متخصص قلب و عروق کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین متخصص های قلب و عروق کرج همراه با معرفی انواع تست های قلبی شامل اکوی قلب، آنژیوگرافی، نوار قلب، تست ورزش، سی تی اسکن قلب، MRI قلب و ...
متخصص قلب و عروق، اکو، تست ورزش، نوار قلب، آنژیوگرافی
متخصص قلب و عروق
خیابان بهشتی ، بین میدان شهداء و چهارراه طالقانی ، برج رازی (ساختمان بانک آینده) ، طبقه 8 ، واحد 81
کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر باصری - اکوکاردیوگرافی - تست ورزش - هولتر فشار خون و بررسی و درمان فشار خون - نوار قلب - انژیو گرافی
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه دوم و کانال ، نبش خیابان ۱۸(شرقی) ، ساختمان پزشکان حضرت خدیجه(س) ، مطب دکتر باصری
كلينيك تخصصي قلب و فشار خون دکتر سمانه پناهی | متخصص قلب و عروق | اکوکاردیوگرافی | نوار قلب | کنترل فشارخون | درمان آریتمی و نارسایی قلب
متخصص قلب و عروق
فردیس ، بین فلکه سوم و چهارم ، جنب داروخانه دکتر مرادی و بیمه پارسیان ، پلاک 368
متخصص قلب و عروق
متخصص قلب و عروق
کرج، خیابان بهشتی ، مابین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، نرسیده به بانک آینده ، طبقه دوم ، برج آراد
فوق تخصص(فلوشیپ اینترونشنال) قلب و فشار خون ، بالون انژیوپلاستی و اکوکاردیوگرافی پیشرفته ، تشخیص و درمان گرفتگی عروق قلب
متخصص قلب و عروق
عظیمیه ، میدان مهران ، ندای جنوبی ، نبش املاک کهکشان ، ساختمان پزشکان تخت جمشید ، طبقه سوم
متخصص قلب و عروق دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران آنژیوگرافی -اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی- تست ورزش- نوار قلب
متخصص قلب و عروق
خيابان بهشتي ، حد فاصل چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، جنب بانک آینده ، ساختمان پزشکان رازی ، طبقه سوم ، واحد 32
متخصص قلب و عروق
چهارراه طالقانی ، اول طالقانی جنوبی ، پشت ایستگاه تاکسی درختی ، کوچه شهید عابدینی یا شرکت گاز سابق ، ساختمان پزشکان پاستور ، طبقه 1
متخصص قلب و عروق
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، جنب بانک انصار ، برج زرین گل ، طبقه 2
متخصص قلب و عروق
چهارراه طالقانی شمالی ، جنب نمایشگاه کتاب بهمن ، طبقه همکف ، پلاک 255
متخصص قلب و عروق
ابتدای خیابان طالقانی جنوبی ، ساختمان پزشكان طالقانی ، طبقه اول
افزودن صفحه شما به لیست متخصص قلب و عروق
متخصص قلب و عروق کرج

متخصص قلب و عروق کيست و چه وظايفي دارد؟

قلب حياتي ترين عضو بدن است و هرگونه اختلال در آن باعث آسيب ديدن ساير اندام هاي بدن مي شود. متخصص قلب و عروق وظيفه دارد عملکرد قلب و عروقي که مسئول خون رساني در بدن هستند را بررسي کند. تشخيص هرگونه نارسايي در قلب، تشخيص علت بيماري، درمان حمله قلبي و ... در حيطه وظايف متخصص قلب و عروق (کارديولوژيست) قرار دارد. همچنين متخصصان قلب با در نظر گرفتن مواردي مانند کلسترول بالا، ديابت، فشار خون بالا و ... از بروز بيماري هاي قلبي پيشگيري مي کنند.

