ليستي از بهترين کلينيک هاي دامپزشکي کرج را جمع آوري کرده ايم تا شما عزيزان با مراجعه به صفحه ي هرکدام انتخاب راحت تري داشته باشيد. همچنین برای یافتن نزدیک ترین کلینیک دامپزشکی کرج به خودتان می توانید از گزینه انتخاب محله در بالای صفحه، محل زندگی خودتان را انتخاب کنید تا به لیست نزدیک ترین دامپزشکی های کرج در اطراف خودتان دست یابید.

لینک کوتاه دامپزشکی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه دامپزشکی
شقایق : کلینیک دامپزشکی عظیمیه
سلام خسته نباشید من دیروز باتوجه ازمایشات متوجه شدم سگم سندروم کوشینگ داره کپسول تریلوستان تجویز کردن ایا تاثیر گذار هست؟اسیب کبدی نداره؟ مشاهده
مهشید : دامپزشکی شبانه روزی آوا کرج
سلام خسته تباشید. عروس هلندی من چند روزه ک همش خوابه و پرهاش رو میکَنه. پر ریزی داره و بی حاله! چیکار کنم؟ مشاهده
راحله : دامپزشکی شبانه روزی آوا کرج
من دو تا خرگوش لوپ نر و ماده بالغ دارم. دو ماهه پیش هم هستند. ولی باردار نشده. تو یه قفس بزرگ تو بالکن نگهشون میدارم. دارویی چیزی هست بهشون بدم که مشکلشون حل بشه؟ مشاهده
راحله : دامپزشکی شبانه روزی آوا کرج
سلام من یه جفت خرگوش لوپ نر و ماده دارم. تازه گرفتم. نر بالغه ولی ماده را نمی دونم. ماده هم جثه بزرگی داره. الان دو ماهه پیش هم هستند. ولی ماده باردار نشده. فکر کنم موقع نزدیکی ، ماده خودش را در حالتی که باید قرار نمی ده. چیکارش کنم؟ داروی خاصی هست بهشون بدم کمک کنه بهشون؟ از طرفی هم شنیدم خرگوش ها تو اسارت باردار نمیشند، این درسته؟ من تو یه قفس خیلی بزرگ تو بالکن نگهشون میدارم.لطف می کنید جواب بدبد؟ مشاهده
صبا : دامپزشکی شبانه روزی آوا کرج
سلام پت من ۴ ماهه هست ولی موهاش شروع کرده به ریختن این نشان دهنده مریضیه به نظرتون لطف کتید جواب بدین ممنون میشم😞 مشاهده
امیر مومنی : کلینیک دامپزشکی عظیمیه
سلام،خسته نباشید.حقیقتش بنده یه سگ نژاد لابرادور دارم،اما الان بعد از گذشت یک سال و نیم،هنوز هیچ واکسنی رو واسش نزدیم.خدا رو شکر تا الان به مشکلی بر نخوردیم،ولی میخوام واکسنش رو بزنم،میخواستم بپرسم بعد از اینهمه مدت،مراکز واکسیناسیون،برای همچین مواردی،مشکلی ندارن؟ مشاهده
ساسان : کلینیک دامپزشکی و پت شاپ پارلاپت
سلام ، هزینه عقیم سازی گربه ماده 7ماهه را میتونم بدونم ؟ مشاهده
محله های دامپزشکی