آموزشگاه موسیقی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیست بهترین آموزشگاه های موسیقی کرج و معرفی انواع سازهای گیتار، پیانو، ویولون، تار، سه تار، سنتور و دف در مناطق مختلف کرج شامل گوهردشت، عظیمیه، جهانشهر، فردیس، مهرشهر و ...
آموزش تخصصی سازهای بزرگسال و کودک توسط اساتید مجرب | گیتار | ویولن | ویولن آلتو | ویولنسل | ساز دهنی | پیانو | تار و سه تار | دف | تمبک | سنتور | کاخن | آکاردئون | دوره ارف ( موسیقی کودک )
آموزشگاه موسیقی
گوهردشت ، بلوار رستاخیز ، نبش 10 غربی رستاخیز ، بالای دندانپزشکی رانیا
سبک های مختلف موسیقی از جمله موسیقی اصیل سنتی ایرانی، موسیقی کلاسیک جهانی، موسیقی پاپ، موسیقی جاز و بلوز و الکترونیک را در اشراق ما آموزش می دهیم.
آموزشگاه موسیقی
کرج ، خیابان شهید بهشتی ، چهارراه طالقانی ، بین هلال احمر و دارایی ، جنب شهر کتاب ، برج آرام ، طبقه پنجم
با هدف توسعه و ترویج هنر موسیقی در میان همه اقشار جامعه به ویژه افرادی که کیفیت و سطح آموزشی حرفه ای وتخصصی را می پسندند تاسیس گردید
آموزشگاه موسیقی
جهانشهر ، میدان سپاه ، بلوار جمهوری ، نبش کوچه شهید جدیدی ، پلاک 28
زیر و بم يكي از مراكز تخصصي آموزش آواز ،آموزش سنتور، آموزش تار، آموزش سه تار، آموزش نی، آموزش دف، آموزش تمبک، آموزش گیتار، آموزش گیتارپاپ و ... مي باشد.
آموزشگاه موسیقی
ضلع جنوبی سه راه گوهردشت ، ابتدای یادگار امام ، نبش خیابان جوادی ، ساختمان نوین ، طبقه 3 ، واحد 6
آموزشگاه موسیقی
چهارراه طالقانی ، روبروی برج آموت ، خیابان قائم ، پلاک125
آموزشگاه موسیقی
چهار راه طالقانی شمالی ، نبش بلوار ماهان
انتهای چهل و پنج متری گلشهر ، نبش خیابان درختی ، ساختمان بنویدی ، طبقه دو م ، واحد هفت
باغستان ، بین بوستان 4 و 5 ، طبقه سوم ساختمان آذر
مهرشهر ، بلوار ارم ، ابتدای خیابان افشار
بلوار باغستان ، نبش خیابان تختی ( شجاعی ) ، بالای قنادی کوهستان
افزودن صفحه شما به آموزشگاه موسیقی
آموزشگاه موسیقی کرج

هفت دليل مهم براي اينکه يادگيري موسيقي را جدي بگيريد

شايد تا به حال شنيده باشيد که در کشورهاي پيشرفته، آموزش موسيقي تا چه حد اهميت دارد و در برنامه درسي دانش آموزان از سنين کودکي قرار مي گيرد. اما چرا يادگيري موسيقي تا اين حد مهم است و چه تاثيري بر زندگي ما دارد؟

مطالعه بیشتر

1. يادگيري موسيقي تاثير فوق العاده اي بر سلامت شما دارد

اگر به شما بگوييم که يادگيري موسيقي، سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند و شما را در مقابل ويروس ها مقاوم تر مي کند، شايد بخنديد و باور نکنيد.
موسيقي تاثير بسزايي در تغيير خلق و خوي افراد و وضعيت عاطفي آن ها دارد؛ به علاوه حالات روحي و وضعيت عاطفي نيز تاثير مستقيمي بر سيستم ايمني بدن دارد. براي مثال احساسات منفي مانند خشم و عصبانيت با افزايش هورمون کورتيزول، سيستم ايمني بدن را ضعيف مي کند و اين در حاليست که حالات عاطفي مثبت مانند احساس رضايت و خوشحالي با کاهش کورتيزول، به تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي کند. بنابراين مي توان گفت موسيقي با کمک به ايجاد احساسات مثبت در شما و کاهش استرس، به تقويت سيستم ايمني شما کمک مي کند.

