دندانپزشکی چهارصد دستگاه کرج

لینک با موفقیت کپی شد.
لیست بهترین دندانپزشکی های کرج و معرفی تخصص های جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت، بلیچینگ، سفید کردن دندان، روکش دندان، جراحی فک و صورت، دندانپزشک اطفال در کرج
افزودن صفحه شما به دندانپزشکی مشاهده لیست کامل دندانپزشکی کرج
دندانپزشکی کرج

دندانپزشک خوب در کرج

دندان ها یکی از مهمترین اعضای بدن هستند که عملکرد آن ها روی دیگر اندام ها تأثیر مستقیم می گذارد. برای مثال پوسیده شدن دندان ها ممکن است باعث بروز مشکلات قلبی، کلیوی و ... شود. به همین جهت حفظ سلامت دندان از اهمیت زیادی برخوردار است. دندانپزشک متخصصی است که در زمینه شناخت، پیشگیری و درمان مشکلات دهان و دندان فعالیت می کند. و همانطور که تمام شاخه های پزشکی تخصص های مختلفی دارند، دندانپزشکی هم به همان دندانپزشک خانوادگی که همیشه به او مراجعه می کنیم محدود نشده و تخصص های دیگری را هم شامل می شود که عبارتند از:

مطالعه بیشتر

دندانپزشک عمومي در کرج

دندانپزشک عمومي کسي است که به مراقبت کلي از دندان ها و لثه مي پردازد و بيماران خود را از طريق وسايلي مانند آيينه هاي دندانپزشکي و دستگاه هاي اشعه ايکس معاينه مي کند.

وظايف دندانپزشک عمومي

• پرکردن حفره ها و پوسيدگي هاي سطحي
• عصب کشي دندان و روکش دندان
• جرم گيري دندان و حذف پلاک ها براي رعايت بهداشت دهان و دندان
• ترميم و درمان شکستگي و ترک خوردن دندان

دندانپزشکی کودکان در کرج

دندانپزشک کودکان در زمينه سلامت دهان و دندان، از زمان رويش اولين دندان تا نوجواني فعاليت مي کند و آسيب هايي که براي دهان و دندان کودکان بوجود آمده است را برطرف مي کند.
همچنين يک دندانپزشک اطفال خوب بايد در رابطه با روانشناسي کودکان و نحوه برقراري ارتباط درست، آگاهي داشته باشد تا بتواند اعتماد آن ها را جلب کند.

متخصص درمان ريشه دندان در کرج ( اندودنتيست )

اندودنتيست يکي از شاخه هاي تخصصي دندانپزشکي است که به بيماري هاي اطراف ريشه ي دندان مي پردازد و با حفظ دندان و نجات آن از مرگ، به بيمار کمک مي کند لبخند طبيعي خود را داشته باشد و  غذاهاي مورد علاقه ي خود را بخورد. به طور کلي بافت نرمي که در مرکز دندان قرار دارد و اعصاب و عروق خوني را به تاج دندان مي رساند، پالپ دندان نام دارد. و درمان ريشه ي دندان زماني ضرورت پيدا مي کند که پالپ دندان ملتهب يا عفوني شود.

متخصص جراحي دهان، فک و صورت در کرج

دامنه ي اين تخصص بسيار وسيع است و جراحي هاي ساده تا پيشرفته ناحيه ي فک و صورت را شامل مي شود. جراحي خارج کردن دندان عقل، جراحي هاي زيبايي فک، چانه و صورت، جراحي هاي خارج کردن کيست ها، تومورها، قرارگيري ايمپلنت و ... از جمله مواردي است که متخصصين اين حوزه به آن مي پردازند.

متخصص پروتزهاي دنداني و ايمپلنت در کرج

پروتز هاي دنداني ( هر نوع دندان مصنوعي )، جايگزين مناسبي براي دندان هاي از دست رفته هستند و متخصصين پروتزهاي دنداني به مباحث مربوط به پروتز هاي ثابت و متحرک مي پردازند. همچنين انواع درمان هاي ايمپلنت، درمان تخريب هاي شديد دندان و پروتزهاي پيچيده فک و صورت هم از جمله مواردي است که متخصصين پروتزهاي دنداني به آن مي پردازند.

