متخصص قلب و عروق کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
متخصص قلب و عروق، اکو، تست ورزش، نوار قلب، آنژیوگرافی | ورودی ۱۳۷۵ پزشکی عمومی دانشگاه تهران با رتبه عالی در کنکور سراسری | دارای ...
متخصص قلب و عروق
خیابان بهشتی ، بین میدان شهدا و چهار راه...
كلينيك تخصصي قلب و فشار خون دکتر سمانه پناهی | متخصص قلب و عروق | اکوکاردیوگرافی | نوار قلب | کنترل فشارخون | درمان آریتمی و نارس...
متخصص قلب و عروق
فردیس ، فلکه اول ، خیابان پنجم غربی(اقرل...
انواع اکوکاردیوگرافی های تخصصی و فوق تخصصی (تیشو داپلرTDI، ترانس توراسیک، اکو مری، استرس اکو با دارو و ورزش، اکوهای سه بعدی، کنتر...
متخصص قلب و عروق
کرج ، مابین میدان شهدا و چهار راه طالقان...
کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر باصری - اکوکاردیوگرافی - تست ورزش - هولتر فشار خون و بررسی و درمان فشار خون - نوار قلب - انژیو گرافی
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه دوم و کانال ، نبش خیابا...
دکتر حدادی فارغ التحصیل دانشگاه تهران در کلیه مقاطع عمومی ، تخصص و فلوشیپ فوق تخصصی میباشند .ایشان عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه ع...
متخصص قلب و عروق
کرج ، خیابان بهشتی ، حد فاصل میدان شهدا ...
کلینیک قلب و عروق دکتر اعظم صادقی نیا | متخصص قلب و عروق | دارای سابقه کاری
متخصص قلب و عروق
کرج ، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ،...
مجهز ترین دستگاه های روز دنیا | اکوکاردیوگرافی | تست ورزش | اسکن هسته ای قلب | انژیوگرافی
متخصص قلب و عروق
شهریار ، مارلیک ، خیابان دکتر حسابی بین ...
فوق تخصص(فلوشیپ اینترونشنال) قلب و فشار خون ، بالون انژیوپلاستی و اکوکاردیوگرافی پیشرفته ، تشخیص و درمان گرفتگی عروق قلب
متخصص قلب و عروق
عظیمیه ، میدان مهران ، ندای جنوبی ، نبش ...
متخصص قلب و عروق ، فلوشیپ ، فوق تخصص آنژیوپلاستی | والووپلاستی ، اکوکاردیوگرافی ...
متخصص قلب و عروق
چهارراه طالقانی شمالی ، جنب نمایشگاه کتا...
متخصص قلب و عروق
ابتدای خیابان طالقانی جنوبی ، ساختمان پز...
متخصص قلب و عروق
بلوار دانش آموز ، جنب بیمارستان قائم ، خ...
متخصص قلب و عروق ، نوار قلب ، کنترل فشار خون | تست ورزش ، آنژیوگرافی ، اکوکاردیو...
متخصص قلب و عروق
خیابان بهشتی ، بین میدان شهدا و چهارراه ...
متخصص قلب ، اکوکاردیوگرافی رنگی ، نوار قلب
متخصص قلب و عروق
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختم...
متخصص قلب
متخصص قلب و عروق
طالقانی جنوبی ، نرسیده به هفت تیر ، نبش ...
متخصص قلب و عروق ، اکوکاردیوگرافی | هولترمونیتورینگ ، تست ورزش | آنژیوگرافی ،نوا...
متخصص قلب و عروق
چهارراه طالقانی ، اول طالقانی جنوبی ، پش...
الکترو فیزیولوژی و آنژیو پلاستی | تشخیص و درمان بیماریهای عروق و کرونر | تست ور...
متخصص قلب و عروق
بلوار دانش آموز ، ضلع غربی بیمارستان قائ...
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه اول و دوم ، خیابان ۱۱ غ...
متخصص قلب و عروق
حصارک ، خیابان شهید رجایی ، مرکز آموزشی ...
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه اول و دوم ، نبش خیابان ...
متخصص قلب و عروق
چهارراه طالقانی ، جنب اداره پست ، جنب کا...
متخصص قلب و عروق خود را به این لیست اضافه نمایید.
سوالات متداول متخصص قلب و عروق

متخصص قلب تشخیص بیماری های قلبی و تست های قلب را انجام می دهد و روش های درمانی دارویی، قرار دادن استنت، فنر، بالون و ... را استفاده می کند. در صورت بروز علائم باید به متخصص قلب برای تشخیص مراجعه کرد. در صورتی که مشکل قلبی شما نیاز به جراحی داشته باشد به جراح قلب ارجاع و عمل مورد نیاز روی قلب شما انجام می شود.

