کاردرمانی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین مراکز کاردرمانی کرج که خدمات ماساژ درمانی، گفتار درمانی، درمان لکنت زبان، کاردرمانی دست، درمان کودکان اوتیسم، درمان اختلالات حرکتی، اختلالات رشد کودک و ... را انجام می دهند.
گروه مهر آریا از سال 1378با همکاری تیم های مختلف درمانی متشکل از حدود بیست نفر کارشناس - کارشناس ارشد و دکترا دارای
کاردرمانی
بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ، نرسیده به اداره پست ، ابتدای کنار گذر ، ساختمان پزشکان ارم ، طبقه 9 ، واحد 35 و 36 ، گروه توانبخشی مهر آریا
کاردرمانی و گفتار درمانی کودکان و بزرگسالان | کاردرمانی ذهنی و کاردرمانی جسمی | طرف قرارداد با بهزیستی فردیس ، بهزیستی کرج و انجمن اتیسم ایران
کاردرمانی
فردیس ، جاده ملارد ، ایستگاه 110 ، روبروی درمانگاه پارس ، جنب نمایندگی مدیران خودرو ، ساختمان درسا ، طبقه دوم ، واحد 3
کاردرمانی جسمی و ذهنی | کودکان دچار فلج مغزی | بزرگسالان دچار سکته مغزی و ضربه مغزی | کاردرمانی ضایعه نخاعی
کاردرمانی
چهارراه هفت تیر ، ۱۰۰ متر به سمت چهارراه کارخانه قند ، نبش کوچه فدایی ، ساختمان ثامن ، طبقه ۴ ، واحد ۸
کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی فاطمه باقرزاده با همکاری تیمی از متخصصین مجرب و با سابقه علمی پژوهشی درخشان در حیطه کودکان و بزرگسالان
کاردرمانی
خیابان بهشتی، بین طالقانی و شهدا، برج آرین، طبقه 10، واحد 29
توانبخشی کاردرمانی (کودکان و بزرگسالان ) | بازآموزی حسی حرکتی | پذیرش از انجمن اتیسم ایران در کرج با درصد تخفیف | کاردرمانی جسمی و ذهنی
کاردرمانی
عظیمیه ، بلوار استقلال ، ابتدای 45 متری کاج (بلوار بسیج) ، ساختمان پزشکان تریتا ، طبقه چهارم
ارایه دهنده خدمات توانبخشی به صورت Team work ، مشاوره و توانبخشی بیماری های مغز و اعصاب ، مشاوره و توانبخشی بیماری های ار
کاردرمانی
خیابان درختي ، بلوار حدادی ، انتهای ۲۰ متری انقلاب
کاردرمانی جسمی کودکان و بزرگسالان
کاردرمانی
چهارراه کارخانه قند ،به سمت چهارراه مصباح، نبش کوچه صفا ، مجتمع نقشینه ، طبقه ۳ ، واحد ۱۰
مرکز کاردرمانی آبان بامدیریت افسانه نواری کاردرمانگر فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی با معدل ١٨/٠٥با ١١سال سابقه کاری
کاردرمانی
چهار راه طالقانی ، جنب پل زیر گذر طالقانی ، برج حکیم ، طبقه 7 ، واحد 72
توانبخشی بزرگسال , کودک | ارایه خدمات کاردرمانی در منزل √ ارگوتراپیست ، √ مشاوره و توانبخشی بیماریهای مغز و اعصاب .. ، √ توانبخشی بیماریها و اختلالات ارتوپدی . ، √ درمان توانبخشی
کاردرمانی
چهارراه هفت تیر ، ابتدای بلوار دانش آموز، نبش کوچه شهید قاسمی ، ساختمان جهانگیر واحد ۹
کاردرمانی جسمی،کاردرمانی ذهنی،گفتاردرمانی تخصصی،اتاق تاریک،ماساژ درمانی،بخش تخصصی دست،توانبخشی تخصصی اتیسم،درمان لکنت زبان
کاردرمانی
سه راه گوهردشت ، میثم ۱۱، برج آرمان ، طبقه اول ، واحد ۳
افزودن صفحه شما به لیست کاردرمانی
کاردرمانی کرج

