کارشناس مامایی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج که به درمان اختلالات دوران بلوغ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، تعیین جنسیت و ... می پردازند.
عضو انجمن هلی علمی مامایی و پزشکی و جنین شناسی ایران
کارشناس مامایی
کرج ، طالقانی شمالی ، بالاتر از داروخانه چلنگر ، جنب بستنی گیسو ، پلاک ۳۶۶ ، طبقه همکف
با بیش از ۲۷ سال سابقه فعالیت حرفه ای
کارشناس مامایی
گوهردشت ، فلکه اول ، خیابان کاوه ، بعد از آزمایشگاه گوهردشت ، جنب املاک پارسی ، ساختمان مهرگان ، طبقه اول ، واحد 3
همه روزه از ساعت چهارو نیم تا ٨ غیر از روزهای پنجشنبه و تعطیل
کارشناس مامایی
چهارراه طالقاني ، جنب اداره پست مركزي ، ساختمان پزشكان اميد ، طبقه ٧ ، واحد ٧٠٢
مشاوره بيماريهاي زنان و مامايي | تنظيم خانواده | كنترل بارداري | پاپ اسمير
کارشناس مامایی
کرج ، شاهین ویلا ، خيابان قلم ، نبش چهارم غربي ، ساختمان يادگار ، واحد ٣ ، طبقه اول
انجام خدماتی از قبیل پاپ اسمیر یا تست سرطان معاینات دوران بارداری و بعد از زایمان | صدور گواهی سلامت دوشیزگان | مشاوره | سلامت جسمانی و فیزیکی
کارشناس مامایی
کرج ، فاز 4 مهرشهر ، بلوار رزهبان ، بین خیابان 502 و 503 ، ساختمان البرز
کارشناس ارشد مامایى گرایش مشاوره (سلامت جنسی, مشاوره جراحی هایمن و لابیاپلاستی, جوانسازی واژن)
کارشناس مامایی
کرج ، فرديس ، كانال ، ابتدای خیابان بیستم شرقی جدید
کارشناس مامایی (شماره نظام پزشکی ۵۵۶۴۳) | چکاپ دوره ای زنان (پاپ اسمیر و معاینه پستان) | بیماری های زنان | زایمان و تنظیم خانواده | مشاوره اختلالات جنسی | رژیم تعیین جنسیت جنین
کارشناس مامایی
عظیمیه ، ابتدای بلوار کاج(جنب زیرگذر) ، مجتمع پزشکی تریتا ، طبقه دوم
کارشناس مامایی با بیش از 27 سال سابقه ی کار مامای نمونه ی استان البرز
کارشناس مامایی
خیابان شهید بهشتی ، ابتدای کوچه ی بیمارستان امام خمینی ، برج کهن ، طبقه ی پنجم ، واحد یک
کارشناس مامایی | مشاوره تعیین جنسیت قبل از بارداری | مراقبت های دوران بارداری | بیماری های زنان | تنظیم خانواده | مشاوره
کارشناس مامایی
میدان شهدا ، جنب بانک ملی و صادرات طبقه فوقانی داروخانه نور
کمالشهر ، خیابان امام خمینی ، نبش میلاد 10 ، مجتمع نگین ، طبقه چهارم ، واحد 7
افزودن صفحه شما به کارشناس مامایی
کارشناس مامایی کرج

دکتر مامایی در کرج کيست و چه وظايفي دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظايف ماما را تنها به مراقبت هاي دوران بارداري محدود مي دانند، خدمات مامايي از دوران بلوغ شروع مي شود و تا زمان يائسگي ادامه دارد. به طور کلي خدمات قابل ارائه توسط دکتر مامایی در کرج به شرح زير مي باشد:

مطالعه بیشتر

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ يکي از مهمترين مراحل زندگي است که با تغيير غدد بدن موجب برخي از تغييرات جسماني، رواني و رفتاري خواهد شد. رشد جسمي و قدي، رشد سينه ها و قاعدگي از جمله تغييرات دوران بلوغ در دختران به شمار مي رود. همچنين اگر دختران جوان و نوجوان در سنين بلوغ از آموزش هاي ماما برخوردار شوند، در آينده کمتر دچار مشکلات باروري خواهند شد.

