مرکز مشاوره و روانشناسی خیابان برغان کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله
لیست مراکز روانشناسی و مشاوره خوب در کرج و معرفی انواع خدمات مشاوره شامل مشاوره فردی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، سکس تراپی، روانکاوی، هیپنوتراپی، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره شغلی
مرکز مشاوره و روانشناسی
ميدان آزادگان ، خیابان برغان ، بعد از دادسرای انقلاب ، طبقه سوم درمانگاه ثریا
افزودن صفحه شما به مرکز مشاوره و روانشناسی مشاهده لیست کامل مرکز مشاوره و روانشناسی کرج
مرکز مشاوره و روانشناسی کرج

آدرس بهترین مرکز مشاوره کرج کجاست؟

این روزها با توجه به افزایش فشار های زندگی افراد زیادی برای رسیدگی به مشکلات و بهبود کیفیت زندگی خود به روانشناس و مراکز مشاوره مراجعه می کنند. بسیاری از شهروندان کرجی برای مشاوره گرفتن در زمینه های مختلف مشاوره خانواده کرج، مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج و ... به دنبال یک روانشناس خوب در کرج هستند اما به خاطر کمبود آگاهی و عدم شناخت، دچار سردرگمی می شوند. حتی برخی از افراد به خاطر پیدا نکردن یک مرکز مشاور خوب در نزدیکی خودشان، مجبور می شوند رفتن به مشاوره را مدام به تأخیر بیاندازند. از این رو وجود سایت هایی که به معرفی کامل مراکز مشاوره کرج پرداخته اند، بسیار موثر است. ما در وبسایت کرج تبلیغ، لیستی از مراکز مشاوره کرج را معرفی کرده ایم و شما می توانید با انتخاب محل زندگی خودتان از قسمت "انتخاب محله"، نزدیک ترین مراکز مشاوره روانشناسی به خودتان را پیدا کنید. همچنین برای انتخاب بهتر، کسب آگاهی از ویژگی های یک مشاور خوب در کرج و به طور کلی شناخت انواع خدمات مشاوره و روانشناسی قابل ارائه در مراکز مشاوره کرج حائز اهیمت است. به همین جهت در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

مطالعه بیشتر

ويژگي هاي يک روانشناس خوب در کرج

با يک جستجوي ساده در اينترنت، ليستي از صدها روانشناس و مشاور را مي بينيد که همگي خود را توانمند مي دانند. به همين دليل پيدا کردن يک روانشناس خوب در کرج يا هر شهر ديگري کار سختي است. از اين رو در ادامه ليستي از ويژگي هاي يک روانشناس خوب را جمع آوري کرده ايم.

  • روانشناس خوب، شنونده ي خوبي است و به شما اين حس را مي دهد که حرف هايتان را شنيده و به شما توجه مي کند.
  • روانشناس خوب بايد بتواند با ديگران به خوبي ارتباط برقرار کرده و به احساسات و افکار ديگران توجه کند.
  • یک مشاور خوب قابل اعتماد است و تمام حرف هايي که به او مي زنيد را بدون قضاوت کردن شما مي شنود.
  • روانشناس بايد صبور باشد و براي مراجعين خود آرامش ايجاد کند.
  • يک مشاور و روانشناس متخصص بايد دانش و آگاهي خود را به روز نگه دارد.
  • رفتار و گفتار روانشناس بايد سنجيده باشد و با ايجاد احساس راحتي در مراجعين خود روند درمان را بهبود بخشد.
  • روانشناس خوب به دنبال درمان است نه درآمدزايي و قبل از هر چيز تمرکز خود را روي فرآيند درمان مراجعین مي گذارد.

