کارشناس مامایی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج که به درمان اختلالات دوران بلوغ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، تعیین جنسیت و ... می پردازند.
با بیش از ۲۷ سال سابقه فعالیت حرفه ای | مشاوره و درمان بیماری های زنان در طب سنتی
کارشناس مامایی
گوهردشت ، فلکه اول ، خیابان کاوه ، بعد از آزمایشگاه گوهردشت ، جنب املاک پارسی ، ساختمان مهرگان ، طبقه اول ، واحد 3
همه روزه از ساعت چهارو نیم تا ٨ غیر از روزهای پنجشنبه و تعطیل
کارشناس مامایی
چهارراه طالقاني ، جنب اداره پست مركزي ، ساختمان پزشكان اميد ، طبقه ٧ ، واحد ٧٠٢
عضو انجمن هلی علمی مامایی و پزشکی و جنین شناسی ایران
کارشناس مامایی
کرج ، طالقانی شمالی ، بالاتر از داروخانه چلنگر ، جنب بستنی گیسو ، پلاک ۳۶۶ ، طبقه همکف
مشاوره بيماريهاي زنان و مامايي | تنظيم خانواده | كنترل بارداري | پاپ اسمير
کارشناس مامایی
کرج ، شاهین ویلا ، خيابان قلم ، نبش چهارم غربي ، ساختمان يادگار ، واحد ٣ ، طبقه اول
کارشناس ارشد مامایى گرایش مشاوره (سلامت جنسی, مشاوره جراحی هایمن و لابیاپلاستی, جوانسازی واژن)
کارشناس مامایی
محدوده فردیس
کارشناس مامایی (شماره نظام پزشکی ۵۵۶۴۳) | چکاپ دوره ای زنان (پاپ اسمیر و معاینه پستان) | بیماری های زنان | زایمان و تنظیم خانواده | مشاوره اختلالات جن...
کارشناس مامایی
عظیمیه ، ابتدای بلوار کاج از سمت میدان اسبی (جنب زیرگذر) ، مجتمع پزشکی تریتا ، طبقه دوم
انجام خدماتی از قبیل پاپ اسمیر یا تست سرطان معاینات دوران بارداری و بعد از زایمان | صدور گواهی سلامت دوشیزگان | مشاوره | سلامت جسمانی و فیزیکی
کارشناس مامایی
کرج ، فاز 4 مهرشهر ، بلوار رزهبان ، بین خیابان 502 و 503 ، ساختمان البرز
کارشناس مامایی با بیش از 27 سال سابقه ی کار مامای نمونه ی استان البرز
کارشناس مامایی
خیابان شهید بهشتی ، ابتدای کوچه ی بیمارستان امام خمینی ، برج کهن ، طبقه ی پنجم ، واحد یک
کارشناس مامایی | مشاوره تعیین جنسیت قبل از بارداری | مراقبت های دوران بارداری | بیماری های زنان | تنظیم خانواده | مشاوره
کارشناس مامایی
میدان شهدا ، جنب بانک ملی و صادرات طبقه فوقانی داروخانه نور
کمالشهر ، خیابان امام خمینی ، نبش میلاد 10 ، مجتمع نگین ، طبقه چهارم ، واحد 7
افزودن صفحه شما به کارشناس مامایی
کارشناس مامایی کرج

دکتر مامایی در کرج کيست و چه وظايفي دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظايف ماما را تنها به مراقبت هاي دوران بارداري محدود مي دانند، خدمات مامايي از دوران بلوغ شروع مي شود و تا زمان يائسگي ادامه دارد. به طور کلي خدمات قابل ارائه توسط دکتر مامایی در کرج به شرح زير مي باشد:

مطالعه بیشتر

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ يکي از مهمترين مراحل زندگي است که با تغيير غدد بدن موجب برخي از تغييرات جسماني، رواني و رفتاري خواهد شد. رشد جسمي و قدي، رشد سينه ها و قاعدگي از جمله تغييرات دوران بلوغ در دختران به شمار مي رود. همچنين اگر دختران جوان و نوجوان در سنين بلوغ از آموزش هاي ماما برخوردار شوند، در آينده کمتر دچار مشکلات باروري خواهند شد.

