کلینیک توانبخشی کرج

لینک با موفقیت کپی شد. انتخاب محله بروزترین بیشترین نظرات
لیستی از بهترین کلینیک های توانبخشی کرج که به ارائه خدمات گفتاردرمانی، کاردرمانی، توانبخشی معلولین ذهنی، توانبخشی بیماران اعصاب و روان، توانبخشی سکته مغزی و ... می پردازند.
تعرفه نازل تر از بخش خصوصی و مصوب دولت و طرف قراداد بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح | فیزیوتراپی | ارتوپدی فنی | کاردرمانی | گفتار...
کلینیک توانبخشی
کرج ، جهانشهر ، خیابان شهید بهشتی ، بالاتر از چهار راه طالقانی به سمت میدان سپاه ، خیابان هلال احمر جنب داروخانه هلال
مرکز توانبخشی ارتباط | کاردرمانی | گفتار درمانی | روانشناسی کودک
کلینیک توانبخشی
کرج ، گوهردشت ، رجایی شهر ، فاز2 ، بلوار رستاخیز ، خیابان چهاردهم شرقی (باگل) ، پلاک 129 ، مرکز توانبخشی ارتباط (کاردرمانی ، گفتار درمانی ، روانشناسی کودک)
خدمات توانبخشی شنیداری و آموزش ویژه افراد کم شنوا- خدمات گفتاردرمانی برای افراد دارای اختلالات گفتار و زبان ، ، مرکز آوا
کلینیک توانبخشی
خیابان درختي ، بلوار حدادی ، انتهای ۲۰ متری انقلاب
بستری،درمان،توانبخشی بیماران اعصاب و روان (آقایان)
کلینیک توانبخشی
شهر قدس (قلعه حسن خان) ، بلوار 45 متری انقلاب شمالی ، انتهای خیابان کشاورز ، پلاک 117
بستری ، درمان ، توانبخشی بیماران اعصاب و روان (آقایان) ، دارو درمانی تحت نظر روانپزشک و پزشک ، روان درمانی فردی و گروهی
کلینیک توانبخشی
گلدشت ، پیشاهنگی ، بالای اتوبان ، بالاتر از مدرسه لقمان حکیم ، نبش چهارم شرقی
جهانشهر ، بلوار ماهان ، میدان شهید مدنی ، ضلع شرقی بیمارستان شهید مدنی
کلینیک توانبخشی
عظیمیه ، ميدان بعثت ، زنبق 17 ، پلاك 4
گوهردشت ، خیابان اصلی ، خیابان نهم شرقی ، پلاک 95
کلینیک توانبخشی
مصباح ، ميدان امام حسين ، ابتدای خیابان شهید صدوقی(ساسانی سابق)
کلینیک توانبخشی
بلوار دانش آموز ، میدان مادر به سمت هفت تیر ، نرسیده به خیابان سوم ، جنب دادسرا
افزودن صفحه شما به کلینیک توانبخشی
کلینیک توانبخشی کرج

مفهوم توانبخشي

توانبخشي يک فرآيند هدفمند است که به بازگرداندن توانايي هاي افراد و بهبود عملکرد هاي جسمي، حسي و عقلي آن ها کمک مي کند. در واقع توانبخشي به معني اميد بخشيدن و آماده کردن فرد ناتوان براي داشتن استقلال و زندگي در جامعه و آماده سازي جامعه براي پذيرش او به عنوان يک شهروند عادي مي باشد.

مطالعه بیشتر

اهداف توانبخشي

برخي از اهداف کلي توانبخشي عبارتند از:
• ايجاد اميد به زندگي در افرادي که دچار اختلال يا ناتواني هستند
• پيشگيري از معلوليت
• کنترل معلوليت و جلوگيري از پيشرفت آن
• افزايش آگاهي عمومي نسبت به معلولين و معلوليت
• کمک به استقلال و خودکفايي فرد معلول
• کمک به بهره مندي افراد ناتوان از فرصت هاي يکسان در مقابله با ديگر افراد
• ارائه تسهيلات و خدمات شهري مناسب جهت استفاده معلولين
• افزايش آگاهي معلولين نسبت به توانايي هايشان و تطبيق اين توانايي ها با محيط
• کمک به تبديل يک فرد ناتوان به شخصي موثر در جامعه
• ارتقاي کيفيت زندگي معلولين و افراد ناتوان
• کمک به بازگشت افراد ناتوان به جامعه و داشتن يک زندگي عادي

تيم توانبخشي شامل چه کساني مي باشد؟

توانبخشي يک اقدام فردي نيست. بلکه يک کار گروهي در جهت ارتقاي کيفيت زندگي مراجعين است که به وسيله همکاري تيمي از متخصصين در حوزه هاي مختلف انجام مي پذيرد. به طورکلي اعضاي تيم توانبخشي عبارتند از:

کادر اختصاصي

1. گفتاردرماني

گفتاردرماني يکي از مهمترين بخش هاي توانبخشي است که به حل مشکلات فرد در برقراري ارتباط کمک مي کند. لکنت زبان، اختلالات تلفظي، مشکل در بلع، تاخير در گفتار، مشکلات عضلاني فک و ... از جمله مشکلاتي است که گفتاردرمانگر به درمان آن ها مي پردازد.

