متخصص قلب و عروق کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین متخصص های قلب و عروق کرج همراه با معرفی انواع تست های قلبی شامل اکوی قلب، آنژیوگرافی، نوار قلب، تست ورزش، سی تی اسکن قلب، MRI قلب و ...
متخصص قلب و عروق، اکو، تست ورزش، نوار قلب، آنژیوگرافی
متخصص قلب و عروق
خیابان بهشتی ، بین میدان شهداء و چهارراه طالقانی ، برج رازی (ساختمان بانک آینده) ، طبقه 7 ، واحد 73
کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر باصری - اکوکاردیوگرافی - تست ورزش - هولتر فشار خون و بررسی و درمان فشار خون - نوار قلب - انژیو گرافی
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه دوم و کانال ، نبش خیابان ۱۸(شرقی) ، ساختمان پزشکان حضرت خدیجه(س) ، مطب دکتر باصری
كلينيك تخصصي قلب و فشار خون دکتر سمانه پناهی | متخصص قلب و عروق | اکوکاردیوگرافی | نوار قلب | کنترل فشارخون | درمان آریتمی و نارسایی قلب
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه سوم و چهارم ، جنب داروخانه دکتر مرادی و بیمه پارسیان ، پلاک 368
فوق تخصص(فلوشیپ اینترونشنال) قلب و فشار خون ، بالون انژیوپلاستی و اکوکاردیوگرافی پیشرفته ، تشخیص و درمان گرفتگی عروق قلب
متخصص قلب و عروق
عظیمیه ، میدان مهران ، ندای جنوبی ، نبش املاک کهکشان ، ساختمان پزشکان تخت جمشید ، طبقه سوم
متخصص قلب و عروق دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران آنژیوگرافی -اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی- تست ورزش- نوار قلب
متخصص قلب و عروق
خيابان بهشتي ، حد فاصل چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، جنب بانک آینده ، ساختمان پزشکان رازی ، طبقه سوم ، واحد 32
متخصص قلب و عروق
بلوار دانش آموز ، ضلع غربی بیمارستان قائم ، پشت بانک صنعت و معدن ، پلاک 2 ، ساختمان پزشکان امین ، طبقه 4
متخصص قلب و عروق
ابتدای خیابان طالقانی جنوبی ، ساختمان پزشكان طالقانی ، طبقه اول
متخصص قلب و عروق
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، ساختمان رازی ، طبقه 2 ، واحد 21
متخصص قلب و عروق
طالقانی جنوبی ، نرسیده به هفت تیر ، نبش لاله 3 ، مجتمع پزشکی نور ، طبقه 6
متخصص قلب و عروق
بلوار دانش آموز ، جنب بیمارستان قائم ، خیابان حیدر خانی ، نبش کوچه سیزدهم ، ساختمان پزشکان پارسیان ، طبقه 3
افزودن صفحه شما به متخصص قلب و عروق
متخصص قلب و عروق کرج

متخصص قلب و عروق کيست و چه وظايفي دارد؟

قلب حياتي ترين عضو بدن است و هرگونه اختلال در آن باعث آسيب ديدن ساير اندام هاي بدن مي شود. متخصص قلب و عروق وظيفه دارد عملکرد قلب و عروقي که مسئول خون رساني در بدن هستند را بررسي کند. تشخيص هرگونه نارسايي در قلب، تشخيص علت بيماري، درمان حمله قلبي و ... در حيطه وظايف متخصص قلب و عروق (کارديولوژيست) قرار دارد. همچنين متخصصان قلب با در نظر گرفتن مواردي مانند کلسترول بالا، ديابت، فشار خون بالا و ... از بروز بيماري هاي قلبي پيشگيري مي کنند.

مطالعه بیشتر

در صورت بروز چه عواملي بايد به متخصص قلب مراجعه کنيم؟

اينکه بدن انسان با او حرف مي زند يک واقعيت است. در اکثر مواقع هنگامي که عملکرد يکي از اعضاي بدن دچار اختلال شود، علائمي بروز مي کند که گويي به منزله هشدار است. در رابطه با بيماري هاي قلبي هم در صورتي که با علائم زير مواجه شديد، بايد در اولين فرصت به يک متخصص قلب و عروق مراجعه کنيد.

