متخصص ارتوپدی کرج

لینک با موفقیت کپی شد.
انتخاب محله
لیستی از بهترین متخصص های ارتوپدی کرج که خدمات مختلفی شامل درمان شکستگی، درمان آرتروز، تعویض مفصل زانو، تعویض مفصل لگن، جراحی ستون فقرات، جراحی های ارتوپدی و ... می پردازند.
اسگن و ارزیابی پا ..طراحی ساخت انواع کفش و کفی و صندل طبی و انواع ارتز پروتز
متخصص ارتوپدی
خیابان شهید بهشتی ، بعد از خیابان استانداری ، نرسیده به کسری ، برج نگین البرز ، طبقه ششم ، واحد 1
خدمات ارتوپدی آسیب های ستون فقرات آسیب های منیسک زانو آسیب های رباط صلیبی زانو تعویض مفاصل زانو ولگن درمان انواع شکستگی ها درمان آرتروز زانو
متخصص ارتوپدی
فردیس ، بین فلکه اول و سه راه حافظیه ، خیابان چهارم (شهید عطایی) ، پلاک 98 مرکز درمانی سپنتا
جراح و متخصص استخوان و مفاصل (بورد ارتوپدی) دارای گواهینامه بین الملی AO از سوئیس
متخصص ارتوپدی
فردیس ، بین فلکه اول و سه راه حافظیه ، خیابان چهارم ، پلاک 98 مرکز درمانی سپنتا
متخصص ارتوپدی
چهارراه طالقانی ، ابتدای طالقانی جنوبی ، کوچه شهید مصطفی خمینی ، ساختمان پزشکان طالقانی ، طبقه 2 ، واحد 4
متخصص ارتوپدی
چهارراه طالقانی ، به سمت میدان شهدا ، نرسیده به خیابان بیمارستان کمالی ، ساختمان پزشکان 110 ، طبقه دوم
متخصص ارتوپدی
چهارراه طالقانی ، نبش پل ، برج شاه کرم ، طبقه 5
جهانشهر ، بیمارستان مدنی
بلوار دانش آموز ، جنب بیمارستان قائم ، خیابان شهید حیدرخانی ، مرکز پزشکی امین ، طبقه اول ، واحد ۲
بلوار طالقانی جنوبی ، چهارراه هفت تیر ، ساختمان یاس ، طبقه اول ، واحد ۱۰۴
ميدان شهدا ، نرسیده به چهارراه طالقانی ، ساختمان ارم ، طبقه اول
افزودن صفحه شما به لیست متخصص ارتوپدی
متخصص ارتوپدی کرج

دکتر ارتوپدي در کرج کيست؟

سيستم حرکتي انسان شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و بافت هاي ديگري است که در اندام هاي حرکتي وجود دارند. و متخصص ارتوپدي، جراحي است که در حيطه سيستم حرکتي بدن، فعاليت دارد. اما وقتي مي گوييم جراح، به اين معني نيست که متخصص ارتوپدي فقط جراحي انجام مي دهد. بلکه تشخيص و درمان هر نوع بيماري در زمينه ي سيستم حرکتي بدن، به عهده ي دکتر ارتوپد مي باشد.
کلمه ي ارتوپد از ترکيب دو کلمه ي ارتو به معناي صاف و پدي به معناي کودک تشکيل شده است. علت اين نام گذاري به حيطه ي فعاليت اولين پزشکان اين حوزه مربوط مي شود که کارشان، صاف کردن اندام ها در بچه هايي با دست، پا يا ستون فقرات کج بود. و امروزه حيطه فعاليت متخصصين ارتوپدي از صاف کردن اندام فراتر رفته و موارد زيادي را در بر مي گيرد که در ادامه بررسي مي کنيم.

 

مطالعه بیشتر

حيطه فعاليت متخصص ارتوپدي

متخصص ارتوپدي که جراح استخوان و مفاصل هم ناميده مي شود، به تشخيص و درمان مشکلات سيستم حرکتي انسان مي پردازد. به طور کلي برخي از مشکلات و بيماري هايي که در حيطه ي فعاليت دکتر ارتوپدي قرار مي گيرند، عبارتند از:
• شکستگي استخوان
• آسيب هاي استخوان و مفاصل ناشي از کشيدگي، در رفتگي و رگ به رگ شدن
• پاره شدن تاندون ها و رباط ها
• اختلالات ناشي از آسيب هاي ورزشي
• آسيب ستون فقرات
• تعويض مفصل زانو
• تعويض مفصل لگن
• درمان آرتروز
• درمان مشکلات مربوط به ساييدگي مفاصل
• آسيب رباط صليبي (يکي از رباط هاي مهم مفصل زانو)
• جراحي مفاصل
• درمان مشکلات ناشي از عفونت اندام ها
• تومورهاي استخوان و بافت هاي نرم اندام حرکتي
• بيماري هاي مادرزادي اندام هاي حرکتي
• پوکي استخوان

رايج ترين عمل هاي جراحي ارتوپدي

با اينکه اکثر افراد، تصور مي کنند که جراح ارتوپد فقط جراحي انجام مي دهد و براي درمان مشکلات از اين روش استفاده مي کند، اينطور نيست و جراحي آخرين روش درماني است که يک دکتر ارتوپد از آن استفاده مي کند. به طور کلي برخي از رايج ترين جراحي هايي که پزشکان ارتوپد انجام مي دهند عبارتند از:

1. آرتروسکوپي

آرتروسکوپي به معناي ديدن داخل مفصل است و آرتروسکوپ وسيله اي است که از آن براي ديدن داخل مفاصل، درمان پارگي ليگامان در شانه و زانو، خروج بافت هاي ملتهب، درمان سندرم کانال کارپ در مچ دست، ترميم و خروج غضروف هاي آسيب ديده و ... استفاده مي شود. آرتروسکوپ در واقع از يک لوله فلزي توخالي به اندازه ني و يک دوربين فيلمبرداري قوي در انتهاي اين لوله تشکيل شده است. که پزشک متخصص ارتوپدي از طريق يک شکاف ميليمتري اين ميله را وارد فضاي مفصلي کرده و پس از ديدن تصاوير تهيه شده توسط دوربين در صورت لزوم شکاف ديگري ايجاد کرده و اقدام به جراحي مي نمايد.