اهميت مراجعه به روانشناس و مشاور

مراجعه به روانشناس و استفاده از خدمات مشاوره اي يکي از ضرورتهاي زندگي امروزي است. همه ما غالبا در معرض مشکلات و مسائلي قرار ميگيريم که به دليل محدود بودن دانش و تجربياتمان به همفکري و مشاوره با ديگران نياز پيدا مي کنيم. اما مسئله اينجاست که سهيم کردن ديگران در احساسمان راحت نيست و دلايل زيادي وجود دارد که علت ناراحتي خود را با آنان در ميان نميگذاريم و مهمترين دليل آن ترس از پيامدهاي آن است.
به عنوان مثال اگر با خانواده خود در ميان بگذارييم شايد نتيجه آن سرزنش شدن و خراب تر شدن اوضاعمان باشد، اگر با دوستان خود صحبت کنيم نگران هستيم که طرز فکر آنها درباره ما تغيير کرده و به تدريج از ما فاصله بگيرند يا اگر به مدير و رئيسمان بگوييم، ممکن است به ضعف در کار متهم شده و مشکلاتي در زمينه شغلي برايمان بوجود بيايد. بنابراين بهترين فردي که ما مي توانيم به او اعتماد کنيم و احساساتمان را با او در ميان بگذاريم، فرد متخصصی است که با او هيچ نسبتي نداريم و او کسي جز يک مشاور يا روانشناس خوب نيست.
مشاور هرگز درباره ما قضاوت نمي کند. به آنچه مي گوييم با دقت گوش مي دهد و آنچه بيان نمي کنيم را از رفتار و گفتارمان متوجه شده و ما را همانطور که هستيم، با خطاها و اشتباهاتمان، مي پذيرد. مشاور ما را سرزنش نمي کند، بلکه با راهنمايي هايش موجب آرامش ما مي شود و به ريشه يابي مشکالتمان کمک مي کند.
از اين رو با توجه به مشکلات و دغدغه هاي زيادي که ممکن براي همه ي ما بوجود بيايد، بهتر است سلامت روحي خود را در اولويت قرار داده و به يک مشاور يا روانشناس خوب مراجعه کنيم.

انواع خدمات روان شناسي و مشاوره کرج

خدمات مشاوره ای انواع مختلفی دارند و شناخت بیشتر هر یک از آن ها سبب می شود هنگام مواجه شدن با مشکلات و چالش های زندگی، انتخاب درست تری داشته باشیم. انواع خدمات مشاوره و روانشناسی عبارتند از:

مشاوره خانواده در کرج

خانواده مهمترین سیستم جامعه می باشد و داشتن یک خانواده سالم همراه با روابط سازنده در رشد فردی هر یک از اعضای خانواده بسیار موثر است. یکی از رایج ترین دلایلی که سبب مراجعه افراد به مراکز مشاوره می شود، مشکلات و اختلافات خانوادگی می باشد. مشاور خانواده خوب کسی است که به گسترش درک و همدلی بین اعضای خانواده کمک می کند و به حل مشکلات ناشی از اختلافات عقایدی، اختلافات فرهنگی و ... می پردازد.

مشاوره ازدواج در کرج

ازدواج به عنوان یکی از حساس ترین تصمیمات زندگی به شناخت و راهنمایی زیادی نیاز دارد. مراجعه به مشاوره ازدواج یا مشاوره پیش از ازدواج، سبب می شود زوجین نقاط ضعف و قوت خود و طرف مقابلشان را بهتر شناخته و با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرند. همچنین مشاور ازدواج به عنوان یک فرد متخصص و بی طرف در رابطه با مسائلی مانند معیارهای انتخاب همسر، آشنایی های قبل از ازدواج، انگیزه ازدواج، نحوه درست برقراری ارتباط در دوران عقد و ... راهنمایی می کند.

زوج درمانی در کرج

زوجین در طول زندگی خود ممکن است با مشکلات مختلفی مانند عدم درک متقابل، بی اعتمادی، اختلافات فرهنگی و ... رو به رو شوند. زوج درمانی یک روند درمانی است که در آن روانشناس به زوجین کمک می کند بینش درستی نسبت به رابطه خود پیدا کرده و میزان رضایت خودشان از زندگی را بهبود بخشند.

مشاوره فردی در کرج

همه ما در زندگی با چالش هایی رو به رو می شویم و نیاز داریم با کمک یک فرد متخصص بحران های زندگی خود را پشت سر بگذاریم. مشاوره فردی به مواردی مانند درمان اضطراب، درمان افسردگی، کنترل خشم، بهبود مهارت های ارتباطی و ... می پردازد.

مشاوره کودک و نوجوان در کرج

سلامت روحی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است و به خاطر روحیه حساسی که دارند ممکن است با مشکلات روحی زیادی مواجه شوند. روانشناس کودک فرد متخصصی است که به درمان مشکلات روحی و اختلالات روانی کودکان کمک کرده و متناسب با سن و مراحل رشد آن ها، از تکنیک های درمانی مختلفی استفاده می کند.

مشاوره تحصیلی و شغلی در کرج

یکی از مسائل و دغدغه های جوانان، انتخاب رشته یا انتخاب یک شغل مناسب می باشد. مشاور تحصیلی به دانش آموز در انتخاب مناسب دروس و برنامه ریزی های درسی کمک می کند و مشاور شغلی بر اساس شناخت استعدادها و موقعیت های شغلی جامعه در پیدا کردن یک شغل مناسب فرد را راهنمایی می کند.

