کارشناس مامایی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج که به درمان اختلالات دوران بلوغ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، تعیین جنسیت و ... می پردازند.
کارشناس مامایی مشاوره و مراقبت های زنان | صدور گواهی دوشیزگی بکارت (هایمن) | گذاشتن انواع دستگاه آیودی | چکاپ دوره ای زنان و ...
کارشناس مامایی
کرج ، مهرشهر ، به سمت کیانمهر ، بلوار امیرکبیر ، رو بروی پارک بهاران ، ساختمان سپهر ، طبقه اول ، واحد ۴
٢٨ سال سابقه فعاليت حرفه ای | مشاوره بيماري هاي زنان و مامايي | تنظيم خانواده | كنترل بارداري | پاپ اسمير
کارشناس مامایی
کرج ، شاهین ویلا ، خيابان قلم ، نبش چهارم غربي ، ساختمان يادگار ، واحد ٣ ، طبقه اول (شنبه تا چهارشنبه عصرها ساعت ۱۷-۲۰)
کارشناس مامایی (شماره نظام پزشکی ۵۵۶۴۳) | چکاپ دوره ای زنان (پاپ اسمیر و معاینه پستان) | بیماری های زنان | زایمان و تنظیم خانواده | مشاوره اختلالات جنسی | رژیم تعیین جنسیت جنین
کارشناس مامایی %50 تخفیف
عظیمیه ، بلوار استقلال ، ابتدای ۴۵ متری کاج (جنب زیرگذر) ، مجتمع پزشکی تریتا ، طبقه دوم
انجام خدماتی از قبیل پاپ اسمیر یا تست سرطان معاینات دوران بارداری و بعد از زایمان | صدور گواهی سلامت دوشیزگان | مشاوره | سلامت جسمانی و فیزیکی
کارشناس مامایی %20 تخفیف
کرج ، فاز 4 مهرشهر ، بلوار رزهبان ، بین خیابان 502 و 503 ، ساختمان البرز
کارشناس مامایی با بیش از 27 سال سابقه ی کار مامای نمونه ی استان البرز
کارشناس مامایی
خیابان شهید بهشتی ، ابتدای کوچه ی بیمارستان امام خمینی ، برج کهن ، طبقه ی پنجم ، واحد یک
کرج ، طالقانی شمالی ، نرسیده به پارک شرافت ، روبروی سازمان آبرسانی ، ساختمان دیبا ، طبقه سوم
چهارراه طالقاني ، جنب اداره پست مركزي ، ساختمان پزشكان اميد ، طبقه ٧ ، واحد ٧٠٢
کرج ، فرديس ، فلكه دوم ، ابتداي خيابان ١٤ ، پلاك ٣٩
کارشناس مامایی
محدوده فردیس
کرج ، شهرک بنفشه ، بلوار وحدت ، صبای چهار ، ساختمان بهار ، طبقه دوم ، واحد 2
(امتیاز 4.9 | 318 رای)
افزودن شغل شما به کارشناس مامایی
کارشناس مامایی کرج
سوالات متداول کارشناس مامایی

خدمات مامایی از دوران بلوغ شروع شده و تا زمان یائسگی ادامه دارد. مشاوره دوران بلوغ، مشاوره پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، مشاوره جنسی پس از زایمان، تست پاپ اسمیر، صدور گواهی سلامت بکارت و جلوگیری از بارداری به وسیله گذاشتن آی یو دی در رحم از جمله کارهایی است که یک ماما انجام می دهد.

ماما نمی تواند جراحی انجام دهد و جراحی هایی مانند لاپاراسکوپی، سزارین و ... را متخصص زنان و زایمان انجام می دهد. اگرچه در زمینه زایمان، ماما می تواند زایمان طبیعی را انجام دهد.

بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج را جمع آوری کرده است و شما می توانید با مراجعه به این لیست، به اطلاعات هر یک از آنان دسترسی یافته و با آن ها تماس بگیرید.

دکتر مامایی در کرج کیست و چه وظایفی دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظایف ماما را تنها به مراقبت های دوران بارداری محدود می دانند، خدمات مامایی از دوران بلوغ شروع می شود و تا زمان یائسگی ادامه دارد. به طور کلی خدمات قابل ارائه توسط دکتر مامایی در کرج به شرح زیر می باشد:

مطالعه بیشتر

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ یکی از مهمترین مراحل زندگی است که با تغییر غدد بدن موجب برخی از تغییرات جسمانی، روانی و رفتاری خواهد شد. رشد جسمی و قدی، رشد سینه ها و قاعدگی از جمله تغییرات دوران بلوغ در دختران به شمار می رود. همچنین اگر دختران جوان و نوجوان در سنین بلوغ از آموزش های ماما برخوردار شوند، در آینده کمتر دچار مشکلات باروری خواهند شد.