مشاوره پيش از ازدواج

زوج هاي جوان مي توانند پيش از ازدواج به مراکز بهداشتي مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش هاي ماما در خصوص پيامد هاي ازدواج فاميلي و ارسال براي مشاوره ژنتيک، تنظيم خانواده، بهداشت جنسي و بهداشت رواني ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت هاي دوران بارداري

قبل از بارداري دکتر ماما توصيه هاي لازم را به زوجين مي کند و آزمايش هاي ضروري را انجام مي دهد تا بارداري سالم صورت بگيرد. به طور کلي وظايف ماما در طول دوران بارداري عبارتند از :
توصيه جهت داشتن تغذيه سالم

  • تعيين سن بارداري
  • آموزش هاي لازم در خصوص بهداشت فردي و بهداشت جنسي
  • برگزاري کلاس هاي آموزشي براي مادران
  • درخواست سونوگرافي و آزمايشات بارداري و بررسي نتايج
  • مشخص کردن محدوده وزن گيري مناسب در بارداري براي مادر
  • غربالگري و تشخيص ناهنجاري هاي جنين
  • تسکين و کنترل درد

مراقبت هاي پس از زايمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش هاي لازم در خصوص نگهداري از نوزاد پس از زايمان به عهده دکتر ماما مي باشد. ماما 6 هفته پس از زايمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنين علاوه بر بررسي حال عمومي مادر، وضعيت رحم، وضعيت شيردهي، اختلالات رواني، مشکلات تناسلي و خونريزي را نيز بررسي مي کند.

مشاوره جنسي پس از زايمان

تغييرات جسمي و روحي که پس از زايمان براي زنان بوجود مي آيد، رابطه جنسي زوجين را تحت تاثير قرار مي دهد. دکتر ماما در کرج با مشاوره و آموزش هاي لازم به پشت سر گذاشتن چالش هاي اين دوران و در نهايت بهبود روابط زوجين کمک مي کند. 

غربالگري سرطان سينه

سرطان سينه اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگري سرطان سينه به منظور انجام آزمايش هايي مي باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخيص مي دهد.

انجام تست پاپ اسمير

تست پاپ اسمير روشي براي بررسي وجود سرطان در دهانه رحم مي باشد. در طي اين آزمايش، سلول هايي از دهانه رحم جمع آوري شده و به آزمايشگاه فرستاده مي شود.

گواهي سلامت بکارت

گواهي سلامت بکارت اجباري نيست و در صورت رضايت فرد متقاضي پس از انجام معاينه، صادر مي شود. همچنين بهتر است گواهي بکارت در دو نسخه صادر شود که يکي به فرد تحويل داده شود و ديگري نزد پزشک صادرکننده يا در پرونده پزشکي بيمار باقي بماند.

جلوگيري از بارداري (گذاشتن IUD رحم)

آي يو دي وسيله کوچک T شکلي است که به منظور جلوگيري از بارداري درون حفره رحم قرار داده مي شود. در صورتي که پزشک از باردار نبودن شخص اطمينان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمير و در روزهاي آخر عادت ماهيانه، اقدام به جايگذاري آي يو دي مي کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زايمان

دکتر مامایی و متخصص زنان و زايمان با اينکه دو حرفه متفاوت از يکديگر هستند، مکمل يکديگر نيز محسوب مي شوند. از آنجايي که حيطه وظايف هر دوي آن ها فراتر از دوران بارداري و زايمان است، مي توان گفت به طور کلي مراحل اوليه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصي تري که نياز به جراحي دارند، به عهده مختصص زنان و زايمان مي باشد. متخصص زنان و زايمان پس از گذراندن دوره پزشکي عمومي، تخصص مي گيرد و از اين رو دانش بيشتري در حوزه بيماري هاي تخصصي زنان دارد. همچنين در رابطه با دوران بارداري، مراقبت هاي جسمي و عاطفي قبل و بعد از زايمان به عهده کارشناس مامايي است و پزشک زنان و زايمان به مسائل تخصصي پزشکي رسيدگي مي کند.

