سونوگرافی و رادیولوژی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
لیست بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی کرج شامل معرفی انواع خدمات سونوگرافی بارداری، سونوگرافی داپلر، سونوگرافی چشم، سونوگرافی سه بعدی، سونوگرافی چهاربعدی
سونوگرافی و رادیولوژی ساده و تخصصی | رادیولوژی ساده و رنگی تمام دیجیتال | پانورکس (OPG) | ترنس واژینال | سونوگرافی NT ، NB و ...
سونوگرافی و رادیولوژی
حصارک ، جنب سرم سازی رازی ، روبروی خیابان انقلاب ، جنب داروخانه تخت جمشید ، ساختمان داریوش ، طبقه اول
کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی پرتو | مدیریت : دکتر محمدرضا طالقانی | تمامی رادیولوژی و سونوگرافی های رنگی ، سه بعدی ، آنومالی جنین و... در این مرکز انجام میگیرد.
سونوگرافی و رادیولوژی
کرج چهارراه طالقانی . اول زیرگذر از سمت میدان شهدا . روبروی فرش مشهد . ساختمان پردیس . بلوک 2 . طبقه اول
کلینیک سونو گرافی ورادیولوژی وماموگرافی دکتر میترافتح آبادی ماموگرافی و سونوگرافی پستان سونو گرافی چهار بعدی غربالگری وانومالی جنین
سونوگرافی و رادیولوژی
45 متری گلشهر ، چهارراه گلزار ، جنب بانک سپه ، ساختمان آریا ، طبقه اول
دکتر بهروز هادی نیا متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
سونوگرافی و رادیولوژی
باغستان غربی ، خیابان بوستان 14 ، مرکز پزشکی فرسام ، طبقه اول
موسسه تصویر برداری پزشکی پارسیان ارائه کننده کلیه خدمات رادیولوژی شامل رادیوگرافی های عمومی و تخصصی بزرگسالان و اطفال
سونوگرافی و رادیولوژی
چهارراه طالقانی ، روبروی هلال احمر ، ابتدای بلوار قائم ، نبش کوچه مصطفی خمینی
مرکز تصویربرداری پزشکی پارس مجهز ترین مجموعه تشخیص پزشکی استان البرز
سونوگرافی و رادیولوژی
کرج ، چهار راه طالقانی طالقانی جنوبی ایستگاه تاكسی درختی كوچه شهید عابدینی ، ساختمان پارس ، پلاک 9 ، مرکز تصویر برداری پزشکی پارس
مسئول رادیولوژی : سرکار خانم دکتر میمنت ظفر بالانژاد | عضو هیات علمی دانشگاه | رادیولوژی ، مامو گرافی ، پانورکس ، سنجش تراکم استخوان ، سونوگرافی ، کالر
سونوگرافی و رادیولوژی
گوهردشت ، بعد از سه باندی ، نرسیده به خیابان داریوش ، روبروی عینک دانشجو ، کوچه شهید گروسی ، پلاک 37
سونوگرافی و رادیولوژی
کرج ، فلکه اول گوهردشت ، ابتدای مطهری ، ساختمان البرز واحد ۸ ، موسسه ، سونوگرافی و رادیولوژی دکتر نبی پور اشرفی
سونوگرافی و رادیولوژی
خیابان شهید بهشتی ، ضلع جنوبی پل میانجاده ، مجتمع تجاری تخصصی البرز ، بلوک A ، طبقه سوم
سونوگرافی و رادیولوژی
چهار راه طالقانی ، به سمت میدان سپاه ، بعد از بانک ملی ، نرسیده به میدان سپاه ، نبش خ کسری ، جنب بانک صادرات
(امتیاز 4.8 | 511 رای)
افزودن شغل شما به سونوگرافی و رادیولوژی
سونوگرافی و رادیولوژی کرج

رادیولوژی کرج چیست و چه کاربردی دارد؟

رادیولوژی ابزاریست که توسط آن پزشکان می توانند آنچه که در بدن اتفاق می افتد را دیده و درک کنند. هدف از رادیولوژی، تشخیص مشکلات داخلی و جلوگیری از صدمه و آسیب های بیشتر است. با استفاده از رادیولوژی می توان از شکم، معده، روده، کلیه ها و ... تصاویر رنگی با وضوح بالا تهیه کرد و به پزشکان در فرآیند تشخیص و درمان کمک کرد.

