متخصص اعصاب و روان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین متخصصین اعصاب و روان (روانپزشک) کرج که به درمان بیماری ها و اختلالاتی مانند پرخاشگری، بی خوابی، استرس و اضطراب، فراموشی، اختلالات رفتاری، افسردگی و ... می پردازند.
متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) | عضو انجمن رواندرمانی ایران و انجمن روانپزشکان ایران
متخصص اعصاب و روان
45 متری گلشهر ، بین خیابان اختر شرقی و شقایق ، ساختمان پزشکان گلشهر ، طبقه اول
ویژه آقایان | با کادر تخصصی تحت نظارت سازمان بهزیستی و توانبخشی استان البرز | با مدیریت خانم دوستی
متخصص اعصاب و روان
کرج ، فاز یک مهر شهر ، نبش خیابان ۱۰۸ شرقی ، پلاک ۹۸۰ ، مرکز بستری و درمان و نگهداری بیماران اعصاب و روان مهرآفرین
متخصص روان پزشکی(اعصاب و روان) ،مشاوره، روان‌درمانی و درمان دارویی
متخصص اعصاب و روان
فردیس ، بین فلکه سوم و چهارم(14 و 15 غربی قدیم) جنب داروخانه دکتر مرادی و بیمه پارسیان پلاک 368 تلفن : 36557858 ، 36552236 موبایل: 09372411617
ارائه خدمات : روانپزشکی - روان سنجی - روان درمانی ، روان پزشکی : درمان بیماری های وسواس ، اضطراب ، افسردگی ، اعتیاد
متخصص اعصاب و روان
طالقانی شمالی ، کوی نسیم ، پلاک 473 ، طبقه سوم
متخصص اعصاب و روان روانپزشک ، روان درمانگر (کودکان ، بزرگسالان و سالمندان )
متخصص اعصاب و روان
البرز ، کرج ، میدان شهدا ، ابتدای خیابان بهار ، کوچه ی طاهری ، پلاک 10 ، مجتمع پزشکی بهار ، طبقه ی دوم ، واحد 7
به دلیل مشکلات پیش آمده، امکان ویزیت آنلاین از طریق واتس اپ فراهم شده است. در صورت نیاز، نسخه با پیک فرستاده میشود. برای اطلاعات بیشتر با موبایل مطب ت...
متخصص اعصاب و روان
چهارراه طالقانی ، جنب پست ، ساختمان پزشکان امید ، طبقه ۴ واحد ۴۰۵
* متخصص اعصاب وروان | روانپزشک | دارای بوردتخصصی | درمان سردرد ، اضطراب ، افسردگی ، وسواس ، پرخاشگری و درمان تخصصی مشکلات جنسی و بیش فعالی کودکان | ط...
متخصص اعصاب و روان
کرج ، چهارراه طالقانی ، به سمت میدان شهدا ، ساختمان پزشکان رازی ، طبقه ۶
چهارراه طالقانی ، ساختمان پزشکان ایرانیان ، بلوک 2 ، طبقه اول
متخصص اعصاب و روان
خیابان شهید بهشتی ، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ، ساختمان زرین گل ، طبقه 3
متخصص اعصاب و روان
مهرشهر ، بلوار شهرداری ، بین خیابان 206 و 208 ، بالای املاک کلید طلایی ، طبقه 2 ، واحد 4
افزودن صفحه شما به متخصص اعصاب و روان
متخصص اعصاب و روان کرج

متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) در کرج کيست؟

روانپزشک يا Psychiatrist پزشکي است که به تشخيص، ارزيابي و درمان اختلالات رواني، رفتاري، عاطفي و ذهني مي پردازد. احتمالا با شنيدن روانپزشک به ياد روانشناس مي افتيد ولي روانپزشکان تنها کساني هستند که اجازه تجويز دارو براي درمان بيماري هاي رواني را دارند و هنگام برخورد با يک بيماري رواني، بيشتر بر جنبه جسمي و فيزيولوژيک آن ها تاکيد داشته و از درمان هاي دارويي استفاده مي کنند.

