باشگاه سوارکاری کرج

لینک با موفقیت کپی شد. بروزترین ها بیشترین تخفیف بیشترین نظرات
پانسیون اسب | آموزش سوارکاری از نونهال و بزرگ سال تا قهرمانی | تک جلسه تفریحی | با کافی شاپ مجهز با عکاس و فیلمبردار حرفه ای | در محیط گرم و آرام خانوادگی
باشگاه سوارکاری
کرج ، مهرشهر ، خیابان چمن ، خیابان چمن چ...
کلاسهای سوارکاری از مبتدی تا پیشرفته | پانسیون و پرورش اسب های مسابقه | خرید وفروش انواع نژادهای اصیل اسب | دارای محیطی متفاوت همراه با سفره خانه وباغ سنتی
باشگاه سوارکاری
باغستان ، اشتراکی ، جاده آتشگاه برغان ، ...
آموزش سوارکاری از مبتدی تا حرفه | پانسیون و نگهداری اسب | آموزش سوارکاری در محیطی آرام و خانوادگی | آموزش سوارکاری همراه با مربی آقا و خانم
باشگاه سوارکاری
کمربندی مهرشهر ، خیابان چمن 1 ، پلاک 275...
آموزش سوارکاری | دارای پانسیون نگهداری ، سالن سرپوشیده | مانژ استاندارد برگزاری مسابقات کشوری | بوفه و پارکینگ اختصاصی
باشگاه سوارکاری
اتوبان کرج ، هشتگرد ، پل کردان ، شهر کوه...
پانسیون و پرورش اسب های مسابقه ای کلاسهای سوارکاری از مبتدی تا پیشرفته گروهی و خصوصی
باشگاه سوارکاری
بعد از محمدشهر ، عباس آباد ، خیابان زارع...
.
باشگاه سوارکاری
کرج ، مهرشهر ، نبش خیابان چمن ، دانشکده ...
.
باشگاه سوارکاری
مهر شهر ، بلوار شهر داری ، گلستان یک ، خ...
باشگاه سوارکاری خود را به این لیست اضافه نمایید.
آخرین نظرات باشگاه سوارکاری کرج
آرمیتا : باشگاه سوارکاری رنجی (مهرشهر)
سلام عرز ادب خدمت شما میتونم بدونم ساعت چیقد هزینه اش واسه سواری اسپ. مشاهده
امیر حسین رنجی : باشگاه سوارکاری رنجی (مهرشهر)
درود به خانواده معظم رنجی نجیب زادگان اصیل کرج مشاهده
پ.ر : باشگاه سوارکاری دوقلوها
سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم سوارکاری برای عموم آزاد هست؟ مشاهده
حلما اهوارکی : باشگاه سوارکاری صحرا
سلام بزرگوار دخترم ده ساله شده علاقمند به سوارکاری لطفا شماره تماس و هزینه آموزش رو بفرمایید مشاهده
مهرفر : باشگاه سوار کاری هوشمند
سلام من دوتا دختر ۵ ساله دارم ده جلسه هم سوارکاری کردن میخواستم بدونم شما آموزش برای این سن دارید آیا؟ مشاهده
مهدی راستگو : باشگاه سوارکاری دوقلوها
سلام با عرض معذرت پانسیون در ماه چه مبلغی میباشد مشاهده
سارین : باشگاه سوارکاری صحرا
آیا در دوران کرونا بازه مشاهده
الا عبادی : باشگاه سوارکاری هاماز اسب
سلام خسته نباشید میخواستم قیمت نگه داری از یه کره یه ساله رو بدونم و خدماتی که ارائه میشه مشاهده

باشگاه سوارکاری در کرج

سوارکاری ترکیبی از ورزش، تفریح، هنر و مهارت است که بدون هیچ محدودیت سنی خاصی می‌توان از آن لذت برد. البته این زمینه ورزشی - تفریحی نسبت به سایر ورزش‌ها پرهزینه‌تر و لاکچری‌تر به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر باشگاه‌های سوارکاری زیادی در زمینه‌های مختلف از آموزش سوارکاری تا تولید و تربیت اسب‌های اصیل در ایران فعالیت می‌کنند و می‌توان سوارکاری را یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های سال‌های اخیر در میان ایرانیان دانست. با ما همراه باشید تا در مورد بهترین باشگاه سوارکاری در کرج بیشتر بدانید.

مطالعه بیشتر

باشگاه سوارکاری چه وظایفی دارد؟

یک باشگاه سوارکاری جایی است که تمام خدمات مرتبط با اسب سواری از جمله نگهداری از اسب ها، ایجاد فضای مناسب برای اسب سواری، آموزش اسب سواری در سطوح مختلف، تولید و پرورش انواع اسب‌های اصیل، تربیت اسب و… را در آن می‌توان یافت.
در اکثر باشگاه‌های سوارکاری در کرج انواع خدمات مرتبط با سوارکاری ارائه می‌شود که شامل آموزش و تربیت اسب، آموزش سوارکار، ارائه تجهیزات و لوازم ورزش اسب سواری و… می‌شود. گاهی می‌توان تجهیزات مورد نیاز اسب سواری را در باشگاه‌های اسب سواری کرایه کرد و نیاز به خرید همه تجهیزات و لوازم نیست.
در باشگاه‌های اسب سواری همه افراد فارغ از جنسیت و سن می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند. البته ممکن است در مورد آموزش اسب سواری به کودکان تنها برخی از باشگاه‌ها فعالیت کنند که با توجه به تعدد باشگاه سوارکاری در کرج در نهایت می‌توانید یک باشگاه اسب سواری برای آموزش سوارکاری به کودکان بیابید.