مطالعه بیشتر

کاربردهای رایج رادیولوژی در کرج

 • تشخیص شکستگی ها
 • تغییرات در شکل ستون فقرات
 • لغزش مهره ی کمر و ستون فقرات
 • تشخیص آسیب هایی که باعث کمردرد می شوند
 • رادیولوژی دندان
 • برررسی ریه، شکم، مری، معده، روده، کلیه ها، سنگ کلیه، لوزه سوم و ...

سونوگرافی کرج چیست و چه کاربردی دارد؟

سونوگرافی هم مانند رادیولوژی یک دستگاه تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا، اندام ها و ساختارهای داخلی بدن را نشان می دهد. سونوگرافی به دلیل استفاده از امواج صوتی، برای بدن ضرری ندارد و همچنین در حین انجام آن، بیمار احساس ناراحتی نمی کند.

کاربردهای رایج سونوگرافی در کرج

 • ارزیابی علائم درد، تورم، عفونت
 • ارزیابی اعضای داخلی مانند کبد، کیسه صفرا، طحال، پانکراس، کلیه، مثانه
 • بررسی رحم و جنین 
 • ارزیابی چشم
 • بررسی تیروئید و پاراتیروئید
 • ارزیابی مغز، مفاصل و ستون فقرات نوزاد
 • تشخیص بعضی از بیماری های قلبی شامل مشکلات دریچه و ناراحتی های قلبی

انواع سونوگرافی

سونوگرافی انواع مختلفی دارد که در مراکز سونوگرافی کرج ارائه می شوند. برخی از آن ها عبارتند از:

1. سونوگرافی بیرونی در کرج

این نوع سونوگرافی روی سطح بیرونی بدن انجام می شود به طوری که ژل را روی پوست بیمار زده و سپس مبدل را بر روی قسمتی از بدن که مورد نیاز است، حرکت می دهند.

2. سونوگرافی داخلی داخلی در کرج

سونوگرافی داخلی زمانی که پزشک نیاز به معاینه اندام داخلی بدن اعم از تخمدان، رحم، غده پروستات و ... دارد، به کار می رود به صورتی که مبدل در داخل واژن (در زنان) یا مقعد (در مردان) قرار می گیرد.

3. سونوگرافی اندوسکوپیک در کرج

در این حالت لوله آندوسکوپ که یک لوله انعطاف پذیر است، از طریق دهان یا مقعد وارد دستگاه گوارش می شود و از بیرون به دستگاه سونوگرافی متصل شده و تصاویر لازم را نشان می دهد.

4. سونوگرافی بارداری در کرج

برای کنترل روند بارداری و رشد جنین در طول دوره بارداری، چندین بار سونوگرافی انجام می شود. اولین بار برای تشخیص ساک حاملگی و بررسی احتمال حاملگی خارج از رحم، سونوگرافی انجام می شود. سپس سونوگرافی NT برای بررسی غربالگری در سه ماه اول انجام می شود. در سه ماه دوم بارداری نیز، سونوگرافی آنومالی برای تشخیص هرگونه نقص و مشکلی در فرآیند رشد جنین انجام می شود. و در نهایت بعد از هفته بیست و هشتم حاملگی، آخرین سونوگرافی برای بررسی نهایی میزان رشد جنین انجام می شود. 

 5. سونوگرافی شکمی در کرج

سونوگرافی شکم جهت بررسی موارد مختلفی مانند کبد، کیسه صفرا، طحال، پانکراس و کلیه ها انجام می شود. به علاوه شناسایی آنوریسم آئورت شکمی نیز یکی از رایجترین کاربردهای سونوگرافی شکمی است.

6. سونوگرافی سینه در کرج

رایج ترین دلیل سونوگرافی سینه، تشخیص ناهنجاری های آن می باشد. به طور کلی سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در بین زنان است و این در حالیست که در صورت تشخیص زودهنگام این بیماری که در مرحله اول توسط سونوگرافی انجام می شود، می توان از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

7. سونوگرافی چشم در کرج

سونوگرافی چشم به دو صورت روی پلک و روی سطح قرنیه چشم برای بررسی کره چشم، فضای پشت چشم و بیماری های احتمالی چشم ها انجام می شود.