مطالعه بیشتر

وظايف متخصص اعصاب و روان

به طور کلي روانپزشکان تمام علائم روحي و جسمي فرد را بررسي کرده و با در نظر گرفتن شرايط او، يک برنامه درماني مناسب ارائه مي دهند. همچنين برخي از وظايف متخصصين اعصاب و روان هنگام مراجعه بيماران عبارتند از:
• ارزيابي وضعيت ذهني و فيزيکي بيمار براي تشخيص بيماري
• بررسي سوابق پزشکي و روانپزشکي بيمار براي تشخيص بهتر و امکان تجويز دارو
• انجام تست هاي مختلف براي تشخيص بيماري و اختصاص يک برنامه ي درماني مناسب
• همکاري با ساير پزشکان معالج مانند روانشناسان و پزشکان براي سنجيدن تمام جوانب بيماري
• کمک به بيمار در جهت حل مشکلات روحي مزمن
• مشاوره در خصوص تغييرات سبک زندگي

دلايل مراجعه به روانپزشک

به گزارش سازمان بهداشت جهاني از هر 4 نفر در دنيا، 1 نفر دچار اختلالات رواني و عصبي مي شود. و اين در حاليست که مشکلات اقتصادي و اجتماعي فراوان که در حال حاضر با آن رو به رو هستيم، سبب مي شود، سلامت روحي و رواني افراد زيادي تحت تاثير قرار بگيرد. از اين رو شايد بهتر باشد حتي زماني که هيچ علائم خاصي نداريم و تنها براي مديريت بحران هايي که با آن ها رو به رو مي شويم به روانشناس يا مشاور مراجعه کنيم. در واقع مراجعه به روانشناس دليل خاصي نمي خواهد و در صورت مواجه با مشکلات مختلفي مانند غم و اندوه شديد، بي خوابي، تنش زياد و نداشتن آرامش مي توان به روانشناس مراجعه کرد. با اين وجود زماني که روانشناس تشخيص مشکلات حادتري را بدهد ممکن است، مراجعه به روانپزشک را توصيه کند. روانپزشک در واقع قبل از هر چيز پزشکي است که ابعاد جسمي بيماري ها را هم در نظر مي گيرد. و به طور کلي مي توان گفت برخي از دلايل مراجعه به روانپزشک عبارتند از:
• افسردگي به مدت طولاني
• اضطراب بيش از حد
• ترس شديد و غير معمول
• خود آزاري هاي اختياري
• اختلالات ناشي از ترک مواد و الکل
• تيک و اختلالات يادگيري
• وسواس بيش از حد
• اختلالات روابط جنسي
• اختلالات مربوط به خواب
• پرخوري عصبي
• توهم و هذيان
• اختلالات رواني که از کودکي شروع مي شوند مانند اوتيسم يا ناتواني ذهني
• مشکلات روانشناختي سالمندان
• بيش فعالي
• احساس نا امني و خطر واهي از ديگران
• اختلال بدريخت انگاري بدن
• خشم و پرخاشگري
• اختلالات طيف اسکيزوفرني

شيوه هاي درماني روانپزشکان

روانپزشک با توجه به نوع بيماري و ميزان پيشرفت آن و در نظر گرفتن شرايط بيمار، يک برنامه درماني مناسب ارائه مي دهد و ممکن است از روش هاي درماني مختلفي استفاده کند که براي هر شخص متفاوت است. با اين حال برخي از روش هاي رايج درمان عبارتند از:
• درمان با استفاده از دارو
• روان درماني
• درمان با استفاده از تحريک مغزي

تخصص هاي روانپزشکي

با توجه به اين که اختلالات رواني طيف وسيعي دارند، برخي از روانپزشکان در يک حوزه به صورت تخصصي فعاليت مي کنند. برخي از حوزه هاي تخصصي روانپزشکي عبارتند از:
• روانپزشک کودکان
• روانپزشک سالمندان
• روانپزشکي در زمينه اعتياد
• روانپزشکي مربوط به قانون و مسائل حقوقي

بيماري هاي رواني شايع

اختلالات رواني طيف وسيعي دارند و به دلايل مختلفي بروز پيدا مي کنند. حتي ممکن است يک بيماري در افراد مختلف، علائم و شرايط متفاوتي داشته باشد. به طور کلي برخي از بيماري ها و اختلالات رواني شايع عبارتند از:

اختلالات خلقي

اختلالات خلقي طيف وسيعي از اختلالات مانند شادي بيش از اندازه، ناراحتي مداوم يا نوسانات شديدي بين شادي و اندوه را شامل مي شوند. رايج ترين اختلال خلقي، افسردگي است که ممکن است همه ي افراد آن را به صورت کوتاه مدت و موقت يا طولاني مدت، تجربه کرده باشند. از دست دادن انرژي، احساس گناه، عدم تمرکز، کمبود اشتها و تمايل به خودکشي از جمله علائم ابتلا به افسردگي مي باشند. به طور کلي اختلالات خلقي سبب بروز مشکلاتي در انجام فعاليت هاي روزانه، تکلم و کارکردهاي فردي و اجتماعي فرد مي شود و علاوه بر زندگي شخصي فرد مبتلا، زندگي اطرافيان را نيز تحت تاثير قرار مي دهد.