مشاوره پيش از ازدواج

زوج هاي جوان مي توانند پيش از ازدواج به مراکز بهداشتي مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش هاي ماما در خصوص پيامد هاي ازدواج فاميلي و ارسال براي مشاوره ژنتيک، تنظيم خانواده، بهداشت جنسي و بهداشت رواني ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت هاي دوران بارداري

قبل از بارداري دکتر ماما توصيه هاي لازم را به زوجين مي کند و آزمايش هاي ضروري را انجام مي دهد تا بارداري سالم صورت بگيرد. به طور کلي وظايف ماما در طول دوران بارداري عبارتند از :
توصيه جهت داشتن تغذيه سالم

  • تعيين سن بارداري
  • آموزش هاي لازم در خصوص بهداشت فردي و بهداشت جنسي
  • برگزاري کلاس هاي آموزشي براي مادران
  • درخواست سونوگرافي و آزمايشات بارداري و بررسي نتايج
  • مشخص کردن محدوده وزن گيري مناسب در بارداري براي مادر
  • غربالگري و تشخيص ناهنجاري هاي جنين
  • تسکين و کنترل درد

مراقبت هاي پس از زايمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش هاي لازم در خصوص نگهداري از نوزاد پس از زايمان به عهده دکتر ماما مي باشد. ماما 6 هفته پس از زايمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنين علاوه بر بررسي حال عمومي مادر، وضعيت رحم، وضعيت شيردهي، اختلالات رواني، مشکلات تناسلي و خونريزي را نيز بررسي مي کند.

مشاوره جنسي پس از زايمان

تغييرات جسمي و روحي که پس از زايمان براي زنان بوجود مي آيد، رابطه جنسي زوجين را تحت تاثير قرار مي دهد. دکتر ماما در کرج با مشاوره و آموزش هاي لازم به پشت سر گذاشتن چالش هاي اين دوران و در نهايت بهبود روابط زوجين کمک مي کند. 

غربالگري سرطان سينه

سرطان سينه اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگري سرطان سينه به منظور انجام آزمايش هايي مي باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخيص مي دهد.

انجام تست پاپ اسمير

تست پاپ اسمير روشي براي بررسي وجود سرطان در دهانه رحم مي باشد. در طي اين آزمايش، سلول هايي از دهانه رحم جمع آوري شده و به آزمايشگاه فرستاده مي شود.

گواهي سلامت بکارت

گواهي سلامت بکارت اجباري نيست و در صورت رضايت فرد متقاضي پس از انجام معاينه، صادر مي شود. همچنين بهتر است گواهي بکارت در دو نسخه صادر شود که يکي به فرد تحويل داده شود و ديگري نزد پزشک صادرکننده يا در پرونده پزشکي بيمار باقي بماند.

جلوگيري از بارداري (گذاشتن IUD رحم)

آي يو دي وسيله کوچک T شکلي است که به منظور جلوگيري از بارداري درون حفره رحم قرار داده مي شود. در صورتي که پزشک از باردار نبودن شخص اطمينان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمير و در روزهاي آخر عادت ماهيانه، اقدام به جايگذاري آي يو دي مي کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زايمان

دکتر مامایی و متخصص زنان و زايمان با اينکه دو حرفه متفاوت از يکديگر هستند، مکمل يکديگر نيز محسوب مي شوند. از آنجايي که حيطه وظايف هر دوي آن ها فراتر از دوران بارداري و زايمان است، مي توان گفت به طور کلي مراحل اوليه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصي تري که نياز به جراحي دارند، به عهده مختصص زنان و زايمان مي باشد. متخصص زنان و زايمان پس از گذراندن دوره پزشکي عمومي، تخصص مي گيرد و از اين رو دانش بيشتري در حوزه بيماري هاي تخصصي زنان دارد. همچنين در رابطه با دوران بارداري، مراقبت هاي جسمي و عاطفي قبل و بعد از زايمان به عهده کارشناس مامايي است و پزشک زنان و زايمان به مسائل تخصصي پزشکي رسيدگي مي کند.

