متخصص داخلی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین متخصصین داخلی کرج که به درمان طیف وسیعی از بیماری ها مانند بیماری های عفونی، بیماری های کلیه، بیماری های گوارش، بیماری های روماتولوژی، تزریقات مفصلی و ... می پردازند.
گوارش و آندوسکوپی، غدد دیابت تیروئید ، ریه آسم و آلرژی، روماتیسم مفصلی و آرترز، انواع کم خونیها و بیماریهای کلیوی، دیابت بارداری
متخصص داخلی
مهرشهر ، بلوار ارم ، نبش افشار ، ساختمان رویال ، واحد 5
تشخیص آرتروز | تشخیص نارسایی قلبی | تشخیص کم خونی | تشخیص عفونت های ادراری | تشخیص نارسایی کلیه | تشخیص روده تحریک پذیر | متخصص غدد ، گوارش ، ریه
متخصص داخلی
عظیمیه ، میدان مهران ، جنب بیمارستان تخت جمشید ، ساختمان کوروش ، طبقه 5 ، واحد 501
بیمه های طرف قرداد: بیمه خدمات درمانی تامین اجتماعی ، دی ، نیروهای مسلح ، ایران ، صادرات و کشاورزی
متخصص داخلی
کرج ، چهارراه طالقانی ، ابتدای طالقانی جنوبی ، جنب بانک کشاورزی (کوچه مصطفی خمینی) ، ساختمان پزشکان طالقانی ، طبقه 4
میدان سپاه ، روبروی مخابرات ، ساختمان طاق کسری ، طبقه 6
میدان آزادگان ، ابتدای مطهری جنب بیمه تامین اجتماعی ، ساختمان سایه ، طبقه دوم ، واحد 5
بین چهار راه طالقانی و میدان شهدا ، طبقه دوم داروخانه دی
خیابان شهید بهشتی ، به طرف چهارراه طالقانی ، نرسیده به اداره پست ، ساختمان امید ، طبقه 1 ، واحد 105
خيابان بهشتي ، جنب هلال احمر ، مجتمع سروش ، طبقه 4
چهارراه طالقانی ، جنب اداره پست ، ساختمان پزشکان امید ، طبقه 4 ، واحد 406
بلوار شهدای دانش آموز ، جنب بیمارستان قائم ، ساختمان امین ، طبقه 4
افزودن صفحه شما به متخصص داخلی
متخصص داخلی کرج

متخصص داخلي کيست؟

متخصص داخلي پزشکي است که به تشخيص و درمان بيماري هاي داخلي مي پردازد. در بسياري از موارد پيش مي آيد که منشأ بيماري مشخص نيست؛ در چنين مواردي بيمار مي تواند به متخصص داخلي يا پزشک داخلي مراجعه کند. پزشک داخلي در صورتي که بيماري حاد نباشد، آن را درمان مي کند اما اگر بيمار به درمان تخصصي تري نياز داشته باشد، پزشک داخلي او را به متخصص مربوطه ارجاع مي دهد. در واقع پزشکان داخلي مي توانند بيماري هاي متعددي را به صورت کاملا تخصصي ارزيابي و درمان کنند و به طور کلي بر مراقبت از بزرگسالان تمرکز دارند.

مطالعه بیشتر

وظايف متخصص داخلي

به طور کلي برخي از وظايف متخصصين داخلي عبارتند از:
• درمان فشارخون بالا
• درمان اوليه بيماري هاي قلبي
• درمان اوليه مشکلات کليوي و دستگاه گوارش
• درمان بيماري هاي عفوني
• درمان بيماري هاي غدد
• درمان بيماري هاي ريه
• درمان بيماري هاي روماتولوژي
• برنامه ريزي رژيم غذايي براي کمک به لاغري يا چاقي
• کمک به حل مشکل کم خوني
• درمان بيماري هاي تنفسي مانند تنگي نفس و برونشيت
• ارجاع به متخصصين ديگر در صورت لزوم
• توضيح روش هاي درماني به بيماران و خانواده هايشان
• تجزيه و تحليل نتايج آزمايش ها و سوابق پزشکي بيمار براي تشخيص بيماري
• تشخيص و درمان بيماري هاي مزمن
• تشخيص بيماراني که به چند بيماري به صورت همزمان مبتلا شده اند
• ثبت سوابق بيماران و جمع آوري اطلاعات پزشکي از بيماران