اختلالات اضطرابي و فوبيا

اختلال اضطراب به معني نگراني و ترس شديد است و مي تواند زندگي روزمره فرد را درگير کند. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابي در مواجه با شرايط خاصي، دچار وحشت شده و عکس العمل هاي غير متعارفي از خود نشان مي دهند. حتي گاهي اوقات چنين اختلالاتي با علائم جسمي مانند ضربان بيش از حد قلب، تعريق و ... نيز همراه است. اختلالات اضطرابي همچنين طيف وسيعي از اختلال ترس، اضطراب جدايي، اضطراب فراگير و فوبياهاي خاص را شامل مي شود و به طور ميانگين بيش از 15 درصد افراد جامعه را درگير مي کند.

اختلالات شناختي

اختلالات شناختي دسته اي از اختلالات رواني مي باشد که بر توانايي هاي شناختي مانند يادگيري، تمرکز، درک زمان و مکان و توانايي حل مسئله تاثير مي گذارد. اين نوع اختلالات که ممکن است با کاهش سطح هوشياري يا عدم کاهش سطح هوشياري همراه باشند، گاهي اوقات سبب بروز بيماري هاي جسمي مانند آلزايمر مي شود.

اختلالات خوردن

اختلالات خوردن معمولا به دو شکل بي اشتهايي عصبي و پرخوري عصبي بروز پيدا مي کند. کاهش وزن، الگوهاي عجيب غذايي، ترس شديد از افزايش وزن و قطع قاعدگي (در خانم ها) از جمله ويژگي هاي بي اشتهايي عصبي مي باشند. همچنين زياد خوردن، پوسيدگي دندان، افزايش وزن نا معقول، مشکلات معده و روده و تغييراتي در عادت ماهيانه (در خانم ها)، از جمله ويژگي ها و علائم پرخوري عصبي مي باشند.

اختلالات جنسي

اختلالات جنسي در دو دسته اختلالات انگيختگي جنسي زنان و اختلالات نعوظي مردان تقسيم بندي مي شوند و علاوه بر مشکلات جسماني ممکن است به علت مشکلات رواني يا تجربيات گذشته بروز پيدا کنند. همچنين مشکل شايع ديگري که در اين زمينه وجود دارد، انحرافات جنسي مي باشد که به معني تمايلات جنسي نامتعارف و خارج از چهارچوب فرد مي باشد. همچنين مازوخيسم يا خودآزاري جنسي، ساديسم يا ديگر آزاري جنسي، فتيشيزم يا شئ پرستي جنسي، زوفيليا، پدوفيليا (کودک آزاري) و ... برخي از انحرافات جنسي رايج مي باشند.

سوالات متداول درباره متخصص اعصاب و روان

روانپزشک و روانشناس چه فرقي دارند؟

روانپزشک از آنجايي که در رشته پزشکي تحصيل کرده است، جنبه جسمي بيماري هاي رواني را نيز در نظر مي گيرد و برخلاف روانشناس اجازه تجويز دارو دارد. روانپزشک گاهي به علت تشخيص بيماري از آزمايش هاي پزشکي هم استفاده مي کند و معمولا جلسات درماني مشاوره نسبت به جلسات درماني روانپزشک طولاني تر است. در نهايت براي درمان برخي از اختلالات به همکاري هر دوي روانپزشک و روانشناس نياز است.

متخصص اعصاب و روان و متخصص مغز و اعصاب چه فرقي دارند؟

با اينکه ميزان تحصيلات روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب يکسان است، تفاوت هاي بارزي ميان اين دو تخصص وجود دارد. به طور کلي روانپزشک به عملکرد هاي ارادي توجه مي کند و متخصص مغز و اعصاب، اختلالات مغزي و عملکرد هاي غيرارادي را در نظر مي گيرد. براي مثال کسي که دچار افسردگي شده است، بر جسم خود کنترل دارد و علائم ارادي مانند انزوا، کم خوابي، بي اشتهايي و ... را نيز دارد. و اين در حاليست که کسي که دچار سکته مغزي شده است، بر جسم خود کنترل نداشته و علائم غيرارادي مانند تاري ديد، فلجي، ناتواني در تکلم و ... دارد.

