کارشناس مامایی کرج

انتخاب محله
عضو انجمن هلی علمی مامایی و پزشکی و جنین شناسی ایران
کارشناس مامایی
کرج ، طالقانی شمالی ، بالاتر از داروخانه چلنگر ، جنب بستنی گیسو ، پلاک ۳۶۶ ، طبقه همکف
همه روزه از ساعت چهارو نیم تا ٨ غیر از روزهای پنجشنبه و تعطیل
کارشناس مامایی
چهارراه طالقاني ، جنب اداره پست مركزي ، ساختمان پزشكان اميد ، طبقه ٧ ، واحد ٧٠٢
با بیش از ۲۷ سال سابقه فعالیت حرفه ای
کارشناس مامایی
گوهردشت ، فلکه اول ، خیابان کاوه ، بعد از آزمایشگاه گوهردشت، جنب املاک پارسی ، ساختمان مهرگان ، طبقه اول ، واحد 3
کارشناس مامایی با بیش از 27 سال سابقه ی کار مامای نمونه ی استان البرز
کارشناس مامایی
خیابان شهید بهشتی ، ابتدای کوچه ی بیمارستان امام خمینی، برج کهن ، طبقه ی پنجم ، واحد یک
انجام خدماتی از قبیل پاپ اسمیر یا تست سرطان معاینات دوران بارداری و بعد از زایمان | صدور گواهی سلامت دوشیزگان | مشاوره | سلامت جسمانی و فیزیکی
کارشناس مامایی
کرج ، فاز 4 مهرشهر ، بلوار رزهبان ، بین خیابان 502 و 503 ، ساختمان البرز
کارشناس ارشد مامایى گرایش مشاوره (سلامت جنسی, مشاوره جراحی هایمن و لابیاپلاستی, جوانسازی واژن)
کارشناس مامایی
کرج فرديس ، كانال ، ابتدای خیابان بیستم شرقی جدید
کارشناس مامایی ، م - 16685
کارشناس مامایی
میدان شهدا ، جنب بانک ملی و صادرات طبقه فوقانی داروخانه نور
کمالشهر، خیابان امام خمینی ، نبش میلاد 10 ، مجتمع نگین ، طبقه چهارم ، واحد 7
کارشناس مامایی
کرج ، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا ، روبروی بانک آینده ، طبقه هشتم ،واحد 28
کارشناس مامایی
آزادگان ، بلوار امام رضا ، نبش شاهد یکم ، ساختمان اپل ، طبقه 4 ، واحد 13
کارشناس مامایی کرج

کارشناس مامایی کیست و چه وظایفی دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظایف ماما را تنها به مراقبت های دوران بارداری محدود می دانند، خدمات مامایی از دوران بلوغ شروع می شود و تا زمان یائسگی ادامه دارد. به طور کلی خدمات قابل ارائه توسط ماما به شرح زیر می باشد:

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ یکی از مهمترین مراحل زندگی است که با تغییر غدد بدن موجب برخی از تغییرات جسمانی، روانی و رفتاری خواهد شد. رشد جسمی و قدی، رشد سینه ها و قاعدگی از جمله تغییرات دوران بلوغ در دختران به شمار می رود. همچنین اگر دختران جوان و نوجوان در سنین بلوغ از آموزش های ماما برخوردار شوند، در آینده کمتر دچار مشکلات باروری خواهند شد.

مشاوره پیش از ازدواج

زوج های جوان می توانند پیش از ازدواج به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش های ماما در خصوص پیامد های ازدواج فامیلی و ارسال برای مشاوره ژنتیک، تنظیم خانواده، بهداشت جنسی و بهداشت روانی ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت های دوران بارداری