فوق تخصص هاي پزشک داخلي

رشته پزشکي داخلي در گذشته فوق تخصص نداشته و پزشکان داخلي تمام بيماري ها را تشخيص داده و درمان مي کردند اما امروزه با توجه گسترش علم پزشکي اين رشته فوق تخصص هاي زيادي دارد که برخي از آن ها عبارتند از:

فوق تخصص غدد داخلي

متخصصين غدد با غدد، هورمون ها، متابوليسم و تمام فرآيندهاي بيوشيميايي بدن سر و کار دارند. و بيماري هايي مانند اختلالات قاعدگي و پرمويي، تيروئيد، بيماري هاي غدد  جنسي و دستگاه تناسلي، بيماري هاي غدد هيپوفيز و بيماري هاي مربوط به غدد آدرنال يا فوق کليوي را تشخيص داده و درمان مي کنند.

فوق تخصص بيماري هاي عفوني

بيماري هاي عفوني معمولا به علت باکتري، ويروس، قارچ و انگل ايجاد مي شوند و متخصصين بيماري هاي عفوني به تشخيص و درمان بيماري هاي عفوني و واگيردار مي پردازند. به طور کلي مي توان گفت پيشگيري، تشخيص و درمان بيماري هايي مانند بيماري هاي خود ايمني، مالاريا، سرماخوردگي هاي مکرر، عفونت رحمي و لگني، عفونت دستگاه تناسلي، عفونت سيستم گوارشي و عفونت هاي تنفسي به عهده متخصصين بيماري هاي عفوني مي باشد.

فوق تخصص ريه

متخصصين ريه، پزشکاني هستند که به تشخيص و درمان بيماري هاي مربوط به شش ها، ريه و دستگاه تنفسي مي پردازند.

فوق تخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق همانطور که از اسمش پيداست به تشخيص و درمان بيماري هاي مربوط به قلب و عروق و گرفتن آزمايش هاي مربوط به قلب مي پردازد. همچنين لازم به ذکر است که متخصصين قلبي که پس از تخصص داخلي فوق تخصص قلب مي گيرند با پزشکاني که پس از گذراندن دوره پزشکي عمومي، تخصص قلب مي گيرند، فرقي ندارند.

فوق تخصص روماتولوژي

متخصصين روماتولوژي، پزشکاني هستند که در زمينه تشخيص و درمان بيماري ها و اختلالات مربوط به مفاصل، تاندون ها، رباط ها، استخوان ها و عضلات تخصص دارند. و به طور کلي درمان بيماري هايي مانند آرتروز، پوکي استخوان، روماتيسم مفصلي، تاندونيت و ... به عهده اين پزشکان مي باشد.

فوق تخصص کليه

به پزشکاني که بعد از تخصص داخلي در زمينه کليه فوق تخصص مي گيرند، متخصص نفرولوژي يا متخصص کليه گفته مي شود که به تشخيص و درمان بيماري هاي مربوط به کليه مي پردازند. همچنين آمازه سازي بيماران براي پيوند کليه و دياليز نيز به عهده اين پزشکان مي باشد.

فوق تخصص خون آنکولوژي

انکولوژيست ها يا متخصصين آنکولوژي، پزشکاني هستند که علاوه بر مطالعه خون و بافت هاي سازنده آن، به تشخيص و درمان افراد مبتلا به سرطان نيز کمک مي کنند.

فوق تخصص گوارش و کبد

پزشکان داخلي که در زمينه گوارش و کبد تخصص گرفته اند به تشخيص و درمان بيماري هاي مربوط به کبد و دستگاه گوارش مي پردازند. و انجام آندوسکوپي، کولونوسکوپي و درمان بيماري هاي مانند کبد چرب، اختلالات مربوط به معده، کنترل خونريزي هاي گوارشي و ... به عهده اين پزشکان مي باشد.

فرق بين متخصص داخلي و پزشک عمومي

اکثر افراد تصور مي کنند منظور از پزشک داخلي همان پزشک عمومي است در حاليکه اين دو با هم فرق دارند. پزشک عمومي، پزشکي است که در بسياري از بيماري ها بدن که درمان آن ها جراحي نيست تخصص دارد و دوره مربوط به پزشکي عمومي را طي مي کند. در حاليکه متخصص داخلي علاوه بر دوره پزشکي عمومي يک دوره تخصصي را نيز سپري مي کند. و در ادامه نيز ممکن است در يکي از رشته هاي نام برده فوق تخصص بگيرد. همچنين متخصص داخلي در طول درمان بيماري ها مي تواند در کنار يک فوق تخصص قرار گرفته و نقش مشاور را داشته باشد در حاليکه پزشک عمومي نمي تواند چنين کاري انجام دهد.