2. آرتروپلاستي (تعويض مفصل)

مفاصل به دلايل مختلفي مانند آرتروز، روماتيسم، عفونت داخلي، تومورهاي بافت نرم و ... آسيب ديده و کارايي خود را از دست مي دهند. آرتروپلاستي يک عمل جراحي است که سطوح متحرک مفاصلي که آسيب ديده اند را برداشته يا به طور کامل جايگزين مي کنند. به طور کلي در طول آرتروپلاستي مفصل، جراح ارتوپد با استفاده از وسايل مخصوص، قسمت هاي آسيب ديده را جدا کرده و با اجزاي مصنوعي مانند ايمپلنت ها جايگزين مي کند.

3. استئوتومي

استئوتومي نوعي عمل جراحي براي تصحيح طول استخوان (کوتاه و بلند کردن استخوان) و تصحيح امتداد استخوان مي باشد. در اين نوع عمل جراحي، استخوان بيمار توسط جراح و به صورت کنترل شده اي برش داده شده و شکسته مي شود تا اقدامات اصلاحي انجام شود و پس از آن به وسيله پيچ و پلاک در وضعيت مناسب قرار مي گيرد تا مجددا جوش بخورد.

4. ترميم شکستگي استخوان

ترميم شکستگي استخوان، يک روش جراحي مي باشد که براي درمان شکستگي هاي موجود در مچ پا، ساق پا، لگن، دنده و بازو انجام مي شود و در طول آن، استخوان ها را به وسيله ي ايجاد برش ترميم کرده و پس از آن به کمک پيچ و اسپلينت، ثابت مي کنند.

5. فيوژن

فيوژن يک نوع عمل جراحي خشک کردن مهره ها در ستون فقرات است که در آن، دو يا چند مهره را به هم متصل مي کنند. اين جراحي به دلايل مختلفي مانند صاف شدن بدشکلي، پيشگيري از بدشکلي، درمان عفونت هاي مغزي، از بين بردن درد هاي مربوط به اعصاب و جبران آسيب هاي متعدد ديسک هاي ستون فقرات و مهره ها انجام مي شود.

6. پيوند استخوان

زماني که استخوان ها جوش نمي خورند، از پيوند استخوان استفاده مي شود. در اين روش استخواني که از محل ديگري تهيه شده است را در قسمت که جوش نخورده است قرار مي دهند و با مکانيسم هاي مختلفي، روند جوش خوردگي را تحريک مي کنند.

7. ترميم بافت هاي آسيب ديده

در اين نوع عمل جراحي براي ترميم بافت هاي نرم آسيب ديده مانند تاندون و رباط، از بافت ديگر بخش ها استفاده کرده و پيوند مي دهند تا بافت آسيب ديده، ترميم شود.

سوالات متداول راجع به متخصص ارتوپدي

متخصص ارتوپدي در معالجه کدام قسمت هاي بدن، تخصص دارد؟

متخصصين ارتوپدي به تشخيص و درمان مشکلات و اختلالات مربوط به سيستم حرکتي انسان مي پردازند. و به طور کلي مي توان گفت درمان هرگونه مشکل در استخوان ها و مفاصل قسمت هايي از بدن مانند دست، مچ دست، پا، مچ پا، زانو، شانه، آرنج، گردن، پشت و لگن در حيطه ي وظايف آنان است.

شايع ترين دلايل مراجعه به متخصصين ارتوپدي چيست؟

برخي از رايج ترين دلايل مراجعه به جراحان ارتوپدي عبارتند از:
• پوکي استخوان
• جراحي ستون فقرات
• جراحي هاي مربوط به شانه و دست
• جراحي تعويض مفصل زانو
• درمان آسيب هاي ورزشي
• جراحي تومورهاي استخواني

آيا پزشکان ارتوپدي تنها از روش جراحي براي درمان استفاده مي کنند؟

اين تصور که جراحان ارتوپد تنها جراحي انجام مي دهند يک تصور اشتباه است. به طور کلي متخصصين ارتوپدي پس از تشخيص بيماري، با توجه به شرايط بيمار از روش هايي مانند دارو درماني، تغيير شيوه زندگي، فيزيوتراپي و توانبخشي استفاده مي کنند و در نهايت اگر لازم باشد با توجه به نوع بيماري از روش هاي جراحي ارتوپدي استفاده مي کنند.

منظور از ارتوپدي فني چيست؟

ارتوپدي فني يکي از رشته هاي وابسته به پزشکي است که به توليد ارتز و پروتز و آموزش بيمار براي استفاده از آن ها مي پردازد. همچنين ارتز به معني وسايلي است که در کنار اندام ها قرار گرفته و حرکات آن ها را کنترل مي کنند. و پروتز به معني اندام هاي مصنوعي مي باشند که براي بيمار ساخته شده و جاي اندام طبيعي از دست رفته را مي گيرند.

محله های متخصص ارتوپدی