کاردرماني کرج چيست؟

کاردرماني همانطور که از اسمش پيداست به معني درمان با استفاده از کار و فعاليت است. کاردرماني در واقع يکي از شاخه هاي توانبخشي است که تمامي ابعاد روحي، رواني و جسمي بيمار را در نظر مي گيرد. براي مثال فردي که دچار سکته مغزي شده است، برخي مهارت هاي حرکتي و کلامي اش را از دست مي دهد و اين باعث بروز مشکلاتي در زمينه کاري و ارتباطات خانوادگي و اجتماعي او مي شود. متخصص کاردرماني با توجه به شرايط بيمار يک برنامه جامع ارائه مي دهد و تلاش مي کند فرد توانايي به کار گيري اعضاي بدن خود را مثل سابق پيدا کند. به طور کلي متخصصان کاردرماني به بهبود توانايي براي انجام فعاليت هاي روزمره کمک مي کنند. فعاليت هاي روزمره از نگاه يک کودک، بازي با دوستان است و از نگاه بزرگسالان مي تواند انجام کارهاي شخصي مانند دوش گرفتن، غذا خوردن، رانندگي، آشپزي و ... به صورت مستقل باشد.

مطالعه بیشتر

در مراکز کاردرماني چه خدماتي ارائه مي شود؟

به طور کلي ارائه خدمات در اين زمينه از نوزادي تا پيري را در بر مي گيرد و با توجه به نوع مشکل و شرايط فرد، کاردرمانگر روش درماني مناسب او را در پيش مي گيرد.

کاردرماني جسمي

در کاردرماني جسمي، کاردرمانگر فعاليت هايي را به مراجعه کننده مي دهد تا بتواند ضعف هاي عضلاني و اختلالات حرکتي خود را برطرف کند. همچنين افرادي که بيماري هاي مغز و اعصاب مانند فلج مغزي، تاخير حرکتي، پارکينسون، ام اس و اوتيسم دارند و يا افرادي که به علت جراحي و مشکلات ارتوپدي دچار ضعف هاي اسکلتي، عضلاني و اختلالات حرکتي هستند، به کاردرماني جسمي نياز دارند. 

کاردرماني ذهني

اين نوع کاردرماني در جهت بهبود توانايي هاي ذهني براي کساني که دچار اختلالات يادگيري هستند و يا در يکي از فعاليت هاي ذهني مانند تمرکز، حل و درک مسئله، توانايي استدلال کردن و ... مشکل دارند، انجام مي شود. و به طور کلي افرادي که داراي معلوليت ذهني هستند، دچار اختلالات يادگيري در زمينه هاي رياضي، خواندن و نوشتن هستند و يا بين توانايي هاي حسي و حرکتي تعادل ندارند، همگي به کاردرماني ذهني نياز دارند.

کاردرماني رواني

اين نوع کادرماني در جهت بهبود اختلالات رواني براي افرادي که دچار مشکلات رفتاري، اختلالات اخلاقي، افسردگي، اختلالات اضطرابي، توهم، هذيان و ... هستند، انجام مي شود.

تکنينک هاي رفتاري

اين روش در جهت تغيير در رفتارهاي کنوني، رفتارهاي نادرست و الگوهاي فکري نامناسب انجام مي شود. به طور کلي کودکان و بزرگسالاني که دچار اختلالات رفتاري، بيش فعالي، نقص توجه و تمرکز، خشم، پرخاشگري و ناتواني در مديريت آن ها هستند، نياز به رفتار درماني و استفاده از تکنيک هاي رفتاري دارند.

بازي درماني

با اينکه بازي درماني مي تواند براي بزرگسالان هم استفاده شود، بيشتر براي کودکان انجام مي شود. در اين روش به کودکي که دچار مشکل شده است، کمک مي شود تا ابتدا از طريق بازي با درمانگر و محيط بيرون، ارتباط برقرار کند و سپس براي کودک اين امکان فراهم مي شود تا هيجانات منفي خود را پيدا کرده و راه هاي مقابله با آن را بيابد.

حرکت درماني (تمرين درماني)

حرکت درماني در جهت ايجاد هماهنگي حرکتي، بهبود حوزه هاي شناختي شامل ادراک و توجه، هماهنگي بينايي حرکتي و بهبود تعادل فرد انجام مي شود.

اتاق تاريک

اتاق تاريک يکي ديگر از روش هاي درماني است که به بهبود توانايي ديداري شنيداري، هماهنگي چشم و دست، کنترل محيط از راه دور، افزايش ادراک عمق، تقويت حافظه ديداري و افزايش توجه به محرک هاي ديداري و شنيداري کمک مي کند. و کودکاني با مشکلات هوشي، اختلالات توجه و تمرکز، مشکلات رشدي و ... مي توانند از اين روش استفاده کنند.