2. کاردرماني

کاردرماني به تمام ابعاد روحي، رواني و جسمي بيمار توجه کرده و سعي مي کند تا با استفاده از کار و فعاليت و روش هايي مانند حرکت درماني، کاردرماني جسمي، کاردرماني ذهني و ... به درمان اختلالات ناشي از بيماري هاي مغز و اعصاب، مشکلات رواني و رفتاري، عقب ماندگي ذهني، بيماري اوتيسم و ... بپردازد.

3. فيزيوتراپي

فيزيوتراپي به معني درمان به وسيله تجهيزات و قوانين فيزيک است. در واقع فيزيوتراپيست با روش هايي مانند تمرينات ورزشي، ليزردرماني، الکتروتراپي، مگنت درماني، شاک ويو و ... به درمان اختلالات حرکتي افراد مي پردازد.

4. ارتز و پروتز

ارتز به معني وسايل کمکي و پروتز به معني اندام مصنوعي، براي کمک به افرادي که دچار قطع عضو شده اند يا اختلالات حرکتي دارند، استفاده مي شوند. همچنين ارتز و پروتز نسبت به ساير رشته هاي توانبخشي، ارتباط کمتري با افراد دچار معلوليت ذهني دارد و بيشتر مراجعين آن ها، افرادي هستند که دچار معلوليت هاي جسمي شده اند. با اين حال ارتز و پروتز را نمي توان تنها به اين مورد محدود کرد. بلکه دامنه ي فعاليت اين رشته بسيار گسترده تر است و مواردي چون درمان بدشکلي اندام، درد در زانو يا کف پا و ... را نيز شامل مي شود.

5. شنوايي شناسي

شنوايي شناسي شاخه اي از علم پزشکي است که به پيشگيري و درمان اختلالات شنوايي مي پردازد و به افرادي که دچار آسيب هاي شنوايي شده اند با اقداماتي نظير تجويز سمعک، وسايل کمک شنوايي و کاشت حلزون کمک مي کند.

کادر تخصص هاي پزشکي مرتبط

1. متخصص طب فيزيکي

طب فيزيکي يکي از تخصص هاي رشته ي پزشکي است که به تشخيص و درمان اختلالات فيزيکي بدن پرداخته و علاوه بر دارودرماني از روش هايي مانند ورزش درماني، ورزش در آب، جريان هاي الکتريکي و ماساژ، براي درمان و بازيابي توانايي هاي بيماران استفاده مي کند.

2. ارتوپد

به طور کلي سيستم حرکتي بدن، شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و ديگر بافت هايي است که در اندام هاي حرکتي وجود دارند. و متخصص ارتوپد شاخه اي از جراحي است که سعي مي کند از طريق روش هاي جراحي و غير جراحي به تشخيص و درمان مشکلات سيستم حرکتي بدن بپردازد.

3. نورولوژيست

نورولوژيست يا متخصص مغز و اعصاب، پزشکي است که به تشخيص و درمان مشکلات و اختلالات سيستم عصبي ناشي از تشنج، صرع، سکته مغزي، ام اس، کمردرد، ديسک کمر و ... مي پردازد.

4. روانپزشک

روانپزشک متخصصي است که به سلامت رواني بيماران کمک کرده و با استفاده از جلسات مشاوره، تجويز دارو و تحريک مغناطيسي مغز، به درمان اختلالات رواني مي پردازد.

5. روماتولوژيست

روماتيسم اصطلاحي است که براي توصيف درد اندام هاي حرکتي به کار برده مي شود. به طور کلي درد اندام هاي حرکتي دلايل متنوعي دارد و با اينکه اين درد معمولا در مفاصل احساس مي شود، ممکن است استخوان هاي دور از مفصل و عضلات را هم درگير کند. همچنين روماتولوژيست يا متخصص روماتيسم، پزشکي است که در حوزه تشخيص و درمان درد اندام هاي حرکتي و بيماري هاي روماتيسمي تخصص دارد.

6. چشم پزشک

چشم پزشک، پزشک متخصصي است که به تشخيص و درمان اختلالات و بيماري هاي مربوط به چشم، پلک و مجراي اشکي مي پردازد.

7. متخصص گوش و حلق و بيني

يکي از تخصص هاي مهم پزشکي که با راه تنفسي انسان سر و کار دارد، متخصص گوش و حلق و بيني است که به درمان پوليپ هاي بيني، ضايعات حنجره و تومورهاي سر و گردن مي پردازد.

کادر پرستاري

1. پرستار عمومي

پرستار يکي از اعضاء کليدي و مهم در گروه مراقبت هاي بهداشتي ودرماني است که در زمينه مراقبت، درمان و آموزش بيماران مهارت دارد و با جلب اعتماد و اطمينان بيمار و خانواده اش در طول روند درمان به او کمک مي کند.

2. پرستار توانبخشي

پرستار توانبخشي، رشته ي خاصي از پرستاري است که از بيماراني که دچار نقص و اختلالات حرکتي شده اند، مراقبت و حمايت مي کند.