2. يادگيري موسيقي اعتماد به نفس شما را افزايش مي دهد

تا به حال به اين فکر کرده ايد که نوازندگان موسيقي چطور در مقابل صدها نفر روي صحنه مي روند و مي نوازند؟!  مطمئن باشيد انجام چنين کاري تنها به مهارت نوازنده بستگي ندارد و نيازمند اعتماد به نفس زيادي است. يادگيري موسيقي به شما اين فرصت را مي دهد تا خود را در شرايط مشابهي قرار دهيد. شايد بگوييد خب من که نمي خواهم در يک کنسرت و مقابل صدها نفر اجرا کنم!!
بله درست است اما نيازي نيست مخاطب شما صدها نفر باشد، شما مي توانيد تنها براي يک نفر بنوازيد. براي خانواده، در مقابل استاد موسيقي يا براي شريک زندگيتان فرقي نمي کند، مهم اين است که وقتي خودتان مي نوازيد، احساس بهتري به خود داريد و حس خوبي که در اطرافيانتان ايجاد مي کنيد، اعتماد به نفس و رضايتمندي شما را افزايش مي دهد. 
به علاوه کسب مهارت در انجام يک کار هميشه ذهنيت فرد نسبت به خودش را بهتر مي کند و يادگيري يک ساز مي تواند ابزار خوبي براي افزايش اعتماد به نفس شما باشد.

3. نواختن يک ساز حافظه شما را تقويت مي کند

طبق تحقيقات، کودکاني که از سنين پايين يادگيري موسيقي را شروع مي کنند، توانايي يادگيري بيشتري نسبت به هم سالان خود دارند. موسيقي باعث مي شود هر دو نيمکره چپ و راست مغز فعال شده و در نتيجه حافظه شما را تقويت مي کند. به طور کلي موسيقي با افزايش دقت نسبت به صدا، ريتم، ملودي و ... موجب افزايش تمرکز و در نتيجه تقويت حافظه ي شما مي شود.

4. نواختن موسيقي شما را خلاق تر مي کند

به گفته پل آلن (Paul Allen) بنيانگذار مايکروسافت، موسيقي به شما امکان مي دهد "فراتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد رفته و خود را به روشي جديد ابراز کنيد"
شما با يادگيري موسيقي مي توانيد خود را در قالب صدا ابراز کنيد. غرق شدن در يکنواختي زندگي روزمره، باعث مي شود شما کمتر خلاقيت به خرج داده و بخش خلاق مغزتان به مرور زمان بدون استفاده بماند. اما نواختن يک ساز و يادگيري موسيقي با درگير کردن هر دو نيم کره مغز و استفاده از درک منطقي و احساسات در کنار يکديگر، مغز شما را قلقلک مي دهد و خلاقيتتان را مجددا شکوفا مي کند.

5. آموزش موسيقي صبر و بردباري شما را افزايش مي دهد

اگر از کساني که در حال يادگيري ويولون هستند، بپرسيد متوجه مي شويد که ممکن است مدت زمان زيادي را صرف ياد گرفتن آرشه کشي کرده و در ابتدا تنها يک سري صداي دلخراش آرشه روي سيم هاي ويولون را تحمل کرده باشند. اما در تمام اين مدت فکر به نتيجه و نواي زيباي ويولون که خودشان مي توانند بنوازند باعث شده در طول مدت يادگيري صبور باشند تا به نتيجه ي دلخواه خود برسند. 
همه ما به دنبال سريع ترين راه ها هستيم و مي خواهيم خيلي زود به نتيجه برسيم غافل از اينکه صبر و شکيبايي ما نتايج شيريني به همراه دارد و زماني که به آن ها دست يابيم از صميم قلب بابت صبر و بردباريمان خوشحال مي شويم. در حين يادگيري موسيقي هر زمان که به عقب برگرديد و پيشرفت خود را نسبت به قبل ببينيد، احساس زيبايي از اين پيشرفت هاي ذره ذره به شما دست مي دهد و صبر کردن ديگر آنقدر ها هم سخت به نظر نمي رسد. 