تنگي نفس

اگر شخصي هنگام فعاليت دچار تنگي نفس شده و زماني که استراحت مي کند، تنگي نفسش برطرف شود يا زماني که در حالت خوابيده است نفس تنگي بگيرد و زماني که مي ايستد اين حس برطرف شود بايد به متخصص قلب و عروق مراجعه کند. همچنين در صورتي که نفس تنگي با تورم پا همراه باشد نيز بايد در در اولين فرصت به دکتر قلب مراجعه کند.

احساس ناراحتي در قفسه سينه

درد قفسه سينه در ناحيه گردن تا بالاي شکم بوجود مي آيد و بسته به اينکه علت آن چيست ممکن است خطرناک باشد يا مشکلي ايجاد نکند. به طور کلي علل درد قفسه سينه در دو دسته قلبي و غير قلبي جاي مي گيرد. دردي که موجب حمله قلبي مي شود، بيشتر از چند دقيقه طول مي کشد و با درد در ناحيه فک، پشت گردن، شانه ها و بازو ها همراه است. همچنين گرفتگي سرخرگهايي که خون را به قلب مي برند، التهاب کيسه قلب (پريکارديت) و انقباض عروق خون رسان به قلب (اسپاسم کرونري) نيز مي توانند از دلايل درد قفسه سينه باشند.

ضعف و خستگي زودرس

اکثر افرادي که دچار بيماري قلبي هستند از خستگي زودرس شکايت مي کنند. به طور کلي زماني که قلب دچار نارسايي شود، اکسيژن کافي به بقيه اندام ها نمي رسد و فرد دچار بي حالي و خستگي زودرس مي شود. اما توجه داشته باشيد در صورتي که اين خستگي و بي حالي به صورت  مزمن باشد و با استراحت برطرف نشود، دلايل ديگري مانند ابتلا به افسردگي يا خستگي عصبي عضلات (آستني) دارد.

تپش قلب

تپش قلب ممکن است در موارد مختلفي مانند خوشحالي، استرس، هيجان و ... ايجاد شود اما اگر در مواقع استراحت، کاهش يا افزايش ضربان قلب ادامه داشته باشد، نشان دهنده اين است که قلب دچار آريتمي يا بي نظمي ضربان شده است. آريتمي قلب در دو حالت خوش خيم و بد خيم ايجاد مي شود. آريتمي خوش خيم تنها باعث تپش قلب و گاهي سرگيجه مي شود و اين در حاليست که آريتمي بد خيم، باعث ايست قلبي مي شود.

عرق سرد

عرق سرد ممکن است دلايل مختلفي مانند کاهش قند خون، ديابت، استرس، فعاليت و گرماي زياد داشته باشد اما در صورتي که با برخي از نشانه هاي ديگر همراه باشد خطرناک است. در صورتي که عرق سرد با درد قفسه سينه همراه باشد، احتمال حمله قلبي وجود دارد و در صورتي که با ضعف، خستگي و سرگيجه همراه باشد، احتمال آريتمي هاي قلبي وجود دارد.

تست هايي که متخصص قلب و عروق انجام مي دهد

متخصص قلب و عروق براي تشخيص بيماري هنگام مراجعه بيمار، علاوه بر آزمايش خون، تست هايي مي گيرد که به تشخيص بهتر کمک مي کنند. در ادامه چند نمونه از اين تست ها را بررسي مي کنيم.

تست ورزش

گاهي اوقات براي تشخيص مشکلات قلبي لازم است پزشک عملکرد قلب را در حين فعاليت شديد بررسي کند. به همين منظور در تست ورزش از بيمار خواسته مي شود روي دوچرخه ثابت برود يا چند دقيقه روي تردميل بدود. و در اين زمان پزشک با افزايش ضربان قلب، واکنش بدن را بررسي مي کند.

