چشم پزشک کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین چشم پزشک های کرج که به درمان بیماری های چشم، جراحی لیزیک، جراحی لازک، تجویز عینک، درمان آب مروارید، لیزر درمانی، اصلاح پیرچشمی، درمان آستیگمات و ... می پردازند.
جراح و متخصص چشم از فرانسه | ویزیت و اعمال جراحی سرپایی در ۲ مطب فعال کرج_فردیس
چشم پزشک
کرج ، چهارراه طالقانی شمالی ، بعد از اداره پست ، بن بست شهدای پزشک ، درب حیاط
فوق تخصص و جراح چشم ، فوق تخصص قرنیه ، لیزیک ، جراحى مدرن آب مروارید ، جراحی زیبایی پلک و ابرو | عضو آکادمى جراحان چشم اروپا و آمریکا ESCRS
چشم پزشک
خيابان دكتر بهشتى ، بين ميدان شهدا و چهارراه طالقانى ، جنب داروخانه دكتر فاطمى ، ساختمان سينا ، طبقه دوم
فروش و ساخت عینک طبی و آفتابی | طرف قرداد با ✓SOS انلاین ✓بیمه سینا ✓بانک صادرات ✓دارندگان نیک کارت (اقساط) ✓باشگاه مشتریان پاسارگاد
چشم پزشک
کرج ، فردیس ، بین فلکه دوم و کانال ، نبش خیابان 18 جدید ، ساختمان پزشکان حضرت خدیجه ، عینک سازی روژان
عظيميه ، ميدان مهران ، جنب بيمارستان تخت جمشيد ، ساختمان پزشكان كوروش
جهانشهر ، بلوار مولانا ، جنب پارک خانواده
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، برج آرین ، طبقه 10 ، واحد 29
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، برج آرین ، طبقه 10 ، واحد 29
چهارراه طالقانی ، ساختمان پزشکان نیلوفر ، طبقه 7 ، واحد26
چهار راه طالقانى ، بعد از اداره پست به سمت آزادگان ، نبش كوچه شهروز
بلوارطالقانی شمالی
افزودن صفحه شما به چشم پزشک
چشم پزشک کرج

جراح و متخصص چشم در کرج

چشم ها مهمترين حواس پنجگانه انسان هستند و حفظ سلامت آن ها اهميت زيادي دارد. تخصص چشم شاخه اي از پزشکي است که با آناتومي، فيزيولوژي و بيماري هاي مربوط به چشم، پلک و مجراي اشک سر و کار دارد. چشم انسان ممکن است دچار حوادث و بيماري هاي مختلفي مانند آب مرواريد، پيرچشمي، دوربيني، نزديک بيني، گل مژه، عفونت هاي چشمي و ... شود که چشم پزشک به تشخيص و درمان اين بيماري ها پرداخته و در صورت لزوم جراحي چشم را انجام مي دهد.

مطالعه بیشتر

شايع ترين بيماري هاي چشم

از آنجايي که چشم ها مهمترين عضو بدن هستند، کوچکترين علائمي در آن ها را هم بايد جدي گرفت تا از بروز بيماري هاي چشمي جلوگيري کرد. به طور کلي برخي از رايج ترين بيماري هاي چشمي عبارتند از:

1. آلرژي چشم

آلرژي چشمي اولين مشکل شايع چشمي در جهان است و علل زيادي مانند آلودگي هوا، تابش مستقيم خورشيد، گرد و غبار، استفاده از لوازم آرايشي نامناسب و ... سبب بروز آن مي شود. همچنين قرمز شدن سفيدي چشم، خارش چشم ها، التهاب پلک، حساسيت به نور و تاري ديد از جمله علائم آلرژي چشم مي باشد.

2. آب مرواريد يا کاتاراکت

آب مرواريد يکي ديگر از بيماري هاي شايع چشم است که يک توده کوچک جلوي چشم را گرفته و عدسي چشم شفافيت خود را از دست مي دهد. در اين بيماري چشم به درستي کار مي کند اما به علت وجود يک مانع بر روي عدسي چشم، نور به شبکيه ي چشم نمي رسد و در نتيجه شخص، تصاوير را کدر و ناواضح مي بيند. با وجود اينکه اين بيماري بيشتر در سالمندان ديده مي شود، برخي از عوامل مانند ديابت کنترل نشده، مصرف برخي داروها مانند کورتيزون، التهابات داخل چشم و ضربه هاي چشمي هم مي توانند سبب بروز آب مرواريد بشوند.