8. سونوگرافی داپلر عروق 

به طور کلی سونوگرافی داپلر عروق به منظور بررسی جریان خون در رگ ها استفاده می شود. در بیماری های عروقی، عروق قلب یا مغز درگیر می شوند و سونوگرافی داپلر به پزشک کمک می کند تا جریان خون در رگ ها را بررسی کرده و قسمت های مسدود شده جریان خون را تشخیص دهد.

سونوگرافی و رادیولوژی چه فرقی دارند؟

در رادیولوژی یا رادیوگرافی از اشعه ایکس استفاده می شود اما در سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود که ضرری برای بدن ندارد.
همچنین از رادیولوژی برای تصویربرداری از قسمت های سخت بدن استفاده می شود و از سونوگرافی برای تصویربرداری قسمت های نرم بدن مانند کلیه، مثانه و ... استفاده می شود.

یک مرکز سونوگرافی خوب در کرج چه ویژگی هایی دارد؟

برخی از ویژگی های مهمی که یک مرکز سونوگرافی خوب باید داشته باشد عبارتند از:

برخورداری از تجهیزات پیشرفته و جدید

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، سونوگرافی انواع مختلفی دارد و برای اینکه یک مرکز سونوگرافی بتواند آن ها را انجام دهد، باید تجهیزات مربوط به هر کدام را داشته باشد. همچنین کیفیت و پیشرفته بودن دستگاه ها باعث می شود نتایج سونوگرافی قابلیت اطمینان بیشتری داشته باشند.

داشتن مجوز و مدارک پزشکی معتبر

میزان مهارت و تخصص پزشک و داشتن دانش کافی از جمله عواملی است که بر دقت نتایج سونوگرافی تأثیر می گذارد. از طرفی برای هر پزشک رادیولوژیستی که در مراکز تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی فعالیت می کند، مدرک تخصصی پزشکی و داشتن بورد تخصصی و فلوشیپ سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر ای مهم می باشد. همچنین مراکز تصویربرداری موظف هستند مدارک پزشکی معتبر و مجوز های خود را در قسمت پذیرش و در معرض دید مراجعین بگذارند.

داشتن پرسنل حرفه ای

علاوه بر تخصص و تجربه پزشک سونوگرافی، دیگر پرسنل و کارکنان آنجا هم باید در مورد انواع سونوگرافی، طرز کار با دستگاه سونوگرافی و نحوه آمادگی برای انجام سونو، دانش کافی داشته باشند و مراجعین را به خوبی راهنمایی نمایند.

پزشک یا دستیار سونوگرافی خانم

بعضی از خانم ها هنگام انجام سونوگرافی توسط پزشک آقا معذب می شوند و به همین دلیل وجود یک پزشک یا دستیار خانم باعث آرامش خاطر آن ها می شود.

تجربه پزشک سونوگرافی

از آنجایی که سونوگرافی یک تست تشخیصی می باشد، تجربه پزشک در میزان دقت نتایج آن تأثیر بسیار زیادی دارد. در واقع یک پزشک با تجربه به جزعی ترین مسائل هم توجه کرده و بر اساس مشاهدات، تخصص، دانش و تجربیات خود، تشخیص بهتری ارائه می دهد.

محیط کلینیک سونوگرافی و نحوه دسترسی به آن

با اینکه اکثر افراد به این فاکتور بی اهمیت هستند، اما تمیز بودن محیط، تهویه مطبوع و داشتن برخی امکانات داخلی مانند سرویس ایرانی و فرنگی، آب سرد کن، روشنایی کافی و ... هم حائز اهمیت می باشند. همچنین دسترسی آسان به مرکز سونوگرافی به ویژه برای خانم های باردار بسیار مهم است.

چطور بهترین مرکز سونوگرافی کرج را پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم دسترسی آسان یکی از فاکتور های انتخاب مراکز سونوگرافی و رادیولوژی است. به همین جهت ما در وبسایت کرج تبلیغ لیستی از بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی کرج را جمع آوری کرده ایم. شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید از خدمات قابل ارائه، ساعات کاری و بیمه های طرف قرارداد اطلاع یابید. همچنین با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت انتخاب محله می توانید لیستی از نزدیک ترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی به محل زندگی خودتان را در اختیار داشته باشید.

لینک کوتاه رادیولوژی و سونوگرافی کرج

محله های سونوگرافی و رادیولوژی