6. موسيقي استرس شما را کاهش مي دهد

نواختن يک ساز و يادگيري موسيقي، اثرات مفيدي بر عملکردهاي فيزيولوژيکي بدن مي گذارد. و منجر به کاهش فشارخون، کاهش ضربان قلب و در نتيجه کاهش سطح استرس در شما مي شود.

7. يادگيري موسيقي در کنار جنبه آموزشي، يک سرگرمي فوق العاده است

اصطلاح يک تيرو و دو نشان را حتما شنيده ايد اما در رابطه با آموزش موسيقي اين اصطلاح کفايت نمي کند و احتمالا بايد بگوييم يک تير و صد نشان!!
موسيقي علاوه بر مزاياي زيادي که دارد به عنوان يک سرگرمي، بسيار لذت بخش است. تصور کنيد در يک جمع فاميلي نشسته ايد و يکي از جوانان از گوشه سالن مي گويد : برو گيتارت را بياور و برايمان بنواز؛ همه منتظر به شما نگاه مي کنند و يکي درخواست آهنگ شاد دارد ديگري درخواست آهنگ غمگين. اين تصور زيادي آشنا به نظر مي رسد. احتمالا همه ي ما حداقل يک بار چنين صحنه اي را در يکي از فيلم هاي تلويزيوني ديده ايم. اما به شما قول مي دهم که تجربه ي چنين لحظه اي در واقعيت بسيار دلچسب تر است. پس اگر هنوز نواختن يک ساز را شروع نکرده ايد از همين حالا به فکرش باشيد و تنها، ساز مورد علاقه ي خود را انتخاب کنيد.
حالا که بحثمان به ساز مورد علاقه رسيد بگذاريد به يکي از مهمترين دغدغه هاي هنرجويان هنگام شروع آموزش موسيقي بپردازيم. انتخاب ساز و اينکه چه سازي مناسب من است؟ سوال رايج خيلي از افراد مي باشد.
براي پاسخ به اين سوال ابتدا بايد انواع ساز را بهتر بشناسيم تا بتوانيم راحت تر انتخاب کنيم. بنابراين در ادامه سعي کرده ايم به معرفي سازهاي مختلف موسيقي بپردازيم.

انواع ساز هاي موسيقي

سازها را مي توان بر اساس موارد مختلفي دسته بندي کرد. براي مثال ساز ها بر اساس نحوه توليد صدا به چهار دسته زهي (سيمي)، بادي، ضربه اي (کوبه اي) و الکترونيک تقسيم مي شوند. همچنين هر کدام از اين نوع ساز ها به زيرگروه هاي ديگري تقسيم مي شوند که توضيحشان از حوصله بحث خارج است. بنابراين ما در اين مطلب سعي کرده ايم به معرفي سازهاي رايج بپردازيم.

آموزش گيتار 

گيتار يک ساز زهي است که بر اثر ارتعاش سيم هايش، صدا توليد مي کند. گيتارها به دو دسته کلي الکتريک و آکوستيک تقسيم مي شوند. گيتار آکوستيک توسط بدنه چوبي تو خاليش، صدا را تقويت مي کند و از سيم هاي فلزي استفاده مي کند. اما گيتار الکتريک به وسيله تقويت کننده الکتريکي، صدا را تقويت مي کند. همچنين در رابطه با گيتار کلاسيک مي توان گفت يکي از انواع گيتار هاي آکوستيک محسوب مي شود که بدنه ي کوچکتري داشته و از سه سيم نايلوني و سه سيم فلزي تشکيل شده است.
به طور کلي گيتار صداي مناسبي براي تمرين کردن در خانه دارد و هنگام انتخاب و خريداري مي توانيد با توجه به بودجه، اندازه و صداي آن انتخاب کنيد.

آموزش پيانو

پيانو يکي از مشهورترين سازهاي صفحه کليد دار است که به عنوان مادر سازها نيز شناخته مي شود. پيانو در سه دسته ي کلي پيانو رويال، ديواري و ديجيتال وجود دارد. منظور از پيانو رويال همان پيانوهاي بزرگي است که صداي زيبا و باشکوهي دارد و در سالن هاي بزرگ کنسرت استفاده مي شود. پيانو ديواري که نسبت به پيانو رويال ارزان تر و کم حجم تر مي باشد، براي استفاده در منزل مناسب تر است. پيانوهاي ديجيتال نسخه مدرن تري هستند که وقتي يک کليد را مي فشاريد، صداي ضبط شده اي که بر اساس الگوي پيانوي هاي آکوستيک ضبط شده است، پخش مي کنند. پيانو هاي ديجيتال نيازي به کوک کردن ندارند و در رنج قيمت کمتري نسبت به دو نوع قبلي موجود هستند. به طور کلي اگر محدوديت مالي نداشته و فضاي مناسبي در اختيار داريد مي توانيد از پيانو هاي ديواري استفاده کنيد اما اگر محدوديت مالي داشته و به تمرين بدون سر و صدا نياز داريد مي توانيد پيانوي ديجيتال بخريد.