چه افرادي به کاردرماني نياز دارند؟

به طور کلي تمام افرادي که در انجام فعاليت هاي روزانه خود مشکل دارند يا دچار اختلالاتي در زمينه حرکتي، رفتاري، رواني و .... شده اند مي توانند از خدمات کاردرماني در جهت بهبود خود استفاده کنند. برخي از اين مشکلات و بيماري ها عبارتند از : 
•    کساني که دچار سکته مغزي شده اند
•    آسيب ديدگي نخاع
•    بيماري هاي مغز و اعصاب
•    عدم حفظ تعادل در بدن
•    افراد مبتلا به سرطان
•    بيماري ام اس (MS)
•    مشکلات رواني و رفتاري
•    اختلالات يادگيري
•    افراد مبتلا به آلزايمر
•    کودکان بيش فعال
•    کودکان اوتيسم
•    اختلالات کمبود توجه
•    عقب ماندگي ذهني
•    اختلالات گفتاري
•    اختلال رشد کودک
•    اشخاص مبتلا به سندرم داون
•    کاردرماني دست
•    درمان کم بينايي
•    توان بخشي رانندگي

خدمات کاردرماني در کجا انجام مي شود؟

کاردرمانان در مکان هاي مختلفي مشغول به فعاليت هستند که عبارتند از :
•    بيمارستان ها
•    مراکز توان بخشي
•    اردوگاه کاردرماني و زندان
•    مدارس استثنايي
•    خانه هاي سالمندان
•    مراکز کاردرماني

کاردرماني چه فرقي با فيزيوتراپي دارد؟

به نقل از مقاله اي در سايت Healthline، فيزيوتراپي و کاردرماني دو نوع مراقبت توانبخشي است که با هدف بهبود و جلوگيري از وخيم شدن وضعيت يا کيفيت زندگي بيمار در اثر آسيب، جراحي يا بيماري انجام مي شود. با وجود اينکه هر دوي آن ها شباهت هايي نظير ارزيابي بيمار، انتخاب روش درمان متناسب با شرايط او و کمک به بهبود توانايي هاي بيمار دارند، همچنين تفاوت هايي نيز وجود دارد که عبارتند از:

1. فيزيوتراپي بر روي بهبود حرکت و عملکرد بيمار تمرکز دارد و اين در حاليست که کاردرماني علاوه بر بهبود وضعيت جسماني، به بهبود شرايط رواني فرد نيز کمک مي کند.

2. يکي از ويژگي هاي مهم کاردرمانگر بهره گيري از خلاقيت در روش هاي درماني است در حالي که فيزيوتراپيست به علت کار با ابزارهاي خاص، نياز به خلاقيت خاصي ندارد.

3. فعاليت هاي جسماني که کاردرمانگر به مراجعين خود مي دهد، عملکردي و کاربردي است. براي مثال کاردرمانگر به کسي که قادر نيست از يک دستش استفاده کند تمريناتي مانند شانه کردن موي سر، مسواک زدن، بستن دکمه ها، پرتاب توپ، نقاشي کشيدن و امضا کردن با دست ضعيف مي دهد و اين در حاليست که فيزيوتراپيست بر روي بالا بردن قدرت عضلاني و توانايي هاي غير عملکردي بيمار تمرکز دارد.

4. از آنجايي که کاردرمانگر به بعد رواني مراجعه کنندگان نيز توجه مي کند، نسبت به فيزيوتراپيست رابطه عاطفي بيشتري با بيماران برقرار کرده و به تقويت اعتماد به نفس و ايجاد حس ارزشمندي در بيمار اهميت بيشتري مي دهد.

ويژگي هاي يک کلينيک کاردرماني خوب در کرج

يکي از مشکلات عمده اي که ممکن است افراد هنگام مراجعه به مراکز کاردرماني با آن مواجه باشند اين است که چطور مي توانند يک کلينيک خوب با متخصصاني با تجربه پيدا کنند. از اين رو در ادامه برخي از ويژگي هاي يک کلينيک درماني خوب را بررسي مي کنيم. همچنين ما در وبسايت کرج تبليغ، ليستي از بهترين مراکز کاردرماني کرج را معرفي کرده ايم.