چطور از يک روانپزشک خوب نوبت بگيرم؟

يک روانپزشک خوب، علاوه بر دانش فني و مهارت بالا، از صبر و حوصله زيادي برخوردار است و با بهره مندي از علم خود، بهترين تصميمات را در زمان مناسب مي گيرد. همچنين ما در بانک مشاغل کرج تبليغ، ليستي از بهترين متخصصين اعصاب و روان کرج را جمع آوري و معرفي کرده ايم.

آخرین نظرات زیرگروه متخصص اعصاب و روان
تقوی : کلینیک روان پزشکی دکتر دانیال خواجوی
سلام دکتر وقتتون به خیر آیا دردهای عضلانی و گرفتگی عضلات میتونه ناشی از عوارض پانیک عصبی باشه؟ مشاهده
حمیرا : مرکز بستری، درمان و نگهداری بیماران اعصاب و روان مهرآفرین
با سلام من سه سال و نیمه که نامزدم رو از دست دادم. هنوز نمیتونم با نبودش کنار بیام. دلتنگش میشم و همیشه توی فکرمه. این موضوع باعث شده که فعالیت‌های معمولی زندگی و کار و روابط اجتماعیم رو به خوبی انجام نمیدم. میشه راهنمایی کنید؟ مشاهده
محبوبه : دکتر مهدی رفیعی
سلام من ۳۰ سالمه و شدیدا احساس افسردگی میکنم. احساس میکنم هیچ وقت موفق نمیشم و ارزش زیادی در جامعه ندارم. آرزوی مرگ دارم. چه کار میتونم بکنم؟؟؟ مشاهده
کرامتی : دکتر مهدی رفیعی
سلام دکتر وقت به خیر برای آیا برای درمان اختلال دوقطبی باید به روانشناس مراجعه کنیم یا روانپزشک؟ و اینکه حتما نیاز به مصرف دارو هست؟ مشاهده
الهی : کلینیک روان پزشکی دکتر دانیال خواجوی
سلام وقتتون به خیر من فوبیای آسانسور و تونل دارم. ام ار ای هم نمی تونم برم. طوری که نفسم بند میاد. چه کار باید بکنم؟ مشاهده
درسا : دکتر مهدی رفیعی
سلام وقت به خیر توهم دیداری و شنیداری داشتن امکانش هست که برای افسردگی شدید باشه نه اسکیزوفرنی؟ مشاهده
شهبازی : دکتر محبوبه اقبالیان
با سلام احتراما اینجانب مردی ۳۴ ساله ام. ۱۰ سال پیش ازدواج کردم همسرم از سردردهای عصبی رنج می برد که تشخیص دکترها میگرن بود. بعد علائم افسردگی نمایان شد و داروهای مختلف مصرف شد که نه تنها بهبودی حاصل نگردید بلکه سردرها بسیار شدید تر شد. بعد از ۲ سال توهم و هذیان و ترس قالب گردید با مراجعه به دکتر دیگری و بستری شدن در بیمارستان شبه شیزوفرن تشخیص داده شد. همسرم فقط به کلوزاپین جواب داد و حدودا ۴ سال وضعیت کنترل گردید تا اینکه جهت بچه دار شدن اقدام کردیم طبق نظر دکتر داروها تعویض شد و حدودا تا ۲ سالگی دخترمان با همان دوز داروها مدارا کردیم. تا اینکه بیماری دوباره تشدید گردید طبق نظر دکتر دیگری ۶ جلسه الکتروشک انجام شد که وضعیت خیلی بهتر شد تشخیص دکتر دو قطبی بود ولی بعد از گذشت ۳ ماه دوباره علائم توهم و ترس پیدا شد. این بار دکتر اسکیزوافکتیو تشخیص داد دارو هایی هم که استفاده می شود کلوزاپین ۳۰۰ میل والپرات ۱۰۰ میلی دارویی جهت پای بیقرار و یکی دو داروی دیگر. الان همسرم اعتماد به نفس بسیار پایینی دارد حتی از کار کردن با کنترل تلویزیون هم می ترسد ترس دزدیده شده بچه، ترس تنها ماندن در خانه و مشاهده
محله های متخصص اعصاب و روان
نمادهای الکترونیکی