کارشناس مامایی مهرشهر کرج

لینک با موفقیت کپی شد.
لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج که به درمان اختلالات دوران بلوغ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، تعیین جنسیت و ... می پردازند.
انجام خدماتی از قبیل پاپ اسمیر یا تست سرطان معاینات دوران بارداری و بعد از زایمان | صدور گواهی سلامت دوشیزگان | مشاوره | سلامت جسمانی و فیزیکی
کارشناس مامایی
کرج ، فاز 4 مهرشهر ، بلوار رزهبان ، بین خیابان 502 و 503 ، ساختمان البرز
کارشناس مامایی
حسين آباد ، راه آهن ، پایگاه شهید روستا نژاد
کارشناس مامایی
فاز 4 مهرشهر ، بلوار شهید رزهبان ، درمانگاه شبانه روزی جامع
فاز 4 مهرشهر ، بلوار شهید رزهبان ، درمانگاه شبانه روزی جامع
افزودن صفحه شما به کارشناس مامایی مشاهده لیست کامل کارشناس مامایی کرج
کارشناس مامایی کرج

دکتر مامایی در کرج کيست و چه وظايفي دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظايف ماما را تنها به مراقبت هاي دوران بارداري محدود مي دانند، خدمات مامايي از دوران بلوغ شروع مي شود و تا زمان يائسگي ادامه دارد. به طور کلي خدمات قابل ارائه توسط دکتر مامایی در کرج به شرح زير مي باشد:

مطالعه بیشتر

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ يکي از مهمترين مراحل زندگي است که با تغيير غدد بدن موجب برخي از تغييرات جسماني، رواني و رفتاري خواهد شد. رشد جسمي و قدي، رشد سينه ها و قاعدگي از جمله تغييرات دوران بلوغ در دختران به شمار مي رود. همچنين اگر دختران جوان و نوجوان در سنين بلوغ از آموزش هاي ماما برخوردار شوند، در آينده کمتر دچار مشکلات باروري خواهند شد.

مشاوره پيش از ازدواج

زوج هاي جوان مي توانند پيش از ازدواج به مراکز بهداشتي مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش هاي ماما در خصوص پيامد هاي ازدواج فاميلي و ارسال براي مشاوره ژنتيک، تنظيم خانواده، بهداشت جنسي و بهداشت رواني ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت هاي دوران بارداري

قبل از بارداري دکتر ماما توصيه هاي لازم را به زوجين مي کند و آزمايش هاي ضروري را انجام مي دهد تا بارداري سالم صورت بگيرد. به طور کلي وظايف ماما در طول دوران بارداري عبارتند از :
توصيه جهت داشتن تغذيه سالم

  • تعيين سن بارداري
  • آموزش هاي لازم در خصوص بهداشت فردي و بهداشت جنسي
  • برگزاري کلاس هاي آموزشي براي مادران
  • درخواست سونوگرافي و آزمايشات بارداري و بررسي نتايج
  • مشخص کردن محدوده وزن گيري مناسب در بارداري براي مادر
  • غربالگري و تشخيص ناهنجاري هاي جنين
  • تسکين و کنترل درد

مراقبت هاي پس از زايمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش هاي لازم در خصوص نگهداري از نوزاد پس از زايمان به عهده دکتر ماما مي باشد. ماما 6 هفته پس از زايمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنين علاوه بر بررسي حال عمومي مادر، وضعيت رحم، وضعيت شيردهي، اختلالات رواني، مشکلات تناسلي و خونريزي را نيز بررسي مي کند.

مشاوره جنسي پس از زايمان

تغييرات جسمي و روحي که پس از زايمان براي زنان بوجود مي آيد، رابطه جنسي زوجين را تحت تاثير قرار مي دهد. دکتر ماما در کرج با مشاوره و آموزش هاي لازم به پشت سر گذاشتن چالش هاي اين دوران و در نهايت بهبود روابط زوجين کمک مي کند. 

غربالگري سرطان سينه

سرطان سينه اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگري سرطان سينه به منظور انجام آزمايش هايي مي باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخيص مي دهد.

انجام تست پاپ اسمير

تست پاپ اسمير روشي براي بررسي وجود سرطان در دهانه رحم مي باشد. در طي اين آزمايش، سلول هايي از دهانه رحم جمع آوري شده و به آزمايشگاه فرستاده مي شود.