آموزش ويولون

ويولون سازي زهي است که توسط آرشه نواخته مي شود. ويولون در دو نوع آکوستيک و الکتريک موجود است. ويولون آکوستيک همان نوع رايجي است که بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد. و اين در حاليست که ويولون الکتريک به دليل طراحي غير سنتي، وزن کمتري داشته و براي موسيقي هاي راک، پاپ و... به کار مي رود. به طور کلي ويولون ساز زيبايي است که در ابتداي يادگيري، صداي تيز و دلخراش آن ممکن است شما را دلسرد کند اما اگر صبور باشيد بعد از چند سال نواي دلنشين آن شما را دلبسته خواهد کرد.

آموزش تار

تار يکي از سازهاي موسيقي سنتي ايراني است که در دسته ساز هاي زهي قرار مي گيرد. و هنگام خريد تار حتما بايد سازهايي را انتخاب کنيد که مهر دارند، زيرا از طريق مهر مي توان به اعتبار تار پي برد. همچنين مدت يادگيري تار به ميزان تمرين و پشتکار هنرجو بستگي دارد اما به طور معمول بعد از يک سال، هنرجو مي تواند به مهارت قابل توجهي در اين زمينه برسد.

آموزش سه تار

سه تار يکي از سازهاي ملي ايران است که در دسته سازهاي زهي قرار مي گيرد. اين ساز نسبت به ديگر سازها چثه کوچکي داشته و در عين حال صداي ظريف و دلنشيني دارد. همچنين سه تار يکي از ارزان ترين سازهايي است که در رنج قيمت هاي متنوعي در بازار موجود مي باشد. 

آموزش سنتور

سنتور يکي از قديمي ترين سازهاي ايراني به شمار مي رود که از طريق ايران به کشورهاي غربي و شرقي نيز وارد شده است. جنس آن تماما از چوب مي باشد و شکلي ذوزنقه مانند دارد. نوازندگي سنتور به وسيله دو چوب نازک به نام مضراب انجام مي شود. و از جمله سازهايي است که از همان ابتدا مي توانيد نواي دلپذيري بنوازيد و يادگيري دوره مقدماتي آن به طور معمول هشت الي نه ماه طول مي کشد.

آموزش دف

دف يکي از سازهاي کوبه اي ايراني است که در بين بانوان محبوبيت زيادي دارد. دف در گذشته در مراسم عرفاني کاربرد داشته و امروزه هم به صورت تکي هم براي همراهي ديگر سازها استفاده مي شود.


با اينکه سازهاي پرطرفدار را معرفي کرديم اما انواع ساز به همين محدود نمي شود و سازهاي محبوب ديگري چون تنبک، کمانچه، فلوت، قانون و.... وجود دارد که در مقاله هاي بعدي به معرفي آن ها مي پردازيم.

بهترين آموزشگاه هاي موسيقي کرج

اگر تا کنون به يادگيري موسيقي مشغول نشده ايد، با توجه به اهميت يادگيري موسيقي و تاثيرات فوق العاده آن بر زندگي، در اولين فرصت ساز مورد علاقه خود را انتخاب کرده و شروع به يادگيري آن نماييد. همچنين ما در وبسايت کرج تبليغ براي راحتي شما عزيزان ليستي از بهترين آموزشگاه هاي موسيقي کرج را در مناطق مختلف کرج اعم از گوهردشت، عظيميه، جهانشهر، مهرشهر، فرديس و ... جمع آوري کرده ايم. کافي است در قسمت بالا، منطقه ي مورد نظر خود را انتخاب کرده و ليستي از آموزشگاه هاي موسيقي آن منطقه در اختيار شما قرار خواهد گرفت.

محله های آموزشگاه موسیقی