اکوکارديوگرام (اکوي قلبي)

تست اکوکارديوگرافي نقش همان سونوگرافي را براي قلب دارد به اين معني که با استفاده از امواج صوتي از قلب تصويربرداري مي شود. اين تست درد و عوارض جانبي ندارد و اغلب 15 تا 20 دقيقه زمان مي برد. اين تست، آسيب ديدگي هاي عضله قلب، غير طبيعي بودن ريتم هاي قلبي، وجود التهاب در اطراف قلب، توانايي پمپاژ قلب و عفونت هاي موجود در اطراف دريچه قلب را نشان مي دهد.

الکتروکارديوگرام (نوار قلب)

براي تشخيص بسياري از بيماري هاي قلبي مانند سکته قلبي، گرفتگي عروق و ... از نوار قلب استفاده مي شود. نوار قلب يک روش ساده و بدون درد براي اندازه گيري جريان هاي الکتريکي قلب مي باشد که روي يک نوار کاغذي ضبط شده و ضربان هاي نامنظم و غيرعادي قلب را نشان مي دهد.

هولتر قلب

هولتر قلب وسيله اي است که به واسطه آن فعاليت قلب مدت طولاني تري ثبت مي شود و پزشک معالج اگر بخواهد يک نظارت 24 الي 48 ساعته روي قلب داشته باشد از اين روش استفاده مي کند. به هولتر قلب گاهي الکتروکارديوگرافي آمبولانس نيز گفته مي شود. هولتر يک مانيتور کوچک است که از گردن آويزان شده يا روي کمر نصب مي شود.

تست Tilt (سطح شيبدار)

در اين تست از بيمار مي خواهند روي يک تخت که از حالت افقي به عمودي تغيير شکل مي دهد، دراز بکشد و پزشک با حرکت ميز، ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسيژن بيمار را کنترل مي کند.

سي تي اسکن قلب

سي تي اسکن قلب آزمايشي بدون درد است که در آن به کمک اشعه ايکس، تصاوير واضحي از قلب ثبت مي شود و با قرار گرفتن اين تصاوير در کنار هم در نهايت تصويري سه بعدي از تمام قلب به دست مي آيد که قلب و ساختارهاي پيرامون آن را نشان مي دهد.

MRI قلب

ام آر آي قلب يکي ديگر از روش هاي تصويربرداري قلب است که به کمک يک ميدان مغناطيسي در اطراف بدن انجام مي شود. ارزيابي آناتومي قلب و عروق خوني، نظارت بر عملکرد دريچه هاي قلب، تشخيص انواع اختلالات قلبي و نظارت بر پيشرفت اختلالات در طول زمان از جمله دلايل استفاده از ام آر آي قلبي است.

آنژيوگرافي (کاتتريزاسيون قلبي)

آنژيوگرافي آزمايشي است که به منظور بررسي گرفتگي سرخرگ کرونري انجام مي شود و در اين آزمايش، پزشک يک لوله انعطاف پذير و بلند به نام کاتتر را از طريق يک رگ خوني در کشاله ران يا قسمت ديگري از بدن وارد کرده و سپس آن را به سمت قلب حرکت مي‌دهد. حرکت کاتتر معمولا احساس نمي شود و تنها ممکن است درد کمي در محل ورود کاتتر احساس شود. در طي اين آزمايش، متخصص آنژيوگرافي رگ ها را به دقت بررسي کرده و هرگونه مشکل در آن ها را گزارش مي دهد.

شايع ترين بيماري هاي قلبي

بيماري هاي قلبي انواع مختلفي دارند که هر کدام ممکن است به شکلي، فرد مبتلا را درگير کنند. در ادامه چند مورد از متداول ترين بيماري هاي قلبي را بررسي مي کنيم.

بيماري هاي عروقي (عروق کرونري)

گاهي اوقات کلسترول ته نشين شده در ديواره رگ ها باعث تنگ شدن عروق مي شود. به طور کلي بعضي از رگ ها مسئول خون رساني به عضله هاي قلب مي باشند که تنگ شدن يا انسداد اين رگ ها موجب بروز بيماري هاي عروق کرونري مي شود. درد قفسه سينه رايج ترين نشانه اين بيماري است. همچنين اين بيماري ممکن است علائم ديگري مانند تنگي نفس، تپش قلب، ضعف، سرگيجه و حالت تهوع نيز به همراه داشته باشد.