گواهي سلامت بکارت

گواهي سلامت بکارت اجباري نيست و در صورت رضايت فرد متقاضي پس از انجام معاينه، صادر مي شود. همچنين بهتر است گواهي بکارت در دو نسخه صادر شود که يکي به فرد تحويل داده شود و ديگري نزد پزشک صادرکننده يا در پرونده پزشکي بيمار باقي بماند.

جلوگيري از بارداري (گذاشتن IUD رحم)

آي يو دي وسيله کوچک T شکلي است که به منظور جلوگيري از بارداري درون حفره رحم قرار داده مي شود. در صورتي که پزشک از باردار نبودن شخص اطمينان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمير و در روزهاي آخر عادت ماهيانه، اقدام به جايگذاري آي يو دي مي کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زايمان

دکتر مامایی و متخصص زنان و زايمان با اينکه دو حرفه متفاوت از يکديگر هستند، مکمل يکديگر نيز محسوب مي شوند. از آنجايي که حيطه وظايف هر دوي آن ها فراتر از دوران بارداري و زايمان است، مي توان گفت به طور کلي مراحل اوليه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصي تري که نياز به جراحي دارند، به عهده مختصص زنان و زايمان مي باشد. متخصص زنان و زايمان پس از گذراندن دوره پزشکي عمومي، تخصص مي گيرد و از اين رو دانش بيشتري در حوزه بيماري هاي تخصصي زنان دارد. همچنين در رابطه با دوران بارداري، مراقبت هاي جسمي و عاطفي قبل و بعد از زايمان به عهده کارشناس مامايي است و پزشک زنان و زايمان به مسائل تخصصي پزشکي رسيدگي مي کند.

آيا دکتر ماما مي تواند مطب بزند؟

به طور کلي يک ماما مي تواند بعد از فارغ التحصيلي در بيمارستان ها، زايشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتي مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسي خودش هم مي تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دليل عدم آگاهي کافي از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمينان به تخصصشان، تصور مي کنند از ابتدا براي مراقبت هاي بهداشتي بايد به يک متخصص زنان و زايمان مراجعه کنند. در صورتي که مراقبت هاي دوران بارداري و رسيدگي هاي جسمي و عاطفي در اين دوران به عهده کارشناس مامايي بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصي تري مي پردازد.

چطور يک دکتر مامای خوب در کرج پيدا کنيم؟

حال که مي دانيد ماما مي تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است اين سوال پيش بيايد که چطور به يک کارشناس مامايي خوب مراجعه کنم؟ یا چطور به لیست مطب مامایی در کرج دسترسی داشته باشم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين کارشناسان مامايي کرج را معرفی کرده ایم که شما مي توانيد با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنيد. همچنین در بالای صفحه با انتخاب محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین دکتر ماما در کرج را به محل سکونت خودتان پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر مامایی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه کارشناس مامایی
مهسا موصی وند : حلیمه فرهمند راد
سلام ببخشید خانم دکتر شما ترمیم ام انجام میدید مشاهده
غزاله : حلیمه فرهمند راد
سلام خانوم دکتر در چه صورت جراحی ترمیم بکارت جواب نمیده و اینکه در چه صورت غشای باقی مونده پرده از بین میره به سن بستگی داره یا رابطه ؟ اگر بر اثر رابطه از بین میره رابطه مداوم یا معمولی خیلی ممنون مشاهده
احمد تقوی : مطب مامایی اکرام ریاحی نیا
سلام خسته نباشید خانوم دکتر خواستم بدونم آزمایش مقعد هم میگیدید؟؟و اینکه میتونید تشخیص بدید طرف تقریبا چند بار رابطه مقعدی داشته؟؟ مشاهده
معصومه : مطب مامایی نازنین زینالی
سلام وقتتون بخیر ، چرا هیچ شماره تلفن و آدرسی روی صفحتون نیست ؟ مشاهده
عسل : حلیمه فرهمند راد
سلام وقتتون بخیر ، چرا هیچ شماره تلفن و آدرسی روی صفحتون نیست ؟ مشاهده
الهه جعفری : مطب مامایی اکرام ریاحی نیا
سلام خانوم دکتر خسته نباشید من نامزد کردم و هنوز باکره هستم باهاش رابطه بدون دخول داشتم اسپرمش هم رو واژنم برخورد کرده احتمال حامله شدن هست تورو خدا استرس دارم لطفا جواب بدهید خیلی نگرانم ماه پیش هم دوازدهم پریود شدم تا الان هم پریود نشدم .خیلی ممنونم مشاهده
دختر : حلیمه فرهمند راد
سلام درچه صورتی امکان ترمیم بکارت نیست ؟ مشاهده
محله های کارشناس مامایی