رعايت بهداشت محيط

محيط کلينيک بايد بهداشتي و تميز باشد تا شخص مراجعه کننده دچار بيماري ديگري نشود به علاوه اهميت رعايت بهداشت در مراکز کاردرماني کودکان بيشتر است زيرا کودکان حساسيت بيشتري دارند.

هماهنگي بين تيم درماني

به طور کلي يک تيم توانبخشي شامل متخصصين طب فيزيکي، فيزيوتراپيست، کاردرمانگر، گرفتاردرمانگر و ... است که در صورتي که بين تيم درمان هماهنگي لازم وجود داشته باشد، روند درمان کيفيت بيشتري خواهد داشت.

استفاده از تجهيزات مناسب

ايمن بودن وسايل، به روز بودن و استفاده از تعداد مناسب وسيله در کلينيک يکي ديگر از نکاتي است که در انتخاب مراکز درماني بايد به آن توجه شود. به خصوص در رابطه با کاردرماني کودکان، ايمن بودن تجهيزات اهميت بالايي دارد.

سوالات متداول درباره کاردرماني

کاردرماني چيست و شامل چه خدماتي مي باشد؟

به طور خلاصه کاردرماني يکي از شاخه هاي توان بخشي است که با استفاده از روش هاي حرکت درماني، رفتار درماني، بازي درماني و ... به بهبود وضعيت جسماني و رواني بيماران کمک مي کند. 

کاردرماني براي چه سني مناسب است؟

کاردرماني براي تمام گروه هاي سني از نوزادي که تاخير در گرفتن گردن دارد تا فرد کهن سالي که به علت سکته مغزي دچار اختلالات حرکتي شده است، مناسب است. 

آيا يک متخصص کاردرماني مي تواند فيزيوتراپي را انجام دهد؟

متخصصين کاردرماني و فيزيوتراپي اغلب با هم کار مي کنند و با استفاده از روش ها و ابزارهاي مشابه درماني، شرايط مشابه را برطرف مي کنند. با اين وجود تمرکز اصلي فيزيوتراپي بهبود عملکردي حرکتي است. در حالي که کاردرماني بر نحوه استفاده بيمار از مهارت هاي حرکتي تمرکز مي کند و اين دو حرفه تفاوت هايي دارند.

آخرین نظرات زیرگروه کاردرمانی
رکسانا : کاردرمانی و گفتار درمانی قادریان
با سلام وقت بخير، دخترم ٢٢ ماهشه هنوز چهاردست و پا نميره ايا طبيعي است يا نه؟الان بايد چيكار كنم؟با تشكر مشاهده
الناز : کاردرمانی حسین صفاخیل
سلام وقتتون به خیر، من تمرینات تنظیم فشار حکاکی رو با دخترم انجام میدم اما خیلی کمرنگ میکشه. چه کار باید بکنم؟ مشاهده
نرگس بهرامی.ملایر : مرکز کاردرمانی آبان
خانم نواری من همیشه دست بوس زحمات شما هستم دختر نرگس که روی پنجه پا راه می‌رفت به طور کامل خوب شد ومشکلش برطرف شد سپاس بیکران از زحماتت مشاهده
سلطانی : کاردرمانی و گفتار درمانی قادریان
واقعا خدا رو شکر که یکی مثل شما را سر راه ما قرار داد. عالی و بی نظیر. مشاهده
کاشانی : کاردرمانی حسین صفاخیل
سلام آیا این مرکز برای سالمندان هم کار درمانی انجام میدن؟ مشاهده
زینب : مرکز کاردرمانی آبان
سلام وقتتون به خیر پسر من یک سال و یک ماهشه. احساس می‌کنم تاخیر در یک سری از حرکات داره، مثلا موقع قاشق دست گرفتن یا استفاده از انگشت شصت و اشاره. از طرفیم یک سری مفاهیم مثل برو، بیا، بگیر و بده رو نمی‌دونه. به خاطر تاخیر حرکتیش میخوام ببرمش دکتر. اما نمی‌دونم اگر تاخیر ذهنی هم داشته باشه قابل درمانه یا نه؟ مشاهده
راشدی : کاردرمانی و گفتار درمانی قادریان
من به واسطه یکی دیگه از مراجعانتون با شما اشنا شدم و خئاروشکر از وقتی پیش شما اومدیم حال جسمی ام خیلی بهتر شده واقعا که استادید تو کارتون مشاهده
محله های کاردرمانی
بنرهای تبلیغاتی