لیست بهترین متخصص قلب و عروق را در وبسایت کرج تبلیغ مشاهده بفرمایید

متخصص قلب و عروق عملکرد قلب و عروقی که مسئول خون رسانی به قلب هستند را بررسی کرده و با انجام آزمایش هایی مانند تست ورزش، اکوی قلبی، نوار قلبی، آنژیوگرافی و ... بیماری های قلبی را تشخیص می دهد و نسبت به معالجه آن ها اقدام می کند.

تنگی نفس بی مورد، احساس درد و ناراحتی در قفسه سینه، ضعف و خستگی زودرس، تپش قلب نامنظم و عرق سرد از جمله مواردی است که در صورت مشاهده آن ها بهتر است به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم.

بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین متخصصین قلب و عروق کرج را جمع آوری کرده است و شما می توانید با مراجعه به این لیست، به اطلاعات هر یک از این پزشکان دسترسی یافته و با آن ها تماس بگیرید.

متخصص قلب و عروق کیست و چه وظایفی دارد؟

قلب حیاتی ترین عضو بدن است و هرگونه اختلال در آن باعث آسیب دیدن سایر اندام های بدن می شود. متخصص قلب و عروق وظیفه دارد عملکرد قلب و عروقی که مسئول خون رسانی در بدن هستند را بررسی کند. تشخیص هرگونه نارسایی در قلب، تشخیص علت بیماری، درمان حمله قلبی و ... در حیطه وظایف متخصص قلب و عروق (کاردیولوژیست) قرار دارد. همچنین متخصصان قلب با در نظر گرفتن مواردی مانند کلسترول بالا، دیابت، فشار خون بالا و ... از بروز بیماری های قلبی پیشگیری می کنند.

مطالعه بیشتر

در صورت بروز چه عواملی باید به متخصص قلب مراجعه کنیم؟

اینکه بدن انسان با او حرف می زند یک واقعیت است. در اکثر مواقع هنگامی که عملکرد یکی از اعضای بدن دچار اختلال شود، علائمی بروز می کند که گویی به منزله هشدار است. در رابطه با بیماری های قلبی هم در صورتی که با علائم زیر مواجه شدید، باید در اولین فرصت به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

تنگی نفس

اگر شخصی هنگام فعالیت دچار تنگی نفس شده و زمانی که استراحت می کند، تنگی نفسش برطرف شود یا زمانی که در حالت خوابیده است نفس تنگی بگیرد و زمانی که می ایستد این حس برطرف شود باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کند. همچنین در صورتی که نفس تنگی با تورم پا همراه باشد نیز باید در در اولین فرصت به دکتر قلب مراجعه کند.

احساس ناراحتی در قفسه سینه

درد قفسه سینه در ناحیه گردن تا بالای شکم بوجود می آید و بسته به اینکه علت آن چیست ممکن است خطرناک باشد یا مشکلی ایجاد نکند. به طور کلی علل درد قفسه سینه در دو دسته قلبی و غیر قلبی جای می گیرد. دردی که موجب حمله قلبی می شود، بیشتر از چند دقیقه طول می کشد و با درد در ناحیه فک، پشت گردن، شانه ها و بازو ها همراه است. همچنین گرفتگی سرخرگهایی که خون را به قلب می برند، التهاب کیسه قلب (پریکاردیت) و انقباض عروق خون رسان به قلب (اسپاسم کرونری) نیز می توانند از دلایل درد قفسه سینه باشند.

ضعف و خستگی زودرس

اکثر افرادی که دچار بیماری قلبی هستند از خستگی زودرس شکایت می کنند. به طور کلی زمانی که قلب دچار نارسایی شود، اکسیژن کافی به بقیه اندام ها نمی رسد و فرد دچار بی حالی و خستگی زودرس می شود. اما توجه داشته باشید در صورتی که این خستگی و بی حالی به صورت  مزمن باشد و با استراحت برطرف نشود، دلایل دیگری مانند ابتلا به افسردگی یا خستگی عصبی عضلات (آستنی) دارد.

تپش قلب

تپش قلب ممکن است در موارد مختلفی مانند خوشحالی، استرس، هیجان و ... ایجاد شود اما اگر در مواقع استراحت، کاهش یا افزایش ضربان قلب ادامه داشته باشد، نشان دهنده این است که قلب دچار آریتمی یا بی نظمی ضربان شده است. آریتمی قلب در دو حالت خوش خیم و بد خیم ایجاد می شود. آریتمی خوش خیم تنها باعث تپش قلب و گاهی سرگیجه می شود و این در حالیست که آریتمی بد خیم، باعث ایست قلبی می شود.