ضربان نامنظم قلب (آريتمي)

آريتمي به معني اختلال در ضربان قلب است. زماني که قلب به صورت نامنظم ( خيلي آهسته يا خيلي شديد) ضربه مي زند، فرد به آريتمي مبتلا شده است. آريتمي انواع مختلفي دارد که بعضي از آن ها مشکلي ايجاد نمي کنند. اما در صورتي که اين اختلال مشکلاتي براي مغز، ريه ها و ساير ارگان هاي حياتي بوجود بياورد، خطرناک است و فرد مبتلا بايد سريعا براي درمان اقدام کند.

نارسايي قلبي

زماني که قلب نتواند به اندازه کافي خون را پمپاژ کند، فرد به نارسايي قلبي مبتلا شده است. نارسايي قلب در افراد بالاي 65 سال، افراد داراي اضافه وزن، افرادي با سابقه حمله قلبي و کودکاني که اختلالات قلبي مادرزادي دارند، رايج است. از علائم و نشانه هاي اين بيماري مي توان تنگي نفس، خستگي مفرط، ورم پاها، شکم و گردن را نام برد. همچنين در حال حاضر نارسايي قلبي، درمان قطعي ندارد و در صورت بروز اين مشکل فرد مبتلا بايد در کنار مصرف دارو، به توصيه هاي پزشک عمل کند تا زندگي سالم و طولاني تري داشته باشد.

حمله قلبي

زماني که جريان خون بخشي از ماهيچه هاي قلبي مسدود شود، حمله قلبي رخ مي دهد. به طور کلي تجمع چربي يا وجود لخته هاي خون باعث مسدود شدن رگ ها و در نتيجه عدم خون رساني کافي مي شود. در نهايت زماني که بر اثر کمبود خون، قسمتي از ماهيچه هاي قلب از کار بيافتد يا آسيب ببيند، فرد به حمله قلبي (سکته قلبي) دچار مي شود. همچنين سيگار کشيدن، فشار خون بالا، چاقي و اضافه وزن، قند خون بالا، کلسترول بالاي خون، بالا رفتن سن و سابقه خانوادگي از دلايل بروز سکته قلبي در افراد است.

بيماري هاي دريچه اي قلب

قلب داراي چهار دريچه است که باعث مي شوند خون در مسير درستي به جريان بيافتد. بيماري هاي دريچه اي قلب زماني اتفاق مي افتند که يکي يا تعداد بيشتري از دريچه هاي قلب به خوبي کار نکنند. گشاد شدن دريچه، تنگي دريچه قلب، افتادگي دريچه و انسداد دريچه قلب از جمله مشکلاتي است که سبب بروز چنين بيماري هايي مي شود. همچنين تنگي نفس، احساس ضعف و سرگيجه، تپش قلب و درد در قفسه سينه از جمله علائم اين بيماري هاست.

بيماري هاي قلبي مادرزادي

بيماري هاي قلبي مادرزادي يک ناهنجاري قلبي در زمان تولد فرد است که ممکن است ديواره هاي قلب، دريچه هاي قلب و عروق خوني را تحت تاثير قرار بدهد. نقص قلبي مادرزادي معمولا طي سونوگرافي مشخص مي شود اما گاهي تا زمان کوتاهي پس از تولد پزشکان متوجه آن نمي شوند و در بعضي از موارد هم اين نوع بيماري ها سال ها پس از تولد پديدار مي شوند.

بهترين متخصص قلب و عروق کرج

هنگام بروز بيماري هاي قلبي، يکي از دغدغه هاي فرد مبتلا و خانواده اش، پيدا کردن يک متخصص قلب و عروق خوب است که علاوه بر مهارت و تجربه بتواند در تمام مراحل درمان، بيمار را همراهي کند. ما در بانک مشاغل کرج تبليغ سعي کرده ايم با جمع آوري ليستي از بهترين متخصصين قلب و عروق کرج، باري از دوش بيماران برداريم و در اين مسير شما را همراهي کنيم.

