متخصص رادیوتراپی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
انجام کلیه اسکن های ایزوتوپ | قلب ، تیروئید ، کلیه ، ریه ، کبد و طحال ، مغز ، استخوان و غیره | کلینیک تشخیصی-درمانی بیماریهای تیروئید ( گواتر ) اسکن تمام بدن با ید 131 و F.N.A | | آزمایشگاه | F.T.I -...
متخصص رادیوتراپی
بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ، اول پ...
مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی |
متخصص رادیوتراپی
عظیمیه ، نرسیده به میدان مهران ، پلاک 44...
متخصص پرتو درمانی
متخصص رادیوتراپی
خيابان بهشتي ، نرسیده به چهارراه طالقانی...
متخصص رادیوتراپی
میدان شهدا ، خیابان بهار ، کوچه شهید طاه...
متخصص رادیوتراپی
خیابان شهید بهشتی ، بین چهارراه طالقانی ...
متخصص رادیوتراپی
بلوار طالقانی شمالی ، بین داروخانه دکتر ...
متخصص رادیوتراپی
میدان شهدا ، خیابان بهار ، کوچه شهید طاه...
متخصص رادیوتراپی
میدان شهدا ، خیابان بهار ، کوچه طاهری ، ...
متخصص رادیوتراپی
عظیمیه ، میدان مهران ، جنب بیمارستان تخت...
متخصص رادیوتراپی خود را به این لیست اضافه نمایید.

رادیوتراپی چیست و رادیوتراپیست کیست؟

رادیوتراپیست یک متخصص است که از اشعه یونیزه کننده برای معالجه بیماری، معمولاً سرطان استفاده می‌کند. رادیوتراپیست همچنین مسئول جمع‌آوری اطلاعات مربوط به بیمار و استفاده از این اطلاعات با برنامه ریزی برای درمان بیمار است. گاهی اوقات یک رادیوتراپیست، رادیو گرافی درمانی نیز نامیده می‌شود.

متخصص رادیوتراپی

رادیوتراپیست در تیمی از متخصصان که به مراقبت و معالجه بیماران مبتلا به سرطان می‌پردازند، تحت راهنمای یک سرطان شناس پرتونگاری مشغول به کار خواهند بود. آنها معمولاً در یکی از سه زمینه اصلی شبیه سازی، برنامه ریزی و درمان، به صورت چرخشی فعالیت می‌کنند.

شبیه سازی شامل، جمع‌آوری تمام داده‌های مربوط به برنامه ریزی و معالجه بیمار است. رادیوتراپیست یادداشت‌های مربوط به بیمار را می‌خواند و هرگونه آزمایش یا اسکن رادیوگرافی مانند اشعه ایکس، CT اسکن و MRI را که ممکن است بیمار انجام دهد، بررسی می‌کند که تومور در کجا واقع شده است. چنانچه اشاره شده است با ورود بیمار، پرتودرمان روند کار را برای بیمار توضیح می‌دهد و به هر سوالی پاسخ می‌دهد. این مهم است که رادیوتراپیست، فردی احساسی و در عین حال حرفه ای باشد زیرا می‌تواند یک دوره عاطفی برای بیمار و خانواده آنها باشد.

پرتودرمان از یک شبیه‌ساز (دستگاه شبیه به دستگاه درمان) یا یک اسکنر CT استفاده می‌کند تا داده هایی را که برای برنامه ریزی درمان بیمار استفاده می‌شود، جمع‌آوری کند. این بیمار در همان موقعیتی قرار دارد که تحت درمان قرار می‌گیرند. این ممکن است به استفاده از وسایلی مانند ماسک مخصوص ترمو پلاستیک گردن و زانو باشد تا بیمار تا حد امکان بی تحرک باشد.

(امتیاز 4.6 | 3033 رای)