3. آب سياه يا گلوکوم

آب سياه يا گلوکوم يکي از بيماري هاي شايع مربوط به چشم است که به عصب بينايي آسيب زده و درصورت عدم درمان منجر به نابينايي مي شود. عصب بينايي وظيفه انتقال اطلاعات بينايي به مغز را دارد و در صورت آسيب، نقاط کوري چشم گسترش مي يابد. همچنين اين بيماري علائم خاصي ندارد و به همين دليل اغلب آن را دزد بينايي مي نامند. بهترين راه براي جلوگيري از بروز چنين مشکلي، چکاپ چشم و سر زدن هاي هر چند وقت يک بار به چشم پزشک است.

4. تباهي لکه زرد يا دژنراسيون ماکولا

به طور کلي ماکولا قسمت حساس به نور شبکيه و مسئول ديد مستقيم و واضح است که براي کارهايي مانند رانندگي و مطالعه لازم است. بيماري دژنراسيون ماکولا به شبکيه چشم آسيب زده و سبب تاري چشم و از دست دادن مرکز ديد مي شود. همچنين اين بيماري وابسته به سن است و معمولا در افراد بالاي 50 سال ايجاد مي شود.

5. بلفاريت

بلفاريت به معني التهاب پلک ها مي باشد و معمولا قسمت رويش مژه ها را در هر دو پلک درگير مي کند. سرخي چشم ها، سوزش، حالت روغني در پلک ها، حساسيت نسبت به نور، خارش، تکرر پلک زدن، سوزش يا تير کشيدن چشم از جلمه علائم بروز اين بيماري است. و مواردي چون شوره سر و ابروها، عفونت باکتريايي، عملکرد نامناسب غدد روغني پلک چشم، واکنش هاي آلرژيک و شپش مژه باعث بروز اين مشکل مي شوند.

6. خشکي چشم

سندرم خشکي چشم يا DES (Dry eye syndrome)، به علت وجود نقص در کيسه اشک اتفاق مي افتد و ممکن است با سوزش يا خارش همراه باشد. به طور کلي اشک ها يک ترکيب پيچيده از آب، روغن هاي چرب و مخاط مي باشند که علاوه بر حفاظت از چشم ها، به نرم و تميز بودنشان نيز کمک مي کنند. گاهي اوقات مشکلاتي مانند ديابت، لوپوس، اختلالات تيروئيدي، کمبود ويتامين A، جراحي چشم ليزري و يک سري داروهاي خاص مانند آنتي هيستامين سبب بروز مشکل در کيسه اشک و در نتيجه خشکي چشم مي شوند.

7. عيوب انکساري

براي اينکه چشم ها خوب ببينند، اشعه هاي نور بايد توسط قرنيه و عدسي شکسته شده و روي شبکيه متمرکز شوند و شبکيه تصويري که توسط اين اشعه هاي نوري دريافت مي کند را از طريق عصب بينايي به مغز مي فرستد. عيب انکساري به اين معناست که چشم ها نمي توانند نور مناسب را شکسته کنند و در نتيجه فرد تصوير تاري مي بيند. عيوب انکساري انواع مختلفي دارند که شامل نزديک بيني، دوربيني، آستيگمات (انحراف ديد) و پيرچشمي مي باشند. همچنين براي درمان و تصحيح اين عيوب در مرحله اول مي توان از عينک و لنز هاي تماسي کمک گرفت. و در مرحله ي بعد مي توان با استفاده از روش هاي جراحي ليزيک، کراتوتومي آستيگماتيک و کراتوتومي فوتورفراکتيو به حل اين مشکلات پرداخت.

8. مگس‌پران يا فلوتر چشم (Eyes floater)

مگس پران يا فلوتر چشم شبيه به زماني است که با استفاده از يک شيشه ي عينک کثيف و پر از لکه بنگريد. فلوتر چشم در واقع رشته ها يا نقطه هاي ريزي در چشم است که جلوي بينايي را مي گيرد و به شکل نقطه، خط، تار عنکبوت، لکه هاي طوسي يا سياه رنگ ظاهر مي شود. همچنين مواردي مانند آسيب خارجي به چشم، نزديک بيني، تورم و التهاب، ديابت، تومورهاي داخلي چشم و ميگرن ممکن است سبب بروز اين بيماري بشوند.

