کارشناس مامایی خیابان برغان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله
لیستی از بهترین کارشناسان مامایی کرج که به درمان اختلالات دوران بلوغ، مشاوره جنسی پیش از ازدواج، مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، تعیین جنسیت و ... می پردازند.
کارشناس مامایی
خیابان برغان ، مجتمع شهید آخوندی ، پلاک 596
کارشناس مامایی
خیابان برغان ، روبروی بانک صادرات ، پلاک 494
کارشناس مامایی
خیابان برغان ، جنب داروخانه غفاری ، بن بست سپهر
افزودن صفحه شما به کارشناس مامایی مشاهده لیست کامل کارشناس مامایی کرج
کارشناس مامایی کرج

دکتر مامایی در کرج کيست و چه وظايفي دارد؟

برخلاف تصور عموم که وظايف ماما را تنها به مراقبت هاي دوران بارداري محدود مي دانند، خدمات مامايي از دوران بلوغ شروع مي شود و تا زمان يائسگي ادامه دارد. به طور کلي خدمات قابل ارائه توسط دکتر مامایی در کرج به شرح زير مي باشد:

مطالعه بیشتر

مشاوره دوران بلوغ

دوران بلوغ يکي از مهمترين مراحل زندگي است که با تغيير غدد بدن موجب برخي از تغييرات جسماني، رواني و رفتاري خواهد شد. رشد جسمي و قدي، رشد سينه ها و قاعدگي از جمله تغييرات دوران بلوغ در دختران به شمار مي رود. همچنين اگر دختران جوان و نوجوان در سنين بلوغ از آموزش هاي ماما برخوردار شوند، در آينده کمتر دچار مشکلات باروري خواهند شد.

مشاوره پيش از ازدواج

زوج هاي جوان مي توانند پيش از ازدواج به مراکز بهداشتي مراجعه کرده و از مشاوره و آموزش هاي ماما در خصوص پيامد هاي ازدواج فاميلي و ارسال براي مشاوره ژنتيک، تنظيم خانواده، بهداشت جنسي و بهداشت رواني ازدواج بهره مند شوند.

مراقبت هاي دوران بارداري

قبل از بارداري دکتر ماما توصيه هاي لازم را به زوجين مي کند و آزمايش هاي ضروري را انجام مي دهد تا بارداري سالم صورت بگيرد. به طور کلي وظايف ماما در طول دوران بارداري عبارتند از :
توصيه جهت داشتن تغذيه سالم

  • تعيين سن بارداري
  • آموزش هاي لازم در خصوص بهداشت فردي و بهداشت جنسي
  • برگزاري کلاس هاي آموزشي براي مادران
  • درخواست سونوگرافي و آزمايشات بارداري و بررسي نتايج
  • مشخص کردن محدوده وزن گيري مناسب در بارداري براي مادر
  • غربالگري و تشخيص ناهنجاري هاي جنين
  • تسکين و کنترل درد

مراقبت هاي پس از زايمان

کنترل سلامت مادر و فرزند و آموزش هاي لازم در خصوص نگهداري از نوزاد پس از زايمان به عهده دکتر ماما مي باشد. ماما 6 هفته پس از زايمان، مادر را تحت نظر دارد. همچنين علاوه بر بررسي حال عمومي مادر، وضعيت رحم، وضعيت شيردهي، اختلالات رواني، مشکلات تناسلي و خونريزي را نيز بررسي مي کند.

مشاوره جنسي پس از زايمان

تغييرات جسمي و روحي که پس از زايمان براي زنان بوجود مي آيد، رابطه جنسي زوجين را تحت تاثير قرار مي دهد. دکتر ماما در کرج با مشاوره و آموزش هاي لازم به پشت سر گذاشتن چالش هاي اين دوران و در نهايت بهبود روابط زوجين کمک مي کند. 

غربالگري سرطان سينه

سرطان سينه اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود درمان آن ساده تر خواهد بود. غرلبالگري سرطان سينه به منظور انجام آزمايش هايي مي باشد که پزشک با انجام آن ها قبل از ظهور علائم سرطان در فرد، سرطان را تشخيص مي دهد.

انجام تست پاپ اسمير

تست پاپ اسمير روشي براي بررسي وجود سرطان در دهانه رحم مي باشد. در طي اين آزمايش، سلول هايي از دهانه رحم جمع آوري شده و به آزمايشگاه فرستاده مي شود.

گواهي سلامت بکارت

گواهي سلامت بکارت اجباري نيست و در صورت رضايت فرد متقاضي پس از انجام معاينه، صادر مي شود. همچنين بهتر است گواهي بکارت در دو نسخه صادر شود که يکي به فرد تحويل داده شود و ديگري نزد پزشک صادرکننده يا در پرونده پزشکي بيمار باقي بماند.

جلوگيري از بارداري (گذاشتن IUD رحم)

آي يو دي وسيله کوچک T شکلي است که به منظور جلوگيري از بارداري درون حفره رحم قرار داده مي شود. در صورتي که پزشک از باردار نبودن شخص اطمينان حاصل کند، پس از انجام تست پاپ اسمير و در روزهاي آخر عادت ماهيانه، اقدام به جايگذاري آي يو دي مي کند.