آخرین نظرات زیرگروه متخصص قلب و عروق
رضا اميريزداني : دکتر حسین فیض پور
سلام دكتر جان مادر من 80 ساله هستند يه مقدار كار منزل انجام دادند 2 روزي هست پشت قلبشان درد دارند بعضي اوقات احساس سوزش ايشان از قبل نارسايي دارند و ضربان قلبش 49 يا 50 هست و روي پيشانيش هم عرق سرد هست و فشارشون رو ديشب گرفتم حدود 13 روي 6 بود . قبلآ قرص نيترو كاردين2/6 استفاده ميكردند ضمن اينكه دست چپ شون نيز درد و سر ميشه ضمن اينكه براي مطب شما روز 1 شنبه هم وقت گرفتيم . الان چه كنيم مشاهده
مهسا پناهیها : دکتر حامد فریدنیا
سلام کارشون خوب و دقیق بود راضی بودیم ممنونم ازتون🌺🌺 مشاهده
کشاورز : دکتر سعیده خان محمدی
سلام دکتر… همسر من چند روز پیش آنژیوپلاستی کردن… مینور هستن… آیا نیتروکاردین براشون ضرر ندارد؟ و اینکه دکتر گفتن ۷ صبح و ۵ عصر باید بخوره… آیا باید ناشتا باشه؟ اشکال نداره ۱۰ صبح و ۸ شب بخوره؟ مشاهده
علی : دکتر مهدی باصری
سلام من ۱۷ سالم هست و پرولپس دریچه میترال دارم و ضربانم بعضی اوقات بالا میره سه روز پیش حالت تهوع گرفتم و روز بعدش پشت دنده سمت چپ موقع تنفس عمیق و گاهی تنفس معمولی درد داشتم. دیروز درد نداشتم اما امروز یکم گهگاهی وسط سینه ام میسوزه. میخواستم ببینم مشکل قلبیه یا معده؟ ممنون. مشاهده
ziba : دکتر حسین فیض پور
سلام من خانمی۳۶ساله هستم مدت ۵ساله هرسال ۳تا۴ بار قلبم درد شدید میگیره همرا با نفس تنگی که با نوار قلب و اکو‌هیچی مشخص نمیشه و دکتر میگه سالمی مدت دو هفته است که درد شدید قلب گرفتم و باز هم نوار قلب و اکو و‌ورزش دادم گفت سالمی ولی مشکل گشادی دریچه قلب دارید. ولی درد من هر سال مخصوصا این هفته به قدری زیاده که نصف شب با درد شدید قلب و نفس تنگی شدید بیدار میشم. قرص بیزوپرولول ۲/۵مدت دو هفته هر روز یک عدد میخورم درد کمتر شده ولی هنوز روزانه مثل حمله قلبی مدت ی ساعت درد و نفس تنگی دارم بعد خوب میشم. چه کار باید بکنم؟ مشاهده
دارابی : دکتر لیلا عسگرپور
سلام دکتر وقت بخیر من قسمت سینه چپ و عضلات زیر بغلم درد میاد. وقتی حرکت میدم بیشتر درد میکنه، ماساژ میدم انگار کوفته شده میشه راهنمایی کنید؟ مشاهده
حدیثه : دكتر سمانه پناهي
سلام من ۱۹ سالم هست و سه سالی میشه ک مشکلات خیلی زیادی رو در خانواده داشتم و هنوزم دارم…یه چن روزی هست ک قسمت بالای پشتم سمت چپ یا همون کتف چپم درد احساس میکنم ک در مواقع نفس عمیق کشیدن بیشتر احساس میشه و نفس تنگی خفیفی هم دارم …اگ وزنه سنگین بردارم احساس میکنم کسی قلبم رو گرفته و داره فشارش میده و نمیزاره بتپه… پیاده روی هم ک میکنم بعد از مدتی احساس میکنم کسی گلویم رو گرفته و نمیزاره نفس بکشم ..قبلش هم مواقعی ک گشنه میشدم یا پیاده روی میکردم قلب در کشیدن نفس عمیق دچار سوزش میشد…غذای آبکی نمیتونم بخورم چون سر درد میشم و فک میکنم ربط ب معدم داره…چه کار باید بکنم؟ مشاهده
محله های متخصص قلب و عروق