متخصص ارتودنسي در کرج ( ارتودنتيست )

رديف کردن دندان ها با بستن سيم ها و استفاده از ساير ابزار پيشرفته، از جمله وظايف مهم يک متخصص ارتودنسي يا ارتودنتيست مي باشد. اما به همين محدود نمي شود و به طور کلي درمان ناهنجاري هاي دندان، فک و صورت، اصلاح الگوي رشد دو فک و ... را نيز شامل مي شود.

متخصص جراحي لثه در کرج ( پريودنتيست )

لثه، تکيه گاه مناسبي براي دندان هاست و اگرچه در ابتدا موضوع مهمي به نظر نمي رسد اما حفظ سلامت آن از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. تشخيص و درمان بيماري هاي مربوط به لثه ناشي از بالا رفتن سن و ديابت، جراحي افزايش طول تاج دندان، جراحي و پيوند لثه و ... از جمله مواردي است که در حيطه ي وظايف متخصصين جراحي لثه قرار مي گيرد.

متخصص دندانپزشکي زیبایی در کرج

به طور کلي هر کاري که باعث بهبود ظاهر دندان ها، لثه و در نتيجه داشتن لبخند زيباتري مي شود، در حيطه وظايف متخصصين ترميمي و زيبايي قرار مي گيرد. بليچينگ يا سفيد کردن دندان ها، بستن فاصله دنداني، تاج گذاشتن روي دندان، ميناکاري دندان و قرار دادن انواع روکش ها از جمله اين موارد مي باشد.

شایع ترین دلایل مراجعه به دندانپزشکی کرج

به طور کلی برخی از شایع ترین دلایلی که باعث می شود افراد به دندانپزشک مراجعه کنند عبارتند از:

1. دندان درد

اولین دلیلی که باعث می شود یک فرد به دندانپزشک مراجعه کند، دندان درد است. گاهی اوقات ممکن است دندان های ما دچار پوسیدگی و مشکلاتی دیگری شده باشند اما تا زمانی که احساس درد نداشته باشیم، متوجه آن نمی شویم. درد دندان با توجه به اینکه با چه علائمی همراه است ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. برای مثال دندان درد ممکن است با نوشیدن مایعات سرد و گرم بیشتر شود، به طور ناگهانی شروع شود یا با درد گوش اشتباه گرفته شود. در هر صورت بهتر است اگر این درد بیش از یک یا دو روز ادامه پیدا کند، فرد هر چه سریع تر به یک دندانپزشک خوب مراجعه کند.

2. پوسیدگی دندان

یکی از شایع ترین اختلالات دندانپزشکی، پوسیدگی دندان است. پوسیدگی ها اغلب به علت وجود باکتری در دهان، عدم استفاده از نخ دندان، مصرف بیش از حد نوشیدنی های شیرین و تنقلات و به طور کلی داشتن ضعف در رعایت بهداشت دهان و دندان رخ می دهند. این پوسیدگی ها به صورت حفره های کوچکی روی سطح سخت دندان ظاهر می شوند و اگر درمان نشوند، بزرگتر شده و روی لایه های عمیق تر دندان تأثیر می گذارند.

3. بوی بد دهان

بوی بد دهان به عنوان سومین علت مراجعه افراد به دندانپزشک، معمولا از اختلالات دندانپزشکی و عدم رعایت بهداشت دندان ها ناشی می شود. اکثر افراد هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی از دهان شویه استفاده می کنند اما از آنجایی که بوی بد دهان ممکن است نشانه ای از عفونت دندان، التهاب لثه و مواردی از این قبیل باشد، بهتر است فرد مبتلا ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه کرده و مشکل خود را از ریشه درمان کند.

4. عفونت دندان

عفونت دندان که به آن آبسه دندان هم گفته می شود در بیشتر مواقع به دلیل پوسیدگی دندان و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ایجاد می شود. عفونت دندان باعث درد و تورم شده و در صورتی که درمان نشود، گسترش پیدا کرده و مناطق دیگری از فک را هم درگیر می کند. به همین جهت در صورت بروز چنین مشکلی باید سریعا به یک دندانپزشکی مراجعه شود.