آيا دکتر ماما مي تواند مطب بزند؟

به طور کلي يک ماما مي تواند بعد از فارغ التحصيلي در بيمارستان ها، زايشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتي مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسي خودش هم مي تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دليل عدم آگاهي کافي از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمينان به تخصصشان، تصور مي کنند از ابتدا براي مراقبت هاي بهداشتي بايد به يک متخصص زنان و زايمان مراجعه کنند. در صورتي که مراقبت هاي دوران بارداري و رسيدگي هاي جسمي و عاطفي در اين دوران به عهده کارشناس مامايي بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصي تري مي پردازد.

چطور يک دکتر مامای خوب در کرج پيدا کنيم؟

حال که مي دانيد ماما مي تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است اين سوال پيش بيايد که چطور به يک کارشناس مامايي خوب مراجعه کنم؟ یا چطور به لیست مطب مامایی در کرج دسترسی داشته باشم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين کارشناسان مامايي کرج را معرفی کرده ایم که شما مي توانيد با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنيد. همچنین در بالای صفحه با انتخاب محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین دکتر ماما در کرج را به محل سکونت خودتان پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر مامایی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه کارشناس مامایی
عاطفه : مطب زنان و مامایی دکتر گودرزی
سلام وقتتون به خیر من دچار عفونت ادراری شدم میخواستم بدونم باید به متخصص زنان مراجعه کنم یا کارشناس مامایی هم معاینه و درمان در این زمینه انجام میدن؟ مشاهده
مریم : حلیمه فرهمند راد
سلام وقتتون به خیر ساعت کاری شما به چه شکله؟ مشاهده
یگانه عباسی : حلیمه فرهمند راد
نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم! من دو ماهه که افسردگی شدید گرفته بودم و واقعا حال بدی داشتم فقط یک سوال من مادر دوستم پزشک هستن و بهم گفتن که اگر که واژنم سوراخی داشته باشه یعنی پردم پاره است! درسته!؟و واقعا منو ترسوندن ممنونم از شما که بهم ارامش دادین. ببخشید من الان ۱۵ سالمه میتونم در ۱۸ سالگی ترمیم کنم!؟ مشاهده
یگانه عباسی : حلیمه فرهمند راد
سلام خانم دکتر من چندوقت پیش یه عکسی دیدم که درمورد بکارت سالم بود و خیلی ترسیدم و خودم با کمک اینه سعی کردم نگاه کنم و احساس میکنم پردم پاره شده ولی من نه خودارضایی انجام میدم نه با کسی رابطه داشتم توروخدا کمکم کنید مشاهده
سولماز : مطب مامایی نازنین زینالی
سلام. آزمایش خون، چند روز بعد از رابطه بارداری را نشون میده؟ و عددش چند باید باشه که منفی باشه؟ ممنون مشاهده
خاطره : مطب مامايي اشرف سادات انوري
سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم قرص های فرتیل اید و فرتیل سی ام چقدر در بارداری موثرند و عملکردشون چطوریه؟ من به مدت دو هفته خونریزی داشتم، با خوردن این قرص‌ها خونریزیم قطع شد و مجددا ۵ روز بعد شروع شد و تا امروز که روز هفتم هست ادامه داره و چون می‌خوام عکس رنگی بگیرم نگران زمان اتمام پریودم هستم. سوال دومم هم اینه که پس از عکس رنگی نباید برای بارداری اقدام کرد؟ منظورم تو همون سیکل هست. با تشکر مشاهده
بهاره صادقی : مطب مامایی حوریه حسینی
ناراضی بودم. ایشون کاملا تشخیص اشتباه دادن و من رو تو مسیر درمانی اشتباهی قرار دادن مشاهده
محله های کارشناس مامایی
نمادهای الکترونیکی