متخصص داخلي خوب در کرج

از آنجايي که پزشک داخلي در طول روز با بيماري هاي مختلفي مواجه مي شود، بايد صبور و باحوصله باشد تا بتواند در طول روند درمان، وضعيت بيمار را به خوبي بررسي کند. همچنين يک پزشک داخلي خوب بايد پس از تمام شدن درمان نيز روند بهبود بيمار را پيگيري کرده و او را به حال خود رها نکند. به روز بودن اطلاعات پزشکي هم از ديگر ويژگي هاي مهم يک پزشک داخلي خوب مي باشد. از اين رو ما در وبسايت کرج تبليغ، ليستي از بهترين متخصصين داخلي کرج را معرفي کرده ايم و شما با مراجعه به صفحه هرکدام مي توانيد از اطلاعات آن ها باخبر شويد.

آخرین نظرات زیرگروه متخصص داخلی
بهمن اقامحمدی : دکتر صادق آسوبار
سلام ببخشید من دوماهه که اسهال دارم و خوب نمیشم ازمایش مدفوع هم دادم گفت که چیزی نیست . مشاهده
احمدی : مطب پزشکی تخصصی داخلی دکتر صادق رنجبر کهن
باسلام. چند روزه زیر دنده سمت راستم هر از گاهی تیر میکشه. حدود شش ماه پیش هم اینجوری شدم و سونوگرافی کامل دادم هیچ گونه مشکلی نداشتم. آیا دلیل خاصی برای این دردهای ناگهانی وجود داره؟ مشاهده
حوریه : دکتر لیلا امیری
با سلام و عرض ادب؛ علت درد خفیف گاها در امتداد سمت چپ ناف چیه؟ مشاهده
مریم ارمندی : دکتر لیلا امیری
سلام 🤗زنی ۵۰ ساله هستم وقتی سی سالم بود یه شب تا صب سرفه کردم و فرداش که رفتم دکتر گفتن اسم شدید گرفتم از اون سال دیگه درگیر این بیماری هستم و شدیدن وابسته به کورتون میباشم 😞😞زندگی با کورتون و عوارضی که درگیرشم کلافه و خستم کرده لطفا کمکم کنید😞 مشاهده
نازیلا : دکتر لیلا امیری
سلام وقت بخیر.دختری ۲۲ ساله هستم ک مدتیه وقتی در معرض هوای سرد قرار میگیرم پوست صورتم و بقیه ی قسمتای بدنم که در معرض تماس مستقیم با هوای سرد هست قرمز و گرم میشه و اگه در محیط گرم قرار بگیرم دوباره ب حالت عادی برمیگرده پوست. ایا این علائم میتواند نشانه ی بیماری خاصی باشد؟؟؟ با تشکر مشاهده
کمالی : دکتر افشین تعلیمی
سلام دکتر چند روزی است که باد معده و باد شکم زیادی از من خارج میشه و احساس درد تقریبا همیشگی در شکم دارم. به شکلی که فکر می کنم شکمم پر است، این درد بعد از خوردن غذا زیاد و بعدش کم میشه اما کامل از بین نمیره. این درد من رو کلافه کرده به نظورتون مشکل من چیه ؟ آزمایش های یک ماه پیشم هم نرماله. مشاهده
نوشین : دکتر افشین تعلیمی
سلام. من خانمی مجرد و 28ساله هستم چند سالی میشه که زیر شکمم ورم کرده که با نفخ همراه است. اوایل درد خیلی شدیدی داشتم که به دکتر زنان مراجعه کردم و آزمایش و سونوگرافی دادم؛ ولی هیچ مشکلی شامل عفونت یا کیست و یا آب گرفتگی دیده نشد. بعد از مدتی دردها از بین رفتن ولی همچنان زیر شکمم ورم داره. قدم 167 و وزنم 55 کیلوگرمه... ولی زیر شکمم به اندازه ی زن بارداری که 4-5 ماهه ورم داره. میشه راهنمایی بفرمایید. مشاهده
محله های متخصص داخلی