مطالعه بیشتر

در صورت بروز چه عواملي بايد به متخصص قلب مراجعه کنيم؟

اينکه بدن انسان با او حرف مي زند يک واقعيت است. در اکثر مواقع هنگامي که عملکرد يکي از اعضاي بدن دچار اختلال شود، علائمي بروز مي کند که گويي به منزله هشدار است. در رابطه با بيماري هاي قلبي هم در صورتي که با علائم زير مواجه شديد، بايد در اولين فرصت به يک متخصص قلب و عروق مراجعه کنيد.

تنگي نفس

اگر شخصي هنگام فعاليت دچار تنگي نفس شده و زماني که استراحت مي کند، تنگي نفسش برطرف شود يا زماني که در حالت خوابيده است نفس تنگي بگيرد و زماني که مي ايستد اين حس برطرف شود بايد به متخصص قلب و عروق مراجعه کند. همچنين در صورتي که نفس تنگي با تورم پا همراه باشد نيز بايد در در اولين فرصت به دکتر قلب مراجعه کند.

احساس ناراحتي در قفسه سينه

درد قفسه سينه در ناحيه گردن تا بالاي شکم بوجود مي آيد و بسته به اينکه علت آن چيست ممکن است خطرناک باشد يا مشکلي ايجاد نکند. به طور کلي علل درد قفسه سينه در دو دسته قلبي و غير قلبي جاي مي گيرد. دردي که موجب حمله قلبي مي شود، بيشتر از چند دقيقه طول مي کشد و با درد در ناحيه فک، پشت گردن، شانه ها و بازو ها همراه است. همچنين گرفتگي سرخرگهايي که خون را به قلب مي برند، التهاب کيسه قلب (پريکارديت) و انقباض عروق خون رسان به قلب (اسپاسم کرونري) نيز مي توانند از دلايل درد قفسه سينه باشند.

ضعف و خستگي زودرس

اکثر افرادي که دچار بيماري قلبي هستند از خستگي زودرس شکايت مي کنند. به طور کلي زماني که قلب دچار نارسايي شود، اکسيژن کافي به بقيه اندام ها نمي رسد و فرد دچار بي حالي و خستگي زودرس مي شود. اما توجه داشته باشيد در صورتي که اين خستگي و بي حالي به صورت  مزمن باشد و با استراحت برطرف نشود، دلايل ديگري مانند ابتلا به افسردگي يا خستگي عصبي عضلات (آستني) دارد.

تپش قلب

تپش قلب ممکن است در موارد مختلفي مانند خوشحالي، استرس، هيجان و ... ايجاد شود اما اگر در مواقع استراحت، کاهش يا افزايش ضربان قلب ادامه داشته باشد، نشان دهنده اين است که قلب دچار آريتمي يا بي نظمي ضربان شده است. آريتمي قلب در دو حالت خوش خيم و بد خيم ايجاد مي شود. آريتمي خوش خيم تنها باعث تپش قلب و گاهي سرگيجه مي شود و اين در حاليست که آريتمي بد خيم، باعث ايست قلبي مي شود.

عرق سرد

عرق سرد ممکن است دلايل مختلفي مانند کاهش قند خون، ديابت، استرس، فعاليت و گرماي زياد داشته باشد اما در صورتي که با برخي از نشانه هاي ديگر همراه باشد خطرناک است. در صورتي که عرق سرد با درد قفسه سينه همراه باشد، احتمال حمله قلبي وجود دارد و در صورتي که با ضعف، خستگي و سرگيجه همراه باشد، احتمال آريتمي هاي قلبي وجود دارد.

تست هايي که متخصص قلب و عروق انجام مي دهد

متخصص قلب و عروق براي تشخيص بيماري هنگام مراجعه بيمار، علاوه بر آزمايش خون، تست هايي مي گيرد که به تشخيص بهتر کمک مي کنند. در ادامه چند نمونه از اين تست ها را بررسي مي کنيم.