فرق ماما و متخصص زنان و زايمان

دکتر مامایی و متخصص زنان و زايمان با اينکه دو حرفه متفاوت از يکديگر هستند، مکمل يکديگر نيز محسوب مي شوند. از آنجايي که حيطه وظايف هر دوي آن ها فراتر از دوران بارداري و زايمان است، مي توان گفت به طور کلي مراحل اوليه درمان در خصوص مشکلات بانوان به عهده ماما و مراحل تخصصي تري که نياز به جراحي دارند، به عهده مختصص زنان و زايمان مي باشد. متخصص زنان و زايمان پس از گذراندن دوره پزشکي عمومي، تخصص مي گيرد و از اين رو دانش بيشتري در حوزه بيماري هاي تخصصي زنان دارد. همچنين در رابطه با دوران بارداري، مراقبت هاي جسمي و عاطفي قبل و بعد از زايمان به عهده کارشناس مامايي است و پزشک زنان و زايمان به مسائل تخصصي پزشکي رسيدگي مي کند.

آيا دکتر ماما مي تواند مطب بزند؟

به طور کلي يک ماما مي تواند بعد از فارغ التحصيلي در بيمارستان ها، زايشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشتي مشغول به کار شود اما در صورت داشتن مدرک کارشناسي خودش هم مي تواند مطب بزند. 
متاسفانه اکثر مادران به دليل عدم آگاهي کافي از خدمات قابل ارائه توسط ماما و عدم اطمينان به تخصصشان، تصور مي کنند از ابتدا براي مراقبت هاي بهداشتي بايد به يک متخصص زنان و زايمان مراجعه کنند. در صورتي که مراقبت هاي دوران بارداري و رسيدگي هاي جسمي و عاطفي در اين دوران به عهده کارشناس مامايي بوده و پزشک زنان به مسائل تخصصي تري مي پردازد.

چطور يک دکتر مامای خوب در کرج پيدا کنيم؟

حال که مي دانيد ماما مي تواند مطب خودش را داشته باشد ممکن است اين سوال پيش بيايد که چطور به يک کارشناس مامايي خوب مراجعه کنم؟ یا چطور به لیست مطب مامایی در کرج دسترسی داشته باشم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين کارشناسان مامايي کرج را معرفی کرده ایم که شما مي توانيد با مراجعه به صفحه هر کدام اطلاعات لازم را کسب کنيد. همچنین در بالای صفحه با انتخاب محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین دکتر ماما در کرج را به محل سکونت خودتان پیدا کنید.

لینک کوتاه دکتر مامایی در کرج

آخرین نظرات زیرگروه کارشناس مامایی
سپیده سلیمانی : مطب زنان و مامایی دکتر گودرزی
سلام خانم دکتر گودرزی مهربان خدا رو شکر بلاخره تونستم پیداتون کنم . من چندین سال تحت مراقبت سلامتم پیش شما بودم ، یه مدت رفتم شهرستان نبودم آخرین باری که اومدم واسه چکاپ با کمال تعجب دیدم مطبتون بسته اس پرس و جو کردم ولی کسی جوابگو نبود . حقیقتش هم دلتنگتون بودم و هم اینکه دیگه پزشکی حاذق و مشاوری دقیق مثل شما پیدا نکردم و هم یه مبلغ از آخرین ویزیتتون مونده بود که میبایست بهتون پرداخت کنم .همیشه به یادتون بودم خوشحالم تونستم از این طریق باهاتون ارتباط بگیرم . شما عالی هستید هم تو اخلاق ، هم تو مشاوره و هم تو تشخیص همیشه دعاتون کردم ❤🌹🌹🌹🌹 مشاهده
. : حلیمه فرهمند راد
سلام و وقت بخیر من کلا روحیمو باخته بودم ولی با راهنمایی و مشاور از خانم دکتر فرهمند روحیه گرفتم واقعا از صبوری و پاسخگویی ازشون ممنونم. مشاهده
مرضیه : حلیمه فرهمند راد
سلام من بعد از زایمانم به مدت ۴ سال هست که تحت نظر خانم دکتر هستم, زایمانم به روش طبیعی بود تو بخیه هام مشکل به وجود اومد و خانم دکتر با درمانی که برام شروع کردن و راهنمایی هاشون خدا رو شکر مشکلم کاملا برطرف شد و از اون به بعد برای درمان عفونت و زخمی که داشتم تحت نطرشون بودم و خیلی وضعیتم بهتر شد. خیلی سپاسگزارم ازشون مشاهده
سحر گرامی : حلیمه فرهمند راد
سلام خسته نباشید، خانم دکتر اگر پرده آسیب دیده باشه، خودتون ترمیم میکنید یا ارجاع میدید؟ مشاهده
مهسا : مریم زمانی
سلام من ۲۰ سالمه. من ماه قبل پریود شودم وبه دو روز نکشید قطع شود و حالا از اون موقع تا به حال پریود نشدم. همشم دل درد و کمر درد دارم . حالا فکر کردیم که حاملم بیبی چک انداختم که مثبتش کم رنگ بود . میترسم حامله باشم چون منو این پسر رفیقیم و دوست نداریم بچه بیاریم. حالا پولم ندارم به بیمارستان مراجعه کنم. خواستم ببینم میتونید کمکم کنی یه جوری سقدش کنم مشاهده
هانی سیدی : هنگامه خوشه چین
برای قارچ واژن چه راه حلی دارید مشاهده
رویا عظیمی : حلیمه فرهمند راد
سلام میخواستم بدونم برا ترمیم بکارت میشه تنها بیام 19 سالمه مشاهده
محله های کارشناس مامایی