مرکز مشاوره پزشکی ژنتیک دکتر صابری

لطفا هنگام تماس بگویید که شما را در کرج تبلیغ دیده ایم !
آدرس :
خیابان شهید بهشتی ، بین چهرراه طالقانی و میدان شهدا ، بعد از پل زیرگذر طالقانی ، سمت راست ، ساختمان پزشکان پردیس ، بلوک 2 ، طبقه 3

توضیحات

مرکز مشاوره پزشکی ژنتیک دکتر صابری به عنوان اولین مرکز مشاوره ژنتیک استان البرز و بارتبه برترعلمی بر اساس مجوز سازمان بهزیستی کشور، در سال 1377 تاسیس گردید.
انجام بیش از15000مشاوره نوبت اول، آموزش پزشکان متعدد در دوره های تئوری و عملی و کارورزی پزشکان مشاور ژنتیک و ارائه مقالات متعدد علمی از سوابق درخشان این مرکز می باشد.
این مرکز با ارائه تسهیلات و برخورداری از یارانه دولتی جهت اقشار نیازمند، گامهای مهمی در جهت کاهش بروز معلولیتها و ناهنجاری های مادرزادی در مراحل قبل از ازدواج ،قبل و حین بارداری و ازدواج های فامیلی ، ،برداشته است.
اگرچه که در مواردی از قبیل ازدواج فامیلی و یا وجود معلولیت در بستگان یکی از زوجین، لزوما مشاوره ژنتیک باید انجام شود، ولی.باتوجه به اینکه بنابه منابع علمی حتی در ازدواجهای غیر فامیلی در افراد سالم و با بستگانی سالم نیز، 2 تا 3 درصد احتمال بروز معلولیت وجود دارد،
هیچ کس از انجام مشاوره ژنتیک بی نیاز نیست و بدین ترتیب ازانجام بسیاری از آزمایشات پرهزینه و غیر ضروری ژنتیک نیز جلوگیری بعمل می آید .
بنابراین مشاوره ژنتیک ، به عنوان ارزانترین ، دردسترس ترین ، سریعترین و مطمئنترین روش پیشگیری از معلولیتها،در هر شرایطی، حتی ازدواج های غیر خویشاوندی و افراد سالم بدون سابقه خانوادگی نیز توصیه می شود.
.ازدواج های خویشاوندی
.بارداری در سنین بالا
.نازایی،سقط های مکررومرده زائی
.تشخیص پیش از تولد
.تعیین جنسیت و ابهاه جنسی
.تشخیص بیماریهای ارثی و مادرزادی نظیر تالاسمی
.تشخیص معلولیت های جسمی_حرکتی
.عقب ماندگی ذهنی
تشخیص هویت وابوت
زمان فعالیت بجز پنجشنبه ها ۱۶ لغایت ۲۰

کد شناسه این واحد از سوی سازمان بهزیستی کشور : 92633

کامنت ها

آزمایشگاه در محدوده مرکز شهر
آزمایشگاه ژنتیک پارس ژنوم محدوده مرکز شهر
آزمایشگاه ژنتیک دکتر ساعی‌راد محدوده مرکز شهر
آزمایشگاه پاتوبیولوژی صبا محدوده مرکز شهر
مرکز پزشکی هسته ای شفا محدوده مرکز شهر
آزمایشگاه پاتوبیولوژی دی محدوده مرکز شهر
جستجو
بنرهای تبلیغاتی
آمار بازدید