تست ورزش

گاهي اوقات براي تشخيص مشکلات قلبي لازم است پزشک عملکرد قلب را در حين فعاليت شديد بررسي کند. به همين منظور در تست ورزش از بيمار خواسته مي شود روي دوچرخه ثابت برود يا چند دقيقه روي تردميل بدود. و در اين زمان پزشک با افزايش ضربان قلب، واکنش بدن را بررسي مي کند.

اکوکارديوگرام (اکوي قلبي)

تست اکوکارديوگرافي نقش همان سونوگرافي را براي قلب دارد به اين معني که با استفاده از امواج صوتي از قلب تصويربرداري مي شود. اين تست درد و عوارض جانبي ندارد و اغلب 15 تا 20 دقيقه زمان مي برد. اين تست، آسيب ديدگي هاي عضله قلب، غير طبيعي بودن ريتم هاي قلبي، وجود التهاب در اطراف قلب، توانايي پمپاژ قلب و عفونت هاي موجود در اطراف دريچه قلب را نشان مي دهد.

الکتروکارديوگرام (نوار قلب)

براي تشخيص بسياري از بيماري هاي قلبي مانند سکته قلبي، گرفتگي عروق و ... از نوار قلب استفاده مي شود. نوار قلب يک روش ساده و بدون درد براي اندازه گيري جريان هاي الکتريکي قلب مي باشد که روي يک نوار کاغذي ضبط شده و ضربان هاي نامنظم و غيرعادي قلب را نشان مي دهد.

هولتر قلب

هولتر قلب وسيله اي است که به واسطه آن فعاليت قلب مدت طولاني تري ثبت مي شود و پزشک معالج اگر بخواهد يک نظارت 24 الي 48 ساعته روي قلب داشته باشد از اين روش استفاده مي کند. به هولتر قلب گاهي الکتروکارديوگرافي آمبولانس نيز گفته مي شود. هولتر يک مانيتور کوچک است که از گردن آويزان شده يا روي کمر نصب مي شود.

تست Tilt (سطح شيبدار)

در اين تست از بيمار مي خواهند روي يک تخت که از حالت افقي به عمودي تغيير شکل مي دهد، دراز بکشد و پزشک با حرکت ميز، ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسيژن بيمار را کنترل مي کند.

سي تي اسکن قلب

سي تي اسکن قلب آزمايشي بدون درد است که در آن به کمک اشعه ايکس، تصاوير واضحي از قلب ثبت مي شود و با قرار گرفتن اين تصاوير در کنار هم در نهايت تصويري سه بعدي از تمام قلب به دست مي آيد که قلب و ساختارهاي پيرامون آن را نشان مي دهد.

MRI قلب

ام آر آي قلب يکي ديگر از روش هاي تصويربرداري قلب است که به کمک يک ميدان مغناطيسي در اطراف بدن انجام مي شود. ارزيابي آناتومي قلب و عروق خوني، نظارت بر عملکرد دريچه هاي قلب، تشخيص انواع اختلالات قلبي و نظارت بر پيشرفت اختلالات در طول زمان از جمله دلايل استفاده از ام آر آي قلبي است.

آنژيوگرافي (کاتتريزاسيون قلبي)

آنژيوگرافي آزمايشي است که به منظور بررسي گرفتگي سرخرگ کرونري انجام مي شود و در اين آزمايش، پزشک يک لوله انعطاف پذير و بلند به نام کاتتر را از طريق يک رگ خوني در کشاله ران يا قسمت ديگري از بدن وارد کرده و سپس آن را به سمت قلب حرکت مي‌دهد. حرکت کاتتر معمولا احساس نمي شود و تنها ممکن است درد کمي در محل ورود کاتتر احساس شود. در طي اين آزمايش، متخصص آنژيوگرافي رگ ها را به دقت بررسي کرده و هرگونه مشکل در آن ها را گزارش مي دهد.

شايع ترين بيماري هاي قلبي

بيماري هاي قلبي انواع مختلفي دارند که هر کدام ممکن است به شکلي، فرد مبتلا را درگير کنند. در ادامه چند مورد از متداول ترين بيماري هاي قلبي را بررسي مي کنيم.