6. حساسیت دندان

حساسیت دندان یکی دیگر از مشکلات رایج مربوط به دندان است که اکثر افراد را درگیر می کند. مصرف مایعات و غذاهای سرد و گرم باعث حساسیت دندان می شوند. در صورتی که حساسیت دندان با علائم دیگری مانند التهاب لثه، شل شدن دندان و احساس درد هنگام جویدن همراه باشد، بهتر است به یک دندانپزشک مراجعه کرده تا مشکل را شناسایی کرده و درمان کند.

چطور بهترین دندانپزشک کرج را پیدا کنیم؟

اولین راه حلی که برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب به ذهن می رسد، پرس و جو از آشنایان است. اما پرس و جو از دوست و آشنا همیشه جوابگو نیست. چراکه ممکن است مشکل شما عصب کشی دندان باشد و دوست شما دکتری را به شما معرفی کند که قبلا دندانش را کشیده است. بنابراین در قدم اول شما باید مشکل خود را در نظر گرفته و راجع به سوابق دندانپزشک مورد نظرتان تحقیق کنید. گاهی اوقات هم ممکن است شما نیمه شب دچار دندان درد شده و به دنبال یک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج بگردید. بنابراین در تمام این حالات بهترین راه حل سرچ کردن در اینترنت و استفاده از سایت های معتبر است. همچنین ما در سایت کرج تبلیغ لیستی از بهترین دندانپزشک های کرج را معرفی کرده ایم. شما می توانید به صفحه هرکدام از دندانپزشک های کرج وارد شده و علاوه بر اطلاع از خدماتی که انجام می دهند، نظرات سایر کاربران را هم بخوانید. برای پیدا کردن نزدیک ترین دندانپزشک به خودتان هم می توانید از دکمه "انتخاب محله" که در بالای همین صفحه قرار گرفته است، محله خود را انتخاب کرده و به لیست دندانپزشک های نزدیک خودتان دسترسی داشته باشید. برای مثال اگر به دنبال دندانپزشک خوب در گوهردشت کرج هستید، می توانید از بین محله ها گوهردشت را انتخاب کرده و لیستی از دندانپزشکی های گوهردشت کرج را ببینید.

لینک کوتاه دندانپزشکی کرج

آخرین نظرات زیرگروه دندانپزشکی
سفرکار : کلینیک دندانپزشکی فاران
باسلام تشکر ویژه از دکتر تقی زاده پزشک بسسسسسسیار خوب فاران بسیار دلسوز و کارایی عالی مشاهده
علی اسحاقی : مجتمع دندانپزشکی دکتر صفایی
بیمه تکمیلی دانا آنلاین میباشد مشاهده
علی اسحاقی : دکتر سعید شهبانی نصری
سلام بیمه تکمیلی دانا آنلاین میباشد مشاهده
اسدی : دندانپزشکی دکتر عارف
با سلام من پیش دوتا دندانپزشک عمومی رفتم و هردو گفتند من لثه ام آبسه کرده و عفونت بین دوتا ریشه دندان درگیره که عصب کشیش مشکله و باید پیش متخصص ریشه بروم و کار دندانپزشک عمومی نیست میخواستم بدونم این کار آقای دکتر عارف هست یا نه باید جای دیگه ای بروم ممنون میشم هرچه زودتر راهنمایی کنید مشاهده
سانیا : دندانپزشکی راد
سلام چجوری میتونم همینجا نوبت بگیرم ازتون؟ نوبتدهیتون فعال نیست؟ مشاهده
م.کوشا : مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان دکتر ورکش
سلام چجوری میتونم همینجا نوبت بگیرم ازتون؟ نوبتدهیتون فعال نیست؟ مشاهده
نادر : مرکز دندانپزشکی دکتر زیدی
سلام وقتتون بخیر ، چرا هیچ شماره تلفن و آدرسی روی صفحتون نیست ؟ مشاهده
محله های دندانپزشکی