عرق سرد

عرق سرد ممکن است دلایل مختلفی مانند کاهش قند خون، دیابت، استرس، فعالیت و گرمای زیاد داشته باشد اما در صورتی که با برخی از نشانه های دیگر همراه باشد خطرناک است. در صورتی که عرق سرد با درد قفسه سینه همراه باشد، احتمال حمله قلبی وجود دارد و در صورتی که با ضعف، خستگی و سرگیجه همراه باشد، احتمال آریتمی های قلبی وجود دارد.

تست هایی که متخصص قلب و عروق انجام می دهد

متخصص قلب و عروق برای تشخیص بیماری هنگام مراجعه بیمار، علاوه بر آزمایش خون، تست هایی می گیرد که به تشخیص بهتر کمک می کنند. در ادامه چند نمونه از این تست ها را بررسی می کنیم.

تست ورزش

گاهی اوقات برای تشخیص مشکلات قلبی لازم است پزشک عملکرد قلب را در حین فعالیت شدید بررسی کند. به همین منظور در تست ورزش از بیمار خواسته می شود روی دوچرخه ثابت برود یا چند دقیقه روی تردمیل بدود. و در این زمان پزشک با افزایش ضربان قلب، واکنش بدن را بررسی می کند.

اکوکاردیوگرام (اکوی قلبی)

تست اکوکاردیوگرافی نقش همان سونوگرافی را برای قلب دارد به این معنی که با استفاده از امواج صوتی از قلب تصویربرداری می شود. این تست درد و عوارض جانبی ندارد و اغلب 15 تا 20 دقیقه زمان می برد. این تست، آسیب دیدگی های عضله قلب، غیر طبیعی بودن ریتم های قلبی، وجود التهاب در اطراف قلب، توانایی پمپاژ قلب و عفونت های موجود در اطراف دریچه قلب را نشان می دهد.

الکتروکاردیوگرام (نوار قلب)

برای تشخیص بسیاری از بیماری های قلبی مانند سکته قلبی، گرفتگی عروق و ... از نوار قلب استفاده می شود. نوار قلب یک روش ساده و بدون درد برای اندازه گیری جریان های الکتریکی قلب می باشد که روی یک نوار کاغذی ضبط شده و ضربان های نامنظم و غیرعادی قلب را نشان می دهد.

هولتر قلب

هولتر قلب وسیله ای است که به واسطه آن فعالیت قلب مدت طولانی تری ثبت می شود و پزشک معالج اگر بخواهد یک نظارت 24 الی 48 ساعته روی قلب داشته باشد از این روش استفاده می کند. به هولتر قلب گاهی الکتروکاردیوگرافی آمبولانس نیز گفته می شود. هولتر یک مانیتور کوچک است که از گردن آویزان شده یا روی کمر نصب می شود.

تست Tilt (سطح شیبدار)

در این تست از بیمار می خواهند روی یک تخت که از حالت افقی به عمودی تغییر شکل می دهد، دراز بکشد و پزشک با حرکت میز، ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن بیمار را کنترل می کند.

سی تی اسکن قلب

سی تی اسکن قلب آزمایشی بدون درد است که در آن به کمک اشعه ایکس، تصاویر واضحی از قلب ثبت می شود و با قرار گرفتن این تصاویر در کنار هم در نهایت تصویری سه بعدی از تمام قلب به دست می آید که قلب و ساختارهای پیرامون آن را نشان می دهد.

MRI قلب

ام آر آی قلب یکی دیگر از روش های تصویربرداری قلب است که به کمک یک میدان مغناطیسی در اطراف بدن انجام می شود. ارزیابی آناتومی قلب و عروق خونی، نظارت بر عملکرد دریچه های قلب، تشخیص انواع اختلالات قلبی و نظارت بر پیشرفت اختلالات در طول زمان از جمله دلایل استفاده از ام آر آی قلبی است.

آنژیوگرافی (کاتتریزاسیون قلبی)

آنژیوگرافی آزمایشی است که به منظور بررسی گرفتگی سرخرگ کرونری انجام می شود و در این آزمایش، پزشک یک لوله انعطاف پذیر و بلند به نام کاتتر را از طریق یک رگ خونی در کشاله ران یا قسمت دیگری از بدن وارد کرده و سپس آن را به سمت قلب حرکت می‌دهد. حرکت کاتتر معمولا احساس نمی شود و تنها ممکن است درد کمی در محل ورود کاتتر احساس شود. در طی این آزمایش، متخصص آنژیوگرافی رگ ها را به دقت بررسی کرده و هرگونه مشکل در آن ها را گزارش می دهد.