بيماري هاي عروقي (عروق کرونري)

گاهي اوقات کلسترول ته نشين شده در ديواره رگ ها باعث تنگ شدن عروق مي شود. به طور کلي بعضي از رگ ها مسئول خون رساني به عضله هاي قلب مي باشند که تنگ شدن يا انسداد اين رگ ها موجب بروز بيماري هاي عروق کرونري مي شود. درد قفسه سينه رايج ترين نشانه اين بيماري است. همچنين اين بيماري ممکن است علائم ديگري مانند تنگي نفس، تپش قلب، ضعف، سرگيجه و حالت تهوع نيز به همراه داشته باشد.

ضربان نامنظم قلب (آريتمي)

آريتمي به معني اختلال در ضربان قلب است. زماني که قلب به صورت نامنظم ( خيلي آهسته يا خيلي شديد) ضربه مي زند، فرد به آريتمي مبتلا شده است. آريتمي انواع مختلفي دارد که بعضي از آن ها مشکلي ايجاد نمي کنند. اما در صورتي که اين اختلال مشکلاتي براي مغز، ريه ها و ساير ارگان هاي حياتي بوجود بياورد، خطرناک است و فرد مبتلا بايد سريعا براي درمان اقدام کند.

نارسايي قلبي

زماني که قلب نتواند به اندازه کافي خون را پمپاژ کند، فرد به نارسايي قلبي مبتلا شده است. نارسايي قلب در افراد بالاي 65 سال، افراد داراي اضافه وزن، افرادي با سابقه حمله قلبي و کودکاني که اختلالات قلبي مادرزادي دارند، رايج است. از علائم و نشانه هاي اين بيماري مي توان تنگي نفس، خستگي مفرط، ورم پاها، شکم و گردن را نام برد. همچنين در حال حاضر نارسايي قلبي، درمان قطعي ندارد و در صورت بروز اين مشکل فرد مبتلا بايد در کنار مصرف دارو، به توصيه هاي پزشک عمل کند تا زندگي سالم و طولاني تري داشته باشد.

حمله قلبي

زماني که جريان خون بخشي از ماهيچه هاي قلبي مسدود شود، حمله قلبي رخ مي دهد. به طور کلي تجمع چربي يا وجود لخته هاي خون باعث مسدود شدن رگ ها و در نتيجه عدم خون رساني کافي مي شود. در نهايت زماني که بر اثر کمبود خون، قسمتي از ماهيچه هاي قلب از کار بيافتد يا آسيب ببيند، فرد به حمله قلبي (سکته قلبي) دچار مي شود. همچنين سيگار کشيدن، فشار خون بالا، چاقي و اضافه وزن، قند خون بالا، کلسترول بالاي خون، بالا رفتن سن و سابقه خانوادگي از دلايل بروز سکته قلبي در افراد است.

بيماري هاي دريچه اي قلب

قلب داراي چهار دريچه است که باعث مي شوند خون در مسير درستي به جريان بيافتد. بيماري هاي دريچه اي قلب زماني اتفاق مي افتند که يکي يا تعداد بيشتري از دريچه هاي قلب به خوبي کار نکنند. گشاد شدن دريچه، تنگي دريچه قلب، افتادگي دريچه و انسداد دريچه قلب از جمله مشکلاتي است که سبب بروز چنين بيماري هايي مي شود. همچنين تنگي نفس، احساس ضعف و سرگيجه، تپش قلب و درد در قفسه سينه از جمله علائم اين بيماري هاست.

بيماري هاي قلبي مادرزادي

بيماري هاي قلبي مادرزادي يک ناهنجاري قلبي در زمان تولد فرد است که ممکن است ديواره هاي قلب، دريچه هاي قلب و عروق خوني را تحت تاثير قرار بدهد. نقص قلبي مادرزادي معمولا طي سونوگرافي مشخص مي شود اما گاهي تا زمان کوتاهي پس از تولد پزشکان متوجه آن نمي شوند و در بعضي از موارد هم اين نوع بيماري ها سال ها پس از تولد پديدار مي شوند.