3. روان پرستار

روان پرستاري رشته خاصي از پرستاري است که در آن پرستار از دانش، تجربه، اصول ارتباطات انساني و مهارت هايي در زمينه ي پرستاري استفاده مي کند تا به افرادي که دچار اختلالات روانپزشکي، ناتواني هاي هوشي و يادگيري مي باشند، کمک کند.

کادر روانشناسي

1. روانشناس باليني

روانشناس باليني، يکي از تخصص هاي روانشناسي است که به افراد و خانواده ها، مراقبت هاي رواني و رفتاري ارائه مي هد و به درک و درمان ناهنجاري، ناتواني و آشفتگي هاي روانشناختي کمک مي کند.

2. روانشناس عمومي

روانشناس عمومي پايه و اساس علم روانشناسي است که مشکلات، اختلالات، آسيب هاي رواني انسان را مطالعه مي کند و توانايي افراد در برقراري ارتباط با ديگران را افزايش مي دهد.

3. آموزش استثنايي

روان شناسي آموزش کودکان استثنايي شاخه‌اي از علم روانشناسي است که به شناخت و آموزش کليه کودکان استثنايي شامل کودکان تيزهوش تا کودکان عقب مانده ذهني، کودکان نابينا و کم بينا، کودکان ناشنوا و کم شنوا، کودکان داراي ناتواني هاي تکلمي و کودکان داراي اختلالات حرکتي و ذهني مي پردازد.

يک کلينيک توانبخشي خوب در کرج چه ويژگي هايي دارد؟

با توجه به اينکه طول درمان و جلسات مراجعه به مراکز توانبخشي زمان بر است، رعايت برخي از نکات در اين مراکز ضروري است و باعث اعتماد و اطمينان بيشتر و جلب رضايت بيمار مي شود. برخي از اين نکات عبارتند از:
• برخورد مناسب با بيماران و خانواده هايشان
• نظم در ارائه سرويس هاي نوبت دهي، اطلاع رساني و جلسات درماني
• ارائه برنامه هاي آموزشي براي خانواده ها
• حفظ سکوت و آرامش در فضاي کلينيک
• ارتباط با ساير اعضاي تيم درمان در خارج از مرکز
• وجود هماهنگي و تعامل بين متخصصين کادر درماني

آخرین نظرات زیرگروه کلینیک توانبخشی
مدیریت توانبخشی : مرکز توانبخشی آزادی
این توانبخشی بیماران نیروهای مسلح و جانبازان اعصاب و روان را پذیرش میکند و دارای کار درمان تخصصی روانپزشک روانشناس بالینی کاردمانگر و مربی حرفه آموزی است مشاهده
فاطمه نجفی : مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی توانمهر
سلام توانمهر کرج کجاست و تلفن آن چند است مشاهده
مرضیه حیدری : مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر کرج
سلام مرکز بسیار مدرن و شیک با قیمتی بسیار مناسب است واقعا توصیه می کنم مشاهده
آزاده : مرکز اختلالات یادگیری ذهن پرور
سلام عصر شما به خیر ببخشید سوالی داشتم. دخترم ۶ سالشه که امسال به خاطر کرونا برای پیش دبستانش اقدام نکرد. از طرفی هم دخترم خیلی گوشه‌گیره و به من وابسته‌اس. با بچه‌های هم سن و سال خودش ارتباط نمی‌گیره و حتی اگر در موقعیتی قرار بگیره که دور و برش شلوغ بشه، احساس بی قراری داره و مدام میخواد اون محیط رو ترک کنه. نمی‌دونم آیا این موضوع می‌تونه علامت افسردگی باشه؟ چه کار باید بکنم؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. مشاهده
فروزان‌فر : مرکز توانبخشی آزادی
سلام وقت به خیر بیمه تامین اجتماعی برای بستری قبول نمی‌کنین؟ مشاهده
صدف : توانبخشی شوق زندگی
سلام وقتتون به خیر. من ۱۵ سالمه و لکنت دارم. لکنت من مادرزادی نبوده و از طریق همبازی شدن با بچه‌هایی که دارای لکنت هستن دچار شدم. این قضیه منو خیلی اذیت می‌کنه. میشه راهنماییم کنید؟ مشاهده
سارا اکبری روانشناس : مرکز اختلالات یادگیری ذهن پرور
سلام و وقت بخیر، خیلی عالیه که شما با دقت حالات فرزند خودتون رو دنبال میکنید، در نظر بگیرید که ترس کودک تقریبا از ۳ سالگی تا ۱۰ سالگی ممکن است وجود داشته باشد به واسطه سن تخیل بچه ها این رفتار طبیعی ست و کودکان از تاریکی بعد دزد و هیولا ترس زیادی دارن، برای کاهش این ترسها با او همراه باشید.شبها بعد از خاموش کردن لامپ چند دقیقه پیشش بمانید. چند خاطره از کودکی تون تعریف کنید. در کل مسایل را عادی جلوه دهید. به امید موفقیت مشاهده
محله های کلینیک توانبخشی