وظایف باشگاه سوارکاریپدر باشگاه‌های سوارکاری با توجه به نیاز مراجعین انواع خدمات مرتبط با نگهداری و پانسیون اسب ها، تربیت اسب، آموزش سوارکاری، فروش و کرایه تجهیزات و لوازم مرتبط با سوارکاری و… ارائه می‌شود. برخی از باشگاه‌های سوارکاری بزرگ‌تر ممکن است در زمینه‌هایی چون تولید و پرورش اسب‌های اصیل و نژاد مرغوب فعالیت کنند.
برخی از باشگاه‌های سوارکاری کوچک نیز ممکن است تنها فضایی برای سوارکاری در اختیار مراجعین قرار داده و یا کلاس‌های آموزشی مرتبط با سوارکاری برگزار کنند.
در کل می‌توان گفت که تعریف وظایف باشگاه سوارکاری با نوع فعالیت باشگاه و مجهز بودن آن ارتباط مستقیم دارد. هرچه باشگاه بزرگتر باشد خدماتی که ارائه می‌دهد بیشتر است و البته هزینه‌های بیشتری نیز برای مراجعان به همراه خواهد داشت.

ویژگی‌های بهترین باشگاه سوارکاری

یک باشگاه سوارکاری خوب باشگاهی است که طبق همه قوانین و استانداردهای مرتبط با این ورزش ساخته شده و فعالیت می‌کند. باشگاه باید از تجهیزات استاندارد و مورد نیاز برخوردار باشد و نظارت مداومی روی عملکرد و بی‌نقص بودن تجهیزات مرتبط با سوارکاری صورت گیرد.
یک باشگاه سوارکاری خوب را می‌تواند تا حدود زیادی از روی میزان توجه آن به سلامت، امنیت و آرامش اسب‌ها شناسایی کرد. شرایط و محیط نگهداری حیوانات در باشگاه اسب سواری بسیار مهم است و می‌تواند نقش مهمی در یک سواری بی‌عیب و نقص داشته باشد.
مانژ سوارکاری یا میدان تعلیم و تمرین نیز باید دارای فضایی با ابعاد، متریال و ساخت استاندارد باشد تا از ایمنی و مطلوبیت لازم برخوردار گردد.
فضای اصطبل، ابعاد زمین سوارکاری، مهارت پرسنل (مربیان آموزش سوارکار، تربیت اسب، پرسنل اداری و…) از جمله ویژگی‌هایی است که در انتخاب بهترین باشگاه سوارکاری در کرج باید به آن‌ها توجه شود.

باشگاه سوارکاری خصوصی در کرج

امکانات یا خدماتی که در یک باشگاه سوارکاری در کرج دریافت می‌کنید تا حدود زیادی به نوع باشگاه بستگی دارد. عموما باشگاه‌های خصوصی با فضاهای استانداردتر و تجهیزات ایمن‌تر و بهتری در اختیار مراجعین قرار می‌دهند. این باشگاه‌ها از مربیان کارآزموده و متخصص برای تربیت اسب و آموزش سوارکار استفاده می‌کنند و در نهایت راندمان بهتری دارند.

باشگاه سوارکاری دولتی در کرج

در مقابل باشگاه‌های سوارکاری خصوصی، باشگاه‌های سوارکاری دولتی قرار می‌گیرند. این باشگاه‌ها نیز برای فعالیت‌های مرتبط با آموزش و انجام سوارکاری فضای مناسبی دارند اما در مقایسه با باشگاه‌های خصوصی امکانات، ایمنی و تجهیزات مورد نیاز از امکانات ضعیف‌تری برخوردار هستند.

هزینه فعالیت در باشگاه سوارکاری در کرج

همانطور که گفتیم سوارکاری یک ورزش و تفریح نسبتا لوکس، گرانقیمت و پرهزینه به شمار می‌رود. با این حال در یک باشگاه سوارکاری خوب در کرج می‌توان تا حدود زیادی هزینه‌ها را تغییر داد. انتخاب نوع باشگاه (خصوصی با تجهیزات تخصصی یا یک مجموعه دولتی با تجهیزات ساده) ابعاد زمین تمرین، کلاس‌های آموزشی، دستمزد مربیان، خرید یا کرایه تجهیزات و… از جمله مواردی است که در هزینه‌های فعالیت در باشگاه‌های سوارکاری تأثیرگذار است. در حقیقت هرچه باشگاه مجهزتر و پیشرفته‌تر و لاکچری‌تر باشد هزینه‌هایی که برای دریافت خدمات آن نیز بیشتر خواهد بود.

جمع‌بندی

باشگاه‌های سوارکاری در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه بوده اند. ورزش سوارکاری یک مهارت بسیار جذاب است که تفریح نیز محسوب می‌شود اما در ایران نگاه به این ورزش و تفریحی نگاهی پرهزینه و لوکس به شمار می‌رود و به همین دلیل است که برای افرادی که به دنبال دریافت خدمات باشگاه سوارکاری در کرج هستند، پیدا کردن یک باشگاه سوارکاری خوب با هزینه‌های معقول و متوسط کاری سخت به نظر می‌رسد.
ما در این مقاله ضمن معرفی انواع خدمات موجود در باشگاه‌های سوارکاری به مقایسه میان باشگاه‌های سوارکاری دولتی و خصوصی پرداختیم و ویژگی‌های بهترین باشگاه سوارکاری در کرج را برشمردیم.

(امتیاز 4.6 | 2226 رای)