آيا دکتر ماما مي تواند مطب بزند؟

به طور کلي يک ماما مي تواند بعد از فارغ التحصيلي در بيمارستان ها، زايشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتي مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسي خودش هم مي تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دليل عدم آگاهي کافي از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمينان به تخصصشان، تصور مي کنند از ابتدا براي مراقبت هاي بهداشتي بايد به يک متخصص زنان و زايمان مراجعه کنند. در صورتي که مراقبت هاي دوران بارداري و رسيدگي هاي جسمي و عاطفي در اين دوران به عهده کارشناس مامايي بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصي تري مي پردازد.

چطور يک دکتر مامای خوب در کرج پيدا کنيم؟

حال که مي دانيد ماما مي تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است اين سوال پيش بيايد که چطور به يک کارشناس مامايي خوب مراجعه کنم؟ یا چطور به لیست مطب مامایی در کرج دسترسی داشته باشم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين کارشناسان مامايي کرج را معرفی کرده ایم که شما مي توانيد با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنيد. همچنین در بالای صفحه با انتخاب محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین دکتر ماما در کرج را به محل سکونت خودتان پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر مامایی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه کارشناس مامایی
لعيا : حلیمه فرهمند راد
ايا پرده حلقوي كه پاره نميشه بعد از هر بار دخول مشخص ميشه كه بار اول نيست؟و قبلا سكس انجام شده؟ مشاهده
ليلي : حلیمه فرهمند راد
سلام خانم دكتر من هفته پيش اولين بارك بود كه رابطه داشتم هيچ خون ريزي نداشتم با اينكه كامل دخول انجام شد ايا پرده من حلقوي هستش؟و توي تمامي سايت ها نوشتن حلقوي به حالت اولين بر ميگرده بعد هر سكس اين درسته؟ مشاهده
سکینه ایوبی : مطب مامایی حوریه حسینی
باسواد وخوش برخوردهست و بیشترازهمه دکترا وقت میذاره واسه مریضاش انصاف داره وپیگیرمریضهاش هم هست. مشاهده
نداجمشیدبیگی : مطب مامایی حوریه حسینی
مدام عفونت داشتم وهرجامیرفتم دارو میدادن دوباره بعداز مدتی شروع می شد که خانم دکترحسینی رابمن معرفی کردن، خداازش راضی باشه، راحت شدم ودیگه مدتی هست که عفونت ندارم وبرنگشته.. من هر وقت مشکل زنان داشته باشم از کلاک تا کمالشهر میرم.. رااااااااضیم ازش مشاهده
معصومه ملکی : مطب مامایی حوریه حسینی
من خیییلی راضیم، خدابراش خوش بخواد حفظش کنه، بی ادعا ومهربون وباخدا والبته باسواده ❤️ مشاهده
اکرم صابری : مطب مامایی حوریه حسینی
یکی از دوستانم این خانم دکتر رامعرفی کردن، الان چندوقته که میرم پیشش هم خودم وهم خواهرام..اونجا از مریضا پرسیدم، از تمام کرج وحتی از اسلامشهر وشهرک اندیشه وفردیس هم میان پیشش، تشخیصش حرف نداره، همه تعریفش می کردن وراضی بودن، خداازش راضی باشه منو که اصلا پریود نمی‌شدم با درمانش روی روال انداخت الانم تحت نظرش هستم واسه بارداری. ان شا الله مشاهده
روناک رضایی : مطب مامایی اکرام ریاحی نیا
سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم هزینه سلامت از پرده بکارت چقدر هست و دفترچه تامین اجتماعی شما قبول میکنید مشاهده
محله های کارشناس مامایی