بهترين متخصص قلب و عروق کرج

هنگام بروز بيماري هاي قلبي، يکي از دغدغه هاي فرد مبتلا و خانواده اش، پيدا کردن يک متخصص قلب و عروق خوب است که علاوه بر مهارت و تجربه بتواند در تمام مراحل درمان، بيمار را همراهي کند. ما در بانک مشاغل کرج تبليغ سعي کرده ايم با جمع آوري ليستي از بهترين متخصصين قلب و عروق کرج، باري از دوش بيماران برداريم و در اين مسير شما را همراهي کنيم.

آخرین نظرات زیرگروه متخصص قلب و عروق
ترلان : دکتر مهدی باصری
باسلام خدمت شما. بنده دختری 18 ساله هستم که چند روز هست که قلبم تیر میکشه و این منو خیلی نگران کرده. از مشخصات من کم تحرکی بدلیل درس خوندن و هم چنین اضافه وزن دارم و بد خوراک هستم. آیا بنظر شما مشکل قلبی هستش یا از استرس و اضطراب کنکور هستش؟ لازمه که به متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. مشاهده
همتی : دکتر اعظم صادقی نیا
سلام بنده بیماری اسید اوریک بالا و نقرس دارم از 25 سالگی شروع شده تا الان که 33 سالمه. قرص آلوپورینول هم مصرف نکردم تو این سالها، فقط زمانی که نقرسم شدید میشده قرص پردینوزولون جهت کاهش التهاب مصرف کردم و گهگاهی آلوپورینول 300 ولی جدیدا خیلی توی قلبم میسوزه، ممکنه کریستال های اسید اوریک به قلبم رسیده باشه؟ چون جدیدا وقتی اسید اوریکم میره بالا توی فک و سرم ملتهب میشه و باد میکنه و درد میگیره آیا احتمال آمبولی برای من هست؟ تستی هست که برم انجام بدم برای آمبولی مطمئن بشم؟ و آیا قلبم که میسوزه در معرض خطره؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون. مشاهده
sima : دکتر اعظم صادقی نیا
باسلام و خسته نباشید. بنده خانمی 26ساله هستم و متاهل.6سال تحت درمان با داروهای روانپزشکی هستم. حدود سه ماهی هست که هنگام استراحت قلبم یه دونه یا دوتا محکم میزنه و بعد عادی میشه. یا دلم هری میریزه. اکوی قلب و نوار قلب و ازمایش چربی و تیرویید دادم که همش سالم بود و دکتر بهم گفت که این احساسها از اضطراب ناشی میشه. میخواستم بدونم لازمه ازمایش هولتر 24 انجام بدم ؟ مشاهده
یلدا : دکتر حسین فیض پور
سلام همسرم از دیشب درد شدید تو قفسه سینش داره طوری ک میگه دست ب سینش میخوره درد داره. از زیر بغل تا روی سینش. دیشب احساس تنگی نفس خفیف هم داشت و امروز احساس گلو درد داره. البته خود قلبش درد نداره میگه استخوان دنده و عضلات روی دنده درد داره. ب نظرتون پیش چ پزشکی باید مراجعه کنیم !؟ دکتر داخلی یا قلب و عروق!؟ مشاهده
بیتا حاتمی : دکتر مهدی باصری
سلام برای بچه ها هم هولتر وصل میکنند مشاهده
ناصررشیدی : دکتر مهدی باصری
ببخشید با بیمه تامین اجتماعی کدام دکتر قراراد دارند مشاهده
شکری : دکتر اعظم صادقی نیا
سلام دکتر وقتتون به خیر من گاهی پمپاژ خون در قلب رو احساس می کنم و این احساس گاهی دو روز هم ادامه داره و گاهی درد خفیف در قلب و دستمم دارم. باید به پزشک مراجعه کنم؟ مشاهده
محله های متخصص قلب و عروق