شایع ترین بیماری های قلبی

بیماری های قلبی انواع مختلفی دارند که هر کدام ممکن است به شکلی، فرد مبتلا را درگیر کنند. در ادامه چند مورد از متداول ترین بیماری های قلبی را بررسی می کنیم.

بیماری های عروقی (عروق کرونری)

گاهی اوقات کلسترول ته نشین شده در دیواره رگ ها باعث تنگ شدن عروق می شود. به طور کلی بعضی از رگ ها مسئول خون رسانی به عضله های قلب می باشند که تنگ شدن یا انسداد این رگ ها موجب بروز بیماری های عروق کرونری می شود. درد قفسه سینه رایج ترین نشانه این بیماری است. همچنین این بیماری ممکن است علائم دیگری مانند تنگی نفس، تپش قلب، ضعف، سرگیجه و حالت تهوع نیز به همراه داشته باشد.

ضربان نامنظم قلب (آریتمی)

آریتمی به معنی اختلال در ضربان قلب است. زمانی که قلب به صورت نامنظم ( خیلی آهسته یا خیلی شدید) ضربه می زند، فرد به آریتمی مبتلا شده است. آریتمی انواع مختلفی دارد که بعضی از آن ها مشکلی ایجاد نمی کنند. اما در صورتی که این اختلال مشکلاتی برای مغز، ریه ها و سایر ارگان های حیاتی بوجود بیاورد، خطرناک است و فرد مبتلا باید سریعا برای درمان اقدام کند.

نارسایی قلبی

زمانی که قلب نتواند به اندازه کافی خون را پمپاژ کند، فرد به نارسایی قلبی مبتلا شده است. نارسایی قلب در افراد بالای 65 سال، افراد دارای اضافه وزن، افرادی با سابقه حمله قلبی و کودکانی که اختلالات قلبی مادرزادی دارند، رایج است. از علائم و نشانه های این بیماری می توان تنگی نفس، خستگی مفرط، ورم پاها، شکم و گردن را نام برد. همچنین در حال حاضر نارسایی قلبی، درمان قطعی ندارد و در صورت بروز این مشکل فرد مبتلا باید در کنار مصرف دارو، به توصیه های پزشک عمل کند تا زندگی سالم و طولانی تری داشته باشد.

حمله قلبی

زمانی که جریان خون بخشی از ماهیچه های قلبی مسدود شود، حمله قلبی رخ می دهد. به طور کلی تجمع چربی یا وجود لخته های خون باعث مسدود شدن رگ ها و در نتیجه عدم خون رسانی کافی می شود. در نهایت زمانی که بر اثر کمبود خون، قسمتی از ماهیچه های قلب از کار بیافتد یا آسیب ببیند، فرد به حمله قلبی (سکته قلبی) دچار می شود. همچنین سیگار کشیدن، فشار خون بالا، چاقی و اضافه وزن، قند خون بالا، کلسترول بالای خون، بالا رفتن سن و سابقه خانوادگی از دلایل بروز سکته قلبی در افراد است.

بیماری های دریچه ای قلب

قلب دارای چهار دریچه است که باعث می شوند خون در مسیر درستی به جریان بیافتد. بیماری های دریچه ای قلب زمانی اتفاق می افتند که یکی یا تعداد بیشتری از دریچه های قلب به خوبی کار نکنند. گشاد شدن دریچه، تنگی دریچه قلب، افتادگی دریچه و انسداد دریچه قلب از جمله مشکلاتی است که سبب بروز چنین بیماری هایی می شود. همچنین تنگی نفس، احساس ضعف و سرگیجه، تپش قلب و درد در قفسه سینه از جمله علائم این بیماری هاست.

بیماری های قلبی مادرزادی

بیماری های قلبی مادرزادی یک ناهنجاری قلبی در زمان تولد فرد است که ممکن است دیواره های قلب، دریچه های قلب و عروق خونی را تحت تاثیر قرار بدهد. نقص قلبی مادرزادی معمولا طی سونوگرافی مشخص می شود اما گاهی تا زمان کوتاهی پس از تولد پزشکان متوجه آن نمی شوند و در بعضی از موارد هم این نوع بیماری ها سال ها پس از تولد پدیدار می شوند.

بهترین متخصص قلب و عروق کرج

هنگام بروز بیماری های قلبی، یکی از دغدغه های فرد مبتلا و خانواده اش، پیدا کردن یک متخصص قلب و عروق خوب است که علاوه بر مهارت و تجربه بتواند در تمام مراحل درمان، بیمار را همراهی کند. ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ سعی کرده ایم با جمع آوری لیستی از بهترین متخصصین قلب و عروق کرج، باری از دوش بیماران برداریم و در این مسیر شما را همراهی کنیم.

(امتیاز 4.6 | 8051 رای)