سونوگرافی و رادیولوژی چهارصد دستگاه کرج

لینک با موفقیت کپی شد.
لیست بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی کرج شامل معرفی انواع خدمات سونوگرافی بارداری، سونوگرافی داپلر، سونوگرافی چشم، سونوگرافی سه بعدی، سونوگرافی چهاربعدی
افزودن صفحه شما به سونوگرافی و رادیولوژی مشاهده لیست کامل سونوگرافی و رادیولوژی کرج
سونوگرافی و رادیولوژی کرج

راديولوژي کرج چيست و چه کاربردي دارد؟

راديولوژي ابزاريست که توسط آن پزشکان مي توانند آنچه که در بدن اتفاق مي افتد را ديده و درک کنند. هدف از راديولوژي، تشخيص مشکلات داخلي و جلوگيري از صدمه و آسيب هاي بيشتر است. با استفاده از راديولوژي مي توان از شکم، معده، روده، کليه ها و ... تصاوير رنگي با وضوح بالا تهيه کرد و به پزشکان در فرآيند تشخيص و درمان کمک کرد.

مطالعه بیشتر

کاربردهاي رايج راديولوژي در کرج

 • تشخيص شکستگي ها
 • تغييرات در شکل ستون فقرات
 • لغزش مهره ي کمر و ستون فقرات
 • تشخيص آسيب هايي که باعث کمردرد مي شوند
 • راديولوژي دندان
 • برررسي ريه، شکم، مري، معده، روده، کليه ها، سنگ کليه، لوزه سوم و ...

سونوگرافي کرج چيست و چه کاربردي دارد؟

سونوگرافي هم مانند راديولوژي يک دستگاه تصويربرداري است که با استفاده از امواج صوتي با فرکانس بالا، اندام ها و ساختارهاي داخلي بدن را نشان مي دهد. سونوگرافي به دليل استفاده از امواج صوتي، براي بدن ضرري ندارد و همچنين در حين انجام آن، بيمار احساس ناراحتي نمي کند.

کاربردهاي رايج سونوگرافي در کرج

 • ارزيابي علائم درد، تورم، عفونت
 • ارزيابي اعضاي داخلي مانند کبد، کيسه صفرا، طحال، پانکراس، کليه، مثانه
 • بررسي رحم و جنين 
 • ارزيابي چشم
 • بررسي تيروئيد و پاراتيروئيد
 • ارزيابي مغز، مفاصل و ستون فقرات نوزاد
 • تشخيص بعضي از بيماري هاي قلبي شامل مشکلات دريچه و ناراحتي هاي قلبي

انواع سونوگرافي

سونوگرافی انواع مختلفی دارد که در مراکز سونوگرافی کرج ارائه می شوند. برخی از آن ها عبارتند از:

1. سونوگرافي بيروني در کرج

اين نوع سونوگرافي روي سطح بيروني بدن انجام مي شود به طوري که ژل را روي پوست بيمار زده و سپس مبدل را بر روي قسمتي از بدن که مورد نياز است، حرکت مي دهند.

2. سونوگرافي داخلي داخلی در کرج

سونوگرافي داخلي زماني که پزشک نياز به معاينه اندام داخلي بدن اعم از تخمدان، رحم، غده پروستات و ... دارد، به کار مي رود به صورتي که مبدل در داخل واژن (در زنان) يا مقعد (در مردان) قرار مي گيرد.

3. سونوگرافي اندوسکوپيک در کرج

در اين حالت لوله آندوسکوپ که يک لوله انعطاف پذير است، از طريق دهان يا مقعد وارد دستگاه گوارش مي شود و از بيرون به دستگاه سونوگرافي متصل شده و تصاوير لازم را نشان مي دهد.

4. سونوگرافي بارداري در کرج

براي کنترل روند بارداري و رشد جنين در طول دوره بارداري، چندين بار سونوگرافي انجام مي شود. اولين بار براي تشخيص ساک حاملگي و بررسي احتمال حاملگي خارج از رحم، سونوگرافي انجام مي شود. سپس سونوگرافي NT براي بررسي غربالگري در سه ماه اول انجام مي شود. در سه ماه دوم بارداري نيز، سونوگرافي آنومالي براي تشخيص هرگونه نقص و مشکلي در فرآيند رشد جنين انجام مي شود. و در نهايت بعد از هفته بيست و هشتم حاملگي، آخرين سونوگرافي براي بررسي نهايي ميزان رشد جنين انجام مي شود. 

 5. سونوگرافي شکمي در کرج

سونوگرافي شکم جهت بررسي موارد مختلفي مانند کبد، کيسه صفرا، طحال، پانکراس و کليه ها انجام مي شود. به علاوه شناسايي آنوريسم آئورت شکمي نيز يکي از رايجترين کاربردهاي سونوگرافي شکمي است.