روانشناسی بالینی در کرج

روانشناسی بالینی شاخه ای از روانشناسی است که به درمان ناهنجاری ها و مشکلات روانشناختی کمک می کند. درمان وسواس، درمان استرس، درمان افسردگی و ... از جمله مشکلاتی است که روانشناس بالینی به درمان آن ها می پردازد.

نوروتراپی در کرج

نوروتراپی مجموعه ای از روش های درمانی نوروفیزولوژیک می باشد که با هدف اصلاح عملکرد مغز انجام می شود. گاهی اوقات مغز ما عملکرد نرمال خودش را از دست داده و اختلالاتی مانند نقص توجه، اضطراب، افسردگی، مشکلات خواب و ... بوجود می آورد که در چنین حالتی نوروتراپی بدون واسطه سراغ خود مغز رفته و با استفاده از تمرین های خاص و روش های مختلف، مغز را به حالت طبیعی خودش برمی گرداند.

سکس تراپی در کرج

به طور کلی به هر روشی که برای درمان مشکلات جنسی استفاده می شود، سکس تراپی گفته می شود و دلایل مراجعه به سکس تراپیست به 4 دسته کلی اختلالات جنسی، انحرفات جنسی، آموزش رابطه جنسی و کسالت جنسی تقسیم می شوند. 

هیپنوتراپی در کرج

هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم یک روش درمانی است که در راستای درمان درد و اضطراب، به آرامش رسیدن فرد و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

روانکاوی در کرج

روانکاوی مجموعه ای از تئوری های روانشناختی و روش های درمانی است که منشأ آن ها نظریه های زیگموند فروید می باشد. در واقع فرض اصلی روانکاوی این است که همه افراد دارای افکار، احساسات، خواسته ها و خاطرات نا خودآگاه هستند و با آگاه سازی ناخودآگاه و رهایی از احساسات و تجربیات سرکوب شده به درمان فرد کمک می شود.

تصورات اشتباهي که ممکن است هنگام مراجعه به روانشناس برايمان بوجود بيايد

 فقط کساني که دچار مشکلات خاصي هستند بايد به روانشناس مراجعه کنند

کسي که به روانشناس مراجعه مي کند، حتما مشکل يا بيماري خاصي ندارد. يکي از وظايف روانشناسان بهبود کيفيت زندگي است و در جوامع پيشرفته، حتي خوشحال ترين و موفق ترين افراد هم براي پيشرفت بيشتر و مواجه درست با مشکلات به روانشناس مراجعه مي کنند.

روانشناس کار خاصي نمي کند و درددل کردن با اطرافيان کافي است

در نگاه اول روانشناس کسي است که فقط مي شنود اما شنيدن مهم است يا گوش دادن؟! گوش دادن يک مهارت است. روانشناس حرف هاي شما را گوش مي دهد و تحليل مي کند و در اين بين ممکن است به مشکلاتي پي ببرد که خودتان هرگز به آنها توجه نکرده باشيد. مشکلات شما را به صورت ريشه اي بررسي کرده و راهکارهايي که ارائه مي دهد، صرفا يک نصيحت دوستانه نيست؛ بلکه با توجه به شناختي که از مراجعين خود کسب مي کند و با بهره گيري از تجربه و تخصص خود، سعي در حل اصولي مشکلات دارد.

تعداد جلسات مراجعه به روانشناس زياد است و اين روند طولاني است

روان حتي از جسم حساس تر است و يک تشخيص اشتباه و عجولانه ممکن است تمام ابعاد زندگي را تحت تاثير قرار دهد. بنابراين بايد صبور باشيد تا روانشناس ابتدا به شناخت درستي از شما رسيده و سپس شما را در مسير درست راهنمايي کند.
به علاوه يک روانشناس خوب دليل مشکل شما، روش درماني مورد استفاده و مدت زماني که روند درمان طول مي کشد را براي شما توضيح مي دهد.

همه ي روانشناسان مثل هم هستند

اگر شما از کار دندانپزشک خود راضي نباشيد، حتما به دندانپزشک ديگري مراجعه مي کنيد و اين عدم رضايت خود را به تمام دندانپزشکان تعميم نمي دهيد. در رابطه با مشاوره و روانشناس هم مختصصان زيادي وجود دارند و اگر از روند درمان يا جلسات مشاوره ي خود راضي نيستيد، به اين معنا نيست که تمام روانشناسان مثل هم هستند و مراجعه به آنها کمکي به شما نمي کند.