قبل از بارداری ماما توصیه های لازم را به زوجین می کند و آزمایش های ضروری را انجام می دهد تا بارداری سالم صورت بگیرد. به طور کلی وظایف ماما در طول دوران بارداری عبارتند از :
•    توصیه جهت داشتن تغذیه سالم
•    تعیین سن بارداری
•    آموزش های لازم در خصوص بهداشت فردی و بهداشت جنسی
•    برگزاری کلاس های آموزشی برای مادران
•    درخواست سونوگرافی و آزمایشات بارداری و بررسی نتایج
•    مشخص کردن محدوده وزن گیری مناسب در بارداری برای مادر
•    غربالگری و تشخیص ناهنجاری های جنین
•    تسکین و کنترل درد

مراقبت های پس از زایمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش های لازم در خصوص نگهداری از نوزاد پس از زایمان به عهده ماما می باشد. ماما 6 هفته پس از زایمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنین علاوه بر بررسی حال عمومی مادر، وضعیت رحم، وضعیت شیردهی، اختلالات روانی، مشکلات تناسلی و خونریزی را نیز بررسی می کند.

مشاوره جنسی پس از زایمان

تغییرات جسمی و روحی که پس از زایمان برای زنان بوجود می آید، رابطه جنسی زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد. کارشناس مامایی با مشاوره و آموزش های لازم به پشت سر گذاشتن چالش های این دوران و در نهایت بهبود روابط زوجین کمک می کند. 

غربالگری سرطان سینه

سرطان سینه اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگری سرطان سینه به منظور انجام آزمایش هایی می باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخیص می دهد.

انجام تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر روشی برای بررسی وجود سرطان در دهانه رحم می باشد. در طی این آزمایش، سلول هایی از دهانه رحم جمع آوری شده و به آزمایشگاه فرستاده می شود.

گواهی سلامت بکارت

گواهی سلامت بکارت اجباری نیست و در صورت رضایت فرد متقاضی پس از انجام معاینه، صادر می شود. همچنین بهتر است گواهی بکارت در دو نسخه صادر شود که یکی به فرد تحویل داده شود و دیگری نزد پزشک صادرکننده یا در پرونده پزشکی بیمار باقی بماند.

جلوگیری از بارداری (گذاشتن IUD رحم)

آی یو دی وسیله کوچک T شکلیست که به منظور جلوگیری از بارداری درون حفره رحم قرار داده می شود. در صورتی که پزشک از باردار نبودن شخص اطمینان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمیر و در روزهای آخر عادت ماهیانه، اقدام به جایگذاری آی یو دی می کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زایمان

کارشناس مامایی و متخصص زنان و زایمان با اینکه دو حرفه متفاوت از یکدیگر هستند، مکمل یکدیگر نیز محسوب می شوند. از آنجایی که حیطه وظایف هر دوی آن ها فراتر از دوران بارداری و زایمان است، می توان گفت به طور کلی مراحل اولیه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصی تری که نیاز به جراحی دارند، به عهده مختصص زنان و زایمان می باشد. متخصص زنان و زایمان پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، تخصص می گیرد و از این رو دانش بیشتری در حوزه بیماری های تخصصی زنان دارد. همچنین در رابطه با دوران بارداری، مراقبت های جسمی و عاطفی قبل و بعد از زایمان به عهده کارشناس مامایی است و پزشک زنان و زایمان به مسائل تخصصی پزشکی رسیدگی می کند.

آیا کارشناس مامایی می تواند مطب بزند؟

به طور کلی یک ماما می تواند بعد از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها، زایشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتی مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسی خودش هم می تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دلیل عدم آگاهی کافی از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمینان به تخصصشان، تصور می کنند از ابتدا برای مراقبت های بهداشتی باید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. در صورتی که مراقبت های دوران بارداری و رسیدگی های جسمی و عاطفی در این دوران به عهده کارشناس مامایی بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصی تری می پردازد.

چطور یک کارشناس مامایی خوب در کرج پیدا کنیم؟

حال که می دانید ماما می تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است این سوال پیش بیاید که چطور به یک کارشناس مامایی خوب مراجعه کنم؟ ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج را جمع آوری کرده ایم که شما می توانید با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنید.

محله های کارشناس مامایی