6. سونوگرافي سينه در کرج

رايج ترين دليل سونوگرافي سينه، تشخيص ناهنجاري هاي آن مي باشد. به طور کلي سرطان سينه يکي از شايع ترين سرطان ها در بين زنان است و اين در حاليست که در صورت تشخيص زودهنگام اين بيماري که در مرحله اول توسط سونوگرافي انجام مي شود، مي توان از پيشرفت آن جلوگيري نمود.

7. سونوگرافي چشم در کرج

سونوگرافي چشم به دو صورت روي پلک و روي سطح قرنيه چشم براي بررسي کره چشم، فضاي پشت چشم و بيماري هاي احتمالي چشم ها انجام مي شود.

8. سونوگرافي داپلر عروق 

به طور کلي سونوگرافي داپلر عروق به منظور بررسي جريان خون در رگ ها استفاده مي شود. در بيماري هاي عروقي، عروق قلب يا مغز درگير مي شوند و سونوگرافي داپلر به پزشک کمک مي کند تا جريان خون در رگ ها را بررسي کرده و قسمت هاي مسدود شده جريان خون را تشخيص دهد.

سونوگرافي و راديولوژي چه فرقي دارند؟

در راديولوژي يا راديوگرافي از اشعه ايکس استفاده مي شود اما در سونوگرافي از امواج صوتي با فرکانس بالا استفاده مي شود که ضرري براي بدن ندارد.
همچنين از راديولوژي براي تصويربرداري از قسمت هاي سخت بدن استفاده مي شود و از سونوگرافي براي تصويربرداري قسمت هاي نرم بدن مانند کليه، مثانه و ... استفاده مي شود.

یک مرکز سونوگرافی خوب در کرج چه ویژگی هایی دارد؟

برخی از ویژگی های مهمی که یک مرکز سونوگرافی خوب باید داشته باشد عبارتند از:

برخورداری از تجهیزات پیشرفته و جدید

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، سونوگرافی انواع مختلفی دارد و برای اینکه یک مرکز سونوگرافی بتواند آن ها را انجام دهد، باید تجهیزات مربوط به هر کدام را داشته باشد. همچنین کیفیت و پیشرفته بودن دستگاه ها باعث می شود نتایج سونوگرافی قابلیت اطمینان بیشتری داشته باشند.

داشتن مجوز و مدارک پزشکی معتبر

میزان مهارت و تخصص پزشک و داشتن دانش کافی از جمله عواملی است که بر دقت نتایج سونوگرافی تأثیر می گذارد. از طرفی برای هر پزشک رادیولوژیستی که در مراکز تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی فعالیت می کند، مدرک تخصصی پزشکی و داشتن بورد تخصصی و فلوشیپ سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر ای مهم می باشد. همچنین مراکز تصویربرداری موظف هستند مدارک پزشکی معتبر و مجوز های خود را در قسمت پذیرش و در معرض دید مراجعین بگذارند.

داشتن پرسنل حرفه ای

علاوه بر تخصص و تجربه پزشک سونوگرافی، دیگر پرسنل و کارکنان آنجا هم باید در مورد انواع سونوگرافی، طرز کار با دستگاه سونوگرافی و نحوه آمادگی برای انجام سونو، دانش کافی داشته باشند و مراجعین را به خوبی راهنمایی نمایند.

پزشک یا دستیار سونوگرافی خانم

بعضی از خانم ها هنگام انجام سونوگرافی توسط پزشک آقا معذب می شوند و به همین دلیل وجود یک پزشک یا دستیار خانم باعث آرامش خاطر آن ها می شود.

تجربه پزشک سونوگرافی

از آنجایی که سونوگرافی یک تست تشخیصی می باشد، تجربه پزشک در میزان دقت نتایج آن تأثیر بسیار زیادی دارد. در واقع یک پزشک با تجربه به جزعی ترین مسائل هم توجه کرده و بر اساس مشاهدات، تخصص، دانش و تجربیات خود، تشخیص بهتری ارائه می دهد.

محیط کلینیک سونوگرافی و نحوه دسترسی به آن

با اینکه اکثر افراد به این فاکتور بی اهمیت هستند، اما تمیز بودن محیط، تهویه مطبوع و داشتن برخی امکانات داخلی مانند سرویس ایرانی و فرنگی، آب سرد کن، روشنایی کافی و ... هم حائز اهمیت می باشند. همچنین دسترسی آسان به مرکز سونوگرافی به ویژه برای خانم های باردار بسیار مهم است.

چطور بهترین مرکز سونوگرافی کرج را پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم دسترسی آسان یکی از فاکتور های انتخاب مراکز سونوگرافی و رادیولوژی است. به همین جهت ما در وبسایت کرج تبلیغ لیستی از بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی کرج را جمع آوری کرده ایم. شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید از خدمات قابل ارائه، ساعات کاری و بیمه های طرف قرارداد اطلاع یابید. همچنین با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت انتخاب محله می توانید لیستی از نزدیک ترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی به محل زندگی خودتان را در اختیار داشته باشید.

لینک کوتاه رادیولوژی و سونوگرافی کرج

محله های سونوگرافی و رادیولوژی