من به روانشناس نياز ندارم، خودم مشکلم را حل مي کنم

همه ي ما در طول زندگي خود با مشکلاتي مواجه مي شويم که ممکن است با کمک اطرافيان، مطالعه کتاب و شيوه هاي خود مراقبتي به حل اين مشکلات و دغدغه ها بپردازيم اما قبل از اين کار بايد دو نکته را در نظر بگيريم:

1- گاهي ممکن است مشکل پيچيده تر شود 

گاهي ممکن است به اميد اينکه مشکلمان را خودمان حل مي کنيم، آن را جدي نگرفته و به تاخير بياندازيم و همين امر سبب شود به مرور زمان با مشکل سخت تر و پيچيده تري روبه رو شويم. بنابراين بايد حل مشکلات و اختلالات خود را در اولويت قرار داده و از يک متخصص کمک بگيريم.

2- مشاور يا روانشناس مي تواند مشکل را سريع تر حل کند

از سوي ديگر مراجعه به روانشناس به تسريع روند درمان کمک مي کند. براي مثال ممکن است فردي مشکل وسواس داشته باشد و در طي سالها با تمرين و تلاش اين مشکل را برطرف کند اما با مراجعه به روانشناس روند درمان سريع تر طي مي شود و ميزان بهبودي هم بيشتر از اقدامات فردي است.

سخن آخر

همانطور که سلامت جسم از اهمیت زیادی برخوردار است، سلامت روح و روان هم بسیار مهم می باشد و بر دیگر جنبه های زندگی تأثیر می گذراد. همه ما ممکن است در مراحل مختلف زندگی خود از درس و کار گرفته تا انتخاب همسر و نحوه تعامل با فرزندانمان با چالش هایی رو به رو شویم؛ به همین جهت بهتر است هنگام رویارویی با چنین مسائلی از روانشناس خوب در کرج کمک گرفته و کیفیت روابط و زندگی خودمان را بهبود بخشیم.

لینک کوتاه مراکز مشاوره کرج

آخرین نظرات زیرگروه مرکز مشاوره و روانشناسی
س.م : مرکز مشاوره و روانشناسی وصال
سلام آقا هستم .یازده سال هست که ازدواج کرده ام ولی به همسرم میل جنسی ندارم و در این مدت با بسیار کم با هم رابطه برقرار کرده ایم .از نظر جسمی به دکتر مراجعه کرده ام و مشکلی ندارم .لطفا راهنمایی کنید مشاهده
تارا محمدي : پروفسور عصمت دانش
با سلام من نامزدي دارم ك در گذشته درگير دوستان ناباب شدن ولي الان گهگاهي هنوز رفتار و تاثير پذيري دوستاش رو داره و وقت زيادي باهاشون نيزاره من از اينده ميترسم ايا ميشه با همچين مردي ازدواج كرد ك رفيق بازه ؟ مشاهده
سارا قاهری : اسماعیل قربانی (کارشناس ارشد مشاوره)
با سلام و عرض ادب هزار باره خدمت آقای قربانی عزیز به جرأت و اکیدا ایشون رو به همهههه توصیه می کنم از لحاظ سطح آگاهی بر مشکلات جامعه وبه روز بودن دانششون درجه ۱ از لحاظ تعهد به کارشون درجه ۱ از لحاظ دلسوزی برای مراجعه کننده درجه ۱ از لحاظ ایجاد فضای امن و دوستانه برای درمان درجه ۱ ایشون بسیار مورد احترام بنده هستند و بحرانی رو در زندگی من سرو سامان دادند که کار هر کسی نبود با سپاس فراوان همیشه سبز باشید 🌱💚 مشاهده
آریا یوسفی : اسماعیل قربانی (کارشناس ارشد مشاوره)
یکی از بهترین ها هستند ایشون مشاهده
الی : دکتر نرگس سلیمی نیا
من تحت درمان ایشون هستم و واقعا کارشون خوبه و هیجانی نیستن و کامل سنجیده و تخصصی قدم برمیدارن . البته اصلاح هر ادمی به خصوص مشکلات زوجین به خواست دو طرف هم و تلاششون ربط داره ولی قطعا ایشون راهنمای خوبی هستن مشاهده
حمید ماهان : مرکز روانشناسی بینش
سلام با تبریک سال نو ببخشید در مرکز تان روان پزشک یا سکس تراپ یا متخصص مشکلات جنسی برای زن وشوهر دارید مشاهده
رضا : مرکز مشاوره و روانشناسی وصال
سلام برای درمان وسواس فکری بهتره به روانپزشک مراجعه کنیم یا روانشناس؟ مشاهده
محله های مرکز مشاوره و روانشناسی