مشاوره پیش از ازدواج

زوج های جوان می توانند پیش از ازدواج به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش های ماما در خصوص پیامد های ازدواج فامیلی و ارسال برای مشاوره ژنتیک، تنظیم خانواده، بهداشت جنسی و بهداشت روانی ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت های دوران بارداری

قبل از بارداری دکتر ماما توصیه های لازم را به زوجین می کند و آزمایش های ضروری را انجام می دهد تا بارداری سالم صورت بگیرد. به طور کلی وظایف ماما در طول دوران بارداری عبارتند از :
توصیه جهت داشتن تغذیه سالم

  • تعیین سن بارداری
  • آموزش های لازم در خصوص بهداشت فردی و بهداشت جنسی
  • برگزاری کلاس های آموزشی برای مادران
  • درخواست سونوگرافی و آزمایشات بارداری و بررسی نتایج
  • مشخص کردن محدوده وزن گیری مناسب در بارداری برای مادر
  • غربالگری و تشخیص ناهنجاری های جنین
  • تسکین و کنترل درد

مراقبت های پس از زایمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش های لازم در خصوص نگهداری از نوزاد پس از زایمان به عهده دکتر ماما می باشد. ماما 6 هفته پس از زایمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنین علاوه بر بررسی حال عمومی مادر، وضعیت رحم، وضعیت شیردهی، اختلالات روانی، مشکلات تناسلی و خونریزی را نیز بررسی می کند.

مشاوره جنسی پس از زایمان

تغییرات جسمی و روحی که پس از زایمان برای زنان بوجود می آید، رابطه جنسی زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد. دکتر ماما در کرج با مشاوره و آموزش های لازم به پشت سر گذاشتن چالش های این دوران و در نهایت بهبود روابط زوجین کمک می کند. 

غربالگری سرطان سینه

سرطان سینه اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگری سرطان سینه به منظور انجام آزمایش هایی می باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخیص می دهد.

انجام تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر روشی برای بررسی وجود سرطان در دهانه رحم می باشد. در طی این آزمایش، سلول هایی از دهانه رحم جمع آوری شده و به آزمایشگاه فرستاده می شود.

گواهی سلامت بکارت

گواهی سلامت بکارت اجباری نیست و در صورت رضایت فرد متقاضی پس از انجام معاینه، صادر می شود. همچنین بهتر است گواهی بکارت در دو نسخه صادر شود که یکی به فرد تحویل داده شود و دیگری نزد پزشک صادرکننده یا در پرونده پزشکی بیمار باقی بماند.

جلوگیری از بارداری (گذاشتن IUD رحم)

آی یو دی وسیله کوچک T شکلی است که به منظور جلوگیری از بارداری درون حفره رحم قرار داده می شود. در صورتی که پزشک از باردار نبودن شخص اطمینان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمیر و در روزهای آخر عادت ماهیانه، اقدام به جایگذاری آی یو دی می کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زایمان

دکتر مامایی و متخصص زنان و زایمان با اینکه دو حرفه متفاوت از یکدیگر هستند، مکمل یکدیگر نیز محسوب می شوند. از آنجایی که حیطه وظایف هر دوی آن ها فراتر از دوران بارداری و زایمان است، می توان گفت به طور کلی مراحل اولیه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصی تری که نیاز به جراحی دارند، به عهده مختصص زنان و زایمان می باشد. متخصص زنان و زایمان پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، تخصص می گیرد و از این رو دانش بیشتری در حوزه بیماری های تخصصی زنان دارد. همچنین در رابطه با دوران بارداری، مراقبت های جسمی و عاطفی قبل و بعد از زایمان به عهده کارشناس مامایی است و پزشک زنان و زایمان به مسائل تخصصی پزشکی رسیدگی می کند.

آیا دکتر ماما می تواند مطب بزند؟

به طور کلی یک ماما می تواند بعد از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها، زایشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتی مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسی خودش هم می تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دلیل عدم آگاهی کافی از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمینان به تخصصشان، تصور می کنند از ابتدا برای مراقبت های بهداشتی باید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. در صورتی که مراقبت های دوران بارداری و رسیدگی های جسمی و عاطفی در این دوران به عهده کارشناس مامایی بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصی تری می پردازد.

چطور یک دکتر مامای خوب در کرج پیدا کنیم؟

حال که می دانید ماما می تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است این سوال پیش بیاید که چطور به یک کارشناس مامایی خوب مراجعه کنم؟ یا چطور به لیست مطب مامایی در کرج دسترسی داشته باشم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ، لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج را معرفی کرده ایم که شما می توانید با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین در بالای صفحه با انتخاب محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین دکتر ماما در کرج را به محل سکونت خودتان پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر مامایی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه کارشناس مامایی
محله های کارشناس مامایی