9. بيرون زدگي چشم يا پروپتوز

معمولا در حالت عادي، قسمت سفيد رنگ بالاي عنبيه چشم نبايد بدون بالا بردن پلک، قابل ديدن باشد و در صورت بيرون زدگي غيرطبيعي چشم ها اين قسمت بدون بالا بردن پلک ها ديده مي شود. بيرون زدگي چشم ها ممکن است سبب بروز مشکلاتي چون خشکي قرنيه، آماس چشم و ... شود يا به مرور زمان و با بالا رفتن سن، افزايش يابد. همچنين شايع ترين علت بروز اين مشکل، بيماري گريوز (نوعي پرکاري تيروئيد) مي باشد که سلول هاي ايمني به تيروئيد حمله کرده، در چشم جمع شده و سبب بزرگ شدن بافت چربي و عضلات اطراف چشم مي شود و در نتيجه چشم ها را به سمت جلو و بيرون فشار مي دهد.

10. انحراف چشم يا استرابيسم

استرابيسم يا انحراف چشم به حالتي گفته مي‌شود که چشم‌ها با يکديگر هماهنگي کافي نداشته و به دو سوي متفاوت اشاره مي‌کنند. انحراف چشم در کودکان مشکل شايعي مي باشد و در حدود 4 درصد کودکان ديده مي شود. با اين حال زماني که اين مشکل در سنين بالاتر بروز مي کند، ممکن است بر روابط اجتماعي، اعتماد به نفس و حتي موقعيت هاي شغلي فرد مبتلا تاثير بگذارد. همچنين درمان اين بيماري بسته به علت آن متفاوت است و معمولا از روش هاي مختلفي مانند تجويز عينک، جراحي و ... استفاده مي شود.

انواع جراحي هاي چشم

به طور کلي بسته به نوع بيماري، روش درمان متفاوت است و معمولا از روش هايي مانند تجويز عينک، دارو درماني و جراحي استفاده مي شود. همچنين جراحي هاي مربوط به چشم انواع مختلفي دارند که عبارتند از:
•  جراحي ليزيک
•  جراحي لازک
•  PRK (جراحي ليزر چشم)
•  جراحي کاتاراکت (جراحي آب مرواريد)
•  جراحي هاي مجاري اشکي
•  جراحي هاي شبکيه
•  جراحي پلاستيک پلک

سوالات متداول درباره ي چشم پزشک

اپتومتريست کيست و چه فرقي با متخصص چشم پزشک دارد؟

اپتومتريست يا بينايي سنج، کارشناسي است که در زمينه هاي مانند تعيين نمره چشم، تشخيص بيماري هايي که با دستگاه هاي تخصصي مشخص مي شوند، تجويز عينک طبي، تجويز لنزهاي تماسي، چکاپ چشم و انجام تست هاي مختلف بينايي سنجي فعاليت مي کند. و اين در حاليست که اپتومتريست توانايي انجام عمل جراحي و درمان بيماري هاي تخصصي چشم را ندارد و براي چنين مواردي بايد به متخصص چشم پزشک مراجعه شود.

در صورت بروز چه علائمي بايد به چشم پزشک مراجعه کنيم؟

خستگي بيش از حد چشم ها، تاري ديد، کاهش بينايي، بروز هرگونه تغيير در بينايي، دوبيني، ديدن سايه کنار اجسام، ديدن نقاط تاريک در مرکز ديد، افتادگي پلک، انحراف چشم ها، ريزش غيرعادي اشک، سوزش چشم ها، قرمزي بيش از حد چشم ها و ... از جمله علائمي است که در صورت مشاهده ي آن ها بايد به چشم پزشک مراجعه کنيم.

يک چشم پزشک خوب چه ويژگي هايي دارد؟

يک چشم پزشک خوب بايد صبور باشد و به صحبت هاي بيمار با دقت گوش دهد تا بتواند از طريق اطلاعاتي که فرد راجع به بيماريش مي گويد، تحليل بهتري نسبت به علائم بيماري داشته و در نتيجه تشخيص درستي داشته باشد. همچنين يک پزشک خوب بايد بتواند به سوالات بيمار با صبر و شکيبايي پاسخ دهد تا هرگونه ابهام و نگراني درباره ي بيماري اش را برطرف کند. از اين رو ما در بانک مشاغل کرج تبليغ ليستي از بهترين متخصصين چشم پزشکي کرج را جمع آوري کرده ايم.

محله های چشم پزشک